Премини към съдържанието
Wessly

До колко би се клокнал 3400+ бокс?

Препоръчан отговор

Значи четох темите ама и понятие още си нямам кое да гледам на колко е по дефаулт и колко може макс и последиците какви ще бъдат и как най-лесно да го направя, абсолютно бос съм просто с ваша помощ се надявам да успея поне да разбера какво да правя - Overclock...До колко ще мога да клокна този процесор и нещо друго въобще мога ли да клокна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи четох темите ама и понятие още си нямам кое да гледам на колко е по дефаулт и колко може макс и последиците какви ще бъдат и как най-лесно да го направя, абсолютно бос съм просто с ваша помощ се надявам да успея поне да разбера какво да правя - Overclock...До колко ще мога да клокна този процесор и нещо друго въобще мога ли да клокна...

Съветвам те да не пипаш нищо.Прочети повече литература относно овърклока и тогава пак питай тук.Никой не може да ти каже до колко ще клокнеш със сигурност.Остава ти метода на пробата и грешката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съветвам те да не пипаш нищо.Прочети повече литература относно овърклока и тогава пак питай тук.Никой не може да ти каже до колко ще клокнеш със сигурност.Остава ти метода на пробата и грешката.

И най-лесното по този метод е...да променям във биоса?И ако е това какъв резултат да чакам... :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети поне 1 тема за клок, защото като ти гледам въпросите не си си направил труда да прочетеш нещо cool.gifangry.gif

Редактирано от SUN_CITY (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И най-лесното по този метод е...да променям във биоса?И ако е това какъв резултат да чакам... :beer:

Неприятен biggrin.gif .Виж сега.Има доста теми за клок,ето ти една-http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=305753.Първо я прочети,после опитвай да правиш нещо.Ама чети внимателно,не през редовете.Все пак целта е не да си омажеш PC-то нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nTune изтеглих сложих я и я стартирах, минах стрес теста за системата ако не се лъжа, пишеше ми, че съм минал 18 неща успешно и питам ако барна нещо тук ще повлияе ли в/у системата или трябва от биос... http://pics.deepseek.net/bitbucket/overclock2.JPG

-това ми е снимка на биоса там като цъкнах Ф1+Контрол и Снимка

Конфигурацията забравих да спомена : 1.37 GB RAM | 3.400+ AMD Sempron BOX | 80 GB HDD

Редактирано от Wessly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май успях от части да го кача на 2.0 - снимка ... Странно, но ми казаха, че на АМД 3000+ дефаулт му е 2.0 процесора, а моя е 1.8 дефаулт...защо така ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Май успях от части да го кача на 2.0 - снимка ... Странно, но ми казаха, че на АМД 3000+ дефаулт му е 2.0 процесора, а моя е 1.8 дефаулт...защо така ohmy.gif

aбе вземи прочети темите за клок...къ'в е тоя Нтун...клок от БИОС се прави!

От твоя БИОС даваш PCI-E 101,Рама ако е клокърски не го пипаш,а кое някое дърво сваляш честотата му...сваляш HT на 4х и почваш да дигааш CPU frequecy с стъпки от 10мхз и тестваш за стабилност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
aбе вземи прочети темите за клок...къ'в е тоя Нтун...клок от БИОС се прави!

От твоя БИОС даваш PCI-E 101,Рама ако е клокърски не го пипаш,а кое някое дърво сваляш честотата му...сваляш HT на 4х и почваш да дигааш CPU frequecy с стъпки от 10мхз и тестваш за стабилност...

Меерси пич само да питам как да разбера рамта ми дали е клокърска и защо да свалям на 4х?Имам там и някакви х5,6,7,8 и 9 и Ауто...сложил съм го на х7...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Меерси пич само да питам как да разбера рамта ми дали е клокърска и защо да свалям на 4х?Имам там и някакви х5,6,7,8 и 9 и Ауто...сложил съм го на х7...

Ами кажи каква марка е колко МХз? А за HT-то казах четири защото на моето дъно беше така про теб мое да е друго просто гледай с CPU-Z HTspee да ен минава 1000Мхз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе братче,слепец без книжка кара кола с мръсна газ на тъмно без фарове и пита "А сега на къде да завия..."Какво мислиш,че ще стане?И да ти кажа ,не ми пука-конфигурацията е твойта.Егати,такова упътване за клок е постнато във нашият форум-дислексия ли те мъчи или просто мързел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човек и да го чета трябва да седна сериозно и да отделя повечко време да го схвана и да го правя както трябва...Толкова ли е трудно в рамките на един пост да опишеш ти какво си направил и д/г да видя аз какво да правя чрез снимки или чрез инфо просто...Нищо не ми е ясно от тия калкулиращи глупости, пресмятания колко да сложиш процесора и тнт... :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам никакво пресмятане ...

В темата пише савсен ясно кое, какво, защо и как...

Не мисля, че има много хора които биха искали да ти обясняват това което е написано толкова подробно в тази http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=32313 тема и други подобни...

Другото според, че няма как да стане както си го мислиш да седнеш за 10 минути да го направиш...

Прочети повечко и това е...

Хората са ти обяснили, че трябва да вдигаш след това да правиш тестове, след това пак да вдигаш и пак да правиш тестове...

Мислиш ли че ще стане за 10 минути както ти го искаш?

През това време което ти чакаш да ти се обясни точно как става можеше да си прочел темата за клок и да си постигнал нещо...

Касмет все пак в начинанитето :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.