Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, надявам се че тук ще намеря отговорите на въпросите си. Ще ви дам 2 конфигурации и ако може да си дадете мнението и за двете , кое е добре , кое зле, кое ще е по-добре да се сложи, кое да се махне и т.н. Не съм много вещ в хардуера заради това пускам тема за да се допитам до вас.

1. МВ - GIGABYTE MA78G-DS3H s.AM2+

2. CPU - AMD Phenom X4 9950/2.6G/BOX s.AM2 Black Edition

3. HDD - 2 x 500 GB Seagate Barracuda 7200, SATA2, 32 MB Cache

4. RAM - 2 x DDR2 2GB/1066MHz/2x1GB A-DATA

5. VIDEO - ATI Radeon PALIT HD4870 1GB, 256-bit, GDDR5, PCI-E2

6. PSU - FORTRON Bluestorm II 500W

7. CASE - Gigabyte GZ-X6 Black

8. DVD - DVD-RW LG GH-22NS S-ATA Black

-------------------------------------------------------------------------------

1. МВ - MB GIGABYTE EP43-DS3L/P43/s.775

2. CPU - Intel Core 2 DUO/E8400/3.0GHz/6MB/BOX

3. HDD - 2 x 500 GB Seagate Barracuda 7200, SATA2, 32 MB Cache

4. RAM - 2 x DDR2 2GB/1066MHz/2x1GB A-DATA

5. VIDEO - NVIDIA GeForce GTX 280 OC 1GB

6. PSU - FORTRON Bluestorm II 500W

7. CASE - Gigabyte GZ-X6 Black

8. DVD - DVD-RW LG GH-22NS S-ATA Black

Моля ви дайте съвет защото вече 1 седмица се ровя из интернет , чета форуми и статии , гледам графики на видеотата и пр.

Значи ще се обоснова за какво по-точно ще го използвам.

Меломан и киноман съм и по-голямата част от времето ми минава в сваляне на филми и музика. Записал съм вече над 500 двд-та и ми писна всеки месец да пържа по един 50-так. Искам поне на 2-3-4 месеца да го правя това упражнение. Дефакто ми трябва голям хард , може по нататък и външен да взема ще видя.

Игри не играя вече, но знаеш ли, може пак да започна и когато стане това искам да играя играта на максимум графика и резолюция. Защото досега хвърлих 2000 за един кашон , после хвърлих 1500 за лаптоп също кашон , а сега като ще хвърлям пак подобни пари , дано да си заслужава покупката. И никога не съм играл игрите на висока графика и резолюция , а на средно ниво , а даже и под него. Просто искам да се изкефя, когато дойде момента, било то за 1 игра, било то за 30-60 мин.

Почнах да се занимавам от скоро с фотошоп и ще започвам с аутокад, така че искам те да вървят перфектно.

Неискам да предизвиквам някакви двубои м/у фенове на AMD и на Intel , а просто да ми дадете съвет коя от двете конфигурации които съм избрал , да си купя. Коя е по-добра или коя ще е по-добре да взема.

Дефакто искам машината ми да се държи на ниво когато върша тези дейности и да я използвам по предназначение...

Редактирано от BobbyTrade (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 69
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Втората конфигурация! Но захранването е слабо за тази карта. cool.gif

За хардове ти препоръчвам Western Digital - Black Caviar. 640, или 750 gb.

Редактирано от agentpat (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Втората конфигурация! Но захранването е слабо за тази карта. cool.gif

За хардове ти препоръчвам Western Digital - Black Caviar. 640, или 750 gb.

Ок значи това също няма да стане Corsair 550W VX550. А това дали ще е добро FORTRON EVEREST 800/ 800W ?

Да да , прав си , тази карта искаше над 600В гледахме в една статия, колко й трябва. Значи евереста?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само искам да спомена, че тези дни ми се мерна в някъде в нета за проблем с твърди дискове на Seagate по 500ГБ. Бяха споменали за точен модел, но не си спомнян кой. Както работят и внезапно спират чисто нови на няколко (2-3) месеца поради блокирането им от някакъв сигнал.

П.П. Ето открих темата тук!

Редактирано от еди (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи с колко книжки разполагаш(левчета)? ИИии темата ти е в грешен раздел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я кажи с колко книжки разполагаш(левчета)? ИИии темата ти е в грешен раздел.

Малеее баце верно, ей сега видях и аз, че съм в Преносими компютри. Колегите да ме извиняват , отплеснал съм се наистина, че повече четях рецензиите отдоло и заради това. Иначе парите по принцип не са проблем, в смисъл мога да дам повече ако наистина си заслужава , но гледам да не хвърлям много много , защото и аз както повечето хора си имат сметки за плащане и вноски и т.н. Но горе долу около до 1500 лв. само машината.

Мерси и се извинявам отново за сгрешения раздел!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще ползваш компа за игра (най-вероятно) ще ти трябва по-силно захранване, човек. Вземи някакво над 600W и нямаш никакъв проблем :)

Като гледам към какво видео си се ориентирал, 100% ще можеш да си позволиш и по-силно захранване :)

Иначе и аз ти препоръчвам този с GeFroce-ката :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено 2-рата конфигурация е за предпочитане. Аз лично бих сменил ЛГ-записвачката (освен вече споменатото захранване) с някоя друга - примерно НЕС или АСУС. Всичко друго е на 6. Сглабяй и се радвай :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си четириядрен процесор. За нещата, които пишеш че ще ползаш машината, определено има смисъл. А дали Intel или AMD сам си прецени.

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен първата,но да е с ATI RADEON 4870 X2 GDDR5 2X256BIT 2X1Gb .Ако не се лъжа цената и е приблизителна с тази на GTX280 1GB O.C.,но пък е много по-добра.Също така Phenom-а ще ти върши работа най-вече и за в бъдеще поради 4-те си ядра.Вепреки че не е от най-мощните 4-ядрени,но за парите си е много добър.Както и ако е за 4 8 7 0 x2 се ориентирай към още по-мощно захранване над 600w марково.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB EX58-DS4 /X58/LGA1366

I7-920 /2.66GHZ/8M/BOX/LGA1366

SAPPHIRE HD4870 1G GDDR5 LITE

Adata3GB DDR3-1600 Ram Kit

WD 640GB 7200 32MB SATA II

FOXCONN ZL-699/400W DELTA

около 1850лв ,но си залужава...ако искаш може да мминеш и по тънко със стария сокет...но щом парите не са проблем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не си геймър взимай горната конфигурация.А за карта ако ще гледаш хай-деф филми то задължително зимай ати,щото нвидия имат ускорение само на мпег2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
GB EX58-DS4 /X58/LGA1366

I7-920 /2.66GHZ/8M/BOX/LGA1366

SAPPHIRE HD4870 1G GDDR5 LITE

Adata3GB DDR3-1600 Ram Kit

FOXCONN ZL-699/400W DELTA

около 1850лв ,но си залужава...ако искаш може да мминеш и по тънко със стария сокет...но щом парите не са проблем

Ми то за тея пари баце гледай кво сглобихме:

1. MB – ASUS M3N78 PRO /GF8300/ AM2+ = 176,90

2. CPU - PHENOM QUAD 9950 BLACK AM2+OEM = 317,21

3. CM HYPER 212 /AM2/775 = 55,50

4. RAM – 2GB DDR2 800 A-DATA x4 = 135,26

5. HDD – 1000GB SEAGATE 7200/SATA2/32MB = 217.81

6. VC – PALIT HD4870 1GB GDDR5 = 496,72

7. 1.44 MB NEC/BLACK = 11,86

8. PSU – FORTRON EVEREST 800/ 800W = 298,03

9. CASE – CM CAVALER 3 /BLACK = 132,88

10. ODD – LG GH22NS40 DVD RW SATA BLACK = 37,86

TOTAL: 1880,03

Иначе благодаря на всички които сте писали в темата! еди мерси за инфото сега ще чета.

ЕДИТ:

Щом не си геймър взимай горната конфигурация.А за карта ако ще гледаш хай-деф филми то задължително зимай ати,щото нвидия имат ускорение само на мпег2.

Значи едно време бях , сега нямам време да се занимавам и почти не пипам, може да се каже 1 път на 100. Но това казвам , че ако ми се наложи, дори 1 път да е в годината искам да мога играта да я надуя до дупка по графика и резолюция. Също така относно филмите, компа ще го ползвам като контейнер за тях защото ми писна да пържа дискове всеки месец че да освобождавам място. Може и филм да гледам понякога , но като цяло ще ги тегля , складирвам , а ще ги гледам на него докато взема видео стената в нас. Сигурно до няколко месеца...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми то за тея пари баце гледай кво сглобихме:

1. MB – ASUS M3N78 PRO /GF8300/ AM2+ = 176,90

2. CPU - PHENOM QUAD 9950 BLACK AM2+OEM = 317,21

3. CM HYPER 212 /AM2/775 = 55,50

4. RAM – 2GB DDR2 800 A-DATA x4 = 135,26

5. HDD – 1000GB SEAGATE 7200/SATA2/32MB = 217.81

6. VC – PALIT HD4870 1GB GDDR5 = 496,72

7. 1.44 MB NEC/BLACK = 11,86

8. PSU – FORTRON EVEREST 800/ 800W = 298,03

9. CASE – CM CAVALER 3 /BLACK = 132,88

10. ODD – LG GH22NS40 DVD RW SATA BLACK = 37,86

TOTAL: 1880,03

Иначе благодаря на всички които сте писали в темата! еди мерси за инфото сега ще чета.

Ами немога да разера защо ти е това бюджетно дъно с вградено видео при наличието на дзвер като 4870...второ core i7 вмомента са на върха и ще схруска PHENOMA...3 при AMD с тези 4 плочки рам вградения контолер се натоварва доста...прето core i7 са доста и икономични и им стига 400вата добро захранвне(а 800вата ще се отрази на сметката за тока ;) )...и пак повтарям в момента ,който има възможност да си вземе i7 ;)

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами немога да разера защо ти е това бюджетно дъно с вградено видео при наличието на дзвер като 4870...второ core i7 вмомента са на върха и ще схруска PHENOMA...3 при AMD с тези 4 плочки рам вградения контолер се натоварва доста...прето core i7 са доста и икономични и им стига 400вата добро захранвне(а 800вата ще се отрази на сметката за тока ;) )...и пак повтарям в момента ,който има възможност да си вземе i7 ;)

Незнам човек , нали ви казвам не съм много в час, ама тая конфигурация ми е прави един продавач(който разбира уж, но и продава все пак). И на мен не ми се иска да давам много пари за нещо което няма да го използвам на максимума му или поне над 50%. Иначе ако говориш за тоя CPU Intel Core i7 Extreme/i7-965/3.2GHz s.1366 TRAY = 1966,40 лв. бе ман ohmy.gif Относно видеото , не ми се иска да взимам 2 гига палита, че много пари и затова залагам повече на 1гб, но какво да бъде ? радеон или нвидиа? Но както veselun каза, че HD ще гледам на ати. Де да знам вече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Незнам човек , нали ви казвам не съм много в час, ама тая конфигурация ми е прави един продавач(който разбира уж, но и продава все пак). И на мен не ми се иска да давам много пари за нещо което няма да го използвам на максимума му или поне над 50%. Иначе ако говориш за тоя CPU Intel Core i7 Extreme/i7-965/3.2GHz s.1366 TRAY = 1966,40 лв. бе ман ohmy.gif Относно видеото , не ми се иска да взимам 2 гига палита, че много пари и затова залагам повече на 1гб, но какво да бъде ? радеон или нвидиа? Но както veselun каза, че HD ще гледам на ати. Де да знам вече...

Говори за Intel Core i7 920. И знае какво говори...АМД отдавна нямат с какво да отговорят адекватно. Сега ще излиза Феном2, но излиза и още един скоет за Интел, така че..... i7 платформата си заслужава определено.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорех за този процесор http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=39275

Той може и да разбира ,,но в негов интерес е да ти пробута стоката си...съветите тук в форума

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По отношение на твърдия ти диск чети тук!

Доста обезпокояващо. И то от компания като Сигейт - не съм го очаквал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А това дали ще е добро FORTRON EVEREST 800/ 800W ? Значи евереста?

Тц, много рисков. По-добре Corsair HX620 или Corsair TX750 ако те притеснява мощността

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Говорех за този процесор http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=39275

Той може и да разбира ,,но в негов интерес е да ти пробута стоката си...съветите тук в форума

Да баце относно продавача си прав и аз го знам и хич не му се доверявам , просто правя справка , иначе не случайно пиша тука, ако не съм искал съветите ви нямаше да пиша.

ЕДИТ:

Тц, много рисков. По-добре Corsair HX620 или Corsair TX750 ако те притеснява мощността

Ми ако взимам палита , може би Корсейр 620...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
но какво да бъде ? радеон или нвидиа? Но както veselun каза, че HD ще гледам на ати. Де да знам вече...

Вземи си Nvidia! Те може да са най-скъпи, но май има защо! cool.gif Аз съм сега с ATI HD4870, но съжалявам, че не си взех една 9800GTX+. Хем щях да спестя пари, хем и пак игрите щяха да фъркат, но както и да е...ATI повече НЕВЪР!

П.П. И стига с тези хардове на Seagate! Не разбра ли, че те вече не са това, което бяха!

Редактирано от agentpat (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , а ако свалим мизата на по-малко пари, но качеството дали ще е добро и дали ще отговаря на изискванията ми? Тази например:

CPU AMD Athlon 64bit X2 7750+/BOX s.AM2+ ,

MB GIGABYTE MA770-DS3 s.AM2+,

RAM DDR2 2GB/800MHz HYPERX KINGSTON x2 ,

HDD HITACHI 750GB/7200/SATA2/32MB,

DVD-RW LG GH-22NS S-ATA Black,

Video card SAPPHIRE HD3870 PCI-E 512MB GDDR4/DUAL DVI,

Case Gigabyte,

Power Supply FORTRON PS 450W-PNR-120mm

Какво ви е мнението за нея? Тази е наполовината като пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре , а ако свалим мизата на по-малко пари, но качеството дали ще е добро и дали ще отговаря на изискванията ми? Тази например:

CPU AMD Athlon 64bit X2 7750+/BOX s.AM2+ ,

MB GIGABYTE MA770-DS3 s.AM2+,

RAM DDR2 2GB/800MHz HYPERX KINGSTON x2 ,

HDD HITACHI 750GB/7200/SATA2/32MB,

DVD-RW LG GH-22NS S-ATA Black,

Video card SAPPHIRE HD3870 PCI-E 512MB GDDR4/DUAL DVI,

Case Gigabyte,

Power Supply FORTRON PS 450W-PNR-120mm

Какво ви е мнението за нея? Тази е наполовината като пари.

Е щом реши да минеш по-тънко(за което според мен ще съжеляваш)...

GIGABYTE EP35-DS3

INTEL CORE 2 DUO 2.50GHz CONROE E5200

ADATA 1GB DDR II 800х2

SAPPHIRE 512MB HD4830 512MB GDDR3 PCI-E

Кутии и Захранвания FOXCONN TSAA-001, 420W PFC

850лв :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване