Премини към съдържанието
debeliq80

превод на дистанционно от японски

Препоръчан отговор

Здравейте, купих си климатик DAIKIN модел R25AES но дистанционното е написано на японски. Ако някой има опътване за този модел на английски или български моля помогнете ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фирмата, която ти е взела паричките е ДЛЪЖНА съгласно закона да ти даде инструкция на български. Проблемът си е твой че купуваш неща за друг пазар и друга (100V) електромрежа. Да си чел форума преди да платиш. Сега е късно, каруцата се обърна, пътища много.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

снимай прати и ще ти помогнем Публикувано изображение

ИМАМ ПРЕВОД ЗА ТОШИБА АКО ТИ ВЪРШИ РАБОТА МОГА ДА ТИ ГО ИЗПРАТЯ,ПОЧТИ СА ЕДНАКВИ МИСЛЯ ДАИ МЕЙЛ АКО ИСКАШ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти па .. насред морето от китайски ..... продукти, къде си го намерил този японски :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави японския, превода не е най-болезненото. Ако (както правилно е отбелязал Филипов) наистина техниката не е пригодена за нашата европейска мрежа 220-230V, а е за японската- 100V, няма как това чудо да му заработи...

Иначе това намерих от кратко търсене - http://www.devicemanuals.com/guide/Air Conditioner/Daikin-manuals.html Надявам се да ти свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а е за японската- 100V, няма как това чудо да му заработи...

Има начин да заработи като се монтира трансформатор, който не оказва никакво влияние върху работата на машината....И така се наслаждаваш на работата на нещо технически добре издържано, а не се кахъриш, че си взел някое китайско дърво работещо на 220V... debeliq80, на гърба на дистанционното управление има номер, кажи им го за ад видя как изглежда и ще ти предоставя пълен превод на всеки бутон. Редактирано от Aleksandars (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има начин да заработи като се монтира трансформатор, който не оказва никакво влияние върху работата на машината....

Принципът на действие на трансформатор се изучава с учебника по Физика и астрономия за девети клас...

Боя се обаче, че проблемът не се състои във смяната на напрежението. В Япония щепселът не е по европейски стандарт, ето линк http://www.adaptelec.com/images/plugs_outl...s-socketfit.jpg Възможно е да има уред, с който да се заобиколи проблема, но дали ще има такова нещо в населеното място на debeliq80 не знам. Надявам се обаче да няма проблем от този род, а да е само липсата на български по техниката. (У дома Osaka-та ни не разполага с нищо на български, на дистанционното ни също има само японски йероглифи.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@debeliq80 , ако още не си намерил превод.... post-19568-1254255562,99_thumb.jpg post-19568-1254255595,14_thumb.jpg надявам се да ти свърши работа.Поне йероглифите ще са същите.

Редактирано от myxal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има начин да заработи като се монтира трансформатор, който не оказва никакво влияние върху работата на машината....И така се наслаждаваш на работата на нещо технически добре издържано, а не се кахъриш, че си взел някое китайско дърво работещо на 220V... debeliq80, на гърба на дистанционното управление има номер, кажи им го за ад видя как изглежда и ще ти предоставя пълен превод на всеки бутон.

Здравей,колега.Климатикът ми е DAIKIN F22HTNS-W.Дистанционното е на японски и нищо не му разбирам.Ако можеш да ми го преведеш,ще съм ти много благодарен.Номерът му е ARC446A3.Благодаря предварително.Имейлът ми е petio2007@abv.bg

Има начин да заработи като се монтира трансформатор, който не оказва никакво влияние върху работата на машината....И така се наслаждаваш на работата на нещо технически добре издържано, а не се кахъриш, че си взел някое китайско дърво работещо на 220V... debeliq80, на гърба на дистанционното управление има номер, кажи им го за ад видя как изглежда и ще ти предоставя пълен превод на всеки бутон.

Здравей,колега.Климатикът ми е DAIKIN F22HTNS-W.Дистанционното е на японски и нищо не му разбирам.Ако можеш да ми го преведеш,ще съм ти много благодарен.Номерът му е ARC446A3.Благодаря предварително.Имейлът ми е petio2007@abv.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.