Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Vista 64 , XP SP3 или Windows 7 ?

Препоръчан отговор

biggrin.gif а защо е смешен, не става ясно. Смешни са хората, които преинсталират на 2-3 месеца, които явно не са никак малко, а дават съвети за операционни системи...

Това е мое мнение.

Ти ако имаш такова го напиши и дай конкретен пример защо мислиш така и опровергай моето, а не само да си драскаш защото няма какво да правиш.

Смешен е защото е доста по-бъгав от Виста въпреки 3-те си сървиз пака.

След 3 месеца постоянно инсталиране и деинсталиране на програми (налагаше се да изпробвам доста програми) дори след почистване на регистри и дефраг ОС -а се бъгваше отвсякъде и става доста мудна.

С Виста досега не съм имал този проблем. Все така си работи както и в началото.

Редактирано от Filip84 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 64
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Имам повече опит с XP отколкото ти ще натрупаш през целия си живот.

Сигурен съм, че с преинсталациите имаш повече опит :ass:

... След 3 месеца постоянно инсталиране и деинсталиране на програми (налагаше се да изпробвам доста програми) ...

Аз ползвам виртуални ос за тази цел. Може и там да имаш повече опит, отколкото ще натрупам през целия си живот biggrin.gif , но не аз преинсталирам през два месеца, а ти.

едит: грешно си ме разбрал. Не съм се заял, а просто ме подразни това, че определяш най-стабилната ос за смешна и бъгава.

Редактирано от djagi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че важното е самата компютърна конфигурация да е оптимизирана и балансирана, да се подменя на година и половина две, имам предвид дъно, процесор, рам и видео; тогава е без значение дали ще бъде ХР, Виста или 7. Пример от моя опит с ХР - когато преди време бях ъплоудер към Линкос, 2,5 години не съм спирал компютъра. Тогава бях с Асус А8V Deluxe WiFi, Атлон 4200+ х2, 2 гб RAM, видео АТИ Х1300ХТ. Не съм имал ядове с ОС. После му качих и втора ОС -Виста Ултимейт. Пак без проблем. Въпреки това, като си дойде времето, го продадох и си взех другите чаркове. Сега гледам какво ново излиза и догодина пак ще пазарувам. Това е решението, според мен, на всички проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

djagi, защо мислиш, че ХР е най-стабилната ОС ? По какво определяш стабилността й ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
djagi, защо мислиш, че ХР е най-стабилната ОС ? По какво определяш стабилността й ?

Трябваше по-рано да отговоря, но нямах възможност. Ок, грешно съм се изразил. Не най-стабилната, не мога да обобщавам, но достатъчно стабилна. Мога много да говоря, но изместваме темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябваше по-рано да отговоря, но нямах възможност. Ок, грешно съм се изразил. Не най-стабилната, не мога да обобщавам, но достатъчно стабилна. Мога много да говоря, но изместваме темата.

Напротив, точно това е темата, защото напоследък всеки се оплаква и препоръчва ОС без да знае къде точно е проблема или пък, защо точно препоръчва. Какъвто е случаят с теб между другото. Напоследък всички усилия на насочени към развитие на драйвъри и програми за Виста/7. Като че ли никой вече не се занимава с ХР или поне не толкова старателно. Пример за това са предпоследните драйвъри на АТИ. Не знам за 9.6, но 9.5 правеха проблеми.

Така че да махнеш с ръка и да кажеш, че ХР е най-най, а всичко останало е боклук няма много смисъл. Особено за нови машини с Core i7, SSD и т.н....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напротив, точно това е темата, защото напоследък всеки се оплаква и препоръчва ОС без да знае къде точно е проблема или пък, защо точно препоръчва. Какъвто е случаят с теб между другото. Напоследък всички усилия на насочени към развитие на драйвъри и програми за Виста/7. Като че ли никой вече не се занимава с ХР или поне не толкова старателно. Пример за това са предпоследните драйвъри на АТИ. Не знам за 9.6, но 9.5 правеха проблеми.

Така че да махнеш с ръка и да кажеш, че ХР е най-най, а всичко останало е боклук няма много смисъл. Особено за нови машини с Core i7, SSD и т.н....

Когато една операционна система е в развитие, нормално е да се пишат драйвъри за нея. За ХР скоро ще спрат подръжката и тогава ще важи правилото като при футбола - Щом системата върви не се правят смени. Т.е. трябва да се види кои са оптималните драйвъри за системата и да се използват те, новите по-скоро ще я бъгват. Пробвайте да качите например най-новите драйвъри на GeForce на карта МХ440. Ще е пълен провал. Там си има 93.71 и това е. Каквато и ОС да ползваме трябва да търсиме и намираме оптималните драйвъри/инструкции/ за нашия хардуер, а не просто да теглим наред и да очакваме винаги успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

За разлика от хр, виста заема повече рам за приложения, защото RAM-а е в много пъти по-бърз от харда. При хр се взима повече виртуална памет, която се записва на харда. Целта е не да се пести рам памет, а да се използва, за по-бързата работа на ОС. Все пак за това е RAM-a. biggrin.gif Потребителите със по-стари компютри да си стоят с хр. Мисля, че за новите компютри с добра конфигурация, Виста е най-доброто решение.

Редактирано от King_Of_Kings (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За разлика от хр, виста заема повече рам за приложения, защото RAM-а е в много пъти по-бърз от харда. При хр се взима повече виртуална памет, която се записва на харда. Целта е не да се пести рам памет, а да се използва, за по-бързата работа на ОС. Все пак за това е RAM-a. biggrin.gif Потребителите със по-стари компютри да си стоят с хр. Мисля, че за новите компютри с добра конфигурация, Виста е най-доброто решение.

Лично аз съм изключил виртуалната памет и не съм усетил за момента да имам нужда от нея, нищо, че едно време и аз съветвах, че задължително трябва да има виртуална памет и т.н. С нов компютър съм и не виждам реална полза от преминаването към Уин7. Както и от повече от 4Гб. РАМ. Говоря за обикновенните потребители. Ако някой има нужда от повече от 4 Гб. РАМ и ползва някакви специализирани софтуери, едва ли ще пита от каква ОС ще се нуждае.

И ако съм с Core i7 XP няма ли да върви? :P За SSD до колкото разбрах, няма да има поддръжка в Уин7.

Не знам да излезе на пазара някакъв нов хардуер, който да няма драйвери за XP. Много се съмнявам обаче, че Уин7 ще има драйвери за моя тунер.

На Уин7 не върви по-голямата част от софтуера, който ползвам. Това достатъчно ли е като обяснение, защо не го предпочитам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си купих нов компютър му сложих XP. После се наложи преинсталация поради проблем с драйверите на видеокартата и реших да му сложа линукс. Машината вървеше с него по-зле, отколкото стария ми компютър с XP (Celeron [email protected], 192 RAM). Едва изтърпях линукса един час (колкото ми трябваше да си пусна браузъра, тъй като от 3 работеше само един), след което му сложих виста 64. Предполагах, че нещата с вистата стоят точно така, както беше навремето с XP - всички плюеха по xp и си караха на 98. Оказа се, че вистата е много по-стабилна и не е никак бавна. Вече няма да се върна на XP.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да кажа нещо ;):) :)

Ясно си написал че имаш 6ГБ рам съответно ти трябва х64 ос ако искаш повече от ~ 3.25 GB а щом си си купил значи искаш...

До колкото съм забелязал х64 ХР е само до СП2 и няма СП3 за х64

Ползвах за малко ХР х64 и не съм очарован...

За седмицата добре, много добре ама още незавършена...

Май си без избор...

Редактирано от astankov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На една и съща машина (Е[email protected], 4ГБ 800Мхз РАМ, 2600 про радеон) бях и с ХР и с Виста. Проблема е, както някой беше писал, че всеки се мята на виста-та с най-много допълнения. Аз сложих хоум премиум с доста скептицизъм, но заради рама. След има няма 3-4 дни на explore-ване на системата не исках и да чуя за ХР. Целия компютър вървеше много по-леко и плавно, зареждането на системата ставаше за секунди...не за 2-3 минути, нямах никакви проблеми от сорта на липсващ обем РАМ (3.25 при ХР), нямах и проблем с драйвери (като изключа принтера, за който намерих по езика на управление и контролера...което би трябвало да се сети всеки по-кадърен потребител). Вече половин година съм с виста и при инсталиране на софтуер и игри (както пиратски, така и безплатни) няма значимо забавяне на ОС както при ХР. Не е въпроса да се плюе срещу една или друга ОС, а да знае всеки кво му трябва, защото е глупаво (да!) да си сложиш виста ултимейт за да играеш 1 единствена игра (дори и да не е 1, но масово да играеш на него и да гледаш филми), като за същите потребности ще ти свърши идеална работа хоум премиум (нищо чудно и бейсик-а). От край време се знае, че българина не използва рационално нито парите си, нито машините си, да не говорим за електричество, вода и прочие...което се прехвърля като некадърност и при използване на компютрите.

Редактирано от darkyto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че в момента в който Win 7 стане RTM, Глистата хваща пътя. Не че съм преседял много време пред виста, но от малкото, което съм видял въобще не останах очарован и не говоря за това дали тя е тежка/лека. Пробвал съм я когато излезна SP1 и на повече крашове съм се "наслаждавал" само по времето, когато използвах Милениум едишъна, сега след SP2 положението може да е различно, но нямам никакви намерения да експериментирам :P. При Win7 за сметка на това, единствената версия, която ми е правила сериозни проблеми беше много ранната бета, която изтече от M$ след обявяването на уиндоуса (беше версия 6ХХХ). От тогава та до сега (билд 7264 64-бит) не ми е създавал никакви сериозни главоболия. Мен ако питате пре-РТМ версиите, които ги има по тракерите в момента са в по завършен вид, отколкото виста някога ще бъде.

Иначе за слаби машини ХР-то е идеално, аз експериментирах с Win7 на нетбука ми - абе върви ама не като ХР :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване