Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с интернета през Wireless Access Point

Препоръчан отговор

Здравей те може ли някой да ми помогне за следния проблем.Направих Wireless мрежа между два компа през AP "DWL-2000AP".Може ли мякой да ми каже как да настроя APто да ми пуска интернет и до двата компа?Интернета ми е на кабелен модем през БТК.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това устройство на D-Link DWL-2000AP само Wireless Access Point или комбинирано с рутър? Освон това къде си свързал ADSL модема на БТК?

Кажи ми това и ще се опитам аз или някой от всички тук да ти помогнем.

Поздрави:

Nick Fox

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на двата компютъра имаш Wireless LAN адаптери? Тъй като по принцип ADSL модема на БТК ти е и рутър, то неговото IP e 192.168.1.1, на Wireless AP ще даде 192.168.1.2. Значи тези два адреса са резервирани. Не съм сигурен обаче дали AP то ти ще прихване както трябва адреса на модема за да го ползва за Gateway и DNS. На AP то не трябва да даваш IP адрес. Модема би трябвало да му даде автоматично чрез DHCP функцията. Но по принцип са така както ги написах горе.

За компютрите направи подобни настройки:

PC1:

IP: 192.168.1.3

Gateway: 192.168.1.2

DNS: 192.168.1.2

PC2:

IP: 192.168.1.4

Gateway: 192.168.1.2

DNS: 192.168.1.2

Виж и настройките на AP то. За целта трябва да го свържеш към някой от компютрите с LAN кабел. И виж в упътването кой му е IP адреса по подразбиране. Ако има CD към него с диск за настройка, още подобре.

Освен тези настройки по-горе, трябва да зададеш на AP то и следните други неща:

SSID ( инентификатор на безжичната мрежа), канал на който оперира мрежата, да опишеш MAC адресите на Wireless LAN адаптерите на компютрите, ако ще правип някаква елементарна защита по MAC адрес филтрация.

На Wireless LAN адаптерите на компютрите също трябва да укажеш SSID на безжичната ти мрежа и канала на който оперира. Може да ги оставиш да се свързват към всяка налична мрежа, ама не се знае колко ги има около теб.

Това е в общи линии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти пробвах го мрежа имам двете машини се виждат но интернет пак няма;(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто трябва да си оправиш настройките на Wireless Access Point -a.

Знам и още един вариант. За целта на единия компютър ти трябват две LAN карти. Включваш ADSL модема към едната, а към другата WAP. Този комп ти става нещо като сървър. Можеш да му сложиш рутиращ и файъруол софтуер от рода на Kerio WinRoute Firewall with McAfee Antivirus. Това също е решение на проблема. И мисля, че е по правилно по отношение на сигурността на мрежата ти.

Но мисля, че и така става. Просто си настрой аксес поинта. Това е. Трябва да го накараш да си говори с модема. Това е причината да нямаш интернет в мрежата си. Нямаш връзка между тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ADSL-a за бизнес абонат или домашен абонат е?

Тези които са за домашен дават нет само на 1 компютър, докато другите дават на всички в мрежата.

Ако е домашен наистина ще ти трябва допълнителна карта или още една машина само за рутер.

Ако е бизнес пробвай да зададеш за ip/gateway/dns на компютърите да е automatic, adsl модема би трябвало да им сложи настройките. На AP също може да зададеш dhcp за IP адреса.

Редактирано от edhunter (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ADSL-a за бизнес абонат или домашен абонат е?

Тези които са за домашен дават нет само на 1 компютър, докато другите дават на всички в мрежата.

Ако е домашен наистина ще ти трябва допълнителна карта или още една машина само за рутер.

Ако е бизнес пробвай да зададеш за ip/gateway/dns на компютърите да е automatic,  adsl модема би трябвало да им сложи настройките. На AP също може да зададеш dhcp за IP адреса.

<{POST_SNAPBACK}>

Предполагам, че е домашен абонат и в този случай ще трябва да направи едната машина на сървър, респективно рутър по подобен начин, описан в предходния ми пост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помоща но не става пак и от БТК ми казаха да не се мъча защото нета бил само за една машина,за да пусна втора триабва да си сменя абонамента;(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ви за помоща но не става пак и от БТК ми казаха да не се мъча защото нета бил само за една машина,за да пусна втора триабва да си сменя абонамента;(

<{POST_SNAPBACK}>

Става и още как. И то без смяна на абонаментния план. Просто ти е необхдомо единия компютър да има две LAN карти. Към едната свързваш ADSL модема, a към другата Wireless Access Point -a. Инсталираш Kerio WinRoute Firewall with Mc Afee Antivirus 6.1.2.603. Кракваш го. Настройваш го. Работи без проблеми на MS Windows XP.

Използвам го у дома. Само, че при мен вместо втора LAN карта имам директно WiFi USB LAN адаптер, конфигуриран като WAP ( евтин вариант за домашно ползване). И си ползвам интернета от преносим компютър в целия апартамент без проблеми.

Та това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

И аз имам един подобен проблем, само че не мога да разбера къде бъркам sad.gif

Разполагам със slackware 10.2 с нереално IP съм, имам и wireless Realtek 8180.

Идеята ми е да рутирам eth0 s wlan0 така че през wireless-а да лъча друг компютър и да му доставя интернет. Проблема ми е, че не мога да настроя wlan0 като access point на линукса. Някакви пътища за постигането на това? Команди или нещо такова?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случай че използваш втора лан карта едното ПС (сървъра)ще трябва да работи постоянно за да дава нет на другия. Моят съвет е да си вземеш едно рутерче за 30 долара да вклоючиш бтк модема в него и от там пращай на wirelessa, така не е необходимо да работи едното ПС-непрекъснато а и чрез такъв рутер можеш да пращаш нет до повече компютри. Лек ден и успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване