Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нов проблем със Zamunda

Препоръчан отговор

В коментарите под тамошната информация за случващото се в Замундите, в OffNews, "Панелен земеделец" е изразил нещата, както и аз бих ги споделил. Имам основания просто да го цитирам:

Първо да спомена само, че макар да не пиша /не съм и ъплоудър/, много чета там – коментари, теми и имам впечатления още от времето когато тракера наистина си беше на Мартин, а мрежата ни се казваше “Линкос”. Продаде ги, нали; или бъркам! Снощи четох поне в няколко теми, създадени специално заради случващото се в Замунда. Вкл.в самата тема там – където break доста бързо отговаря на питащите. И съм съгласен повече с Wattie /друг коментиращ в Нюза/ – прилича ми на преврат. Но /в Нюза отсъстват такива коментатори към момента или са един-двама/ споделям мнението на потърпевши, че напоследък там се взеха насериозно като едни бойкоборисовоци /да има черен хумор/. Много рестрикции, малко индианец. Дори не знаехме за многото оплаквания – защото на хората им се триеха акаунти и мнения, теми. Споменавате Залива, ама там няма такива неща – рангове, банове и пр.български магарии. У нас прочее, си се появиха банери, реклами, еротични подкани – пък никой от екипа не взимал пари, работели за идеята. Значи, шефовете бая блажно са яли. “Превратаджията” дава начин да се провери за турския език – че намеренията са били давнашни, не негови /четете в темата във форума на самата стара замунда/, понеже бях един от първите – видял и пробвал линка – да, приемам обяснението. И да, човекът казва, че се отказват от други преводи на сайта, освен английския. Анкетата “За кого ще гласувате” си е от преди “преврата”, нали – гледайте да не се окаже, че Буда или Хасан са щели да се появят в замунда я като финансов бекграунд, я като торент-мислители. Някой от вас тук – изобщо някога да си е “писал” с администраторите там; да са ви разбрали, да са ви помогнали? Да са ви отговорили, когато някой торент с дни ви е бил “в червено”? Сега анонсират, че потребителите ще бъдат на почит, защото наистина – хубаво го направили, но в тракер, освен ъповете, потребителя прави избор и с участието и забавлението си – сайта известен! Били се махнали субтитри-тимовете, ъпове, други. Ще видим. Засега “нет” работи и дори снощи стрелките ми вече си бяха зелени; “се”-то изобщо не зареждаше. Няма да хванете мускулна треска, ако влезете отделно в “юнака” или “суб-саб” и в балончето под мишката си потърсите релийза за буквите. По делата ще ги познаете – е старо, колкото Библията. И аз точно така мисля. Или ще имаме два тракера, вместо един; или г-н Колев ще подскаже кой е “нашият” и кой “техният”. Пък преместените – ако са си имали уговорки за политика /меко казано/, не мислете, че ще ги загърбят в новия сайт. Ние българите – освен, че магариите са ни генно/манталитетно заложени в “чипа”, много бързо се палим и все сме прави. Ще преживеем и този “преврат” или “кражба”; добре че никоя от двете замунди поне не ми вдига сметките за парното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Леле майко, какво се случва със сайта ми преди да съм се прибрал за лятната ваканция :O Кой сега е истинския сайт, кой да ползвам .se или .net?

Net има стабилна маса потребители

SE тепърва набира скорост

Рекламодателите остават в NET.

Мога само да се смея на този цирк :D - thepiratebay 4 life!

Редактирано от Ragnarous (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бравос-нека така да остане!

Конкуренцията ражда качество!

По добре 2 отколкото 1 :yanim::clap: !

Ха сега -дано се надпреварват кой по-интересни неща ще качи! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво качва, Вие които сваляте да не би същевременно да не качвате по време на свалянето...?

Ми то каченото се наказва :D По закон имаш право да ползваш за свои лични нужди, когато споделяш, качваш, това е забраненото :D Макар и да има и друго тълкование, че каченото е реално изложеното някъде, да не навлизаме във спорове. Проблема е ТОЧНО, когато споделяш...

126 ГВ са само свалени бре - и то от 2006-та когато съм се регнала

ама ти или не четеш или не си наясно

каченото в ТВ е сийдването

:D

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то каченото се наказва :D По закон имаш право да ползваш за свои лични нужди, когато споделяш, качваш, това е забраненото :D Макар и да има и друго тълкование, че каченото е реално изложеното някъде, да не навлизаме във спорове. Проблема е ТОЧНО, когато споделяш...

аха, ясно, разбрах -

че съм един голям престъпник мани мани

:wub:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SE-по -малко торенти (,,истински,,)...NET -по много торенти (,,фалшив,,)-тия ,,хептем,,ошашавиха хората.Мое мнение е да си теглим отъдето ни се иска,а времето ще покаже кой е ,,истински,,и кой ,,фалшив,,-да не е пък само ,,Маймундата,,-ма.а му стара :no-no:

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крадецът на Zamunda: Правеха Пиратска партия, а аз не исках

Няколко цитата от статията:

Политически аргументи в обясненията си за преврата в Zamunda.NET публикува сисадминът break, който открадна най-големия български торент тракерсайт от предишните му собственици.

Ицо (break) е започнал работа в Zamunda преди години като доброволец. После е назначен за админ. Според самият него заплатата, която е получавал е ниска за сайта.

От тях става ясно, че оригиналните притежатели на сайта са обмисляли да създадат Пиратска партия, а той не е бил съгласен с това.

Източник: OffNews.bg

P.S. Леле, този break е бил доброволец, после нископлатен админ, тотално несъгласен с политиктата на портала. Нямам идея дали написаното в статията на  ОffNews се доближава до истината. Според мен парите са основната причина. Същото беше споменато от колегите по-назад в темата. Гъз глава затрива, за съжаление...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аха, ясно, разбрах -

че съм един голям престъпник мани мани

:wub:

Котке,засрамете се и си посипете косите с пепел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Психологично погледнато, тракерите са пиратски. Щом пирата открадна ( .нет), то по-голям пиратски сайт от него няма. Свалям от всякъде, торентите са еднакви във всичките тракери. Още един не ми пречи.

Не се притеснявам за акаунта и паролата, новото, старо ръководство, какво ще ги прави? Аз съм само потребител! :tongue2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах, какъв е проблема...Кой от кого и какво е откраднал, не ме касае, ама никак, тракери дал Господ :) Аз по принцип рядко теглих от маймундата, поради простата причина, че не се научиха да слагат субтитрите в торента. Спора е, кой ще яде паричките...ама защо трябва да ме вълнува това? Голяма трагедия.....може да се направи сапунен сериал......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема според мене е в това кой да взема парите от рекламите, вчера за проба изключих блокирането на рекламно съдържание на браузъра и направо ми се уплаши окото - реклама до реклама и в .net и в.se направо не можеш да видиш торентите от реклами.

Редактирано от ined (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема според мене е в това кой да взема парите от рекламите, вчера за проба изключих блокирането на рекламно съдържание на брайзера и направо ми се уплаши окото - реклама до реклама и в .net и в.se направо не можеш да видиш торентите от реклами.

Проблем за кого? За мен, а предполагам и за  теб, а също и за 99,99% от ползващите услугите на замундите, не ни касае, ама никак, кой ще събира кинтите.Ако ще и да се самоизядат, на тяхно място ще се появят други, не че сега няма достатъчно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2013-04-17 - Не са слухове и не е майтап - Zamunda ни беше открадната. Съзирамe иронията в това и след време ще се усмихвамe на сполучливите вицове по темата, но сега не ни е смешно. Дълго време изграждахме защита срещу външни атаки, но пропуснахме да се вгледаме в себе си - грешка която без малко не ни уби и от която дълго ще се възстановяваме. На 11.04 администратор break имайки достъп до email - а с който се управлява домейна Zamunda.net го прехвърля на друг собственик. Администраторът разполага също с достъп от най-високо ниво до сървърите на Zamunda и копира цялата ни база данни на свои машини. Копирането е поетапно и завършва на 13.04 срещу 14.04 с пълното изтриване на старите сървъри и унищожаване на бекъпите. С това превземането на сайта почти привършва. Остава да прекрати достъпа на модераторите до ресурсите и да изтрие Топ - администраторите. Край! В сайта видимо нищо не се променя, сътресенията се отдават на поредната нестабилност и единственото, което в началото прави впечатление са безброй постове във важните теми, които греят с "Автор - непознат", тъй като са правени от изтритите администратори. До този момент никой официално не знае за подмяната. Екипът на Zamunda осъзнава това в ранните часове на 14.04, но вече е късно да се направи каквото и да е. Въпреки, че на пръв поглед в присвоения сайт всичко е нормално, въпроси все пак възникват, особено след включването на разни "екстри" за които е известно, че Екипът е категорично против. Тези нелогични промени предизвикват въпроси и най-накрая узурпаторът пуска тема и свое становище във форума на Ъплоудерите в откраднатия сайт: break "Здравейте приятели, Искам да ви попитам, как може да откраднеш или хакнеш нещо, което си създал? Вярвам много от вас не са доволни от управлението на сайта в последно време. Да не говорим за началническото поведение, без да сте длъжни на никого. Не ми харесва как група хора се възползват от вас. Не ми харесва как се пропиляват възможностите на сайта. Колкото и да ви убеждават, че няма начин тази машина да заработи в пълните и възможности, азз мога да ви кажа, че това е лъжа. Има начини и то стотици начини да заработим безпрепятствено. Най-малко трябва да се съмнявате, че това което се случва е с цел да се срине сайта. Напротив, съвсем друга е идеята, и е напълно изпълнима. Възможни са прекъсвания и проблеми със зареждането, това го е имало преди, но скоро ще е история. Постоянно качване/триене, предполагам е повече от досадно, е по-горе обясних колко всъщност начини има да се реши и този проблем! Оставям нещата във ваши и наши ръце, пък вие изберете." Така признавайки стореното, опитва да търси подкрепа, което изиграва лоша шега. Подкрепа няма! Ъплоудери, ВИП и потребители започват да разменят съобщения и масово да се оттеглят от присвоения сайт. Преводаческите сайтове, категорично отказват техните субтитри да стоят в откраднатата Zamunda. Тези неща са началото на края и стават причина да се наложат буквално шизофренични ограничения, сред които забрана за изпращане на съобщения. Започва безпрецедентен "спам" чрез персонални системни съобщения до всички потребители, виждайки пълното си безсилие да скрие истината. А истината е, че Zamunda се възстанови от пепелта на домейн ZAMUNDA.SE и веселяшкото Zelka.org. За щастие, бившия колега break не знае, че базата се записва на още едно място. Това ни позволи, макар и трудно да възстановим още вчера, голяма част от унищожения сайт. Благодаря, че ни последвахте. Екип

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От любопитство реших да видя новият сайт. Изглежда Мен не ме познава. Пише ми, грешен потребител или парола. Позволява ми нова регистрация, но за сега ще пропусна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И в двата тракера влизам , тегля и ъплоудвам със стария си акаунт - и никакви проблеми ! Изпробвано !!!

Само коефициентите ми се различават малко .

Ами чудесно ! Сега съм с два торент-тракера (не че не ползвам и други!).

Ако говорим за чест , морал и др. подобни категории , старо правило е : "Когато пират , пиратства от пират - прощава му се за 100 години.......И Йо-хо-хо ! И бутилка ром !" :)

Всъщност ако има изходна позиция , то това е -  кой е собственик на старата "Замунда" ?!

Защото версиите може да са три - неизвестни за мен :

Възможно е "наемниците" да са ограбили "работодатела" си , и/или "работодатела" да е "уволнил" "наемниците" по различни причини , а те да са взели съответните "контра-мерки"....Или пък съдружието (от работодатели) се е разпаднало.

Кой , кой е ?

Мен в известен смисъл случващото се ме радва . Както се казва , породил се е нов живот ! Ами нека се конкурират ! Който е по-добрият нека да спечели !Така и потребитела може да спечели , ако и да е също участник в тази дейност.

Най-важното според мен е и двата тракера да запазят "Пиратския си дух" , Защото се явяват гарант на свободата от заграбване на интернет пространството за целите на тези които в същност ограбват всички по "законен" начин.

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гъз глава затрива, за съжаление...

Или - пази Боже сляпо да прогледа. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички ще изгубим само ако сега всички потребители се пръснат по различните тракери ==> по-малък брой пиъри (сийдъри и лийчъри) и също така по-ниски скорости. Преди си беше идеално, но нека видим. Виждате ли какво се случва и в арената? Пиърите се мултиплицираха х 10 в последните няколко дена :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

сменете си паролите - да са различни за двете замунди - мисля че е въпрос на време едната замунда на си направи сктрипт, който при логване да запази паролата и автоматично да се логне с нея в другата замунда, да промени мейла на някакъв несъществуващ + смяна на паролата. така замундата която първа направи направи такъв скрипт ще се подисгури да се влиза само в нея и да се гледат нейните реклами... ако имате  акаунт от преди 13 април и не можете да се логнете в него значи веротно някоя замунда е взела мерки срещу другата

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо в момента НЕТ не се отваря :( а другата СЕ :no-no: жалка картинка , колкото и да е истинска .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо в момента НЕТ не се отваря :( а другата СЕ :no-no: жалка картинка , колкото и да е истинска .

Публикувано изображениеБез.jpg

Tоку що пробвах и при мен NET се отвори...Не знам защо SET са ти чак пък ,,жалка картинка,, Там просто има по-малко качени филми (пък уж са истинските) :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уникален коментар!Додо това е поредният бисер написан от теб,как ти хрумват подобни словосъчетания ? :)

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

zamnda.net е спряна, няма пинг и към машината... очаквам скоро да пренасочат домейна обратно към старото ip...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак ли някой нещо открадна - .net не се отваря, както вече стана дума по-горе, а в .se има 12000 торента от 95000 преди няколко часа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване