instrument

Има ли друг начин за писане на мат. формули във Word 2003

9 мнения в тази тема

Налага ми се да напиша документ на Word 2003 на тема електротехника който съдържа една камара формули, например http://upload.wikimedia.org/math/5/5/7/557...a27b2c240a5.png . Посоченият пример е картинка, но целта ми е да пиша такива формули в документа без да ползвам външни програми. Има ли приложение във Word 2003, което да позволява това?

Редактирано от instrument (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Налага ми се да напиша документ на Word 2003 на тема електротехника който съдържа една камара формули, например http://upload.wikimedia.org/math/5/5/7/557...a27b2c240a5.png . Посоченият пример е картинка, но целта ми е да пиша такива формули в документа без да ползвам външни програми. Има ли приложение във Word 2003, което да позволява това?

MS Equation е това което търсиш. Вграден инструмент в офиса е.

Insert / Object/ MS Equation

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

а за да не ти се разместват формулите препоръчвам уравнението от MS Equation да го paste в mspaint и после картинката в word

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оки, няма проблем намерих го в 2003 и вече бачкам с него. Благодаря за помощта cool.gif ! Няма проблеми с разместването, само докато се съставят формулите изглеждат разцентровани, но след това всичко си идва на мястото.

Редактирано от instrument (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре де, защо го нямам аз това в Уорда? И аз съм с 2003, но не го намирам това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Вариант 1. От менюто в Word, Insert > Object... в Create New избираш Microsoft Equation 3.0

Вариант 2. Изкарваш си бутон по показания на картинката начин и пробваш дали ще тръгне едитора.

38ed29cff12b63f3.jpg

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход