Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за ESET NOD32/Smart Security - част 2

Препоръчан отговор

Здравей Вени!

Изтеглете ESET SysInspector

http://www.eset.bg/download/sysinspector.html

- Стартирайте програмата чрез SysInspector.exe

Програмата ще започне да събира информация за ситуацията на машината Ви.

- Когато "Инспекторът" е готов и log файлът - генериран , изберете File > Save Log

- Потвърдете желанието си

Изберете да запазите файла някъде и след това го прикачете в:

http://www.4storing.com

И дайте линк.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не съм съгласен че е по лек. Стига да вдигнеш нивото на защита добавяйки напредналите евристики и стой та гледай. При старт ESS на компа ми се стартираше със средно 3-4 секунди по дълто от Kaspersky I

Престани да разсъждаваш момче, въобще не ти се отдава! 1. Преводът не е правен от един човек. 2. Преводът не е правен от руски на български, а от английски на български. 3. Грешката не идва от на

Maniac е използвал и използва само най-доброто. Тези неща са ми пределно ясни, въпросът е на вас да Ви се изяснят.

Публикувани изображения

легална ли е версията на продукта? ако не решението което ще Ви предложа аз (а и останалите съфорумци) е едно единствено

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Вени!

- Когато "Инспекторът" е готов и log файлът - генериран , изберете File > Save Log

И дайте линк.

Направих всичко както ми описа!

ето и линка! >> http://4storing.com/ocgu2/f7ba6008036131a0...226320c2eb.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Опитай следното:

1. Влез в Start -> Settings -> Control Panel -> Add or Remove Programs и деинсталирай следните неща:

ESET NOD32 Antivirus

NOD32 FiX v2.1

Български интерфейс за ESET NOD32 Antivirus 3.0.563.0

Adobe Reader 7.0.8 (Стара и уязвима версия. Вариантите са два: Изтегли си актуална версия от тук или си изтегли по-добрата - Foxit Reader

Java 6 Update 5 (Стара и уязвима версия)

2. Рестартирай компютъра си

3. След рестарта изтрий папките с име "ESET" (ако ги има).

C:\Program files\ESET

C:\Documents and Settings\All users\Application data\Eset

C:\Documents and Settings\~username~\Local Settings\Application data\Eset

3. Изтегли актуална версия на ESET NOD32 Antivirus v3 от:

http://www.eset.bg/download/win

4. Използвай тези инструкции за инсталация и работа с ESET NOD32 Antivirus v3:

http://www.nod32.bg/forum/viewtopic.php?f=...0d2f5959c390237

След това пиши дали е имало ефект.

Редактирано от Fixer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ... имах проблем при влизането на някои сайтове - не ми зареждаха ...

Помислих че е от интернета,затова се обадих на доставчика..

Оттам момичето ми каза че това било вирус , който поразявал софтуера с който съм .

За да се справя с проблема, трябвало да си инсталирам нова антивирусна (AVG) и да премахна моята - NOD32.

Направих всичко - изтрих няколко файла и естествено някой не успях.

Дръпнах Unlocker и всичко се премахна.

Изтрих папките навсякъде и преминах към инсталирането на новата антивирусна..

Ето го и проблема-инсталирам я , стига до някъде и ми изписва че на компа ми има инсталирана друга антивирусна система ... (как ще стане това като аз изтрих всичко.. ) и не било препоръчително да имам повече от една антивирусна...

Моля Ви , помогнете , как да инсталирам тази новата ...

Моля Ви много много , писна ми -от три часа се занимавам с тъпия НОД и поне 15 пъти съм си рестартирвала компа ... :)Публикувано изображение

Надявам се , че можете да дадете някой друг съветец ..

Редактирано от jenina (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И дайте линк.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а може и да направиш така ...... стартираш regedit в програмта за изпълнение от Windows влизаш в HKEY_LOCAL_MACHINE->HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE->xxx.xxx намираш на NOD / ESET папката с кейовете и я търкаш по същия начин хората не могат да се справят при инсталл на Kaspersky върху деинсталиран AVG 7.5/8.0 УСПЕХ...... Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оттам момичето ми каза че това било вирус , който поразявал софтуера с който съм .

За да се справя с проблема, трябвало да си инсталирам нова антивирусна (AVG) и да премахна моята - NOD32.

Ето го и проблема-инсталирам я , стига до някъде и ми изписва че на компа ми има инсталирана друга антивирусна система ... (как ще стане това като аз изтрих всичко.. ) и не било препоръчително да имам повече от една антивирусна...

Моля Ви много много , писна ми -от три часа се занимавам с тъпия НОД и поне 15 пъти съм си рестартирвала компа ... :PПубликувано изображение

Пробвай да почистиш със CCleaner всичко непотребно.Можеш да я свалиш от тук http://www.kaldata.com/comments.php?id=403...hlight=ccleaner Ако не помогне следвай съветите на Fixer.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля Ви много много , писна ми -от три часа се занимавам с тъпия НОД и поне 15 пъти съм си рестартирвала компа ... :rolleyes:Публикувано изображение

Може би тук ще намериш своята мечта

http://training.eset.com/kb/index.php?opti...p;articleid=558

Manually uninstalling ESET Smart Security or ESET NOD32 Antivirus 3.0

To remove an ESET security product from your computer, first attempt to use the Windows uninstaller: click Start → Programs → ESET → Uninstall and then proceed directly to steps 5 and 6. If the Windows uninstaller fails, the ESET components must be removed manually by following steps 1-6.

Warning: The manual removal steps below involve working with important system files in the Windows Registry. Please proceed only if you are an experienced user:

1.

Click Start → Run, type regedit and click OK.

2.

Find and delete the following registry keys:

-HKEY_CURRENT_USERSoftwareESET

-HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREESET

3.

Find and delete the following registry value:

-HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRunegui

4. Click Start → Control Panel → Folder Options → View tab → select Show hidden files and folders.

Vista Users: click Start → Control Panel → Appearance and Personalizaton → Folder Options → View tab → Show hidden files and folders.

5.

Navigate to the C:\WINDOWS\inf folder and delete the INFCACHE.1 file.

6.

Restart the computer. Once the computer has restarted, delete the following folders:

C:\Program Files\ESET

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ESET

C:\Documents and Settings\%USER%\Application Data\ESET

Vista Users must delete the following folders:

C:\Program Files\ESET

C:\Program Data\ESET

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И дайте линк.

Извинявам се за офтопика ама имам въпрос към Nod фена:

Ползвах програмата известно време-близо месец на WindowsXP Pro,след което реших да я махна-не съм привърженик на антивирусните програми,та след ден два направих рестарт и след него уиндоуса ми тъкмо да зареди и не можа.В момента който зареди рестартира със син екран.Пробвах сейф мод,върнах предишното restore обаче същата работа.Прегледах си лог файла и открих че уиндоуса по причина неясна се опитва да стартира нод32 при положение че съм го деинсталирал с Your Uninstaller.Та реших да върна restore-то преди деинсталацията на Нод и хоп чудо-Уиндоуса ми си работи без грешка.Сега въпроса ми е малко ироничен ама има ли спасение от тази антивирусна? Вирус да беше нямаше да имам такъв проблем.

Навремето така Нортън скапваше Win98-след деинсталация Win98 не тръгваше,сега историята се повтаря с Нод.Харесвам я като програма-наистина лека,лови вируси,предпочитам я, обаче тезата ми че антивирусните са си чисти вируси които ти консумират процесорна мощ и рам памет без почти никаква полза изглежда е вярна.

Освен ако някой не ми даде подробно разрешение на проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е това:

http://training.eset.com/kb/index.php?opti...p;articleid=558

Така се почиства ESET NOD32 Antivirus. Не се трият нейни файлове и папки, докато тя работи и не се почистват с деинсталатори. След, като се деинсталира от Add or Remove Programs, задължително трябва да се рестартира компютъра и тогава да се почисти всичко. Знам с Your Uninstaller! как става: Избираш Uninstall, премахва я чрез вградения деинсталатор и каквото остане ти го триеш, а трябва след рестартира тези остатъци да се почистят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си.Не се ползват други деинсталатори щом си има вграден.

...Решението е това:

http://training.eset.com/kb/index.php?opti...ticleid=558.....

Нали за това му го дадох човече :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Защо не виждам нищо ново за ESS 4 Beta напоследак момчета, да не ви е омръзнал нещо или ви доскуча.....Не виждам някой да го тества и в темата " На кого колко му лови.....", пък даже и стабилната 3 версия да е.... Точно затова реших да го изпробвам и днес го сложих след NIS2009. Mnogo по-зле ( даже трагично) се представя при едни и същи случаи в сравнение с NIS, и нищо не откри на компа ми след него, но ще го задържа по-дълго време за повече впечатления. Иначе много ми допада интерфейса на програмата и прямотата и разбираемостта на цялата информация която дава и в логовете, и при настройките из менютата....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно си преценил - абстрахирай се от предишното. И при мен на служебния компютър корпоративният Symantec e от края на 2005 г и не е преинсталиран Win нито веднъж. Добре - хубаво - лошо ли е човек да придобие по-реална представа и за останалите? Накрая разбира, че безгрешни няма ... Това също е нещо. Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно си преценил - абстрахирай се от предишното. И при мен на служебния компютър корпоративният Symantec e от края на 2005 г и не е преинсталиран Win нито веднъж. Добре - хубаво - лошо ли е човек да придобие по-реална представа и за останалите? Накрая разбира, че безгрешни няма ... Това също е нещо. Поздрави

Абстрахирам се аз.....

Забелязах,чe ESS4 Beta след изпробване и сравнение със шотовете от темата за ловенето, се държи по един и същ начин като ESS 3, което означава, че няма разлика при подръжката ( по точно обновленията и дефинициите) м/у 4-та и 3-та, а това малко ме притесняваше преди.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не виждам нищо ново за ESS 4 Beta напоследак момчета, да не ви е омръзнал нещо или ви доскуча.....Не виждам някой да го тества и в темата " На кого колко му лови.....", пък даже и стабилната 3 версия да е....

Точно затова реших да го изпробвам и днес го сложих след NIS2009.

Mnogo по-зле ( даже трагично) се представя при едни и същи случаи в сравнение с NIS, и нищо не откри на компа ми след него, но ще го задържа по-дълго време за повече впечатления.

Иначе много ми допада интерфейса на програмата и прямотата и разбираемостта на цялата информация която дава и в логовете, и при настройките из менютата....

Може би трябва тук да пишат ползващите я фенове на НОД но те се крият и мълчат,когато нещо има нередно с "Великият НОД"

Защо да тестваме продукти,които не ни интересуват и нямат никакво развитие Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, ползващите ESS дали програмата има Проактивна защита, защото аз поне не видях, пък и сравнявам със старите си защитни програми. Те задаваха въпроси, за някои действия на някои програми, и даже и игри ( че се опитват да извършват шпиониране на клавиатурата например), а от ESS4 Beta със стартиране на същите програми и игри - нищо.

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ползвам ето това ESET NOD32 Smart Security v3.0.667.0 Има си крак всичко е добре,но днес вече ми изписа,че остават 3 дена пробен период и иконката стана жълта.Искам да попитам какъв може да е проблема и дали като изтече този период,ще мога пак да си я ползвам. Публикувано изображение

Редактирано от lubo_borilov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТИ до сега си я използвал дефектна, а след като ти изтече периода ще стане още по-зле, няма да можеш да си я обновяваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта е да деинсталираш сегашната, както и крака и да си изтеглиш оригиналната антивирусна програма от тук:

http://www.eset.bg/download/demo.html

Пробваш 30 дни безплатно да видиш какво е истинска защита и си я купуваш, има всевъзможни начини. Аз друга антивирусна не препоръчвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо Публикувано изображение ,може ли тогава да ми препоръчате някоя друга,че не ми се иска да се пълни компа с вируси Публикувано изображение

Виж темата: Текущи промоции на програми за сигурност - AV, FW, IS и т.н. или погледни какво могат avast и Avira Antivir.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помооощ!!! Публикувано изображение След преинсталация на машинката ми бяха сложили ESET Smart Security. До тук добре,но понеже аз не съм превърженик на тази антивирусна (да не се засягат тези който я предпочитат) реших да я махна.Проблема е там,че не мога да го направя.При деинсталацията постояно излизат съобщения за грешки от типа на fatal eror или пък eror и някакви числа,след което процеса приключва без последствия за програмата.Какво ли не пробвах ефекта е нулев.Сега не мога дори да сложа друг антивирус заради това.Ако някой знае как да ми помогне ще му бъда много благодарен.Иначе аз бях до тука с мойте скромни скромни познания. ;)Публикувано изображениеПубликувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване