Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за ESET NOD32/Smart Security - част 2

Препоръчан отговор

Интересно ми е коя е по лека Авира или Есет че имат нови версии ?А ESET как е със сработването с други стени? Благодаря за отговора колеги :)Антивируса имам впредвид :eek: Искам да си направя нестандартна комбинация

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не съм съгласен че е по лек. Стига да вдигнеш нивото на защита добавяйки напредналите евристики и стой та гледай. При старт ESS на компа ми се стартираше със средно 3-4 секунди по дълто от Kaspersky I

Престани да разсъждаваш момче, въобще не ти се отдава! 1. Преводът не е правен от един човек. 2. Преводът не е правен от руски на български, а от английски на български. 3. Грешката не идва от на

Maniac е използвал и използва само най-доброто. Тези неща са ми пределно ясни, въпросът е на вас да Ви се изяснят.

Публикувани изображения

Отдавна аз говоря (а и тестове правих), че Касапа и Нортон са най-тежките програми....ама кой да вярва! Ей го на...хората ви го казват!

Добре, но защо си мисля, че някакви си 4-5% разлика не е толкова голяма , а всичко идва предимно от тормозенето на HDD! А и един въпрос, ако играеш игри, дори е да не, можеш да свалиш само първата част на играта Metro 2033 от замунда, и да видиш че Нод32 ,а може и други си мълчат и пропускат червея, който се съдържа в ISO файла! Докато "тежкия" Касперски, го лови на секундата. А и вече ми писна от красноречиви реклами и заблуждаващи статии потребители. Кой нормален ще вярва, че Нод32 не е пропуснал нито един вирус In The Wild? Специално при мен, по време на скан, Нод-а ми взима максимум 60 Мб. Докато Касперскии ми точи солидно до към 600+. Точно в момента, KIS 2010 ми взима 20,1 МБ, което се равнява на 1% от общата памет. Нод32, заемаше 35МБ.

P.S. Тъкмо се бях засилил да пиша, че Нод32 според този сайт е на 3-то място а на други пише, че се нарежда на 6-7 и за мое учудване, преди няма и месец на сайта пишеше че заема 3-то място, сега е на 5-то!

Интересно ми е коя е по лека Авира или Есет че имат нови версии ?А ESET как е със сработването с други стени? Благодаря за отговора колеги :)Антивируса имам впредвид :eek: Искам да си направя нестандартна комбинация

Без да съм пробвал Авира, съм 100%, че Есет е по-леката.

Редактирано от viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P.S. Тъкмо се бях засилил да пиша, че Нод32 според този сайт е на 3-то място а на други пише, че се нарежда на 6-7 и за мое учудване, преди няма и месец на сайта пишеше че заема 3-то място, сега е на 5-то!

Тази "организация" и нейните "тестове" на най тъпите и измислени, правени някога. Това е една организация, при която който плаща е на първо място. От колко време само румънците са на първо място? А и са направили анкeта, според отговорите, които дадем да ни препоръчат антивирусна програма. Колкото и пъти да съм попълвал тази анкета, винаги препоръчват BitDfender. Пълна измислица на тестове. Никога не съм вярвал и никога няма да вяврам на техните тестове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази "организация" и нейните "тестове" на най тъпите и измислени, правени някога. Това е една организация, при която който плаща е на първо място. От колко време само румънците са на първо място? А и са направили анкeта, според отговорите, които дадем да ни препоръчат антивирусна програма. Колкото и пъти да съм попълвал тази анкета, винаги препоръчват BitDfender. Пълна измислица на тестове. Никога не съм вярвал и никога няма да вяврам на техните тестове.

Аз затова се чудя, как Касперски не е изместил Дефендера от трона, но май реално отдавна го е направил ;-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да съм пробвал Авира, съм 100%, че Есет е по-леката.

Ами на мен таск мениджера показа друго ето ESET ето и Авира

Редактирано от viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не всички, а само избрани проби за теста. няма програма, която да засича всички вируси... и от версия 4.2 има напредък по отношение на ЕСС - вече изкарва 160 от 340 на теста на комодо (в сравнение с 120 преди). вярно е че програмата заема повечко рам, но цялостното въздействие върху системата е минимално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо смесвате firewall с хипс ? работата на стената е да контролира входящи и изходящи пакети, не да блокира достъп-а до регистрите, модификация на файлове и т.н. стената си е читава и има добър отчет за дейността на всяко приложение с мрежата

Ти в час ли си изобщо?Добрата защитна стена е неизменно свързана с HIPS-A,За Есет ако няма нищо общо за Симантек има,ето ти и пример.KmPlayer при първото докосване с мишката,проявява Key-board data polling прави опит за свързване с клавиатурата и връзка с UDP порт,ето и реакцията на Стената.

Публикувано изображение

Редактирано от Nightmaree (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрата защитна стена е неизменно свързана с HIPS-A,

HIPS-a не е основната функция на една защитна стена.Предназначението на защитната стена е съвсем друго.

HIPS-а си е HIPS има отделни самостоятелни програми за това.Това че има интеграция в някои защитни стени не ги прави "добри".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна аз говоря (а и тестове правих), че Касапа и Нортон са най-тежките програми....ама кой да вярва! Ей го на...хората ви го казват!

Не съм съгласен че е по лек. Стига да вдигнеш нивото на защита добавяйки напредналите евристики и стой та гледай. При старт ESS на компа ми се стартираше със средно 3-4 секунди по дълто от Kaspersky IS 2010 може и да е от този прозорец приветствие но е факт.

Повече ми бави компа Kaspersky единствено при усилен траафик при ползване на торент клиент. Сваляне и сийдване например.

Сега мишоците с минусите ще скочат - не се хабете не ми дреме :)

Вчера си носих компа на ремонт. Проблем с лан картата. Докато чаках да го оправят,около 30 минути дойде един доста развълнуван човечец.

Пазен от НОД - лицензиран и разтревожен вика " Ей,нападнаха ме троянци...38 броя НОДА засече ама нещо ми се ресна компа и сега имам иконки дето не ги знам какви са...Моля те почисти компа но не махай НОД че ми харесва " :rolleyes:

Е,аз без дори да участвам бях зрител на това как му опощиха фейковете,къде с МВАМ къде ръчно.

Та така,бързина и напреднала евристика.

Хай мишоци с минуси :)

• Харесване 8
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

две години съм ползвам нод32 а сега ползвам нортон и двете антивирусни са лицензирани незнам коя е по-тежка коя е по- лека не ме и интересува това ,но от нортон съм по доволен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен че е по лек.

Ти може да не си съгласен....това обаче не променя фактите! :rolleyes:

Що се касае до "случката" (слагам я в кавички, защото считам, че си я измисли), аналогични случки, но с обратен знак, също могат да се приведат безброй!

Избягвай да даваш такива случки като пример, защото са потенциален генератор на поредица от офтопици на "засегнатата" страна....не визиарм себе си- аз не съм на никоя страна!

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой подкарвал ли е eset online scanner 3 от bart pe че го мъчих и thinapp просто май е направен да тръгва само от %systemdruve%/program files/eset/eset online scanner...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти може да не си съгласен....това обаче не променя фактите! :)

Що се касае до "случката" (слагам я в кавички, защото считам, че си я измисли), аналогични случки, но с обратен знак, също могат да се приведат безброй!

Избягвай да даваш такива случки като пример, защото са потенциален генератор на поредица от офтопици на "засегнатата" страна....не визиарм себе си- аз не съм на никоя страна!

Напротив ТИ си на нечия страна. Страната на спама :cool: Във всички теми ти си генератора.

Никакъв аргумент,нито дори споменаване на програмата и голословни обвинения.

Това го умееш най добре. Баста и знаеш какво...

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм ESET NOD32 Antivirus Business Edition и имам проблем, идва в момента когато се опитвам да отворя ESS или като рестартирам компютъра ми излиза това Failed to read firewall configuration.Сканирането не работи, филтрирането и то също.

Моля помогнете, ще съм ви благодарен. :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

mihnev_sz

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това ми излиза, а и Personal firewall ми го няма в настройките.То всъщност половината нещо къде ги има при теб при мен ги няма :mark:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това ми излиза, а и Personal firewall ми го няма в настройките.То всъщност половината нещо къде ги има при теб при мен ги няма :P

Сложи си ESS и ще ти се появят :mark:

Твоето е само антивирус -къде да има файъруол?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 въпроса - защо ползваш бизнес версията и каква е персоналната ти стена?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 въпроса - защо ползваш бизнес версията и каква е персоналната ти стена?

Ще отговоря вместо него. Предполага се, че бизнес версията предлага по-добра защита, друг е въпроса, че ако не е легална, не знам откъде си намира ключове, понеже в нета има само за home версията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали мога да блокирам саитове с ESET NOD32 Antivirus и ако може как става това ? Благодаря предварително :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване