Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dragozow

Hamachi - въпроси, мнения и дискусия (merged)

Препоръчан отговор

На такива дребни хитреци обикновено директно им показвам вратата. Освен това компютъра е на работодателя и той може да прави каквото си иска с него!

Голям си бил робовладелец и мъж. И над законите в булгаристан и над конституцията даже. Интересно ми е ако така уволняваш, откъде намираш толкова кадърни кадри, не растат по дърветата все пак. С други думи "посмали манго"!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора,благодаря ви,знам че за много неща сте прави,ама тази Хамачи е адски бъгава програма и когато се пуснат да зяпат ,компютърът ми забива и го изключвам по 7 пъти на вечер,което ми забавя двойно работата,не че искам да се правя на много отворен.Онази вечер 3 пъти съм го изключвал,понеже се бяха пуснали във връзка...дайте идея тогава за нещо по-стойностно,което да дава пак връзки за тях с компютрите или тази програма да има по-модерна версия?!?!?Благодаря ви,за пазара на труда сте прави... :mark:

VNC?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това вече е друго нещо предложи на работодателя/лите си Radmin или TeamViewer или VNC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям си бил робовладелец и мъж. И над законите в булгаристан и над конституцията даже. Интересно ми е ако така уволняваш, откъде намираш толкова кадърни кадри, не растат по дърветата все пак. С други думи "посмали манго"!!!

Не, не съм, но такива са правилата в цял свят. Аз не подслушвам подчинените си, но при нужда те ще бъдат информирани и ще се съгласят. Пак повтарям: компютрите са на работодателя и той (работодателя) решава какво ще прави с тях. Той ги предоставя на служителя за да върши служителя работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не съм, но такива са правилата в цял свят. Аз не подслушвам подчинените си, но при нужда те ще бъдат информирани и ще се съгласят. Пак повтарям: компютрите са на работодателя и той (работодателя) решава какво ще прави с тях. Той ги предоставя на служителя за да върши служителя работата.

E ти свършената работа ли гледаш или начина по който се върши.?

Кажи например ,ако един служител ти изкарва 90% от работата за която е назначен ,но е мнооого дисциплиниран и прави точно каквото си му казал.И един служител който ,пие кафенце,чати ,малко закъснява за работа ,спори с теб и .т.н. ,но си върши работата 120%.Кой от двамата служители би предпочел???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо: В търсачката намерих тема за хамачи, ма първо тя не беше точно това, което търсех, а и беше страшно стара. Затова правя нова. Сега към това, което искам да питам: Какви са тези зелени звездички и стрелкички насочени надолу? Какво означават те? Защо, когато направя сървър на Куек 3 Арена, примерно, тези със зелени звездички ми влизат, ма тези със стрелкички надолу не виждат сървъра? След малко търсене из нета май намерих някакви отговори на въпросите ми, но не мисля че разбрах напълно. Защото каквото и да направя, каквито и портове да отворя, както и да настройвам Хамака не става! Тези със стрелкички надолу не ме виждат. Какво ли не правих, но неще и неще да заработи. Нито един от съветите в интернет просто не работят за мене... малко последни идей преди да се откажа от опити (безполезни)? Едит: Аз съм от София, а доставчикът ми е Аренги. Това има ли някакво значение?

Редактирано от ninjashark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Интересувам се как мога да направя така, че Hamachi-то да ми се включва с пускането на програмата. Нямам предвид програмата да се стартира с Windows, а след като се стартира веднага да се върже а да не е нужно да се натиска кръглата иконка от долу. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не я разкачай като я изключваш тва е принцип при повечето подобен софт: не го ли разкачиш, при следващия старт "започва" от положението в което си го изключил

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря. Не се бях сетил, че при тестовете всъщност съм го разкачал преди това :). Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Искаме с един човек да играем мултиплеър с хамачи, но мрежата не се получава, откакто той си сложи рутер. Има ли някакъв начин да се нагласят нещата?

Редактирано от billclinton (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Имам един проблем с хамачи - когато се опитам да се свържа ми дава : Mediation server has rejected your login request. Преди не ми е давал този проблем.Преинсталирах няколко пъти,но продължава да показва това съобщение.Някакви предложения как да го оправя?

Редактирано от vex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един проблем с хамачи - когато се опитам да се свържа ми дава : Mediation server has rejected your login request. Преди не ми е давал този проблем.Преинсталирах няколко пъти,но продължава да показва това съобщение.Някакви предложения как да го оправя?

* Shut down Hamachi completely

* Go to Start > Run > %APPDATA%

* Rename the Hamachi folder to HamachiBackup

* Restart Hamachi

* You will get a new Hamachi IP by doing this, however the existing was already corrupted by something on your machine.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да се мъча не зная как да играя през Хамачи-то. Значи с един приятел правим следното - инсталираме си програмата той прави мрежа, която аз после намирам и..... дотук. Искаме да играем World snooker championship 2004, но не знаем как да стане. Пробваме той да даде на Start srever, а пък аз на join game - там давам на enter ip и пиша неговото от хамачито. Не става и не става. Стои си така адреса и нищо. Ако някой знае, нека да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска ми се приятели да поиграем Half LIfe и всеки си сложи Hamachi. Инсталирана, работеща и уж има връзка м/у компютрите, защото в самата програма се вижда, че сме свързани един към друг. Обаче не можем да играем нищо, не само HL но нищо друго. Специално ми трябва за Half Life в момента. Програмата е последната версия, която я имаше в замунда (на български), всичко настойки уж са направени, но връзка няма. Как да реша проблема? И къде да го търся?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди играех с хамачи, но сега съм с рутер и на единия лаптоп вече не тръгва(важния лаптоп)...инсталирам го и като натисна да влезна онлайн ми изписва - Mediation server has rejected your login request. А на най-новата версия пише - The Hamachi server has denied your login request. Сигурно е от файъра обаче нз как да го оправя, ако на някой му се занимава да ми помогне ще съм му мн благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Инсталирах последната free версия на Hamachi и се интересувам как да шеърна папка. Създадох network в програмката, разреших я от файъруола. Как сега, при включено хамачи и шерната папка, да вляза от друго pc? Simple File Sharing ми е включено, както и File and Printer Sharing протокола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Инсталирах последната free версия на Hamachi и се интересувам как да шеърна папка. Създадох network в програмката, разреших я от файъруола. Как сега, при включено хамачи и шерната папка, да вляза от друго pc? Simple File Sharing ми е включено, както и File and Printer Sharing протокола.

1. Пишеш в Explorer-a IP-то на другото PC и името на папката.

2. Десен бутон на името му в Hamachi и Browse.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От моя компютър излизат шернатите неща, но от другия дори нямам пинг до ip-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем: Преди със стария компютър и интернет в хамачи всички почти ми бяха зелени. Смених интернета, като минах на БТК, но го деля с един приятел. Рутера е в тях. След като си смених интернета почти всеки ми е синя стрелка. Помислих си, че може да е от компютъра, но и него смених и отново така. Всичко ми върви, интернета е бърз, но много малко хора са ми зелени в хамачи. Много ви моля помогнете. Има ли начин това да се оправи? Ето снимка: http://prikachi.com/files/1123280M.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Хамачи от доста време, на различни компютри и при различни доставчици. Колко от твоите приятели ще ги видиш на зелен статус зависи от това и те към кой доставчик са. При мен например в моята мрежа имам над 20 компютъра. Когато съм на компютър към БТК, останалите които са към БТК ги виждам без проблем в зелен статус, дори спокойно си правя remode desktop сесии, но на компютрите които са към друг доставчик са на статус relayed :whist: Преди време правих проучване и установих следните нещица, които определено помагат да се подобри положението. - погледни на този адрес - https://secure.logmein.com/US/support/hamachi2/default.aspx - там е написано хамачито кои портове ползва. Увери се че рутера или защитната ти стена не ги блокира - провери си настройките на твоя клиент. При мен положението значително се подобри след като му зададох да ползва фиксирани NAT настройки, като съответно отключих произволно генерирани портове и ги назначих специално към клиента - ако не си го направил - ъпдейтвай си хамачито до версия 2 - откакто я пуснаха установих че са оправили доста проблеми свързани с relayed свързванията - и последно - ако ти е важно да имаш нормална връзка до някой клиент - може да си купиш лиценз. Твърдят че ако си платиш, се ползвал някакъв друг техен сървър, който за разлика от безплатния бил доста по-добър. За последното нямам никакви лични впечатления, тъй като не съм го използвал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора, поредният проблем. На един приятел му спира интернета, когато си инсталира hamachi (виста) , сигурен съм, че има фикс, но нито в "очилото" нито във форума го намерих! Ще се радвам да ми помогнете. Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

* Shut down Hamachi completely

* Go to Start > Run > %APPDATA%

* Rename the Hamachi folder to HamachiBackup

* Restart Hamachi

* You will get a new Hamachi IP by doing this, however the existing was already corrupted by something on your machine.

абе при мене не става пробвах но пак неще поради каква причина мерси преджарително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с 7-цата и като кликна с десен бутон на мишката върху папката имам опция Share with и избор:

Публикувано изображение

Как трябва да я споделя (папката), за да може от РС-то в работата да влезна в нея?

В кой Explorer да си напиша IP-то (домашното дадено от Хамачито, нали?)? В уиндоуския или интернетския (браузера)?

Другия РС на работа е с ХР.

Питам, защото искам да си споделя музиката!

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...