Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. След инсталиране на Офис 2003, при опит за ползване на Ексел, веднага след отваряне на файл след двукратно цъкане с мишката върху него програмата се отваря, след което се получава едно "замисляне" и след няколко секунди излиза съобщение за грешка от Ексела. Имам избор Send и Don't send, като мога да сложа отметка за рестартиране на Ексел и зареждане на последния файл през рикавъри опцията на Ексел. Ако отворя директно ексела, от там файл, а след това изляза от цялата програма при наличие на отворен файл, програмата пак крашва. Същото става и при опит за затваряне на отворен файл през самия ексел.

Грешката в Eveng Log:

The description for Event ID ( 1000 ) in Source ( Microsoft Office 11 ) cannot be found. The local computer may not have the necessary registry information or message DLL files to display messages from a remote computer. You may be able to use the /AUXSOURCE= flag to retrieve this description; see Help and Support for details. The following information is part of the event: excel.exe; 11.0.5612.0; 3f39ff9d; msvcrt.dll; 7.0.2600.3085; 45d97cd1; 0; 00037efb.

Пробвах с преинсталация както на Офис, така и на самия windows, като ползвах различни релийзи на ХР. Резултата е същия.

Рових в интернет, но така и не успях да намеря решение. Ще съм благодарен на всякаква помощ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога само да споделя как се реши подобен проблем с Ексел 2007, тъй като последната година използвам тази версия на офиса... Проблемите които срещнах след като го сложих на вистата тогава бяха два: при единия при опит за запазване на текущия документ или отваряне на нов се затваряше приложението (Уърд или Ексел, няма значение), и пак рестарт и пак... - причината се оказа драйвер на НР за принтер, оказва се че драйвера им имал проблем,и не трябвало НР принтера да е принтер по подразбиране; другия проблем, който видях беше като твоя само с Ексел - пак странен причинител - драйвъри за Блутуут?!?! - слагат някаква приставка в ексела и тя го причиняваше... Сега ми е малко късно, но ако случайно скоро си слагал подобно нещо може то да е причината... И все пак става дума за 2003, не знам ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Проблема е бил в софтуера на bluetooth-a. Махнах го и сложих по-стара версия, при което в момента имам работещ офис :rolleyes: Благодаря много!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мога само да споделя как се реши подобен проблем с Ексел 2007, тъй като последната година използвам тази версия на офиса... Проблемите които срещнах след като го сложих на вистата тогава бяха два: при единия при опит за запазване на текущия документ или отваряне на нов се затваряше приложението (Уърд или Ексел, няма значение), и пак рестарт и пак... - причината се оказа драйвер на НР за принтер, оказва се че драйвера им имал проблем,и не трябвало НР принтера да е принтер по подразбиране; другия проблем, който видях беше като твоя само с Ексел - пак странен причинител - драйвъри за Блутуут?!?! - слагат някаква приставка в ексела и тя го причиняваше... Сега ми е малко късно, но ако случайно скоро си слагал подобно нещо може то да е причината... И все пак става дума за 2003, не знам :lol6:

Може ли тези драйвари за блутут да дават същата грешка на Microsoft Office OneNote 2007 и ако да как мога да го управя без да изтривам драйварите за блутут?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз оправих проблема с downgrade на драйвърите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема явно е често срещан, в случай че някой друг се затърси: дължи се на конфликт на драйвера на bluetooth, при мен поне Broadcom, който добавя add-in към Excel, в връзка с "Send to bluetooth".

Изразява се с постоянни рестарти на приложението без явна причина. Решава се или с понижаване на версията на драйверите, до такава нямаща подобни опции, или с деактивирането ѝ от менюто на Excel, както е обяснено на много места в интернет, но за по-удобно да го пиша и тука (за офис 2007):

1. отваря се Excel

2. отгоре в левия ъгъл е Офис бутона, който се натиска

3. най-отдолу на падащото меню сe натиска бутона Excel options

4. на отворения прозорец се избира"Add-ins" oтляво

5. в прозореца е списъка с всички инсталирани добавки, отдолу имаме "Manage" "COM Add-ins" и "Go"

6. въпросната добавка за Bluetooth е в списъка, и като я маркираме избираме "Remove"

Предполагам, че при офис2003 е подобно... Има и начин с промяна на стойност на регистрите да се постигне същото, но аз лично не съм го опитвал, а и човек навит да бърка по въпросните ще си го намери начина лесно и в гугъла...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, имах същия проблем с Excel 2003 на чисто нов лаптоп DELL, но при Excel 2007 го направи само веднъж, при първото затваряне, след което повече не се появи.

След малко ще го приложа на лаптопа на съседа, че там има същия проблем.

П.П. Перфектна работа! Благодаря, midnight walker!

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Здравейте.

Аз имам подобен проблем с PowerPoint, но грешката, която ми дава е по-различна.

При стартиране на програмата всичко изглежда наред, но при първото извършено действие (независимо какво е: писане, пействане, форматиране на текст...) блокира тотално -> ctrl+alt+del, end task и в event viewer-а цъфва грешката:

Event Category: (101)

Event ID: 1002

Hanging application POWERPNT.EXE, version 10.0.2623.0, hang module hungapp, version 0.0.0.0, hang address 0x00000000.

Офиса ми е XP, Windows-а също. Последно съм ползвала PowerPoint-а преди няколко месеца и нямаше проблем.

Преинсталирах офиса, разлика никаква. Този офис е инсталиран на всички компютри в работата ми и на няколко мои приятели - никъде го няма този проблем, явно не е от него. Може да съм инсталирала нещо с което си пречат, но не знам кое може да е то.

sad.gif

Доста се порових в нета, но безрезултатно. Ако някой има идея...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване