Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

CrazyLover

Всичко за ESET NOD32/Smart Security - част 2

Препоръчан отговор

Наистина ли Kaspersky Antivirus for WS 6 e по-лека от NOD32?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ivan_baroveca

Наистина ли Kaspersky Antivirus for WS 6 e по-лека от NOD32?

Да,знам го от личен опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте предложение за някаква защитна стена,която да ползвам в комбинация с НОД32 Антивирус 4,но да не се товари мошината. С Windows XP съм. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте предложение за някаква защитна стена,която да ползвам в комбинация с НОД32 Антивирус 4,но да не се товари мошината. С Windows XP съм. :rolleyes:

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=17

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И преди съм задавал този въпрос,но никой не ми е отговарял. Та ще го задам отново: Колко приблизително дефиниции има ЕСЕТ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.eset.com/threat-center/threatsense-updates ако някой си направи труда да ги преброи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И преди съм задавал този въпрос,но никой не ми е отговарял. Та ще го задам отново: Колко приблизително дефиниции има ЕСЕТ?

Въпросът ти най-вероятно ще излезе много глупав от гледна точка на ESET. Въобще не може да се съмняваш,че пачнатите версии на тази измислена шарения осигуряват някакво мизерно попълнение на дефинициите. Затова няма бройка, но ESET както винаги са над нещата и парадират с някакви си измислени награди в спонсорирани от тях конкурси. Между другото правените в час по трудово скъпо платени програмки на ESET от няколко години заемат едно от най-последните места при тестовете в този форум. Като изключим рекламните добавки и псевдо анализите на ултрафеновете. Също така тези плеъри от ESET категорично са най-уязвимите приложения за защита на Windows за домашни потребители, пак в този форум. Без значение от това каква е операционната система. За справка може да се осведомиш във форума "Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове"...

Защо пък да не дам един сравнително пресен пример (05.05.2010) за така наречената поддръжка на ESET. Ето един доста често срещан въпрос за ESET от потребител с много сериозен проблем:

Здравейте моля за спешната ви намеса регистриран потребител съм (нашата фирма) и от два дена се боря безуспешно с един downloader. Троянците които сваля нода ги трие но самия loader си остава скрит и активен.

И какво? Дава се MBAM за сканиране, разбира се. Де да беше за някоя безплатна програма като avast или avira, та да ги разбера тези дилетанти от BG поддръжката. Защо ESET не се оправят сами, а търсят изключително хитро оправия от други приложения? Има само един отговор - трябва да се заблуждават хората колко е велик ESET, без оглед на средствата...
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ти най-вероятно ще излезе много глупав от гледна точка на ESET. Въобще не може да се съмняваш,че пачнатите версии на тази измислена шарения осигуряват някакво мизерно попълнение на дефинициите. Затова няма бройка, но ESET както винаги са над нещата и парадират с някакви си измислени награди в спонсорирани от тях конкурси. Между другото правените в час по трудово скъпо платени програмки на ESET от няколко години заемат едно от най-последните места при тестовете в този форум. Като изключим рекламните добавки и псевдо анализите на ултрафеновете. Също така тези плеъри от ESET категорично са най-уязвимите приложения за защита на Windows за домашни потребители, пак в този форум. Без значение от това каква е операционната система. За справка може да се осведомиш във форума "Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове"...

Защо пък да не дам един сравнително пресен пример (05.05.2010) за така наречената поддръжка на ESET. Ето един доста често срещан въпрос за ESET от потребител с много сериозен проблем:

И какво? Дава се MBAM за сканиране, разбира се. Де да беше за някоя безплатна програма като avast или avira, та да ги разбера тези дилетанти от BG поддръжката. Защо ESET не се оправят сами, а търсят изключително хитро оправия от други приложения? Има само един отговор - трябва да се заблуждават хората колко е велик ESET, без оглед на средствата...

Много взе да се филмираш и изпусна това, което те питаха. А по повод този случай, явно не са се свързали с ESET Bulgaria, иначе щеше да им пратят хора, които да оправят проблема.

Тук можеш да ги следиш колко са обновленията:

http://www.eset.eu/support/update-xy1

А относно това, в тях за колко зловреден софтуер дефиниции има.... не могат да ти отговорят, дори ESET. Още повече има и други технологии, като евристики, проактивно засичане и... няма шанс за точна бройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте предложение за някаква защитна стена,която да ползвам в комбинация с НОД32 Антивирус 4,но да не се товари мошината. С Windows XP съм. :eek:

Баровец ето това е най доброто,забрави за ЕСЕТ и железните кратуни 1000% Free.

Сещаш се за какво става въпрос нали?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Баровец ето това е най доброто,забрави за ЕСЕТ и железните кратуни 1000% Free.

Сещаш се за какво става въпрос нали?

Публикувано изображение

Не,благодаря. Предпочитам ЕСЕТ пред Комодо. Комодо има още хляб да яде,че да достигне нивото на лидерите в бранша, а ЕСЕТ е един от тях. Ако сменя НОД32, то ще е за Kaspersky, Avast или Norton.

ПП- Имам си легален едногодишен лиценз, който възнамерявам да ползвам. Ако Kaspersky 2011 е тежък,колкото 2010,оставам с НОД32. А и Norton не е лош, въпреки че и за него имам едногодишен лиценз,който не ползвам.

Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,благодаря. Предпочитам ЕСЕТ пред Комодо.

Защо не сложиш до NOD 32 защитната стена на Comodo?

Maniac преди време беше много доволен от тази комбинация много добро сработване м/у двата продукта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не сложиш до NOD 32 защитната стена на Comodo?

Maniac преди време беше много доволен от тази комбинация много добро сработване м/у двата продукта.

С тия постоянни питания ме дразни много,поне като ползвап версия 3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитай с pc tools - също доста добра и върви без проблеми под уин7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zone Alarm Firewall FREE-аз така съм комбинирал !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, аз преди също я използвах, но тъй като съм в процес на тестване на различни антивирусни продукти и не съм се спирал на тази комбинация. От ESET твърдят, че техните продукти са съвместими с голяма част от анти шпионския софтуер, защитни стени и прочие, а опита ми показва, че като цяло е така. Да, има изключения, но на фона на останалите антивирусни програми, които имат ядове с доста голяма част от защитните стени, те са си направо рай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега сложих NOD32+ ZoneAlram Firewall FREE и засега е добре. А между другото НОД32 цял ден не се е обновявала. И при вас ли е така? Абе тази комбинация товари повече, отколкото,когато съм с КИС 2010!

Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5154 е версията на дефинициите на NOD32 . Погледни хубаво ! Моята машинка е слабичка,и нямам проблеми с бавене и т.н. !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5154 е версията на дефинициите на NOD32 .

Погледни хубаво ! Моята машинка е слабичка,и нямам проблеми с бавене и т.н. !

И при мен е така с дефинициите. А цял ден не се обновявала! Странно!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен е така с дефинициите. А цял ден не се обновявала! Странно!?

И кое е странното ? ЕТО и в сайта им всичко е ОК !

Burkoff,има тема за любимият ти продукт !

Потребителят,ако се интересува,сигурно би писал в темата му.

Нищо лично,но ако помислиш,така по-скоро се отблъсква клиент,отколкото приобщава !

Редактирано от dimd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Burkoff,има тема за любимият ти продукт !

Потребителят,ако се интересува,сигурно би писал в темата му.

Нищо лично,но ако помислиш,така по-скоро се отблъсква клиент,отколкото приобщава !

Драги ми господине, колегата Burkoff доскоро ползваше продуктите на ЕСЕТ и доколкото знам му харесват. Защо е тази агресия към различно мнение? Ние продукти ли рекламираме с цел продажба или това е форум за мнения ? Като някой критикува продукт на Есет и скачате като ужилени...и защо изобщо се реагира така,както казваше инженера първосигнално?

Приобщава...това да не е някаква секта :whist:

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане,

Защо изобщо остава празно мнение? Ако има нещо в нарушение на правилата не е ли по правилно да се премести ТУК

Драги ми,господине Burkoff доскоро ползваше продуктите на ЕСЕТ и доколкото знам му харесват. Защо е тази агресия къвм различно мнение? Ние продукти ли рекламираме с цел продажба или това е форум за мнения ? Като някой критикува продукт на Есет и скачате като ужилени...и защо изобщо се реагира така,както казваше инженера първосигнално?

Приобщава...това да не е някаква секта :whist:

Това, че съм тествал не значи, че ми харесват. :cool:

Секта ? Ахахаха, точно казано. :>

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си сложих новата версия на ЕSS на бг език (4.2.40.33) и забелязвам, че в инсталационната папка иконата на програмата е червена. Само при мен ли е така ? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам, но ако е възможно да ме насочите откъде да смъкна ЕSS 4.2.40.33 на бг език. Предварително благодаря ! ! !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам, но ако е възможно да ме насочите откъде да смъкна ЕSS 4.2.40.33 на бг език.

Предварително благодаря ! ! !

Не си извинен, защо не погледна поне на сайта им за няколко секунди поне преди да пуснеш това - цък Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте какъв ми е проблема с нод . Изведнъж се появи ..... http://prikachi.com/images/158/2217158X.gif Същото стана и с Avira .... Черни екрани ... Всичко черно и неможеш да разбереш думичка http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Редактирано от Angels0fWar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...