Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Акумулатор към лаптоп

Препоръчан отговор

Повечето лаптопи издържат около час до час и половина, при интензивно натоварване, доколкото знам. Чувал съм за малки акумулатори, които могат да бъдат свързани с лаптоп. Ако има такива, горе-долу колко са големи и тежки? И с тях енергийния капацитет би ли се повишил поне 4 пъти? Благодаря предварително.

П.П. Сетих се, може ли да ползвам UPS и да си го нося в малък сак?

Редактирано от life_alert (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Повечето лаптопи издържат около час до час и половина, при интензивно натоварване, доколкото знам. Чувал съм за малки акумулатори, които могат да бъдат свързани с лаптоп. Ако има такива, горе-долу колко са големи и тежки? И с тях енергийния капацитет би ли се повишил поне 4 пъти? Благодаря предварително.

ЮПС винаги можеш да го ползваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едит . Значи колко мислиш ще ти държи UPS-a веднъж загуби да го трансформира на 220 и после още веднъж през импулсния адаптер (так загуби но по малки) на 18V да речем пробваи и виж колко ще държи, но ако изкараш напрежение от батериите на UPS-a и го свържеш с жак към лаптопа ще държи повече . Повечето лаптопи тръгват на 12v без да зареждат батериите , трябва да пробваш.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки радиолюбител може да повтори този инвертор в домашни условия. Проблемът е да се намери радиодетайлите или техните аналози. Инверторът може да бъде захранен от произволен акумулатор, дори танков.

На времето подобен акумулатор вдигахме поне двама члена от екипажа. Късаше ми джегрите, а те бяха май 6 на брой.

Да струва не повече от 5лв.

post-3366-1229177337_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на Profruit, но като некомпетентен в тази област искам да попитам, инвертор в този смисъл, акумулатор ли значи? И това което ми трябва е някакъв акумолатор, който да може да се зарежда от ел. мрежата. Гледам този инвертор "акумулатор" входящото му напрежение е 12V, това значи ли, че ще мога да го зареждам чрез адатер на 12V от ел.режата? Ако не намевя някой, който да ми направи, дали ще се продават такива? Още веднъж БЛАГОДАРЯ!

П.П. Учудва ме, при положение че лаптопите стават все по-използвани, как още не са пуснали на пазара, фабрични акумулатори за лаптоп. ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря на Profruit, но като некомпетентен в тази област искам да попитам, инвертор в този смисъл, акумулатор ли значи? И това което ми трябва е някакъв акумолатор, който да може да се зарежда от ел. мрежата. Гледам този инвертор "акумулатор" входящото му напрежение е 12V, това значи ли, че ще мога да го зареждам чрез адатер на 12V от ел.режата? Ако не намевя някой, който да ми направи, дали ще се продават такива? Още веднъж БЛАГОДАРЯ!

П.П. Учудва ме, при положение че лаптопите стават все по-използвани, как още не са пуснали на пазара, фабрични акумулатори за лаптоп. ohmy.gif

Инвертор е английска дума и в случая се ползва от българската преобразувател. На входа на инвертора се подава 12V (зареден акумулатор подава 12.6V) напрежение. Той има автогенератор и преобразувател, които на изхода отдават стандартните за мобилния комп напрежения 18V и обезпечава максимална сила на тока 3.2А. Тази идея на практика се ползва в автомобили и тя работи коректно.

Зареждането на акумулатора е дело на допълнително зарядно електронно устройство за целта. В зависимост от сложността, то може да следи праговете на напрежение на клемите на акумулатора и да го дозарежда. Адаптерът няма да е удачен за тази цел. Зареждането на един акумулатор става с един полупериод от изправеното променливо напрежение и най- вече се подава ток в зависимост от разряда, респективно гъстотата на електролита, а подобен ток започва от 1А, през интервал от време нараства с още толкова и завършва на 5А, като се следи правилото - време по сила на тока да е равно на капацитета на акумулатора. Този процес е автоматизиран от електрониката на специализирания токоизправител за акумулатори.

Цялата тази идея в дома губи смисъл защото мобилния има собствен токоизправител. Разбирам, че става въпрос как да се избегнат токови удари или сривове на градска ел.мрежа в домашни условия и затова се подмята идеята с акумулатора.

"фабрични акумулатори за лаптоп" засега няма, защото 18V e нестандартно напрежение, а и в белите страни не знаят какво е това понятие "тока изгасна".

Инвертори се продават, къде и по колко - не зная.

усмивки и вечно щастие до полуда през новата 2009г

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв бисер си написал не е истина , добре че си се застраховал че не разбираш.

Навремето купувах оригинален инвертор за compaq 12/18v 100usd от софия "експрес консулт" ако не ме лъже паметта

така като те гледам трудно ще се оправиш , адаптер от 12v не е зарядно за акоумолаторна батерия, казах ти наи простия вариант , ползваи батериите на ups-a просто някой да им изкара напрежението през жак на вън ups-а си го зареждаш от мрежата а с жака си подържаш захранване на лаптопа , какъв е модела може и да не тръгне на 12v и тогаваа ще ти е нужен поя инвертор дето е на схемата но все си мисля че яко ще грее и ако става без него тоест ако лаптопа тръгне на 12 ще е по добре.

Зареждането на акумулатора е дело на допълнително зарядно електронно устройство за целта. В зависимост от сложността, то може да следи праговете на напрежение на клемите на акумулатора и да го дозарежда. Адаптерът няма да е удачен за тази цел. Зареждането на един акумулатор става с един полупериод от изправеното променливо напрежение и най- вече се подава ток в зависимост от разряда, респективно гъстотата на електролита, а подобен ток започва от 1А, през интервал от време нараства с още толкова и завършва на 5А, като се следи правилото - време по сила на тока да е равно на капацитета на акумулатора. Този процес е автоматизиран от електрониката на специализирания токоизправител за акумулатори.

зависи от акумолаторната батерия, на лаптопите оригиналните батерии определено не се зареждата така. зарежда ги импулсен адаптер с инпулси с голям ток които се управляват от електрониката в батерията и батерията е готова за по малко от час.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
зависи от акумолаторната батерия, на лаптопите оригиналните батерии определено не се зареждата така. зарежда ги импулсен адаптер с инпулси с голям ток за по малко от час.

Акумулатор и "акумолаторната батерия" не са еднозначни понятия. В самата акумулаторна батерия има електронна платка с размери 15 х 7, която следи напрежение и ток. В акумулаторите подобно чудо няма, друг е въпроса, че и по химичен състав никак не си приличат. Представете си цената на полимерен акумулатор от 125hA каква ще е на фона на сегашните батерии за мобилен.

нека светлината на любовта ви води по пътеката на мрака през новата 2009г

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Акумулатор и "акумолаторната батерия" не са еднозначни понятия. В самата акумулаторна батерия има електронна платка с размери 15 х 7, която следи напрежение и ток. В акумулаторите подобно чудо няма, друг е въпроса, че и по химичен състав никак не си приличат. Представете си цената на полимерен акумулатор от 125hA каква ще е на фона на сегашните батерии за мобилен.

нека светлината на любовта ви води по пътеката на мрака през новата 2009г

ама ти нали не си помисли че става дума за електролитен акумолатор , най вероятно потребителя е имал в пред вид сухи батерии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаех си аз, че няма да е толкова лесно. sad.gif А вече си представях красива, горска гледка и лаптопът до мен, без батерията да му свърши за плачевните час-два.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знаех си аз, че няма да е толкова лесно. sad.gif А вече си представях красива, горска гледка и лаптопът до мен, без батерията да му свърши за плачевните час-два.

е щом е за поляна вземаш един генератор с педали и въртиш и се наслаждаваш на горска гледка с лаптоп

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак да Благодаря на всички отзовали се! Нека обобщя всичко което ще ми е нужно:

устройство за зареждане на акумулатор + акумулатор* + инвертор + нужните кабели.

*Преди да гледам в магазина, за каквото и да било, може ли да ми кажете -ще има ли акумулатор до 5кг, с не много големи размери, който да ми свърши работа. Под свърши работа, значи да може да захрани лаптопа ми, поне за 5 часа. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая с поляна има слънчеви батерии за лаптоп за целта, които при ясно време обезпечават лаптопа с енергия.

живот без глисти, това е живота

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
живот без глисти, това е живота

biggrin.gif

А тези слунчеви батерии достатъчно малки ли са, за да влязат в сак? Като гледам в гугъл, май тук не са много продавани. Все на камък случвам.

Да допълня, примерно ето (тук) какво намерих за акумулатор, но е 7Ah на 12V, което по формулата "A x V = W" се получава следното:

W / V = A -> 60 / 18 = 3,33A за час --> 7A / 3,33 = ~2 часа. Което пак не е достатъчно задоволително, като се има предвит, че не съм взел и фактора за преобразуване от 12V към 18V.

Може ли да ми обясните, как се смятат загубите, примерно от трансформиране, от 12V -> 18V, както и 12V -> 220V. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
biggrin.gif

А тези слунчеви батерии достатъчно малки ли са, за да влязат в сак? Като гледам в гугъл, май тук не са много продавани. Все на камък случвам.

Да допълня, примерно ето (тук) какво намерих за акумулатор, но е 7Ah на 12V, което по формулата "A x V = W" се получава следното:

W / V = A -> 60 / 18 = 3,33A за час --> 7A / 3,33 = ~2 часа. Което пак не е достатъчно задоволително, като се има предвит, че не съм взел и фактора за преобразуване от 12V към 18V.

ами акумолатора ще стане а как ще го зареждаш ??? имаше навремето едни стабилизатори 13.8v предназначени тояно за заряд на подобни акумолатори. питай в някой магазин за електроника .

http://cgi.ebay.com/Car-Adapter-Charger-DC...93%3A1|294%3A50

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами акумолатора ще стане а как ще го зареждаш ??? имаше навремето едни стабилизатори 13.8v предназначени тояно за заряд на подобни акумолатори. питай в някой магазин за електроника .

http://cgi.ebay.com/Car-Adapter-Charger-DC...93%3A1|294%3A50

За зарядно ще ползвам примерно това тук FERM5.jpeg, за акумулатор нещо от този каталог, поне 16А. Лошото е че този преубразовател, който сме ми предложили пише disimagehh2.jpg, че входящото му напрежение е до 10А. sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За зарядно ще ползвам примерно това тук FERM5.jpeg, за акумулатор нещо от този каталог, поне 16А. Лошото е че този преубразовател, който сме ми предложили пише disimagehh2.jpg, че входящото му напрежение е до 10А. sad.gif

С това зарядно имам чувство че бързо ще изпортиш батерията , все пак не е електролитен акумолатор за кола, така мисля дано да бъркам, аз лично съм ползвал подобна батерия и я зареждах със специален стабилизатор закупен преди много време от магазин на конрад , пуснах му 16V и тои от там си я следше сам и зареждаше . Две години беше свързан постоянно към нея и нямах проблем .

Не съществува такова понятие като входящо напрежение 10А напрежението се измерва във волта не го бъркаи с тока .

и е 12/16 и наи вероятно ако го натовариш на 20v с 80w на изхода на входа ще е 10А или около 10 нямам и идея колко отива в загуби тоя адаптер ама ако е 10А няма и час да издържи акумолатора.

казах ти ползваи батериите от UPS-a директно както са12v кън лаптопа и си ги зареждаи през UPS-a

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, за напрежението ясно. :grimace: А иначе се надявам да стане с това зарядно, защото по принцип, предложените от мен акумулатори се използват, както за скутери, така и за по-мощни мотори. Което пък -не ги ли причислява към автомобилните акумулатори?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аха, за напрежението ясно. :grimace: А иначе се надявам да стане с това зарядно, защото по принцип, предложените от мен акумулатори се използват, както за скутери, така и за по-мощни мотори. Което пък -не ги ли причислява към автомобилните акумулатори?

казах дано да бъркам , питаи дано да става.

едит е за акумолаторите ще стане аз мислех за батерията ми говориш от предния ти пост

http://911.bg/a2/offers.asp?p=597768&parent=5402

а ама тия електролитните акумолатори има да ги разливаш , май през седмица ще сменяш сака

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а ама тия електролитните акумолатори има да ги разливаш , май през седмица ще сменяш сака

Извинете ме за невежеството, но щом с електролитните акумулатори ще имам такъв проблем с течността, какъв друг вид има?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Заинтригува ме темата и затова реших да дам едно предложение. Предполагам ще е удачно и ако е "ДА" дайте отговор.

Аз си купих "винтоверг"- (акумолаторна дрелка на 18 волта). В комплекта има още една резервна ак.батерия.

Та идеята ми е: ако ползваш такива батерии,при това те си имат и зарядно. Не зная само колко ток харчи лаптопа на час. Може би някой специалист ще изчисли и каже.

Моля коментирайте, Поздрав на всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Заинтригува ме темата и затова реших да дам едно предложение. Предполагам ще е удачно и ако е "ДА" дайте отговор.

Аз си купих "винтоверг"- (акумолаторна дрелка на 18 волта). В комплекта има още една резервна ак.батерия.

Та идеята ми е: ако ползваш такива батерии,при това те си имат и зарядно. Не зная само колко ток харчи лаптопа на час. Може би някой специалист ще изчисли и каже.

Моля коментирайте, Поздрав на всички.

абсолютно никой не може да ти изчисли колко харчи на час преди да си дал коло вата е компа, моя Asus eeepc1000 е 36w в наи натоварен режим и едновременно зареждане на батерии а другия ми eeepc 900ha има една лепенка 5 hours

ама реално е 3.5 часа на батерии

Извинете ме за невежеството, но щом с електролитните акумулатори ще имам такъв проблем с течността, какъв друг вид има?

сухи от първия линк дето е 7аh

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като се каже стартерна батерия, конкретизират ли нещо? В смисъл акумулаторната батерия "акумулатор", не служи само за стартиране на колата, мотора, а и за примерно: захранване на мултимедията в колата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А като се каже стартерна батерия, конкретизират ли нещо? В смисъл акумулаторната батерия "акумулатор", не служи само за стартиране на колата, мотора, а и за примерно: захранване на мултимедията в колата.

Естествено че конкретизират, не всяка зареждаща се батерия е стартерна , макар че в твоя случай не е задължително да е стартерна макар че и тя става. На стартерната батерия в повечето случай освен колко Ah е е посочен и тока на разряд но за теб това не е важно твоя ток на разряд няма да е повече от 3-5 А зависи от това как го натоварваш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване