Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гости DarkLight

Коя книга завинаги ще остане в съзнанието ви

Препоръчан отговор

Аз по принцип,харесвам леки и ненатоварващи книги,книги за отдих,а не да будят разни размисли и след като я оставя,да се чувствам емоционално изцедена. За почивка и забавление чета с лекота книгите на Нора Робърт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Мостовете на Медисън" ! Това е книга със сантиментална стойност и може би затова ми е останала в съзнанието.. Четох е преди 3-4год., но все още помня емоциите, които изпитвах, четейки я :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7- те части на "Прокълнатите крале" на Дрюон. Оттам започна и любовта ми към Историята въобще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ключът на Сара от Татяна дьо Роне

Никога няма да забравя за тъжната история на Сара и са братчето и

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Библията : ]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има книга, която е взимала акъла ми така както "Салмарион"

Кой е авторът на тази книга?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игра на Тронове и като цяло поредицата "Песен от Огън и Лед" Много трудно ще излезне от главата ми някога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Пътеводителя" на Дъглас Адамс...мога да цитирам по спомен голяма част от нея (заедно с "Ресторант на края на Вселената").

"Колелото на времето" на Джордън/Сандърсън.

"Малазанска книга на мъртвите" на Стивън Ериксън.

"Те се сражаваха за родината" на Шолохов

"Живи и мъртви" и "Хората не се раждат войници" на Симонов....

"Престъпление и наказание" и "Братя Карамазови" на Достоевски...

Твърде много са, това е една много много малка част...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вино от глухарчета. Едно прекрасно "Любовно писмо до едно детство..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко са:

1. Хегел - Феноменология на духа

2. Пруст - Една любов на Суан

3. Бернхард - Крушенецът

4. Хайдегер - Битие и време

А тази година най-добрият художествен текст, който прочетох (и сега препрочитам) е Уелбек - Подчинение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой да е чел " приключенията на храбрият войник швеик". ако е прочел и "пипи дългото чорапче" , то друго не му трябва на човек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой да е чел " приключенията на храбрият войник швеик". ако е прочел и "пипи дългото чорапче" , то друго не му трябва на човек

добрият войник Швейк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пипи е любимата ми героиня от детството,много харесвам Маншон Полуобувка и Мъхеста брада.

В съзнанието ми завинаги ще останат Цар Плъх,Птиците умират сами, Отнесени от вихъра,Богат беден.

Изкам да попитам коя книга на Джек Лондон най-много ви харесва?

Мартин Идън

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От детството ми си спомням най-ярко "Приключения Незнайки и его друзей" , "Незнайка в Солнечном городе"  и "Незнайка на Луне" на Николай Носов.Тези са просто уникални книги за мен де.
Иначе много ми харесват книгите на Дан Браун - "Шестото Клеймо" и "Цифрова Крепост" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От детството ми си спомням най-ярко "Приключения Незнайки и его друзей" , "Незнайка в Солнечном городе"  и "Незнайка на Луне" на Николай Носов.Тези са просто уникални книги за мен де.

Иначе много ми харесват книгите на Дан Браун - "Шестото Клеймо" и "Цифрова Крепост" .

Интересно. В оригинал ли си ги чел ?

А не си ли чел Витя Малеев в школе и дома ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. В оригинал ли си ги чел ?

А не си ли чел Витя Малеев в школе и дома ?

Да оригинални на Руски , като малък , понеже не съм роден в България а леля ми работеше като библиотекарка ми ги беше подарила.Витя Малеев не съм я чел обаче.Дори ако не се лъжа донесох първата "Приключния Незнайки и его друзей" в България , трябва да е още в нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...