Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ако някой разбира от магнити...

Препоръчан отговор

Много моля, ако някой е наясно с принципите на работа на магнитите да ми обясни дали магнитността на един магнит подлежи на изчерпване и ако да - до каква степен и в какви условия.

Много благодаря :)

Редактирано от lst2005 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много моля, ако някой е наясно с принципите набота на магнитите да ми обясни дали магнитността на един магнит подлежи на изчерпване и ако да - до каква степен и в какви условия.

Много благодаря :)

С остаряване на материала силата на магнитното поле на един магнит намалява. Но ако примерно десет години (или даже 50) не са проблем си го ползвай.

Между другото защо се интересуваш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много!

Интересува ме защото разсъждавам върху възможността да се използва магнитната енергия за генериране на електричество... но е малко сложно за обяснение.

А дали в състояние на магнитно напрежение магнетизма се изхабява по-бързо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

biggrin.gif

Извини ме, но щом задаваш такива въпроси май нещата не са ти ясни и хич не е сигурно че идеята ти има смисъл :P

Не

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е друга тема cool.gif

ако едно нещо съществува или просто се случва то със сигурност има някакъв смисъл. За някого.

Редактирано от Hanibal_Lektar
Латиница (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е друга тема cool.gif

ако едно нещо съществува или просто се случва то със сигурност има някакъв смисъл. За някого.

Прав си.Ако хората не експерементираха с неща които не разбираха или видимо изглеждат невъзможни то още щяхме да трием клечки да запалим огън.

По отношение на магнитите,те си губят магнитността след време или при условия.Времето зависи от материала.Някой могат да изкарат и 100 години (примерно неодимовите).Ако бъдат подложени на силно магнитно поле (от друг магнит примерно) те също могат да загубят магнитна способност.Но най-често това се случва когато се достигне критична температура.Тогава свойствата се губят тотално.При неодимовите тя е около 80С (някой могат да издържат и до 160 но са по-слаби)

Ако искаш да експрементираш ползвай NiBr (неодимови).Те са най-силните перманентни магнити които може да си намериш свободно.Такъв с размер на кутия за цигари има притегателна сила над 100 килограма.

А за генерирането на електричество то се ползва отдавна.Всеки 1 генератор или динамо ползват магнитите.Ако си се заблудил от видеота в youtube за магнитните мотори мога да ти кажа,че няма да стане :P защото винаги магнитите имат 2 полюса и взаимно неотрализират превличането/отблъскването.

Перпето мобиле не съществува в земни условия, а машина която вади повече енергия отколкото е вложена е в рамките на научната фантазия.

Но ако всепак искаш да си начешеш крастата свържи се с мен на pm.Аз си играх преди с подобни "схеми" но се оказа че не съм разбирал като цяло физиката около магнитите.

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за изчерпателния отговор. Всъщност съм наясно, че няма да открия топлата вода, но просто ми е интересно. Обаче ако открия перпетуммобиле, обещавам да не го патентовам :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много благодаря за изчерпателния отговор. Всъщност съм наясно, че няма да открия топлата вода, но просто ми е интересно. Обаче ако открия перпетуммобиле, обещавам да не го патентовам :beer:

Ако откриеш перпето мобиле ти реално ще си направил система която произвежда повече от вложената енергия.Дори и да е във вакум,дори и по някакъв начин да премахнеш триенато на 100% земното магнито поле ще окаже влияние на устройството.

Ако успееш нобеловата награда е твоя.А ако не го патентоваш направо не си човек :)

Мощни магнити

ето от тука може да си купиш.Аз поне от там взех.Просто ще се изненадаш колко са мощни.Много впечатляващи номера се правят с тях :)

Успех.Ако имаш въпроси питай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

силата на магнитното поле се влияе от температурата при по висока изчезва както и при по ниска

на youtube имаше доста линковев с псевдо магнитни перпетомобилета (без успех)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако откриеш перпето мобиле ти реално ще си направил система която произвежда повече от вложената енергия.Дори и да е във вакум,дори и по някакъв начин да премахнеш триенато на 100% земното магнито поле ще окаже влияние на устройството.

Ако успееш нобеловата награда е твоя.А ако не го патентоваш направо не си човек :beer:

Мощни магнити

ето от тука може да си купиш.Аз поне от там взех.Просто ще се изненадаш колко са мощни.Много впечатляващи номера се правят с тях :)

Успех.Ако имаш въпроси питай.

Супер си! Спести ми доста време от следващата фаза на експеримента с този линк!

Звучи интересно! Ето с какво хората се занимават по време на газова криза и световна рецесия

Хахах, има логика, но в случая вдъхновението не е кризата а ето това:

точно тук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Здравейте!

Аз се интересувам, някой знае ли магазин в София където да се продават неодимови магнити? Преди открих някакъв адрес http://www.magsy.cz/bg/page/155.magnit-neodimov-ndfeb/ но не ми отговориха на запитване по email, а и изпращат само по пощата, затова ги зарязах. Търся някъде където да отида, да видя какво точно ще избера и да го купя. Трябва ми за същата цел като на колегата:

http://www.youtube.com/watch?v=yf1IesrHBh0...feature=related

Питал съм доста хора, никой не знае за такъв магазин в София. Все пак някой от вас?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...
  • 4 месеца по-късно...

Здравейте!

Аз се интересувам, някой знае ли магазин в София където да се продават неодимови магнити? Преди открих някакъв адрес http://www.magsy.cz/bg/page/155.magnit-neodimov-ndfeb/ но не ми отговориха на запитване по email, а и изпращат само по пощата, затова ги зарязах. Търся някъде където да отида, да видя какво точно ще избера и да го купя.

Питал съм доста хора, никой не знае за такъв магазин в София. Все пак някой от вас?

Ако беше търсил като хората, щеше да ме намериш. Сайтът е доста подробен в съдържателната си част. Информацията в контакти също. А mail не сме получавали от теб през май. Можеше да удариш поне един телефон. Опитай пак и ела направо в магазина.:о)

Редактирано от Magsy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване