Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

климатика както работеше на режим отопление , отказа. Чу се средно висок пукот от външното тяло(като от пиратка ) и повече не топли. Спрях го ,пуснах го отново и забелязах че тръгна . След малко включи вън компресора,но след10-12 секунди спря компресора.

Това навярно е повреда но лесно отстранима ли е. Ако трябва да се направи нещо от което да се ориентирам в повредата?Дайте някакъв съвет,че е доста студено а за нов не може и да помисля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам гадатели няма. Вика се ремонтна група, констатира се повредата, само че ако е компресор...ще се замислиш дали нов да вземеш или да ремонтираш този cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предполагам гадатели няма. Вика се ремонтна група, констатира се повредата, само че ако е компресор...ще се замислиш дали нов да вземеш или да ремонтираш този cool.gif

То е ясно че в крайна сметка ще се търси майстор,но поне да се ориентирам в обстановката. Просто не ми се иска да повярвам че след 2 години работа на климатика е сдал багажа и трябва да инвестирам отново 1000 лева .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
То е ясно че в крайна сметка ще се търси майстор,но поне да се ориентирам в обстановката. Просто не ми се иска да повярвам че след 2 години работа на климатика е сдал багажа и трябва да инвестирам отново 1000 лева .

Много е просто:

Развиваш винтчетата на ламарините на външното тяло. Махаш и гледаш. Ако е нещо елементарно то е видимо с просто око. Ако не е.... плащаш няма как.

Редактирано от nebelservice (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много е просто:

Развиваш винтчетата на ламарините на външното тяло. Махаш и гледаш. Ако е нещо елементарно то е видимо с просто око. Ако не е.... плащаш няма как.

Напълно разбирам и споделям способноста на специалистите в тоя бранш,но се питам : някой нима ще го "НАЧЕТАТ"ако сподели своите предположения и с това би ме ориентирал поне малко. Не е ли ясно че не съм толкова платежоспособен нито пък работя тази професия ,та да се страхувате да споделите като на приятел в нужда. Като пример : ако е дал фира кондензатор и от там да не тръгва компресора? -какво лошо да се обясни как да се провери. Не мислете че всички сме като в белите страни:имам пари ,викам техник и въпроса е решен.Тук сме все още на принципа -помогни на приятел. А мисля че форума е отчасти за това,иначе техниците биха се обидили че подготовката им е слаба за тази си практика.

Моля да бъда извинен ако написаното се подр

Много е просто:

Напълно разбирам и споделям способноста на специалистите в тоя бранш,но се питам : някой нима ще го "НАЧЕТАТ"ако сподели своите предположения и с това би ме ориентирал поне малко. Не е ли ясно че не съм толкова платежоспособен нито пък работя тази професия ,та да се страхувате да споделите като на приятел в нужда. Като пример : ако е дал фира кондензатор и от там да не тръгва компресора? -какво лошо да се обясни как да се провери. Не мислете че всички сме като в белите страни:имам пари ,викам техник и въпроса е решен.Тук сме все още на принципа -помогни на приятел. А мисля че форума е отчасти за това,иначе техниците биха се обидили че подготовката им е слаба за тази си практика.

Моля да бъда извинен ако написаното се подразбира като критика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да бъда извинен ако написаното се подр

Моля да бъда извинен ако написаното се подразбира като критика.

Не разбирам нищо от климатици,ама кондензаторите като пиратки ли гърмят като дават фира?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не разбирам нищо от климатици,ама кондензаторите като пиратки ли гърмят като дават фира?

ДА понякога се случва и това се вижда много ясно с просто око, дори и от неспециалист, тала че няма как трябва да се погледне. Иначе може да се говорят празни приказки и всякакви предположения и ала бала ... но само това. Защо се дразни @alanteon - не знам

Редактирано от nebelservice (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а бе и 2 мата имате по нещо от истината в мненията си , ама ......виждал съм как приятели вкарват ( от незнание) някого в такъв филм , че не ти се ще да четеш сценария....а относно приказките - може да се изприказват доста и все почти верни .....какво пречи компресора да е "леко" пробил към корпус и кондензатора да е цъфнал ? нищо ..... и сега ? какъв проблем се реши ? Никакъв ...... cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да отвориш външното тяло както предложиха и други и да видиш дали някъде не се вижда някоя тръбичка да не се е пръснала и от това може да е. А ако е от компресора ще трябва нов. От това което си описал само за това се сещам ако дадеш малко повече информация ще е по-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване