Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за ESET NOD32/Smart Security - част 2

Препоръчан отговор

Ми аз съм го инсталнал вече Нода вчера, няма признаци за зараза.

Въпросът ми беше дали ще започне автоматичен ъпдейт и до кога ще работи, та ако не става да го махам.

Да прощават творците-сънародници, но си си сложил един плеар в повече - можеш и да продължаваш, но на защитеност не разчитай. Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не съм съгласен че е по лек. Стига да вдигнеш нивото на защита добавяйки напредналите евристики и стой та гледай. При старт ESS на компа ми се стартираше със средно 3-4 секунди по дълто от Kaspersky I

Престани да разсъждаваш момче, въобще не ти се отдава! 1. Преводът не е правен от един човек. 2. Преводът не е правен от руски на български, а от английски на български. 3. Грешката не идва от на

Maniac е използвал и използва само най-доброто. Тези неща са ми пределно ясни, въпросът е на вас да Ви се изяснят.

Публикувани изображения

Ми аз съм го инсталнал вече Нода вчера, няма признаци за зараза.

Въпросът ми беше дали ще започне автоматичен ъпдейт и до кога ще работи, та ако не става да го махам.

Както прецениш, аз съм длъжен да те уведомя какъв ще е резултата от цялата тази работа. Аз не използвам такива боклуци, използвам лицензирана версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.virscan.net/report/52fe8b4e198f...f8b2946c25.html Това и разни подобни и от ESET очаквам да ги установят на някакъв етап. Защо ли обаче някакви австрийци все са между първите !? И аз се чудя - нали ESET са статистически лидер !? Обърках се в какво точно бяха лидер - май в късна реакция... Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой инсталирал ли е Нода от този линк

http://######/details.php?id=1ba339e5...7fed9614cb3ffdb

и ще се ъпдейтва ли автоматично ?

и докога ще работи ?

Нищо му няма на нода от въпросния линк. Можеш да си го ползваш на спокойствие. Слагах го на един заблуден познат. Мисли че помага. :lol6: Ако питаш дали е чист и безопасен, така е. И не слушай че трябва да е лицензен. За да работи правилно е необходимо да не се модифицира ехе файла му, тоест да му се добави серин номер или лиценз. Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както прецениш, аз съм длъжен да те уведомя какъв ще е резултата от цялата тази работа. Аз не използвам такива боклуци, използвам лицензирана версия.

Добре бе джанъм, съгласен съм че като не е лицензирана версията може и да не върши работа. Тогава какво да си сложа, чета противоречиви отзиви за Avast ?

Иначе всички са прави, че трябва да си плащаме продуктите, но май пиратските неща са си станали правило и инерцията ни дърпа натам.

Защото ако взимам прилично възнаграждение поне като половин европеец, бих си платил.

За съжаление не е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре бе джанъм, съгласен съм че като не е лицензирана версията може и да не върши работа. Тогава какво да си сложа, чета противоречиви отзиви за Avast ?

Иначе всички са прави, че трябва да си плащаме продуктите, но май пиратските неща са си станали правило и инерцията ни дърпа натам.

Защото ако взимам прилично възнаграждение поне като половин европеец, бих си платил.

За съжаление не е така.

Да не мислиш,че ще изкараш дълго така...ползвайки нещо,за което знаят в централата на ЕСЕТ вече Публикувано изображение

Имаш две алтернативи:

1.Ако ти харесва програмата и считаш,че те устройва цената - си я купи.

2.Ако не те устройва цената или не я харесваш избираш друга платена с триален период или ползваш безплатен вариант.

Препоръчвам ти Аваст или Авира - за втората работещи промоции колкото искаш.

Успех Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на нода от въпросния линк. Можеш да си го ползваш на спокойствие. Слагах го на един заблуден познат. Мисли че помага. :mark: Ако питаш дали е чист и безопасен, така е. И не слушай че трябва да е лицензен. За да работи правилно е необходимо да не се модифицира ехе файла му, тоест да му се добави серин номер или лиценз. Публикувано изображение

С това не съм много съгласен, преди известно време си сложих подобен НОД вървя известно време и спря да се ъпдейтва, махнах го и си сложих по стара версия НОД, сега пак правя този експеримент.

Мисля че в централата са взели мерки срещу всякакви подобни кракове и фалшиви лицензии, рано или късно те хващат и в кошчето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не е така.

Решението е тук:

Това, което ми прави впечатление от преглеждането на различни тестове за стени е, че от интергрираните пакети /антивирус +стена/ единствено Касперски и Нортон присъстват винаги в топ 10. Тук- таме се мярка ESET Smart Security и Mc Afee. Останалите места в топ 10 се заемат от самастоятелни стени. От тук може да се направят няколко извода:

1. Ако се търси интергрирано решение /което винаги е платено/ то тук най си струва да се заложи на Касперски или Нортон.

2. Ако се търси най-оптималната защита /платено решение/ то може да се избира из между най-добрите стени- Online Armor Personal Firewall, Outpost Firewall Pro 2009, ZoneAlarm Pro 2009, комбинирани с най-добрите антивирусни- Avira, Gdata AVK, Nod32, Kaspersky, Symantec, Mc Afee

3. Ако се търси пълна безплатна защита /нещо, което май повечето които сме тук, търсим/ то може да се избира измежду най-добрите безплатни стени- Comodo,Online Armor Personal Firewall Free, PC Tools Firewall Plus, Ashampoo Free, комбинирани с безплатните антивирусни- Avira Free, AVG, Avats.

4. Има е още един междинен безплатен вариант- стените от т.3, комбинирани със промоционален антивирус от изброените в т. 1 и 2.

Лично аз за момента съм решил да се спра на вариант 4.

П.С. Тук искам да вметна, и да се съглася с някои от вас, че наистина Каспрески е може би най-доброто решение, подчертавам- като интергриран пакет! Като чист /самостоятелен/ антивирус- не е! На "един кантар" е с доста антивирусни /нещо което го видяхме и в обработкана на тестовете/, като с нещо превъзхожда другите, с нещо отстъпва!

Редактирано от engineer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, тегли торент сайтове, а само от официалния сайт на ESET. Това е решението.

Ако искаш да събираш нови дефиниции можеш да теглиш от всички възможни места и да помагаш на ESET да стават все по-добри. Това е истината. Техните експерти да имат още работа. Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми давай акъл точно пък ти, нямаш си на идея какво правя и колко време отделям, за да изпращам нещо ново и нещо което се пропуска от NOD32 до ESET Lab. Нямаш дори малка представа колко усилия и старания влагам, така че на мен, точно пък ти не ми давай акъл. Мисля, че съм ти го казал вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fixer, ако реално им се помага -могат да предоставят служебни или безплатни лицензи. А ти все ги купуваш и убеждаваш и други да правят така. Изглежда повечето помагащи на ESET са като теб и затова програмите им са на своето си ниво. Стига с това даване на акъл - наистина от форуми се научават доста неща.Например, че Comodo IS е за предпочитане пред ESET SS- просто защитава по-добре и е безплатен ! Виждаш проверките ни - ESET е при най-нереагиращите ! Всичко това сигурно са фалшиви тревоги - защото така преценили експертите им. Защо възприемаш избирателно само което ти харесва ? Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога, нищо не съм искал от ESET, освен някои отговори. Това си е лично мнение, ако искат да го направят, мен ме е яд, като гледам, че ползват фикснати версии, с някакви преводи и т.н., поради тази причина ги съветвам да деинсталират тези боклуци и си ползват лицензиран продукт. Не знам какво искаш да кажеш с това, че повечето "помагащи на ESET са като мен", но мога да ти кажа, че не са такива. Аз от теб никога нищо не съм искал освен да не ми пишеш, ако за теб това, което ти пишеш тук е за научаване за мен далеч не е така. Както си решиш, не съм те карал да използваш нито ESS, нито Comodo, просто се спасявай и не ме занимавай с глупости. Нито си запознат с това, което аз правя, нито си запознат с това, което аз знам, затова не ми пиши. Защото виждам, че това което засичат твоите грандове в едно 70% от случаите са пълни глупости. Обаче с теб ми е писало да говоря едно и също, все едно говоря със стената, затова не смятам да ти обяснявам. П.П.: Стига на всеки отговор си ми писал тези "Поздрави", че изглежда супер тъпо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"""жалко,че съм професионалист...ама толкова толкова динамичен репортаж не съм правил :)""" А това е особено интелигентно, нали ? "Поздрави" e добро пожелание -ако си българин - знаеш как се тълкува като смисъл.Има няколко смисъла - учат ли Ви на тези неща в училище или и на учителите Ви им е "тъпо"... Като им гледам ученика - заслужават си иронията в мнението ми. В резултат подрастващите не разграничават двусмислие, да не говорим за многосмислие на родния си език. Извинявам се за отклонението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бре мама му стара, ъпдейтва си се Нода на всичкото отгоре пише, че остават още 24511 дена триал период. Ами значи си работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бре мама му стара, ъпдейтва си се Нода на всичкото отгоре пише, че остават още 24511 дена триал период.

Ами значи си работи.

Твоят Нод е с вграден таласъм вътре - освен ако ти или някой знаещ не го е дезинфектирал ...Ще ме уморите от смях ! Благодаря... Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"""жалко,че съм професионалист...ама толкова толкова динамичен репортаж не съм правил :angry:""" А това е особено интелигентно, нали....

Мене иронизираше ей...ти не знаеш ли това?

Сори за офтопика.Просто да те поправя.

и....естествено :P

Поздрави Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоят Нод е с вграден таласъм вътре - освен ако ти или някой знаещ не го е дезинфектирал ...Ще ме уморите от смях ! Благодаря... Поздрави

Извинете ме Господине, но в този форум участват и хора които нямат може би Вашите знания и опит. така че не е зле отговорите Ви да не бъдат подигравателни. Аз добросъвестно съм задал въпроса и очаквах точен аргументиран отговор, а не подобни "таласъми" и "дезинфекции" каквото и да означават те.

Нека все пак бъдем толерантни един към друг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето кракове за нод32 (да е легален) са със заложен вирус. Освен, че имат вируси, те модифицират и програмата, тя става почти неизползваема. Има и други решения освен кракването Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме Господине, но в този форум участват и хора които нямат може би Вашите знания и опит. така че не е зле отговорите Ви да не бъдат подигравателни. Аз добросъвестно съм задал въпроса и очаквах точен аргументиран отговор, а не подобни "таласъми" и "дезинфекции" каквото и да означават те.

Нека все пак бъдем толерантни един към друг.

Не съм се подигравал - често и аз пиша весели неща за настроение във форума. И за да не е скучно. Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се подигравал - често и аз пиша весели неща за настроение във форума. И за да не е скучно. Поздрави

Весела Коледа TNN.

А това " Повечето кракове за нод32 (да е легален) са със заложен вирус. Освен, че имат вируси, те модифицират и програмата, тя става почти неизползваема. Има и други решения освен кракването " - нещо не го разбирам как така имат заложен вирус ? Освен това ако погледнете торента от където съм изтеглил се сменя само файла NOD32.LIC, който всъщност представлява кракнат (модифициран) лиценз за ползване, ето защо ми дава че ще го ползвам 67 години (в което се съмнявам де) няма начин да не ме пипнат.

ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Весела Коледа TNN.

Освен това ако погледнете торента от където съм изтеглил се сменя само файла NOD32.LIC, който всъщност представлява кракнат (модифициран) лиценз за ползване, ето защо ми дава че ще го ползвам 67 години (в което се съмнявам де) няма начин да не ме пипнат.

ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ

Няма как да разбереш,докато го ползваш.Когато решиш един ден да сложиш друг продукт за защита,ще стане ясно.И не е само до този файл!!

Но така или иначе не си с необходимото ниво на защитеност,която лицензирания Nod реално дава.

Едното е за сметка на другото. 67 години, с/у бих казал никаква защита,заслужава ли си?

По добре ползвай безплатен вариант на защита,ще си защитен на много по-високо ниво,повярвай ми!

Merry Christmas!!!

Редактирано от mihnev_sz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Михнев донякъде - защото над 90 % от безплатните програми също са с прибавки - омръзна ми гоненицата с разобличаванията им! Всички знаем само кое е безплатно - ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ И ОТ МЕН ! Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Михнев донякъде - защото над 90 % от безплатните програми също са с прибавки - омръзна ми гоненицата с разобличаванията им! Всички знаем само кое е безплатно - ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ И ОТ МЕН ! Поздрави

Най-много да се сдобие с някой adware,те поне сравнително лесно се откриват и изчистват в последствие,сещам се за Comodo ,например.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем с NOD32

Успешно обновявам вирусните сигнатури (примерно днес 24.12.08г.) но версията базата данни на вирусните сигнатури си седи в случая на "версия" 2740 (от 2007 12 21)

Иначе номера на базата данни от днес е 3716

Сега я инсталирах тази трета версия на Нод-а

И при втората версия напоследък имах същия проблем!

Eто и "снимка" на проблема >>>>> http://www.postimage.org/image.php?v=Pq16Oh8S (кликнете върху снимката за по-голям размер)

Моля да ми помогнете за да оправя проблема!

Благодаря предварително!!!

Весели празници!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване