Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ktborisov

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

Бъгна ми се канелата :D (моля, гледайте внимателно)

624b97a7b7562d31.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Колкото и да се взирам, не виждам нищо бъгнато.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Eclipse2G написа:

Здравей колега, какъв е този driver на Intel долу в дясно? повече производителност ли дава в сравнение с този идващ със системата? Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, svetliof написа:

Здравей колега, какъв е този driver на Intel долу в дясно? повече производителност ли дава в сравнение с този идващ със системата? Поздрави.

Драйвъра си е наред, ти имаш проблем със внимателното гледане. Ако си прекалил, може би не виждаш вече видението???

При мен вижда ли се? Може би трябва да сменя драйвъра, момент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не питам относно какво се е бъгнало (и къде е), а запитах за необичайната ситуация да видя иконка на Intel в Linux Mint. Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

spacer.png

При мен е NVIDIA, това проблем ли е?

spacer.png

Или може би Intel!

Баси, извинявай, и аз се обърках вече. Май истината е във wallpapera.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нe гледате внимателно. :) Оставете интела намира. Гледайте  клончето.

преди 1 час, svetliof написа:

Имам две видеокарти (интел+нвидиа). Първата е икономична, за това съм я пуснал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Eclipse2G написа:

Според мен трябва да се отреже така.

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, бат'начо написа:

Според мен трябва да се отреже така.

spacer.png

Оффф, предавам се...Не виждате ли почти прозрачния прозорец "Applying changes"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам го, но ти не каза какво съобщение ти дава (нали)? Т.е. може да не може да се свърже, може да не може да свали, може и да не може да приложи, може ... То това щитче го има и в xfce, и в мате, та какво тук значи някаква канела? Онуй, дървеното, дето стърчи от бурето (освен), сега ги правят и пластмасови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, бат'начо написа:

Виждам го, но ти не каза какво съобщение ти дава (нали)? Т.е. може да не може да се свърже, може да не може да свали, може и да не може да приложи, може ... То това щитче го има и в xfce, и в мате, та какво тук значи някаква канела? Онуй, дървеното, дето стърчи от бурето (освен), сега ги правят и пластмасови.

Тоя бъг ми се случва и без да ъпдейтвам. Просто трябва да рестартирам Канелата и всичко се оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Eclipse2G написа:

Тоя бъг ми се случва и без да ъпдейтвам. Просто трябва да рестартирам Канелата и всичко се оправя.

Не се учудвам. Новата Канела е голяма пръчка - нищо не работи като хората и всевъзможни бъгове се появяват и изчезват като дух. Затова си стоя на 3.6.7 и не бързам с 4.0, защото не всичко ново е най-добро. Да не говорим, че новата Канела е толкова орязана откъм настройки, че е просто ужас да се ползва. Уж целта беше да дадат повече потребителски контрол, а то стана обратното и е на път да задмине гнусните Гном 3 и Юнити по липса на настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Eclipse2G написа:

Когато пак се случи опитай простото "ctrl+alt+f1" и веднага след това "ctrl+alt+f7". Или само излез-влез (примерно с "ctrl+alt+backspace").

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, бат'начо написа:

Или само излез-влез.

За какво да си усложнява живота с конзоли и глупости, когато само с един клик може да оправи положението?

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох на лентатата със задачи десенн клик и избрах рестарт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rado84 написа:

За какво да си усложнява живота с конзоли и глупости, когато само с един клик може да оправи положението?

Въх, да бе, то тва е Канела. Трудно ще успее да се проиграе ситуацията в другите 2 графични среди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, бат'начо написа:

Въх, да бе, то тва е Канела. Трудно ще успее да се проиграе ситуацията в другите 2 графични среди.

За другите не знам, но той каза, че е с Канела, така че поне при нея ще му е по-лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На едно старо hp сложих Mint XFCE.

Как да си активирам wifi платката? bcm4318. като цъкна с десен на мрежата не ми се показват мрежи а като му сложа pcmcia адаптър си се показват

През хардуерния ключ не тръгва, а от bios би трябвало да е пуснато да се зарежда модула.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак не мога да повярвам ;) В блога на Linux Mint посочих една досадна правописна грешка търтеща се от LM 19/19.1, а именно в контролния панел “Упварление на драйвери”. Clem има добрината да я коригира и след днешния ъпдейт (на бетата) вече си е “Управление на драйвери”. Явно така се чувстват американските избиратели, когато гласа им е чут, а при нас поговорката за кервана...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Моля да ми препоръчате някаква програма за Минт Канела 19.2, която да е за "посочване, подчертаване, ограждане" на направени от екрана или от телефона снимки!

Пробвах с GIMP, но нещо много ми е сложно или пък стрелките или подчертаването не мога да ги докарам правилни. С две думи грозна и посредствена работа. Ако има някаква по-елементарна програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Flameshot за правене на екранни снимки и самата програма има опции за подчертаване и стрелки и прочие опции преди да бъде съхранено изображението, сигурно има и други подобни на нея.FLAMESHOT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.09.2019 г. в 17:53, bulljo написа:

Аз ползвам Flameshot за правене на екранни снимки и самата програма има опции за подчертаване и стрелки и прочие опции преди да бъде съхранено изображението, сигурно има и други подобни на нея.FLAMESHOT

Малко със закъснение. Благодаря!

Инсталирах го и съм доволен. Точно от такъв вид програма ми трябваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,при завъртане  ма лаптопа се завърта и образ на дисплея.Как мога да го стопирам?HP ProBook

Linux Mint 19 Cinnamon

3.8.9

4.15.0-64-generic

И още мога ли този джойстик да го ползвам ,като дистанционно?

Снимка от 2019-09-27 21-53-04.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да премахнете по горе питането ми .Дублира се и е в грешния раздел.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...