Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за ESET NOD32/Smart Security - част 2

Препоръчан отговор

Здравейте,нов съм в форума преди време случайно попаднах на kaldata.com и от тогава съм тук почти всеки ден,това което прочетох тук в тази тема ме подразни да напиша следното:

Никога не съм слагал продукт на NOD 32,и няма да го направя а причината е,че където и да отидеш в мрежата ще намериш някой заклет фен на програмата, който уж не спори със съфоромците си и не се натрапва, но по всякакъв начин пропагандира вземете си NOD 32 ЛИЦЕНЗИРАН.Лично мен тази политика на която и да е компания ме отвращава и дори и да са "най - най" в каквото и да произвеждат НЕ бих им станал клиент НИКОГА.

П.П. ВСИЧКО, КОЕТО МОЖЕ ДА СЕ ЗАКУПИ С ПАРИ Е ЕВТИНО.

Не искам да прозвучи като реклама, но точно НОД 32 ме спаси от вирусите, които KIS 2009 пропусна и незнайно защо не можа да изтрие, не знам колко по- добра или лоша е програмата от Касперски, но от тогава съм с НОД и нямам проблеми.

Също ще спомена, че откакто имам PC, винаги съм бил с KIS!

Редактирано от viiipeer (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не съм съгласен че е по лек. Стига да вдигнеш нивото на защита добавяйки напредналите евристики и стой та гледай. При старт ESS на компа ми се стартираше със средно 3-4 секунди по дълто от Kaspersky I

Престани да разсъждаваш момче, въобще не ти се отдава! 1. Преводът не е правен от един човек. 2. Преводът не е правен от руски на български, а от английски на български. 3. Грешката не идва от на

Maniac е използвал и използва само най-доброто. Тези неща са ми пределно ясни, въпросът е на вас да Ви се изяснят.

Публикувани изображения

Не искам да прозвучи като реклама, но точно НОД 32 ме спаси от вирусите, които KIS 2009 пропусна и незнайно защо не можа да изтрие, не знам колко по- добра или лоша е програмата от Касперски, но от тогава съм с НОД и нямам проблеми.

Също ще спомена, че откакто имам PC, винаги съм бил с KIS!

Сега, че не знаеш как да настроиш Касперски неозначава,че НОД е по добра ;)

А ако си е ползвал с крак или тем подобни нормално да ти е пуснала вирус. ;)

П.П:Ами ако искаш пусни АВГ да сканира и ще видиш колко вируси ще ти открие :)

Преди и аз бех фен на Есет ама след тази случка с многото пропуснати вируси...

Редактирано от asdfag (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако си е ползвал с крак или тем подобни нормално да ти е пуснала вирус. :)

Същото се отнася и за NOD32.

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако си е ползвал с крак или тем подобни нормално да ти е пуснала вирус. ;)

П.П:Ами ако искаш пусни АВГ да сканира и ще видиш колко вируси ще ти открие :)

Вместо да се спори "наизуст", по-добре е човек да се обърне към фактите. Ако приемем, че едни от най-достоверните и най-обективни тестове са теза на AV-Comparatives.org, то от тях се вижда следното:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=116120&view=findpost&p=1518454

Като генерална тенденция във времето се забелязва, че графиката на Касперски е силно низходяща, докато, макар и с големи амплитуди, НОД-а се е представял във времето доста по-равномерно. В последните няколко теста на компанията се вижда, че има пълно изравняване в процентите засичания на двете програми, като в последният тест обаче Касперски силно се издънва! Все пак средният процент засичания на Касперски за всичките годините е мааалко по-висок от този на НОД-а, като тенденцията от последните тестове, както вече казах, е към пълно изравняване! Всяка от двете програми си има своите предимства и недостатъци: НОД-а е характерен със своята лекота и като цяло по-нисък процент фалшиви сработвания, Касперски пък има на своя страна повече екстри и опции, свързани с вътрешният контрол върху състемата. Както вече казах, в последно време преимуществото на Касперски в процента засичания се стопи, така, че ако нещото, което лично мен би ме накарало да предпочета Касперски пред НОД, това е възможността за контрол над процесите в компютъра, но в никакъв случай не и процентите "ловене". Лично аз, след доста пробвания на различни програми, и анализ на резултати от тестове съм, се спрял трайно, на най-доброто по мое мнение към момента- Нортон 2010.

В крайна сметка споровете "Левски"- "ЦСКА" е безсмислен!

Дано съм бил полезен! ;)

• Харесване 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, че не знаеш как да настроиш Касперски неозначава,че НОД е по добра :)

А ако си е ползвал с крак или тем подобни нормално да ти е пуснала вирус. :hush:

П.П:Ами ако искаш пусни АВГ да сканира и ще видиш колко вируси ще ти открие :whist:

Първо Каспера ми пропусна вируси-факт! Второ не съм с кракнат, а със серен номер от определен сайт (има разлика) и трето

на един френд, който е с лицензиран АВ, му пусна вируси и само НОД- а го оправи! Прави си изводите...

Редактирано от viiipeer (преглед на промените)

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо Каспера ми пропусна вируси-факт! Второ не съм с кракнат, а със серен номер от определен сайт (има разлика) и трето

на един френд, който е с лицензиран АВ, му пусна вируси и само НОД- а го оправи! Прави си изводите...

Това се случва често и почти непрекъснато с всички антивируси - нима изводът е да се пробва без антивирус!? Защото всеки с нещо е изпреварил другите.Може и без антивирус - ползвателят обаче трябва да е подготвен да го компенсира.Желателно е предварително, а не да почиства- "като след дъжд качулка"... Вече е закъснял... Поздрави
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие го обърнахте чисто на фенщина. Не разбрахте ли, че всички пропускат. В определен случай едната ще хване, другата не и обратно. Ако ви харесва някоя, по интерфейс, ОК, но че е номер 1 - те такова чудо няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се случва често и почти непрекъснато с всички антивируси - нима изводът е да се пробва без антивирус!?

Напротив, просто казвам че дори и лицензираната не е гаранция в случая...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-boy[styLe]

Моля успокойте страстите и се придържайте към темата.

Що се отнася до това дали от ESET.BG ще помогнат или не това си е политика на компанията.

Във форума на Avira, както и в този на MBAM също не се помага на потребители използващи нелицензиран софтуер.

http://forum.avira.com/wbb/index.php?page=Rules

http://www.malwarebytes.org/forums/index.php?showtopic=9120&hl=

и т.н.

Явно братушките са по-разбрани http://www.esetnod32.ru/esetforum/index.php в този форум досега не видях,някъде да ти се иска номера на лиценза...

Въпроса Би Бой не е в това,дали да се ползва и се ползва законен лиценз, а препратките към друг форум,където това го искат.

Второто нещо е,че това се прави с явното нежелание тук да му се помогне,все пак въпроса е зададен тук нали?

Поздрави :)

пп. И пак се почна...Касперски и НОД моля не става въпрос,КОЯ е по добра не е ли ясно? Къде аз сравнявам двете програми :wors:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=105380&view=findpost&p=1524639

По добре феновете на НОД да прегледат тези статии:

http://esetnod32.ru/esetforum/viewtopic.php?f=22&t=694

Има предложени решения на доста от въпросите,които са задавани тук.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nikssi не бях визирал само теб, а просто помолих да се намалят нападките, меренето на п***и и леенето на спам.

В поста си Fixer е казал, че не може да помогне и затова препраща човека, а не че не иска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи коя е по-добрата :)

asdfag няма такава просто няма :wors:

Моля по кротко със спама,ако никой не се наема аз ще преведа някои от статиите за защита в руският форум на ЕСЕТ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-boy, понеже пак ме замерват с минуси - нека им кажа истината:С тези програми доста ще имат допълнително да почистват - "като след дъжд качулка"... Един ден ще разберат, че това е било само една от алтернативите... За съжаление - не най-добрата. Няма да посочвам по-добри продукти - добре е да наблегнат на разучаването на всички алтернативи.Лично на мен Aspace и Maniac едва ли могат да ми съдействат с каквото и да било.Защото в мрежата има достатъчно всякаква информация. Поздрави

• Харесване 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.........нека им кажа истината:С тези програми доста ще имат допълнително да почистват - "като след дъжд качулка"... Един ден ще разберат, че това е било само една от алтернативите... За съжаление - не най-добрата. Няма да посочвам по-добри продукти - добре е да наблегнат на разучаването на всички алтернативи.

..............

TNN, пропускаш да уточниш какво означава "след дъжд качулка". Антивирусните програми според теб не предпазват от инфекции, а само чистят операционната система. Твоите алтернативи на антивирусните програми са HIPS/IDS. Досега многократно се разбра, че харесваш комбинацията Private Firewall (защитна стена) и Mamutu (блокатор) без инсталирана антивирусна програма на операционна система Windows XP SP3. Добре, харесал си тази комбинация. В почти всеки твой коментар не спираш да ни го припомняш...

Според мен (естествено и според Security Center на Microsoft) защитата на Windows XP само с HIPS/IDS без антивирусна програма е сериозна заблуда за масовия потребител. Само едно погрешно разрешение за старт на зловреден/ маскиран процес направо унищожава HIPS защитата. Да не говорим, че се изискват много сериозни познания за успешната употреба на HIPS приложенията, които са доста сложни за обикновения потребител. Затова проактивната защита (както в случая ESET), ако няма друг защитен механизъм е доста добра алтернатива на HIPS. Но кое е по-добро - не се наемам да преценя. Освен това има по-нови операционни системи на Microsoft, като Vista и Windows 7, които имат сериозни вградени защитни механизми и програмите за сигурност са само едно малко допълнение.

Има една незначителна подробност, която пропускаш. Няма чисти антивирусни програми, а те вече са програми за сигурност. Надявам се да участваш в един бъдещ тест в темата "На кого му лови..." без антивирус. Също се надявам поне на един лог или снимка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно пък Vista... :eek: Най-големия провал на Microsoft.

Не говори така без да си информиран... :P Да, точно от Vista нагоре и по-точно x64-битовите версии си имат редица защити...за които съм споделял не-еднократно.

PatchGuard, който защитава ядрото на О.С. от промени. Там трудно се прикрепят руткити...или ако успеят съм чувал, че са от тип "userland" които се откривали и премахвали сравнително по-лесно.

PatchGuard-a съществува от доста време, но все пак ядрото на Vista е пренаписано...от времето на Windows XP и Windows 2003 Server Edition...

Другово въведение е изискването на цифров подпис или т.нар. signature verification...Лошото е, че тук ножът има две остриета, защото и повечето от полезните инструменти за премахване на упорити зарази не работят под x64 битови версии...

До момента в чуждестранните форуми...аз заразена x64 битова версия на Vista и Windows Seven не съм срещал...поне не с rootkits.(не говоря за файлови инфектори като Virut)...За Windows XP x64 имам спомени, от инфекция с Conficker.

Малко линкове:

http://www.eweek.com/c/a/Security/Microsoft-Takes-Another-AntiRootkit-Step/

http://www.microsoft.com/whdc/winlogo/drvsign/kmsigning.mspx

http://www.microsoft.com/whdc/driver/kernel/64bitPatching.mspx

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nologo,"след дъжд качулка" означава единствено закъсняло действие. Сега ползвам други HIPS/IDS програми и няма да ги конкретизирам - защото се убедих - това е единствен начин някои съфорумци да не ме упрекват в спам.ESET имат и предимства и следва те също да се имат предвид.Оставете ме мен - сега пробвам без антивирус- то си е експериментално... Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусната ми програма е ESET NOD32 Antivirus 4... когато стартирам машината центъра за защита на Windows предупреждава:

Публикувано изображение

"Включи сега"

Публикувано изображение

"Да..." и се връщам на първият прозорец и така до безкрай...

На практика NOD32 си работи:

Публикувано изображение

Къде всъщност може да е проблема?... Моля за Help...

=====================================================

Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите.Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми

mihnev_sz
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

obsessi0n, вече Ви писах, че не сме приключили с почистването на вашата система. Накрая ще Ви опиша какво да правите.

• Харесване 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nod 32 v.4 е добра и интересна програма - доста по-различна и подобрена спрямо v.2.70.39, с която последно по-задълбочено съм се запознавал. Много често сега се налага да я изключвам за да влизам в определени сайтове - отчитам изминато доста качествено развитие. Програмата допуска и се сработва с мощна IDS/HIPS подкрепа /знаете любимките ми/ и се получава страхотен краен резултат гонещ реални 99%. А това все още е мечта за всички - при запазени лекота и пъргавина.Надявам се най-после Maniac да хареса поне едно мое мнение. Явно досега Nod 32 v.4 съм я подценявал.Нищо нарочно не е било... Поздрави

• Харесване 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това мнение е специално към, Maniac!

От няколко дни тествам НОД32 4-та версия на виртуалната машина.

Искам да кажа, че за сега съм доволен от нея.Много е лека и мисля, че догонва Касперски и в скоро време може и да го надмине!

Искам също така да се извиня за преди писаното от мене, защото тогава бях с версия 2.7.

Явно от тогава Есет са се променили много и Антивирусната им е взела да лови доста повече.

Обновява се много по бързо от другите антивирусни които съм пробвал досега.

Поздрави!

Даже мисля след като ми свърши лиценза за Касперски да купя Есет.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Maniac е използвал и използва само най-доброто. Тези неща са ми пределно ясни, въпросът е на вас да Ви се изяснят.

• Харесване 5
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, почетох из темата, но не намерих май нужното ми. А то е, че търся някъде практически обяснено и показано как трябва да се настрои ESET Smart Security (4.0.437.0 - BG версия), така, че защитата да е добра, но и да работи колкото се може по- леко (ненатоварващо) ОС. Ползвам Windows7 Ultimate.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, почетох из темата, но не намерих май нужното ми. А то е, че търся някъде практически обяснено и показано как трябва да се настрои ESET Smart Security (4.0.437.0 - BG версия), така, че защитата да е добра, но и да работи колкото се може по- леко (ненатоварващо) ОС. Ползвам Windows7 Ultimate.

http://www.eset.bg/forum/viewforum.php?f=3&sid=daafcc1f9a25964277c324555e417284
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да го направите, деинсталирайте вашия ESET Smart Security, защото е стара версия. http://www.eset.bg/forum/viewtopic.php?f=3&t=1377&sid=487c3a9d075c6182fa70ed9b50c3bfae След това, изтеглете, инсталирайте и настройки, използвайки инструкциите от тук: http://www.eset.bg/forum/viewtopic.php?f=3&t=1119&sid=487c3a9d075c6182fa70ed9b50c3bfae

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порасни, момче!
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване