Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Използвам NOD32, Agnitum Outpost 3 и Acronis Privacy Expert 8. И трите програми имат резиднтни Spyware модули. Въпросът ми е дали да ги оставя и трите или да избера един от тях. Ако трябва да избирам един от тях, кой да бъде?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Използвам NOD32, Agnitum Outpost 3 и Acronis Privacy Expert 8. И трите програми имат резиднтни Spyware модули. Въпросът ми е дали да ги оставя и трите или да избера един от тях. Ако трябва да избирам един от тях, кой да бъде?

<{POST_SNAPBACK}>

Ми виж сега...

NOD32 е антивирусна и задължително трябва да баца рейл тайм протектора(освен ако не искаш да имаш вируси ;) )

Agnitum Outpost е защитна стена и нея е препоръчително да я държиш включена.

А за Acronis Privacy Expert 8 до колкото разбрах от Google е няква AntiSpy програма.Според мен най-добре е да не стои реалтайм-а,а само да ъпдейтваш и съответно да сканираш за Spyware и Adware ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ako питаш мене,моят съвет е да махнеш и 3-те!!! Инсталираш -това:VirusScan Enterprise+Anti-Spyware Module 8.0.0 Patch Versions:11 и ЗАБРАВЯШ!!!!!!!!!!!!

Редактирано от lubencho (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lubencho, ако питаш мен ми трябват възможно най-малко програми на компютъра и максимална ефективност. На това залагам винаги и винаги върши повече от добра работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
lubencho, ако питаш мен ми трябват възможно най-малко програми на компютъра и максимална ефективност. На това залагам винаги и винаги върши повече от добра работа.

<{POST_SNAPBACK}>

Ако питаш мен минималния брой програми,който трябва да имаш е 3,ако държиш на по-добра защита.

1-Антивирусна

2-Защитна стена

3-Програма за разни шпиони и боклуци.

1 и 2 ги покриваш.NOD32 и Agnitum Outpost са сред най-добрите в "жанра" си :)

А за Antispy програмата ти препоръчвам да я смениш с друга по-добра.

Click

И не използвай IE!!!

Редактирано от KenwooD (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да се намеся и аз в дискусията. Предполагам, че нямате нищо против. Ще ви направя едно предложение. То е следното:

F-Secure Anti Virus Client Security 6.0

Това е едновременно защитна стена, антивирусна защита и анти шпионска програмка. Не е тежка. Ъпдейтва се редовно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че не е тежка...не ме разсмя, но ме озадачи! Тествал съм я на машината ми, повярвайте, знам за какво говоря! По ресурси тази програма се нарежда сред "тежките".

Редактирано от tao (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така...... Не съм съгласен много с теб.

В момента е инсталирана на следната машинка:

Fujitsu Siemens Amilo Pro V2000

Intel Celeron Mobile 1,6GHz

256MB DDR 4oo

40GB ATA

Integrated Intel Extreme Graphics 32MB Shared memory

LAN, WiFi, 1394, IrDA, Modem, Sound, Card reader

и така нататък. Ееее, ами не съм забелязъл да му е спрял тока и да не работи нормално. Пробвах различни варианти на инсталация. А само като антивирус и антисапай е колкото NOD32.

Другият добър вариант е Kerio Personal Firewall + F-Secure Antivirus Client Security 6.0 ( само антивирус и антиспай ).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kenwood не че искам да те обида, но това че Acronis предлгат всичките си продукти за корпоративни клиенти ми вдъхва доста надежди. Мисля че не случайно е за корпоративни клиенти. Те се нуждаят от по качествена защита, а този Ad-Aware съм го ползвал и преди. Единственото нещо с което бих заменил Acronis Privacy Expert е Microsoft Anti-Spyware. За съжаление тази на Microsoft е още в разработка. Но то друга страна файърлоула си има модул за spyware. Така че по-добре да махна Acronis Privacy Expert.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай Spy Sweeper.Според мен е най-добрата антиспай програма.Разбира се е платена :)

Но и поддръжката е добра.Ъпдейтва се редовно и хваща над 104 000 шпиони и т.н.До колкото знам другите конкуренти не достигат това число.Не това е най-важният показател,но все пак ;)

Единствения недостатък е,че при сканиране доста тежи.

Редактирано от KenwooD (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам, коя от изброените по-горе антиспай програми има резидентен щит, пригоден да работи с Firefox?По мои скромни наблюдения, единствената програма, която притежава това е Spy Emergency, но може и да греша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли да попитам, коя от изброените по-горе антиспай програми има резидентен щит, пригоден да работи с Firefox?По мои скромни наблюдения, единствената програма, която притежава това е Spy Emergency, но може и да греша.

<{POST_SNAPBACK}>

stanley56,здравей.Много добър въпрос,за който те поздравявам.В отговор:новите 2006 версии на Панда за домашни потребители генерират(включително)резидентен анти-спай щит независимо от браузъра,през който ще избереш да сърфираш в интернет.Лично аз съм тествал antispyware-технологията,вградена в Panda IS 2006,на IE 6.0,както и на актуалните към момента версии на Opera и Firefox.Протекцията е великолепна.Няма да задълбавам в подробности.За това вече си има съответна тема във форума.

П.П. Само един факт ще добавя.Съвсем наскоро PC WORLD отличи Panda Platinum Internet Security 2005 като “Най-добра покупка” сред анти-шпионския софтуер.Panda Platinum Internet Security 2005 бе отличена като най-добро цялостно решение за защита, благодарение на нейната ефективността в борбата срещу различните видове шпионски софтуер. Сравнителното ревю оцени продукта за защита на Panda Software в конкуренция с Norton Internet Security 2005 Antispyware Edition,Zone Labs Internet Security Suite 6.0,McAfee AntiSpyware 2006,Trend Micro Anti-Spyware 3.0 и Microsoft Windows AntiSpyware Beta 1.06.615.

"Решението на Panda Software беше единственото, което успя да унищожи 100% от стартираните зловредни процеси" е заключението на PC WORLD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така...... Не съм съгласен много с теб.

В момента е инсталирана на следната машинка:

Fujitsu Siemens Amilo Pro V2000

Intel Celeron Mobile 1,6GHz

256MB DDR 4oo

40GB ATA

Integrated Intel Extreme Graphics 32MB Shared memory

LAN, WiFi, 1394, IrDA, Modem, Sound, Card reader

и така нататък. Ееее, ами не съм забелязъл да му е спрял тока и да не работи нормално. Пробвах различни варианти на инсталация. А само като антивирус и антисапай е колкото NOD32.

Другият добър вариант е Kerio Personal Firewall + F-Secure Antivirus Client Security 6.0 ( само антивирус и антиспай ).

<{POST_SNAPBACK}>

Така...аз няма да давам такива подробни конфигурации, няма смисъл:

AMD Athlon 64 3200+, Ep0X 8KDA3+,120GB Seagate Barracuda.

Тествай с Windows Firewall единствено и след това с Kerio Personal Firewall + F-Secure Antivirus Client Security 6.0 /oтносно Кериото нямам реални наблюдения/ Ще усетиш за какво говоря когато си имаш работа с тежки приложения, игри и всякакви такива. Аз обичам да тествам с игри, тъй като те "изсмукват" всичко от машината.В момента точно тествам с F.E.A.R. демо. Чак след това можем да си говорим дали даден софтуер, който работи постоянно, е тежък или не.

Поздрави :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще ползвам машината за тежки приложения ще съм и направил защитата още преди нея. А тя ще е максимално разтоварена от всичко останало, вкл. и сума ти защитни стени, антивируси и тъй нататък и тъй нататък.

Ако няма как - ами правят се компромиси. Щом искаш игри - жертваш нещо. Ама при твоята конфигурация какво ти пука. Достатъчно мощна е за да не ги усети.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Моята машина е мощна, но изглежда не достатъчно. Когато ползвам такива тежки софтуери, то играта F.E.A.R. силно се влияе от тях. Много борави със харддиска, използва изключително много ресурси заема и бих казал, че разликата е доста голяма. В момента върви изключително добре на абсолютен максимум на всички ефекти в резолюция 1024x768 /pfu, играта не поддържа 1280х1024 за ЛСД, не че е голяма разликата специално в тази игра cool.gif /Ако сложа F-secure Client security играта би вървяла също толкова добре на 800х[email protected]медиум ефекти. Поразително, знам cool.gif

А за жертвата - аз сам реших да не ползвам такива програми /след нов харддиск го реших/ не толкова до играта, а до факта, че имаш постоянно разни програми, които ти сканират цялата система, напълно напразно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Това наистина е много добър вариант!!! В момента тествам точно него, всъщност Kerio Personal Firewall си го имам от преди, но F-Secure само антивирус и антиспай в тази комбинация с Kerio PF са изключително добра защита с почти никаква загуба на ресурси и производителност. cool.gif Добро оптимално решение за домашния компютър!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване