Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за карта памет и рестартиране на Nokia N73

Препоръчан отговор

Искам да си купя карта памет но преди това искам да попитам тъй като старият ми телефон ми беше Sony Ericsson K750i и за него ми казваха че мога да му сложа максимум 1ГБ.А за Nokia N73 колко максимум мога да и сложа.Аз искам да и сложа 1ГБ.Дали ще бави телефона защото съм виждал как като се слага повече от препоръчителното телефонът се бави.Благодаря предварително.

Също искам да попитам дали е вярно че на всички телефони с ОС Symbian трябва да се рестартират и как по точно да се рестартират ?

Редактирано от gaz370 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм К750 държал съм го с 2гб карта и Н73 съм имал и пак 2гб ако я понапълниш почва да се усеща бавенето но е нормално телефона е стар и бавен нормално е да бави.... И 4гб няма да му пречи но ако се пренапълни ще се усети... Има софтуер за рестартиране на телефона... в момента се сещам за един "reboot" мисля ,че изискваще сертификация.. Инач може да си го изключваш от копчето и пак да го пускашш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но защо е препоръчително рестартирането на телефони с ОС Symbian какъвто е моя.Някой може ли да ми обясни?

Какво може да стане ако примерно не изпълнявам това което е казано за периода от 2-3 дни да се рестартира телефона?

Редактирано от gaz370 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият телефон забавя много ,защото рам паметта му намалява и като пускаш игрички и разни глупости му се заема някой път само се минимализира... Хубаво е рестарт да се прави така се освобождата паметта и така нататъка телефона става по пъргав.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gaz370, до преди месец бях с Н73 с 1ГБ карта, почти пълна. Работата ми е такава, че ми трябва телефона постоянно и не съм го изключвал с месеци. Телефона си работи перфектно и без да се рестартира. Наистина забавя се когато се стартират някой допълнителен софтуер, но си работи и след това без рестарт. Това е, доволен съм от Н73, не ми се продаваше на старо даже, оставих го за сина ми. Вече съм с Н95 :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 1 GB телефона би трябвало да ти работи без проблем. Единственото, на което трябва да обърнеш внимание като си взимаш картата е, това тя да не бъде с много висока скорост на трансфер. А що се касае до рестарта, ако не го твариш постоянно с игри, стартирани програми във фонов режим и т.н. няма да има нужда да го рестартираш и съответно ще си работи добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре аз от такива неща скорост на трансфер не разбирам кажете ми каква точно трябва да взема и с каква скорост на трансфер и евентуално ако няма точно такава 2-ри вариант с каква друга по-ниска или по-висока скорост на трансфер да взема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване