Премини към съдържанието
Hawk_Eye

RQ: XP 64bit или Vista 64bit?

Препоръчан отговор

Здравейте купих си лаптоп Asus F3sg - CPU - C2D 7500 - 2,2ghz RAM - 4gb VGA - 256mb

Искам да си инсталирам 64bit ос. Кое ще ми предложите да инсталирам. С тези 4 рам дали vistata ще се държи добре или да си сложа XP. Разбрах че имало по-вече консумация на ресурси. Мерси ПРедварително.(драйверите и програмите не са проблем).

Редактирано от Hawk_Eye (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам Vista x64, а понеже се чудиш и надали ще си купиш някоя от двете, вземи и инсталирай и двете и ги ползвай паралелно известно време, докато решиш коя да оставиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте купих си лаптоп Asus F3sg - CPU - C2D 7500 - 2,2ghz RAM - 4gb VGA - 256mb

Искам да си инсталирам 64bit ос. Кое ще ми предложите да инсталирам. С тези 4 рам дали vistata ще се държи добре или да си сложа XP. Разбрах че имало по-вече консумация на ресурси. Мерси ПРедварително.(драйверите и програмите не са проблем).

няма лошо, но не ти трябва, ти ще заделяш част от паметта за видеокартата така че и с 32 битова система нищо няма да загубиш слагай си прст ХП и си гледай кефа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз лично предпочитам Vista x64, а понеже се чудиш и надали ще си купиш някоя от двете, вземи и инсталирай и двете и ги ползвай паралелно известно време, докато решиш коя да оставиш.

За vista 64bit 4рам няма ли да са малко.

няма лошо, но не ти трябва, ти ще заделяш част от паметта за видеокартата така че и с 32 битова система нищо няма да загубиш слагай си прст ХП и си гледай кефа

Не мидава да заделя памет към видео картата.А сега видях че ги нямам всичките драйвери за vista 64bit, обаче за xp 64bit ги има.

Редактирано от Hawk_Eye (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На ASUS за драйвъри не разчитай, няма такива тъпи парчета като техния съпорт. Или няма или са стара версия. Ако ще е за Vista - "тя" сама си търси драйвъри и най-вероятно ще намери, стига да има нет :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На ASUS за драйвъри не разчитай, няма такива тъпи парчета като техния съпорт. Или няма или са стара версия. Ако ще е за Vista - "тя" сама си търси драйвъри и най-вероятно ще намери, стига да има нет :angry:

Е чел съм бисери, но ти се целиш в топ десет с тези глупости дето написа!!! biggrin.gif

Asus имат драйвери и за ХР и за Vista. Аз съм под ХР 32 и имам драйвери за всичко. Ако не знаеш как и къде да ги търсиш - това вече е друга тема.

@Hawk_Eye

F3sg е серията, но не си уточнил модела, затова ще ти отговоря по-общо:

Към лаптопа ти трябва да има диск по всяка вероятност с драйвери само за Vista. На сайта им има и за ХР.

Ако твоя чипсет е SiS 671 ти препоръчвам Vista, тъй-като под ХР не е много стабилен.

Действително първо провери дали има драйвери за Vista 64, ако няма - сложи Vista 32. При 4 гб памет на 32 битова ОС ще загубиш около 512 мб, като разликата спрямо допълнителната памет необходима за 64 битовия режим ще е около 200 мб.

Накратко - заради тези 200 мб РАМ не си струва да се мъчиш под 64 битова ОС ако нямаш всичките драйвери.

За видеокарти nVidia пуснаха бета драйвер, който става и за лаптопи.

За ATi ще ти трябва Mobile Modder, ако не си доволен от ASUS-кия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е чел съм бисери, но ти се целиш в топ десет с тези глупости дето написа!!! biggrin.gif

Asus имат драйвери и за ХР и за Vista. Аз съм под ХР 32 и имам драйвери за всичко. Ако не знаеш как и къде да ги търсиш - това вече е друга тема.

@Hawk_Eye

F3sg е серията, но не си уточнил модела, затова ще ти отговоря по-общо:

Към лаптопа ти трябва да има диск по всяка вероятност с драйвери само за Vista. На сайта им има и за ХР.

Ако твоя чипсет е SiS 671 ти препоръчвам Vista, тъй-като под ХР не е много стабилен.

Действително първо провери дали има драйвери за Vista 64, ако няма - сложи Vista 32. При 4 гб памет на 32 битова ОС ще загубиш около 512 мб, като разликата спрямо допълнителната памет необходима за 64 битовия режим ще е около 200 мб.

Накратко - заради тези 200 мб РАМ не си струва да се мъчиш под 64 битова ОС ако нямаш всичките драйвери.

За видеокарти nVidia пуснаха бета драйвер, който става и за лаптопи.

За ATi ще ти трябва Mobile Modder, ако не си доволен от ASUS-кия...

Модела е ASUS F3SG-AP155L само има 4рам. А драйверите като си дръпна драйверите за 32bit и като ги разархивирам имат папки х86 имат и 64,това значи ли че ще са и за 64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай Vista64bit.

Ще ти върви без проблем с тези 4GB. Ще ти са запълнени около 1.5 GB. Но разбирасе и приложенията които ще пускаш ще точат повече.

С Vista64bit съм от месеци и има драйвери за всичко само да имаш мерака да търсиш. Гоогле знае :P

Но както ти казаха по горе стига да имаш нет той сам си намира, а и се ъпдейтва без проблем.

Редактирано от RAW (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не ти се е налагало често да отскачаш до http://support.asus.com. Това че за твоето ПЦ има драйвъри, не значи че за всички е така. Прегледай и датите на драйвърите за някой сравнително стар хардуер и ще разбереш за какво говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по-добре виста ... драйвери за ХР няма да намериш (или много трудно ще ги подкараш) пък и с тия 4гб рам :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз препоръчвам Виста 64... Вярно Виста ще ти реши проблема с драйверите, а на ХР ще трябва сам да се оправяш :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се притеснявам да не стане така че да не ми стигнат тези 4гб рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен 2GB ми стигат. 4 GB би трябвало да стигат за всичко (стига да не обработваш на Photoshop файлове по метър на метър, примерно cool.gif ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако не се лъжа XP-то работи с до 3 GB RAM..маи виста трябва да си сложиш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво да не ти стигнат? Photoshop, InDesign, Oracle, SAP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавам с видео обработка или снимки. Работя в един ISP, а иначе ми трябва за музика,филми,офис приложения, може и за игри но не и най-новите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали 64 битовата виста ше поддържа хардуера т.е. дали има 64 битови драйвери за устройствата. При мен кард четеца и функционалните бутони не работят макар ъпгрейд адвайзора на майкрософт пишеше че кардрийдъра е поддържан. Ако всичко запали вобще не се замисляй. Виста е съвсем друго поколение ОС спрямо ХР.Разлика в ресурсите не видях. То с повече рам едва ли ше се усети. 32-битови приложения се инсталират и работят без грижи.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явно не ти се е налагало често да отскачаш до http://support.asus.com. Това че за твоето ПЦ има драйвъри, не значи че за всички е така. Прегледай и датите на драйвърите за някой сравнително стар хардуер и ще разбереш за какво говоря.

E ти пък кво искаш ясно е че за стар хардуер нови драйвери няма .Защото ,първо на тях не им е изгодно да не си купиш нов хардуер и второ просто няма смисъл да се правят,причината е че остават малко хора с такъв хардуер освен това стария хардуер няма да поддържа нови функции и няма да има нужда да се правят нови драйвери за да се подкарат тези функции , малко овъртяно стана ма карай biggrin.gif

По въпроса ,с тоя лаптоп бих предпочел вистата,4гиги са ти предостатъчни за това не се безпокой :)

Редактирано от vidimiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване