Премини към съдържанието
nrs

Оригинални ли са тези батерии?

Препоръчан отговор

Купих си два телефона Нокиа, но батериите и на двата изглеждат така:

post-79148-1230306118_thumb.jpg

В книжките и на двата телефона казват, че трябва да има и черно каре, което след изтриване показва 20 цифрен код, който може да се провери на nokia.com/batterycheck. При мен както виждате това каре липсва. А при вас? Да не би това да е нова партида батерии? Или просто моите не са оригинални? Телефоните са Nokia 2626 и Nokia 1650

Редактирано от nrs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимката е неясна и не може да се види много добре. Въпреки това мисля, че не е оригинална, поне стикера не е такъв както трябва. Виж как изглежда лепенката, виж дали има отбелязан модел, виж дали има уникален номер както е на картинката:

1114306364_847548ca17.jpg

Също така виж тук. Ако батерията е оригинална трябва да имаш точки около логото с ръчичките както е описано в линка.

Ето как е при моята 1600.

img2485ol3.th.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стикера си е точно какъвто е даден на линка. Има си всички точки, има ги и ръчичките. Притеснението ми беше относно черното каре, което и ти имаш на батерията си, а аз нямам и съм маркирал мястото с черна стрелка и въпрос

post-79148-1230311436_thumb.jpg

А иначе отзад батерията ми си е същата като твоята с разликата, че моята е произведена в Китай.

post-79148-1230311442_thumb.jpg

П.С: стикера си е зелен, просто от светкавицата си сменя цвета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи сега разгледам по гугъл и сравнявах с други такива. Батерията изглежда читава, но лепенката не знам. Мина ми през акъла да не е резнат номера с макетен нож, но като гледам няма такива следи, поне на снимката не си личи. Странна работа с тая лепенка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде мога да проверя?

На сайта на Нокиа не виждам поле за въвеждане на кода, който се крие под черното каре. дали не са го премахнали в новите партиди батерии?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно. Имам 2 телефона Нокиа. Единият е N73, отпреди година и половина. Батерията му е с черно каре като на RefreshMe. Другият апарат е 6300, от това лято. Неговата батерия е като на nrs. Стикерите и на двата отговарят на описаното в сайта на Нокиа. Интересно е наличието на цифров код в/у самият стикер в по-новият ми апарат, който отсъства в/у батерията на по-стария. Най-вероятно нова партида батерии, нищо за притеснение. Иначе и 2-те са Мейд ин Чина :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/Вчера майка ми си купи 6300, и на батерията пише BL-4C,а на моя и на баща ми пише 5C каква е разликата?

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам BL-4C е по-стара, малко по-тънка е от 5-цата и е по-слаба. Капацитета й варира: например при 5100 (между другото това е много здрав телефон) е със 720 mAh, a при 6300 е с 860 mAh капацитет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да питам тези батерии дали наистина тези батерии ще са по добри от оригиналните които са 1200 mah...Гледам че from Japan И затова питам....Дали наистина ще са 2но по добри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.