Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Широколентов интернет на Windows 98

Препоръчан отговор

Как да подкарам широколентов интернет на WINDOWS 98. Интернета е на SpNet. Лан картата е PCI порт.

Редактирано от marto008 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че в случая става дума за PPPoE свързаност. В такъв случай решението е тук - http://www.raspppoe.com/ - безплатна имплементация на този протокол работеща дори на Windows 95.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От чисто любопитсво само. Защо караш на 95, поне 98 на какъвто и да е кошник ще върви ohmy.gif

офис машина,за счетоводна работа имаш ли идея как се преинсталира ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След инсталация на 98 компа забива при зареждане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих рискувал компютър дето ми носи пари да е на Win95 ! Още повече пък това да е компютър на който дори не минава инсталация на Windows !

За под 200 лв можеш да купиш стабилна машина на старо, дето спокойно да подкараш XP !

Смяташ ли че можеш да намериш актуална антивирусна работеща под Win95, защото Интернет == Вируси !

Сега е момента да смениш компютъра ! Не рискувай, счетоводната ти информация я няма никъде другаде !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора вие ме направихте на счетоводител. На мен ми трябва като пишеща машина и за интернет. Още повече че има флохи и всичко което пиша го запаметявам на дискета. Намерих NOD 32 за 95.

Редактирано от marto008 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лични впечатления - ако не е лицензирана версия, хич барем няма и да си помисля да сложа NOD32 - толкова кьор фишеци и рехаво сито не съм срещал при никой друг АВ софтуер.

ПС: Сори, взех да отклонявам темата към друг раздел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този комп не струва дори времето , отделено да пишем в темата за него.

Оправяй се сам с тази реликва ,и не занимавай хората с глупости .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първите версии на win95 до sp1 , включително , нямаше нито интернет , нито usb поддръжка. Във версийте от 96-97г се появяват тези "екстри".

Всичко по онова време , де що се ползваше за интернет , беше с модеми.

Pppoe връзка е играчка да се подкара на 98 , а пък за 95 ... . Вмоя сервиз от 1,5г не подържаме нищо за 98 , изобщо не ги обслужваме такива компютри.

А като съдя по написаното по-горе от теб , най вероятно не си бил роден през 1995 :P

Щом си хлапе , имаш свободно време , губи си го както желаеш , повечко четене и търсене в интернет , и е напълно възможно да откриеш това , което ти трябва .

Потърси по-руските форуми , има всичко там , само че трябва да знаеш езика.

Успех cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе хора вие ме направихте на счетоводител. На мен ми трябва като пишеща машина и за интернет. Още повече че има флохи и всичко което пиша го запаметявам на дискета. Намерих NOD 32 за 95.

коментар извън темата
Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От чисто любопитсво само. Защо караш на 95, поне 98 на какъвто и да е кошник ще върви ohmy.gif

е виж тука не мога да се съгласа със тебе. На времето преди около 10 год имах един оливети незнам дали ги знаете ама беше със 100МХз процесор 1 или 2 МБ рам и не си спомням каква видео карта ама и тя беше или 1МБ а може и да беше 512КБ памет и 202МБ хард диск няма CD само Floppу и качвах 95-цата от дискети със един досов winrar, а я сметни как се качва 98 от дискетки biggrin.gif (гордея се с този комп :P ). Тогава не съм бил изобщо в час и не съм обърнал внимание и на него повече от Win 95 нема братче. И там кадето работи майка ми все още използват един комп за измерване на концентрати там нещо си със Windows 3.1 хахаха много е смях там може и да са го сменили вече ама нз. Та мисълта ми беше ако и той има нещо такова ще качи 98 ама на кукуво лято.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Махнах 95-цата и инсталирах 98. Пак ли по същия начин или по друг да подкарам PPPOE?

Да, и и дай една актуализация на детветосмянката че така ще е клизма да ровиш из нета. Става дума за ъпдейт на ИЕ до в.6 със СП1. Голяма значение има за нея, не се бъзикам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложи уин2000, ако нямаш ресусрси за XP - просто 9х/МЕ не стават за нищо... а за pppoe http://www.raspppoe.com/ безплатно e има за 9х/ме, winnt.... може да ръгнеш някое ръчно ip да не се тутка компа при зареждане (де не търси по dhcp при уин9х)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, и и дай една актуализация на детветосмянката че така ще е клизма да ровиш из нета. Става дума за ъпдейт на ИЕ до в.6 със СП1. Голяма значение има за нея, не се бъзикам ;)

Със Second Edition e компа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Проблемът беше в драйвъра на Лан картата оправих се и вече имам интернет. Даже и скороста е задоволителна. Моля темата да бъде заключена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване