Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

opsaaa

ще стане ли шофьор от мен

Препоръчан отговор

Всъщност, препоръчвам ти да прочетеш някои списания. Като за начало, Automotor uhd sport. Там в почти всички тестове е дадено, какво е показанието на километража и каква е действителната скорост. За концерна Фолксваген е характерно ( главно за моделите от края на осемдесетте и началото на 90-те), че показанията на километража лъжат с над 20 км/ч при скорости около 200. За днешните модели е нормално, скоростомерът да лъже с 5 до 10 км/ч при всички скоростни диапазони. Сещаш се, защо се прави това. най-малкото, да не те засекат катаджиите, когато караш в града с 60 според показанието на скоростомера ти, а и от съображение за сигурност. Слага ти се някаква психологическа бариера. Мислиш си , че караш със 130 по магистралата, а всъщност караш с около 120 и по-малко при някои модели.

И още нещо. Кола от средния клас със 140 к.с., развива около 210 км/ч максимална скорост. Ако ще и нанадолнище да е, съпротивлението на въздуха при тая скорост е толкова голямо, че едва ли ще може да постигнеш и 215 км/ч. Ако взема под внимание и горенаписаното от мен, това, което си направил, пи4, е напълно възможно, но имай предвид и грешката на скоростомера от поне 20 км/ч.

Ето и един пример с Фолксваген Голф VI. долу вдясно се виждат реалните показания на скоростомера. Също така се вижда, колко вдига една кола със 160 к.с. на същия концерн.

DSC05651.jpg

Май пропускате най-важното!Въпросната скорост е вдигната на десетия ден от началото на курса!!!???От водач без книжка и опит ,но с много фантазия. Много канарчета се разхвърчаха тук,няма ли да ги хванете? ;)cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Градски, сравнение между товарен автомобил и лек автомобил в тоя аспект в който говорим ние, е грешно да се прави.

Целта на товарния автомобил е да носи полезен товар и от там предавателни числа, редуктори и прочие са направени с цел, тези автомобили не да са бързи, а да теглят/носят товара си.

Съжалявам че ми тече бан от ника с който почнах в темата. Хаиде някой който е вдигал тая скорост да се изкаже.

Максимилиане ти какви коли си карал и колко си вдигал с тях че толкова спориш или си чувал . Мога да ти кажа че

след 215 понякога като вкараш (зависи от мотора) шеста и скороста ти вместо да се покачва почва да пада , така че не ми говори за предавателни числа ако нямаш личен опит . Две години съм карал ТТ ( освен за курви дето не разбират от коли за друго не става) , със голямото ТТ 225 кс имат 10 км разлика изъм града 230 -240 разлика в конски сили 180 -225 (225 е задължително два моста и от там губи) ама 10 км е разликата трави си сметка каруца като 100тицата със 140 коня и 1500 кг колко може.

Едит съгласен съм със всички постове на Bildera по тая тема (само тая)

Редактирано от Bushmen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съжалявам че ми тече бан от ника с който почнах в темата. Хаиде някой който е вдигал тая скорост да се изкаже.

Максимилиане ти какви коли си карал и колко си вдигал с тях че толкова спориш или си чувал . Мога да ти кажа че

след 215 понякога като вкараш (зависи от мотора) шеста и скороста ти вместо да се покачва почва да пада , така че не ми говори за предавателни числа ако нямаш личен опит . Две години съм карал ТТ ( освен за курви дето не разбират от коли за друго не става) , със голямото ТТ 225 кс имат 10 км разлика изъм града 230 -240 разлика в конски сили 180 -225 (225 е задължително два моста и от там губи) ама 10 км е разликата трави си сметка каруца като 100тицата със 140 коня и 1500 кг колко може.

Едит съгласен съм със всички постове на Bildera по тая тема (само тая)

Да беше прочел, че обяснявам за товарни и леки автомобили къде и как се слагат конете на земята, а не да четеш/цитираш избирателно.

И не видях някъде да съм те "хванал" и "натиснал" да вярваш на това, което казвам. Дори мисля, че пише, че не ангажирам никого с мнението си. И да, смятам, че по наклон надолу е възможно да се развие тази скорост с въпросния автомобил по километраж.

Просто е. Намираш подобен автомобил. Отиваш на нЕкой баир и започваш да тестваш. Невероятно е колко са бързи слабите автомобили надолу по баира. Е, малко е страшничко с такава скорост с такъв клас автомобил, но успех. cool.gif

пп. Някой друг път ще си мерим пишките кой какво е карал или кара.

Редактирано от Maximilian (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Просто е. Намираш подобен автомобил. Отиваш на нЕкой баир и започваш да тестваш. Невероятно е колко са бързи слабите автомобили надолу по баира. Е, малко е страшничко с такава скорост с такъв клас автомобил, но успех. cool.gif

пп. Някой друг път ще си мерим пишките кой какво е карал или кара.

Е от къде да ти търся подобен автомобил , аз ти казвам кола много по съвременна едвам ги прави 230 ти ми спориш.

Ти всъщност за какви баири говорим, да не говорим за вдигната гума на крик и да гледаме километража колко отива, това наистина е опасно ако са ти калпави гумите защото скороста се умножава по две заради деференциала и съм присъствал на подобни идиотски изпитания завършвали със скъсани бензинопроводи и чупени брони.

пп. за какви пишки да мерим човек които е вдигал 230 не може да каже че ауди 100 140 кс също може да ги вдигне.

Сега ако някой каже че BMW 330cd подържа 250 на равно по километраж това го вярвам ама за по горното ауди не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината BMW-то едвам издрапа 210-220 км някъде (тест драйв). Не са малко моделите на Ауди, които могат да достигнат 230км. За Ауди 100 не съм сигурен, но защо не - все пак е бил по надолнище младежа (и като се абстрахираме от разликата в реалните километри и километража). Иначе по темата - никой не се е родил научен. Сядаш смело зад волана, отиваш на полигона (или някъде, където няма да пречиш на хората) и така. Трябва да се изградят навици, което отнема време, както и някаква координация :)

P.S. 230км си е сериозна скорост :) Твърдя, че съм ги вдигал реално иии си е голяма тръпка (Audi A4 2.5TDI 2004г., Mitsubishi Lancer 1.5 2008г., Mitsubishi Lancer Evolution X 2008г.)

Редактирано от DarkWalker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В интерес на истината BMW-то едвам издрапа 210-220 км някъде (тест драйв). Не са малко моделите на Ауди, които могат да достигнат 230км. За Ауди 100 не съм сигурен, но защо не - все пак е бил по надолнище младежа (и като се абстрахираме от разликата в реалните километри и километража). Иначе по темата - никой не се е родил научен. Сядаш смело зад волана, отиваш на полигона (или някъде, където няма да пречиш на хората) и така. Трябва да се изградят навици, което отнема време, както и някаква координация :)

P.S. 230км си е сериозна скорост ;) Твърдя, че съм ги вдигал реално иии си е голяма тръпка (Audi A4 2.5TDI 2004г., Mitsubishi Lancer 1.5 2008г., Mitsubishi Lancer Evolution X 2008г.)

Хубав съвет му даваш за полигона, но...на нашия полигон има доста нещастни случаи! Сещаш се, че там се подвизават разни дрифтаджии и голфаджии. Полицията вардеше по едно време, но всяко чудо за три дни. Представи си, каква навалица е на полигона. Всеки иска да покара и... все едно си на кръстовище в Делхи!

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P.S. 230км си е сериозна скорост :) Твърдя, че съм ги вдигал реално иии си е голяма тръпка (Audi A4 2.5TDI 2004г., Mitsubishi Lancer 1.5 2008г., Mitsubishi Lancer Evolution X 2008г.)

Предполагам си го направил доста години след като си изкарал книжката?А младежа с аудито твърди,че го е направил на десетия ден от почването на курса.Предполагам че е вдигнал 135 км/ч ,но му се е сторило ,че са 230! ;)

Хубав съвет му даваш за полигона, но...на нашия полигон има доста нещастни случаи! Сещаш се, че там се подвизават разни дрифтаджии и голфаджии. Полицията вардеше по едно време, но всяко чудо за три дни. Представи си, каква навалица е на полигона. Всеки иска да покара и... все едно си на кръстовище в Делхи!

Кръстовището е уникално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ее, аз на 9-тия ден карах с 240, яд да те е :eek:

Бива ли такива екземпляри да се пишат мнения biggrin.gif

По темата за потеглянето..за да го правиш перфектно и пъргаво, не е лесна работа, трябва добро познаване на автомобила и много, много тренировки. Виждал съм хора с 20 годишен стаж, които така и така не потеглят както трябва, ту изфорсират, ту се усетят вибрациите при по-отпуснат съединител, страшна работа..

Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ее, аз на 9-тия ден карах с 240, яд да те е ;)

Бива ли такива екземпляри да се пишат мнения biggrin.gif

По темата за потеглянето..за да го правиш перфектно и пъргаво, не е лесна работа, трябва добро познаване на автомобила и много, много тренировки. Виждал съм хора с 20 годишен стаж, които така и така не потеглят както трябва, ту изфорсират, ту се усетят вибрациите при по-отпуснат съединител, страшна работа..

:rolleyes:

Ти си екземпляра дето трябва да не пише глупости!Не се и съмнявам ,че всеки малоумник може да го направи с подходящата кола и ако не се разкове ,после да се хвали по форумите. Целия ти пост е за темата с бисерите....Много е вероятно още и да нямаш книжка,като гледам какви глупости ръсиш. cool.gif

Редактирано от neo2311 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вземи си почивка бе ръб biggrin.gif

Защо?За да могат сладури като теб,да обясняват как шофьори с 20 годишен стаж не могат да потеглят,а ти без книжка си вдигал 240?

От теб шофьор няма да стане, докато пишеш такива бисери. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защо?За да могат сладури като теб,да обясняват как шофьори с 20 годишен стаж не могат да потеглят,а ти без книжка си вдигал 240?

От теб шофьор няма да стане, докато пишеш такива бисери. cool.gif

biggrin.gifbiggrin.gif Това беше сарказъм от моя страна за 240-те км/ч бе !!! Лелее, нямам думи biggrin.gifbiggrin.gif

Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
biggrin.gifbiggrin.gif Това беше сарказъм от моя страна за 240-те км/ч бе !!! Лелее, нямам думи biggrin.gifbiggrin.gif

Добре де,ама така си го написал ,че се разбира друго. cool.gif Аз и 390 съм вдигал,но на компа! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пичове тва за аудито може и да е истина нз но имахме BMW 520i 150 коня 24V 2000 куб. 1990г. колата тежеше към 2 тона и лепеше 240 и ги държеше сега имаме BMW 318i cupe 1800куб чипирано 180 коня 2001г. тежи нз,колко но е доста по-леко от 5-цата и на 230 се запъва и сваля до 210 ohmy.gif ако някой каже що така?

Редактирано от bocko0o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе пичове тва за аудито може и да е истина нз но имахме BMW 520i 150 коня 24V 2000 куб. 1990г. колата тежеше към 2 тона и лепеше 240 и ги държеше сега имаме BMW 318i cupe 1800куб чипирано 180 коня 2001г. тежи нз,колко но е доста по-леко от 5-цата и на 230 се запъва и сваля до 210 ohmy.gif ако някой каже що така?

абе къде ги дигате тия скорости и с кой акъл?кандитатствате за НАЙ-ГОЛЯМ НЕКРОЛОГЛИ.не е мъжество да се кара бързо важное да се кара БЕЗОПАСНО.с такава скорос по нашите пътища я дупка я куче или недайси боже друг автомобил колко смятате ще ви е спирачния път(ако останат спирачки въобще)навъртялсъм доста километри и съм виждал доста ситуаций в който безрасъдното каране води до тешки последици(например порше2005Г да влезе под тир заради изпреварване дез достатачна дистанция от насрешно движещия се тир)когато караме курсовете ни учат точно на това карай безопасно и не пречи на другите само тогава ще стигнем за там за където сме тръгнали ито на време

п.с.имам предвит всички който са писали за такива скорости

Редактирано от msdjorj (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
днес за 2ри път се качих в кола да карам, 1вия път около половин час си правех кръгчета по едно игрище, упражнявах потегляне спиране ,потеглянето ми беше по-трудно, но след 9-10тото потегляне вече потеглях горе долу нормално.И днес пак на същото място отново ми беше трудно потеглянето трудно ми беше да отпускам съединителя бавно и едновремено да подавам малко газ, но отново след няколко опита потеглях добре, питам се дали следващия път пак ще е същата работа отначало ще ми е трудно а пък после ще потеглям нормално.Докога ще се повтаря , ще мога ли да се науча от 1вия път да потеглям а не след 9-10 пъти.Имам ли шанс да се науча да шофирам като хората.Ако знате някои съвети, споделете ги, че вече почвам да се отчайвам.Другите ми съученици вече ще вземат книжки пък аз още не мога да карам, а пък имам желание sad.gif

Споко, ще свикнеш. Аз отначало тръгвах добре, но след това настъпи един период в който колата взе доста често да ми гасне при потегляне. Може би 6-7 учебни часа имам в които съм гасил колата по 1-2 пъти при потегляне. След това обаче свикнах. Вече нямам никакви проблеми и си карам добре. Няма какво да се отчайваш..и аз си мислех, че нищо няма да излезе от мен, но след това самочувствието ми се възвърна. Преди курсовете не бях карал кола, а сега си карам доста добре... ;)

А спамърите ще ги помоля да се преместят другаде и да погледнат заглавието на темата в която пишат :clap:

Редактирано от Aragorn(Elesar) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми мен не на всеки му се отдава да прави всичко но ако се постараеш повечко може би ще стане . УСПЕХ cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...