instrument

Има ли друг начин за писане на мат. формули във Word 2003

9 мнения в тази тема

Налага ми се да напиша документ на Word 2003 на тема електротехника който съдържа една камара формули, например http://upload.wikimedia.org/math/5/5/7/557...a27b2c240a5.png . Посоченият пример е картинка, но целта ми е да пиша такива формули в документа без да ползвам външни програми. Има ли приложение във Word 2003, което да позволява това?

Редактирано от instrument (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Налага ми се да напиша документ на Word 2003 на тема електротехника който съдържа една камара формули, например http://upload.wikimedia.org/math/5/5/7/557...a27b2c240a5.png . Посоченият пример е картинка, но целта ми е да пиша такива формули в документа без да ползвам външни програми. Има ли приложение във Word 2003, което да позволява това?

MS Equation е това което търсиш. Вграден инструмент в офиса е.

Insert / Object/ MS Equation

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

а за да не ти се разместват формулите препоръчвам уравнението от MS Equation да го paste в mspaint и после картинката в word

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оки, няма проблем намерих го в 2003 и вече бачкам с него. Благодаря за помощта cool.gif ! Няма проблеми с разместването, само докато се съставят формулите изглеждат разцентровани, но след това всичко си идва на мястото.

Редактирано от instrument (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре де, защо го нямам аз това в Уорда? И аз съм с 2003, но не го намирам това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Вариант 1. От менюто в Word, Insert > Object... в Create New избираш Microsoft Equation 3.0

Вариант 2. Изкарваш си бутон по показания на картинката начин и пробваш дали ще тръгне едитора.

38ed29cff12b63f3.jpg

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Известия

• Калин Карабойчев

Бъди специален, вземи своя VIP Абонамент   14.06.2016

Със своя VIP Абонамент получаваш:  Форум без никакви реклами.  5 пъти повече точки репутация, с които да гласуваш.  Табелка Специален потребител под аватара си.  Възможност да съхраняваш до 1000 лични съобщения в пощата си.  Специален различен цвят на ника ти, който те отличава от останалите.  До 50 мегабайта пространство за прикачване на файлове.  Използваш търсачката без да чакаш между честите търсения.  Възможност да отваряш и затваряш своите теми.  2 снимки, 3 линка и 5 реда в подписа ти.  Възможност да създаваш теми с Анкети в тях.  Възможност да прикачваш файлове към личните си съобщения.  Не чакаш между честите изпращания на лични съобщения.  Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум. Не чакай, бъди специален Поръчай сега!
                             VIP - 3 месеца                         VIP - 1 година        5.00 EUR с ДДС                      10.00 EUR с ДДС
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение