Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за ESET NOD32/Smart Security - част 2

Препоръчан отговор

Съгласен съм, че НЕ обема RAM определя т.н. "тежест" или усещане за "тегавост" на машината! Има програми, които заемат по-малко памет, като обем, но с работата си създават едно характерно "стържене" на процесора...

Да не говориш за хард диска? Процесорът няма как да стърже.:) Редактирано от clonnning (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не съм съгласен че е по лек. Стига да вдигнеш нивото на защита добавяйки напредналите евристики и стой та гледай. При старт ESS на компа ми се стартираше със средно 3-4 секунди по дълто от Kaspersky I

Престани да разсъждаваш момче, въобще не ти се отдава! 1. Преводът не е правен от един човек. 2. Преводът не е правен от руски на български, а от английски на български. 3. Грешката не идва от на

Maniac е използвал и използва само най-доброто. Тези неща са ми пределно ясни, въпросът е на вас да Ви се изяснят.

Публикувани изображения

тук още не са променили информацията - http://en.wikipedia.org/wiki/ESET_NOD32

Проверих и се оказа, че е на C/C++ . Явно са забравили, защото виждам, че го обновяват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих и се оказа, че е на C/C++ . Явно са забравили, защото виждам, че го обновяват.

/офф

Това е без значение. C може да слезе на много ниско ниво. Естествено не колкото асемблер. НО в 21ви век приложен софтуер да се пише на асемблер е смешно и неоправдано. Да не говорим че хардуера вече не е това което беше. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Попаднах на това. http://www.eset.eu/support/changelog-eset-smart-security-4

Някъде има ли го вече?

да, пак там - http://www.eset.eu/download/registered на английски Редактирано от gaffer (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но версията за сваляне е още старата, или като предния път - пише старата, а сваляш в действителност новата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, пак там - http://www.eset.eu/download/registered на английски

http://www.eset.bg/download/bg-commercial.html

Има я е на български

"Добро утро, Минке..." аз от кога го говоря, че тези безкрайни версии и подверсийки са много неприятни....все нещо човърка...

Някой, в този момент, може ли да каже, коя е аджеба последната, ама наистина последната версия на КАВ/ КИС 2010?

Добро утро Минчо http://www.eset.eu/support/changelog-eset-nod32-antivirus-4

Развитие-промени във версия 4

Version

4.0.467 - 4.0.474

* Fix: Scheduler task not displaying scan targets

* Fix: Slow opening of Office documents from a Windows 2003 server share

* Fix: Intermittent error when saving files on Windows 7

* Other minor fixes and improvements

Version 4.0.437 - 4.0.467

* Fixed: External driver injection in ESET SysRescue on Microsoft Windows 7 RC fails when this option is selected in the advanced mode of ESET SysRescue wizard

* Fixed: Error sending a file via "Send to" in the right-click menu. The problem only occurs in combination of Microsoft Windows XP and Microsoft Outlook 2003 when the Microsoft Outlook process is not running.

* Improved: Compatibility with server operating systems

* Improved: HTTP scanning compatibility

* Other minor fixes and improvements

Version 4.0.437

* Fixed: Thunderbird plugin may corrupt email in some occasions + several minor fixes

* Minor fixes in ESET SysInspector

* Fixed: Problem with the creation of Rescue CD after reinstallation from ESET Smart Security 4 to ESET NOD32 Antivirus 4

Version 4.0.424

* fixed: Outlook Express - random email corruption with large attachment when scanning during reading

* fixed: Issue with functionality of Mozilla Thunderbird after reinstallation/upgrade from V3 to V4 or after adding extension.

* fixed: BSOD with Novell clients.

Version 4.0.314 - 4.0.417

* fixed: protocol filtering (correct displaying on list of certificates)

* fixed: Settings of scanning size (GB) within archive is displaying correctly

от 4.0.314 до 4.0.474 да не би случайно и за този продук да твърдиш,че не е доизпипан?

Програмите търпят непрекъснато развитие и това не е повод за спамене нали? :angry:

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз недоумявам защо се иска от българския сайт юзър и парола, за да се изтегли инсталацията, докато от http://www.eset.eu/home се тегли без никакви запитвания ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.eset.bg/download/bg-commercial.html

Има я е на български

Ясно, но за кратко време, в changelog-а се казваше, че полседна версия е 4.2.22.0, въпреки, че като версия за сваляне си беше 474. След питанията в Wilders махнаха въпросния changelog. Ето и линка към Wilders: http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=260916

Може би ще излезе другата седмица.

Редактирано от zerotox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз недоумявам защо се иска от българския сайт юзър и парола, за да се изтегли инсталацията, докато от http://www.eset.eu/home се тегли без никакви запитвания ?

Публикувано изображение

Ясно, но за кратко време, в changelog-а се казваше, че полседна версия е 4.2.22.0, въпреки, че като версия за сваляне си беше 474. След питанията в Wilders махнаха въпросния changelog. Ето и линка към Wilders: http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=260916

Може би ще излезе другата седмица.

Някой е изял шамарите :angry: Какво става защо отново пускат нова версия?

Някакви проблеми ли има или просто я усъвършенствуват? Това е питане към инженерчето :down:

• Харесване 5
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мое недоуточнение (грешка по-скоро). исках да кажа че триал версията се тегли свободно (не комерсиалната) - в есет.бг иска е-майл

Редактирано от The Graverobber (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между ESET NOD32 Antivirus-стандартна и ESET NOD32 Antivirus бизнес.

Ако не се лъжа разликата м/у Home и Bissnes версиите е в това, че в Bissnes версията можеш да направиш антивируса да се обновява от друг антивирус Bissnes чрез mirror. Например имаш офис с 8 компютъра с инсталирани Bissnes приложения, вместо всички да се обновяват от сърварите на Есет правиш един само да се обновява от сърварите а другите се обновяват от него. Може да има и други разлики...

Поправете ме ако бъркам. :snowballfight:

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязвам един проблем, че когато съм с ESET Smart Security и пусна юторрент и трафика заминава. Много трудно отваря страници, а като махна нод го няма този проблем. :angry: п.п. интернета е с добра скорост, съмняваме да е от това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязвам един проблем, че когато съм с ESET Smart Security и пусна юторрент и трафика заминава. Много трудно отваря страници, а като махна нод го няма този проблем. :angry:

п.п. интернета е с добра скорост, съмняваме да е от това.

Питай във официалния бълг. форум, но ако не си с техен лиценз забрави. :>

Моята препоръка е ползвай нещо активно :> и сравнително бързо например http://www.kaspersky.com/productupdates?chapter=146274385&downlink=206911135 или Norton IS 17

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ESET е сред най-добрите технически продукта според PC Authority

19 December 2009

Публикувано изображение
Победител според изданието е ESET Smart Security и ESETNOD32 Antivirus, като най-препоръчвана антивирусна програма. Големите търговски марки в интернет сигурността като Norton, McAfee, Trend Micro трябва да се тревожат от продължителното присъствие на техния съперник . ESET спечелиха конкурса тази година, като потребителя класиран на първо място е Eset Smart Security, а второ място е също за ЕСЕТ с NOD32 Antivirus.

Повече информация вижте тук.
------------------------------
п.с. Вижда се, че едни трупат дефиниции Публикувано изображение, други трупат....награди...или както се казва: "Telle est la vie"
И да слагате и да не слагате минуси, това е положението! Публикувано изображение Редактирано от engineer (преглед на промените)
  • Харесване 5
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ползвал някои от безплатните варианти. И те вършат работа. Особено Microsoft-ската.

Ама да дам $ за Нод трябва да съм много много зле с главния!

Освен това вероятността Есет да са платили на PC Authority :> не е никак малка.И хоп е то ти PR-че. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, браво..."това си е положението"... И затова Нод32 допуска инсталиране на DefenseWall HIPS с куриозния стогодишен лиценз, а някои други правилно го блокират с класифициране като невалидно за Win приложение. Engineer, избери си един от тези лидери и да тестваме на практика в подходящите теми - нещо на теорията вече и един милиметър доверие и нямам. Ще участвам с каквото кажеш - Symantec или Rising. Ще опиташ ли да докажеш и на практика достоверността на написаното - защото не вярвам Norton, McAfee или Trend Micro да са се разтревожили. Да не говорим пък за азиатския лидер. Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, браво..."това си е положението"... И затова Нод32 допуска инсталиране на DefenseWall HIPS с куриозния стогодишен лиценз, а някои други правилно го блокират с класифициране като невалидно за Win приложение. Engineer, избери си един от тези лидери и да тестваме на практика в подходящите теми - нещо на теорията вече и един милиметър доверие и нямам. Ще участвам с каквото кажеш - Symantec или Rising. Ще опиташ ли да докажеш и на практика достоверността на написаното - защото не вярвам Norton, McAfee или Trend Micro да са се разтревожили. Да не говорим пък за азиатския лидер. Поздрави

Тодоре, какво има "специално" да тестваме, като всеки ден в темата за "Подпомагането на АВ...." се вижда-кой какво лови. За хартиеното лъвче изобщо не ми говори повече...антивируса му не става!

Единствените реални конкуренти на НОД-а са: Нортон (благодарение на "облака" и хипса), Авира (благодарение на натегнатата си, но и често "куха" евристика) и Касперски (благодарение на хипса и на 24 часовият труд на момчетата от отдела за дефиниции). Други няма! Факт!

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да говорите наградите на ESET не са случайни.Струва ми се наивно вярването че са си платили,поставете се на мястото на другите компании бихте ли допуснали да ви правят на маймуни ( особено пък Руснаците как ще го допуснат )?Ако ще ползвам чиста антивирусна програма без допълнителни модули за превантивно блокиране на вредоносния код това ще бъде ESET. TNN,когато настройките на Rising са на макс естествено че няма да можеш да инсталираш не само DefenseWall HIPS но и всяка друга програма.

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да - при тези настройки не виждам как вредоносен код ще се изяви - ОС е като херметизирана. Обаче защо и останалите не си създадат подобни настройки? Нормално ли е азиатецът и в това да е изпреварил толкова много Европрограми - според мен не е. Поздрави

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<br />Да - при тези настройки не виждам как вредоносен код ще се изяви - ОС е като херметизирана. Обаче защо и останалите не си създадат подобни настройки?  Нормално ли е азиатецът и в това да е изпреварил толкова много Европрограми - според мен не е. Поздрави<br />

Ето защо при мен Rising на макс настройки не позволяваше да дефрагментирам с Публикувано изображение имало е вредоносен код в тази програма който така пренарежда файловете че стават неоткриваеми и айде формат „С”.Ако бъркам поправи ме.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да - при тези настройки не виждам как вредоносен код ще се изяви - ОС е като херметизирана. Обаче защо и останалите не си създадат подобни настройки? Нормално ли е азиатецът и в това да е изпреварил толкова много Европрограми - според мен не е. Поздрави

"Едно си баба знае, едно си бае...". За това "херметизиране" и тотално блокиране на ОС, вчера вече беше говорено, но кой да чете! Прави ми впечатление, че като ти влезе една фикс идея в главата, и край няма! Какъв е практическият смисъл да се блокираш тотално и нищо да не можеш да правиш, за да бъдеш "защитен"! Ами дръпни кабела и ще си SAFE! Затова Никси ще казва, че във всяка тема пише едно и също, ама това е защото ти едно и също пееш- хипс, та хипс, рисинг, та рисинг! Няма никакъв реален смисъл т.н. хипс да се превръща в "главно действащо лице"! Хипса трябва да се задейства като, крайна, екстренна мярка, ако антивируса не реагира. Но е напълно ГРЕШНО, да считаш, че хипс ще те пази от вируси и в същото време ще можеш да използваш пълноценно възможностите на компютъра- инсталация, деинсталация на програми, сваляне от интернет и т.н... Няма да можеш! От 1000 файла на 1 на дадеш неправилно ОК, и си "вътре"! Колко пъти трябва да се пише това за да го проумееш, не разбирам! Полезно нещо е хипса, но не бива и е грешно да разчиташ само на него като защита!

Редактирано от engineer (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже все азиатеца ти е на мерника - нека доуточня: Той работи автоматично и не задава въпроси, а уведомява със съобщения. Самоинициативно блокира инсталиране на невалидни за Win приложения, мога да дефрагментирам и съвсем не съм блокиран тотално. Бавното сканиране май му е единствен недостатък. Кой от нас нещо трябва да проумява? Защо не доказваш твърденията си в подходящите теми? Трябва да можеш и да знаеш как - защо не опиташ пак? Обещавам повече да не ти залагам капани с FP. И не твърдя, че програмите на ESET са лоши - искам това да ти е ясно.Има ли лошо да допроверяваме разни твърдения в статии!? Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не доказваш твърденията си в подходящите теми?

Оффф...какво пак трябва да ти доказвам? Всеки ден се доказва в темата за "Подпомагането....". Най-доброто "доказване" е във Вирус тотал, като към него добавиш още 4-5% от евентуалните резултати, които биха се получили при тест "на живо". Не ме карай да се заинатя и да направя цялостна статистика от сканирането във ВТ. Недостатък на тази статистика би било неотчитането на тестовете "на живо", както и евентуалните "фалшиви сигнали".
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване