Премини към съдържанието
instrument

Има ли друг начин за писане на мат. формули във Word 2003

Препоръчан отговор

instrument    18

Налага ми се да напиша документ на Word 2003 на тема електротехника който съдържа една камара формули, например http://upload.wikimedia.org/math/5/5/7/557...a27b2c240a5.png . Посоченият пример е картинка, но целта ми е да пиша такива формули в документа без да ползвам външни програми. Има ли приложение във Word 2003, което да позволява това?

Редактирано от instrument (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

oic    1567
    Налага ми се да напиша документ на Word 2003 на тема електротехника който съдържа една камара формули, например http://upload.wikimedia.org/math/5/5/7/557...a27b2c240a5.png . Посоченият пример е картинка, но целта ми е да пиша такива формули в документа без да ползвам външни програми. Има ли приложение във Word 2003, което да позволява това?

MS Equation е това което търсиш. Вграден инструмент в офиса е.

Insert / Object/ MS Equation

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    the professor    2444

а за да не ти се разместват формулите препоръчвам уравнението от MS Equation да го paste в mspaint и после картинката в word

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    instrument    18

Оки, няма проблем намерих го в 2003 и вече бачкам с него. Благодаря за помощта cool.gif ! Няма проблеми с разместването, само докато се съставят формулите изглеждат разцентровани, но след това всичко си идва на мястото.

Редактирано от instrument (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Вариант 1. От менюто в Word, Insert > Object... в Create New избираш Microsoft Equation 3.0

Вариант 2. Изкарваш си бутон по показания на картинката начин и пробваш дали ще тръгне едитора.

38ed29cff12b63f3.jpg

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.