Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

какво да разбирам - просто и ясно - разделили са се е и - ти където щеш си ходи   за преводачите изобщо пък не иде реч тук, поклон пред работата им

Изтеглила си Винету, защото така работи торент мрежата. Нямам намерение сега да ти обяснявам какво как и защо... Истината е, че съвсем, съвсем скоро сама няма да посещаваш .NET защото просто никой няма да има там... Отново свързано с начина на работа на торент мрежата... Лично съм говорил с ъплоудър от Замунда, който е много близък мой приятел и .NET е открадната, но благодарение на бързата реакция на екипа истинският сайт е запазен под формата на .SE Пък ти на когото искаш вярвай, не те караме на сила!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Хаха. Има един много стар лаф: За каквото и да говорим, говорим за пари

Уф...   Поредната българска интернет-драма... върви с баничка.   Едните взели... какво? Другите отишли... къде? Открили още 5-6 огледални сайта, което кореспондира с първоначалното изявление в .НЕТ. П

Я сподели да ги прегледаме и ние Мъж пуши на стълбището и от съседния апартамент се чуват крясъци, стонове.. Изведнъж с трясък се отваря вратата и комшията му излиза бесен със счупени 3D очила на г

Публикувани изображения

ей аман айде отидох на тва SE - и кво - защо не ме помни като потребител изобщо не им работи това за влизането

написали и те съобщение че те откраднати

да не си мислите че ще се регистрирам тепърва а хаха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайдуче, тегли отде искаш!

Кой бил крадец, кой жертва?

Всичките го правят за пари! Да не мислиш, че им пука за нас? ;)

Хаха. Има един много стар лаф: За каквото и да говорим, говорим за пари

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе, не знам! Имаше нещо хубаво, което вещаеше дълго съществуване, но алчноста  човешка, самозабравянето и глупоста - до тук водят. Не знам кой какво е откраднал и  кой какво  е целял.  Не зная колко Замунди са и коя е истинската , но знам, че скоро никой няма да си спомня за Замунда, ще последва съдбата на много свои конкуренти. Ако пък греша то никога вече няма да е с този рейтинг. На нейно място ще се появи ХХХХХ.COM, което достойно ще я замести. Иначе всеки да си куса попарата, щом не знае какво прави.

П.П Ако SE е истинската, защо не мога да се логна. Няма логика. Излиза, че  е NET въпреки гореопоменатия пример. Явно тук нещата опират до симпатии и антипатии към някаго !!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П Ако SE е истинската, защо не мога да се логна. Няма логика. Излиза, че  е NET въпреки гореопоменатия пример. Явно тук нещата опират до симпатии и антипатии към някаго !!!!

Аз си се логнах без проблем със стария акаунт, промених си паролата и до преди малко не искаше да ме логне отново, сега няма проблем. Имайте малко търпение...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз вече се прехвърлих на se всички "муцуни" кадето съм ги виждал по форума са там, а в net написах само Break защо лъжеш хората защо открадна сайта, след няма и 1 минута мнението ми беше изтрито и бях баннат :D така че нямам никакво съмнение кой е истинския сайт ...

Редактирано от Producenta (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето го съобщението в пощата ми там, сега се отвори

Тема: Важно за вашата сигурност! От: Дата на изпращане: Система 2013-04-16 22:40:02 Съобщение: Екипа на Zamunda.NET НЕ ВИ препоръчва да вписвате акаунти и паролите си в подобни или копиращи Zamunda.NET страници.
Zamunda.NET е само една, но ние не можем да гарантираме сигурността на акаунтите ви в случай, че се подведете и се логнете в хакерско копие на страницата ни.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето го съобщението в пощата ми там, сега се отвори

Тема: Важно за вашата сигурност! От: Дата на изпращане: Система 2013-04-16 22:40:02 Съобщение: Екипа на Zamunda.NET НЕ ВИ препоръчва да вписвате акаунти и паролите си в подобни или копиращи Zamunda.NET страници.

Zamunda.NET е само една, но ние не можем да гарантираме сигурността на акаунтите ви в случай, че се подведете и се логнете в хакерско копие на страницата ни.

Това нищо не доказва! Ти какво очакваш, че ще си признаят, ако те са истинските "хакери" ли. Много ясно, че ще напишат нещо подобно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И "хакерите" са си получили копието от backup на хостинг компанията, на която са плащали. И кой знае защо "хакерското копие на сайта" се намира точно на същия сървър, а "оригиналът" е отпрашил на друг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логнах се и в SE, но тези, които са по - запалените явно са забелязали някои тънкости от преди събитията и след тях. Със сигурност NET е истинската. Не, че ми пука в коя точно ще влизам и дали изобщо ще влизам!

Написаното от Филипов също навежда над размисли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

работи ли при вас zamunda.se? При мене само ерор>

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.

При мен е същото с Мозила,a с Хрома влизам без проблеми. Каква може да е причината?

Редактирано от Архангел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея от Замунда що правят хората на шантави не мога да разбера :)  Кибер ченгетата не ги затвориха ама тея сами ще се затворят :)  Като умре замунда има още 100000000 тракера в интернета и пак ще се  намери начин  да се тегли . Ако някой си е направил пък регистрацията с паролата си за кредитната карта или банковата сметка ще е най големия кухар на планетата .  След 3 дена на никой няма да му пука за Замунда така или иначе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се разпишаи аз в тая тема с 1-но коментарче.

Какво видях аз:

Домейн ZAMUNDA.NET [ Site Info Traceroute RBL/DNSBL lookup ]

Регистър INTERNET.BS CORP.

URL адрес на регистър http://www.internet.bs

Whois сървър whois.internet.bs

Регистриран на 07-Dec-2006

Актуализиран на 11-Apr-2013

Изтича на 07-Dec-2020

Оставащо време 2789 days 23 hours 12 minutes

Статус clientTransferProhibited

DNS сървъри MYNS1.SELFIP.ORG 85.17.103.161

MYNS2.SELFIP.ORG 85.17.103.162

ZAMUNDA.NET - Гео информация

ИП адрес

85.17.132.161 Whois Trace Route DNSBL lookup

Хост zamunda.net

Местоположение NL NL, Netherlands

Град Hoofddorp, 07 -

Организация LeaseWeb

Интернет доставчик LeaseWeb B.V.

AS номер AS16265 LeaseWeb B.V.

Ширина 52°31'21" North

Дължина 4°69'31" East

Разстояние 1753.02 km (1089.28 miles)

Домейн zamunda.se [ Site Info Traceroute RBL/DNSBL lookup ]

Whois сървър whois.nic-se.se

Регистриран на 16-Apr-2013

Актуализиран на --

Изтича на 16-Apr-2014

Оставащо време 362 days 23 hours 21 minutes

Статус ok

DNS сървъри ns45.domaincontrol.com 208.109.78.91

ns46.domaincontrol.com ns46.domaincontrol.com

ZAMUNDA.SE - Гео информация

ИП адрес

95.211.34.35 Whois Trace Route DNSBL lookup

Хост zamunda.se

Град -, - -

Организация LeaseWeb

Ширина 52°50'00" North

Дължина 5°75'00" East

Разстояние 1702.85 km (1058.10 miles)

Домейн ZELKA.ORG [ Site Info Traceroute RBL/DNSBL lookup ]

Регистър Domain.com, LLC (R1915-LROR)

Whois сървър whois.publicinterestregistry.net

Регистриран на 14-Apr-2013

Актуализиран на 14-Apr-2013

Изтича на 14-Apr-2018

Оставащо време 1821 days 23 hours 21 minutes

Статус TRANSFER PROHIBITED ADDPERIOD

DNS сървъри NS1.DOMAIN.COM 72.5.54.12

NS2.DOMAIN.COM NS2.DOMAIN.COM

ZELKA.ORG - Гео информация

ИП адрес

95.211.34.35 Whois Trace Route DNSBL lookup

Хост zelka.org

Град -, - -

Организация LeaseWeb

Ширина 52°50'00" North

Дължина 5°75'00" East

Разстояние 1702.85 km (1058.10 miles)

Айде анализирайте данните сега да ви видя :)

Редактирано от BackTrack5R3 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логнах се и в SE, но тези, които са по - запалените явно са забелязали някои тънкости от преди събитията и след тях. Със сигурност NET е истинската. Не, че ми пука в коя точно ще влизам и дали изобщо ще влизам!

Написаното от Филипов също навежда над размисли.

Тук не опира до истинска и фалшива. И двата са торент-тракери, просто в SE са хората, които бяха в NET. T'ва все едно на kal да му откраднат сайта (по подобен/същия начин) и да създаде kaldata.se заедно с всички админи/модери/ъпери и т.н... но предполагам, че пак ще има хора, които ще влизат в НЕТ, неизбежно е, лесно биват лъгани...

Редактирано от SeeKnDestroY (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е истински и кой не - ще се разбере след време :) ще се види при който отидат пароците :D рекламите .

Сега пробвах SE - отварям го и със служебния :) не са го вкарали във филтъра  :no-no: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея от Замунда що правят хората на шантави не мога да разбера :)  Кибер ченгетата не ги затвориха ама тея сами ще се затворят :)  Като умре замунда има още 100000000 тракера в интернета и пак ще се  намери начин  да се тегли . Ако някой си е направил пък регистрацията с паролата си за кредитната карта или банковата сметка ще е най големия кухар на планетата .  След 3 дена на никой няма да му пука за Замунда така или иначе.

Голяма трагедия - няма що????

Не мога да разбера защо някой хора си мислят, че свършва света без тях, че няма алтернативи. Никой им не е виновен. Ето пр. аз вече си направих регистрация в други по - обещаващи тракери и хич ми не дреме вече за Замунда Няма сантимент, няма и да имам, нито ще ми липсва някой.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеите на г-н... хм... Мамата са прекрасни. Само дето са леко утопични и/или (нарочно представени така) за наивници.

Демек, в контекста на разделянето на Замунди, зелки, алабаши и други битово-аграрни екзотични имена пак става дума за... пари. Какво имам предвид:

Вариантите, в общи линии, са два.

Преамбюл 1: Аз самият съм участвал, макар и не съвсем по своя воля, в създаването на местно политическо движение, оглавявано от местен бизнесмен, който беше съсобственик на един от местните холдинги, занимаващ се с най-разнородни дейности. Реши човекът, че на всяка цена трябва да стане кмет. Няма лошо, ама оттам се и започна - платени публикации; собствена медия, после откри още една; организиране и спонсориране на всякакви местни празници, изграждане на паметници, спонсорство на млади таланти, културни мероприятия, абе... прекрасно като начинание, ама свързано с... много пари. А, да не забравя и бандата скъпо платени хиени, пардон, политолози. Е, резултатът му не оправда очакванията - друг местен феодал купи гласовете в половината град и няколко села и без никаква кампания, без никакви мероприятия и без да е известен на повечето от жителите на общината взе, че стана кмет. За кампанията си първият кандидат изхарчи, кажи-речи, всичките пари на холдинга, та след това фирмите в него нямаха с какво да си плащат заплатите. Е, успя да влезе в местния парламент, но получаваните средства вече нямаха очакваната като за кметско място възвръщаемост и в резултат днес от целия холдинг едва кретат май само 2 или 3 от фирмите. Затвориха кепенците на почти всичко.

Преамбюл 2: Пак в тази връзка - финансите. За медийни изяви, реклами, кампании, рушвети, купуване на гласове и т.н. се харчат страшно много пари, които се осигуряват от някакви (всякакви) спонсори. Същите тия спонсори не са финансирали някого заради черните му очи или щото са убедени в правотата и успеха на идеите му някъде между 100 и 1000 процента, а по една простичка причина - защото смятат, че после ще си върнат паричките. Как? Като спонсорираните от тях прокарват техните идеи в парламента или където там са успели да влязат. Какви са те? За братство, равенство, защита и прочие? Да-да, друг път - как да вкарат законно я някоя далаверка, я някой законопроект, който после ще им носи пари. Примери колкото щете - зелени енергии (чист пладнешки обир), СОПА, ПИПА, АКТА и какво ли още не.

Та.. тия идеи така и ще си останат. Като/ако (дай Боже, пожелавам им го) влязат в Парламента и ги натиснат спонсорите да им перат/умножават парите, ще запеят съвсем друга песен. Колкото и да са честни и добронамерени, просто е неизбежно. Па и на тях самите може да им се услади да си изкарат някой лев...

Да се върнем на вероятните причини за грозното разделяне:

1. Тоя, бегалият в Сърбия, го е дострашало, че за финансиране на кампанията ще иде и неговият дял, и то за дълго време, през което той няма да получава нищо от приходите на сайта. Според публикуваното до момента, той е представен като човек, гледащ си безогледно интереса (ако информацията е вярна, де), така че нищо чудно.

2. Не са му предложили апетитно място в новата партия, което той смята, че заслужава, така че - я по един среден пръст на всички, DEL и марш у Сърбия. По-скоро съм склонен да вярвам на второто, или комбинация между 1 и 2, защото те очевадно са предвиждали нещо подобно, като си го знаят какъв е хубостник, та са се запасили и с още един таен архив. Ей тъй, за всеки случай.

И в двата случая фактът на кражбата на сайта явно е налице. Фактът, че админите и модераторите в сайтовете си поръчват спасителни пояси да плуват над течността, заливаща гърбовете на отсрещните страни, също. Масовата истерия - ама кой истински е по-истински - и тя. И двата са истински - влизаш там, където в момента има това, което търсиш, теглиш си го, па после виж и при конкуренцията какво се предлага...

Капитана горе го каза - "Кой каквото ще да ти разправя, знай, че става дума за пари". Това е.

ПП. Дали някой си задава въпроса защо или не са им отговаряли партиите ("вземали са писмото им за майтап"), или са стигнали донякъде ("почти до финала"), но после са зациклили? Отговорът е близо до ума. Ако самият Мамата искрено вярва в успеха на идеите си, мога само да го поздравя...

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все ми е тая на мене

и броячите им различни даже хихи

в NET

Рейтинг: 16.136 Качено: 2.00 TB Свалено: 126.81 GB (обновява се на 24ч.) 

успях да се логна в SE - чак ми домиля че ме помнят милите

Рейтинг: 16.784 Качено: 2.00 TB Свалено: 121.73 GB (обновява се на 24ч.) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично си унищожих акаунта в .net след порядъчен спам,  Не ми се вижда добре, да се напада ръководстовото на сайта, когато е слабо и има сериозни проблеми, за съжаление човека винаги напада някой, когато усети че е по-слаб.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филипов

Да не се чудите - голяма част от историята http://www.kaminata.net/zamunda-net...ata-t76534.html

Има скрийншотове и т.н.

Ако някой се чуди да направи ping/tracert до двата сайта

Сега отговарят:

zamunda.net - 85.17.132.161

zamunda.se - 95.211.34.35 на същото IP отговаря и другият домейн zelka.org

Ако на някой му се рови може да открие из форуми от минали години ping до zamunda.net от минали години - ще види че пе била точно на 95.211.34.35

Така че "хакерите" са си на същия сървър и са взели backup от хостинг компанията от оня ден.

А въпросният break е бил просто първият кодер на сайта и като такъв е имал ftp достъп за да променя кода. За този си труд единствен е получавал заплата. Това поне обясняват другите администратори, които са го взели на работа "Беше още без косми по брадата, когато те взеха да бачкаш в Линкос"

съгласен съм, значи в момента истинската замунда е zamunda.se и zelka.org

все ми е тая на мене

и броячите им различни даже хихи

в NET

Рейтинг: 16.136 Качено: 2.00 TB Свалено: 126.81 GB (обновява се на 24ч.) 

успях да се логна в SE - чак ми домиля че ме помнят милите

Рейтинг: 16.784 Качено: 2.00 TB Свалено: 121.73 GB (обновява се на 24ч.) 

ти си направо за нсбоп... недей да се хвалиш така... че 4 терабайта не са малко... ще ти конфискуват машинката...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съгласен съм, значи в момента истинската замунда е zamunda.se и zelka.org

ти си направо за нсбоп... недей да се хвалиш така... че 4 терабайта не са малко... ще ти конфискуват машинката...

126 ГВ са само свалени бре - и то от 2006-та когато съм се регнала

ама ти или не четеш или не си наясно

каченото в ТВ е сийдването

:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

126 ГВ са само свалени бре - и то от 2006-та когато съм се регнала ама ти или не четеш или не си наясно каченото в ТВ е сийдването :D

Ми то каченото се наказва :D По закон имаш право да ползваш за свои лични нужди, когато споделяш, качваш, това е забраненото :D Макар и да има и друго тълкование, че каченото е реално изложеното някъде, да не навлизаме във спорове. Проблема е ТОЧНО, когато споделяш...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване