Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Уф...

Поредната българска интернет-драма... върви с баничка.

Едните взели... какво? Другите отишли... къде? Открили още 5-6 огледални сайта, което кореспондира с първоначалното изявление в .НЕТ. После се започва масов спам с противоречиви изявления - пак в .НЕТ - излагация и некоректност.

Единият, дето им бил брат и му били имали доверие, си взел оная работа под мишница, забегнал в Сърбия и изтрил акаунтите на нам-ски-кого-си. Ама преди това си взел заплатата, после на 11-и променил записите, пък те това взели, че го разбрали чак на 14-и-15-и; после следва един ден чудене как да откажат потребителите от единия сайт и да ги привлекат в своя, и каква информация да им се поднесе. Оня, първият, през това време хванал пътя през Кулата и изтрил бекъпи, мекъпи и де що набара, ама те си имали техен си (правен в тайна от първия, дето им бил като брат и му имали толкова голямо доверие, че чак забравили да му кажат за него през времето, докато са работили заедно). Едните ми говорят за свобода на споделянето и бла-бла, но добавиха Facebook-бутон за по-лесно следене и монетаризация (разбира се, не по политически причини - те са за другия отбор), другите си искат посетителите и ъплоудърите, които, между другото, им осигуряват и брой посещения на рекламите. Едните наричат другите хакери, пък после уточняват, че те са вложили някакъв техен си смисъл в думата, другите им отвръщат с "крадци" (всъщност не помня кой беше първи, а и е все тая).

За мен просто няколко души са се скарали за пари. Грозното е, че публично надуват главата (т.е. търкат си клавиатурите) на всички по форуми, сайтове и всякакви знайни и незнайни местенца на глобалната мрежа, като се плюят взаимно, вместо да седнат да се разберат като зрели хора или поне да си траят или да продължат напред, без да правят излишни драми. В крайна сметка, отделянето и неразбирателствата не са нещо необичайно, стига да се уреждат интелигентно, а от един сайт в повече потребителите могат само да спечелят (ако, разбира се, някой няма намерение да направи още пари, като им продаде данните).

Та така... Кой крив и кой прав, не знам, но нещата май и при двете страни не са съвсем така, както се представят, или поне се премълчават някои неща с користни цели. Нека надплюването продължи... аз отивам да си взема пуканки и ще надзъртам иззад ъгъла.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Хаха. Има един много стар лаф: За каквото и да говорим, говорим за пари

Уф...   Поредната българска интернет-драма... върви с баничка.   Едните взели... какво? Другите отишли... къде? Открили още 5-6 огледални сайта, което кореспондира с първоначалното изявление в .НЕТ. П

Я сподели да ги прегледаме и ние Мъж пуши на стълбището и от съседния апартамент се чуват крясъци, стонове.. Изведнъж с трясък се отваря вратата и комшията му излиза бесен със счупени 3D очила на г

Публикувани изображения

Да не се чудите - голяма част от историята http://www.kaminata.net/zamunda-net-e-otkradnata-t76534.html

Има скрийншотове и т.н.

Ако някой се чуди да направи ping/tracert до двата сайта

Сега отговарят:

zamunda.net - 85.17.132.161

zamunda.se - 95.211.34.35 на същото IP отговаря и другият домейн zelka.org

А ровнете назад в темата да видите на кое IP е отговаряла zamunda.net преди и да стане ясно как уж хакери създали клонинг на същия сървър пък оригиналът се преместил на нов.

Цитат от пост #735 http://www.kaldata.com/forums/topic/106967-%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81%D1%8A%D1%81-zamunda/page-37#entry2280801

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]

© 2009 Microsoft Corporation. Всички права запазени.

C:UsersН3н0рмал3Н>ping -l 2048 zamunda.net -n 20

Pinging zamunda.net 95.211.34.35] with 2048 bytes of data:

Reply from 95.211.34.35: bytes=2048 time=46ms TTL=47

Скъсявам го че се повтаря 30 пъти.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познах, разбира се! Аз когато говоря, не пея. :P

И бях сигурен, че ИСТИНСКИЯ е NET.

истинския ами, и дано се оправи - на мен ни торентите ми се отварят от няколко дена, ни съобщенията - 3 ми изпратили пичовете и тях не мога да прочета

:( 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

истинския ами, и дано се оправи - на мен ни торентите ми се отварят от няколко дена, ни съобщенията - 3 ми изпратили пичовете и тях не мога да прочета

:( 

Е как ще е истинския, не четете ли?...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, последно кое от двете твърдения е истината. И двата домейна претендират да са "оригинални"..?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми любопитна темата и се логнах в zamunda.net, където не съм влизал от... вече забравих  от кога. Не се забелязва отлив на пиъри, поне в момента:

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който иска да види из форума на .net - всички предишни администратори, модератори и май поне 50 с ъплоудерски права (ще ги познаете по променената тиiтла до ника) са с изключени или изтрити [непознат] акаунти. Вижте на кой сайт какво се качва през последните дни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, последно кое от двете твърдения е истината. И двата домейна претендират да са "оригинални"..?

Дори не е това важното, по-важно е къде се е появил бутона Like на ФБ... Аз тъй или иначе съм го блокирал този бутон, ама е много глупаво да се сложи на торент тракер такъв бутон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който иска да види из форума на .net - всички предишни администратори, модератори и май поне 50 с ъплоудерски права (ще ги познаете по променената тиiтла до ника) са с изключени или изтрити [непознат] акаунти. Вижте на кой сайт какво се качва през последните дни.

аз си нямам друга работа ми на Шерлок Холмс ще се правя че и у нов да се регистрирам а

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз си нямам друга работа ми на Шерлок Холмс ще се правя че и у нов да се регистрирам а

влизаш със старата регистрация!

п.п. не четете...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не те кара - user/pass са същите. Ако беше прочела малко по-нагоре щеше да вденеш че и сървърът е същия.  А .net е на нов сървър и има някои проблеми с отварянето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега опитах да изтегля торент от NET и всичко си работи перфе!

Никой не те кара - user/pass са същите. Ако беше прочела малко по-нагоре щеше да вденеш че и сървърът е същия. А .net е на нов сървър и има някои проблеми с отварянето.

Същите ли? А защо ли тогава не можах да вляза? ;) П.П. Току-що влязох и в SE. Явно е имало проблем преди малко. Както и да е...да са ни честити двете Замунди! Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. И последно питане от моя страна - нещо да кажете за броят на торентите в SE ? Само аз ли виждам, че торентите са (около) 1600? И защо във SE , на който и торент да цъкна ми излиза, че нямало такъв торент.

Хей, никой ли няма обяснение на това? Че ми е много любопитно. И изобщо ще успеят ли .SE да се наложат, след като няма торенти, а тия които ги има от стария домейн не се свалят! Объркана работа...

Редактирано от Dancho^94 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според това: Ъпдейт: Какво се случи с Zamunda

и причината, че са премахнати всички преки (линкове за субтитри под торентите) към известните BG сайтовете за субтитри към Zamunda.net, oзначава ще истинският сайт е Zamunda.se

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По ping излиза, че оригиналът е zamunda.SE

Публикувано 07 април 2010 - 22:24

Pinging zamunda.net [95.211.34.41] with 32 bytes of data...

http://www.mikrotik-bg.net/topic/1822-zamunda-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%8F-%D0%B8-%D0%B5-%D0%BE%D1%82-xp-%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D0%B9/#entry16497

А Сега
Pinging zamunda.se [95.211.34.35] with 32 bytes of data...

Pinging zamunda.net [85.17.132.161] with 32 bytes of data....

Редактирано от angel* (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кой където ще да си върви - аз си оставам с NET

вече са оправили торентите, даже си изтеглих преди малко Приключенията на Винету (1965) 5 ГВ за няма и 10 минути

С вас сме !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кой където ще да си върви - аз си оставам с NET

вече са оправили торентите, даже си изтеглих преди малко Приключенията на Винету (1965) 5 ГВ за няма и 10 минути

С вас сме !

И кои сте тези?... Ти и?...

Аз нагли крадци няма да подкрепям. И още: торенти бол, преводачите са кът! (пък и техния труд някак много по-високо ценя...) Аз торентите мога да си ги сваля от където си искам, а сайтове за преводачи има основно два. След като едните се махат от zamunda.NET, нещата са пределно ясни. Следващия който иска да внесе яснота по проблема, явно ще трябва вече с пластилин да го обяснява, че все има хора, дето трудно разбират.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нали това написах на предната страница.

http://arenabg.ch/

Нарочно им го повторих и дадох пример от друг форум, защото продължават да се чудят! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кои сте тези?... Ти и?...   Аз нагли крадци няма да подкрепям. И още: торенти бол, преводачите са кът! (пък и техния труд някак много по-високо ценя...) Аз торентите мога да си ги сваля от където си искам, а сайтове за преводачи има основно два. След като едните се махат от zamunda.NET, нещата са пределно ясни. Следващия който иска да внесе яснота по проблема, явно ще трябва вече с пластилин да го обяснява, че все има хора, дето трудно разбират.

какво да разбирам - просто и ясно - разделили са се е и - ти където щеш си ходи

за преводачите изобщо пък не иде реч тук, поклон пред работата им

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво да разбирам - просто и ясно - разделили са се е и -

ти където щеш си ходи

за преводачите изобщо пък не иде реч тук, поклон пред работата им

Много ясно, че става дума и за преводачите, по простата причина, че са взели отношение...

Не са се разделили, а сайта е присвоен, откраднат, както щеш го наречи. Как по ясно да се обясни?... Доста е написано, няма да го повтарям. Екипа на замунда е на новия домейн, .SE. Преводачите от subs.sab.bz подкрепиха zamunda.SE, както и kaldata също взе отношение. Предполагам до часове/дни zamunda.se ще възстановят нещата както си бяха, без новите торенти, качени последните дни, тоест Винету ще можеш да си го изтеглиш и от новия домейн.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване