Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

преди 27 минути, RudeBoy написа:

Май ще трябва да продължа да си ползвам Capture-то през Wine ...

Какви специални опции трябва да има тази програма? В КДЕ използвам Spectacle, и съм много доволен от нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

В мате си има вградена но и Spectacle  съм ползвал и е доста лесна за ползване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, danieli написа:

Какви специални опции трябва да има тази програма?

Има функция, която на Windows ползвам много, но на Mint не работи - да ми снима само активния прозорец. Освен това съм ѝ свикнал с интерфейса и настройките. Има опция автоматично да ми запазва шота в предварително зададена папка, както и много богат редактор. Освен това е малка и незабележима.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, RudeBoy написа:

Има функция, която на Windows ползвам много, но на Mint не работи - да ми снима само активния прозорец. Освен това съм ѝ свикнал с интерфейса и настройките. Има опция автоматично да ми запазва шота в предварително зададена папка, както и много богат редактор. Освен това е малка и незабележима.

https://www.omgubuntu.co.uk/2018/01/flameshot-linux-screenshot-tool-annotation

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, sokoban написа:

Предложиха ми го по-напред, пробвах го, не ми хареса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Да попитам знаещите.Има ли друга записвачка за CD и DVD носители като K3b ?Тази ми записва снимките на носитела но клиповете не желае .Изписва  по доло посоченото. Това се случи след като ползвах един Самсунг като флашка.

На тези които са начинаещи като мен искам да кажа че след инсталирането на Минта нета изчезва.Някой беше писал че трябвало директно да се свържеме към рутера с кабел. Това при мен не даде резултат.Трябва да  се преинсталира от носителя това което съм показал по доло .И нета си заработва без проблем.

Снимка от 2020-05-05 22-51-07.png

Снимка от 2020-05-05 22-22-43.png

Снимка от 2020-05-01 20-40-21.png

Снимка от 2020-05-05 20-08-39.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, batipej4o написа:

Здравейте.Да попитам знаещите.Има ли друга записвачка за CD и DVD носители като K3b ?Тази ми записва снимките на носитела но клиповете не желае .Изписва  по доло посоченото. Това се случи след като ползвах един Самсунг като флашка.

Опитай SimpleBurn  ако не си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, danieli написа:

Как така "не желае" ? Кое е дистрото? Няма начин да не се инсталира

Инсталира се до тук.Не пълна инсталация.Надолу таблицата е празна.За терминала не знам командата.Може грешката да е в мен.Който не разбира си инсталирва програмите до половината.Тъжно но факт.

Снимка от 2020-05-06 17-46-53.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Минах на Mint 20 x64 Mate. Към предните жакове на кутията имам свързани слушалки с микрофон. Е, не ми разпознава микрофона. Сложих си PulseAudio - въобще не го отчита като устройство. Може ли да се направи нещо по въпроса?

Хардуерен проблем е изключен, същият микрофон, свързан по същия начин на същата машина, работи с Windows 10 x64.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, RudeBoy написа:

Минах на Mint 20 x64 Mate. Към предните жакове на кутията имам свързани слушалки с микрофон. Е, не ми разпознава микрофона. Сложих си PulseAudio - въобще не го отчита като устройство. Може ли да се направи нещо по въпроса?

Хардуерен проблем е изключен, същият микрофон, свързан по същия начин на същата машина, работи с Windows 10 x64.

Как така си сложил PulseAudio, като то си е сложено още с инсталацията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.07.2020 г. в 22:16, RudeBoy написа:

Ами ти си отговорил сам на въпроса, ама нали трябва да се правим, че лaйнoкса става за нещо и го мъчим с непосилни задачи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Момчета!

Не мога да си влезна в компа с Linux Mint...изписвам паролата правилно, нищо не бъркам, но ми изписва грешна парола постоянно и отказва да ме пусне.

Какъв е проблема? Защо се е получило така? Как мога да си влезна в компа сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, C.O.M.O.D.O написа:

Здравейте, Момчета!

Не мога да си влезна в компа с Linux Mint...изписвам паролата правилно, нищо не бъркам, но ми изписва грешна парола постоянно и отказва да ме пусне.

Аз ще ти кажа...но пак ще ме обвинят в тролене...риташ компютъра...но не много силно, че един път като ритнах един, повече не тръгна, и се наложи да купувам друг...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, C.O.M.O.D.O написа:

Здравейте, Момчета!

Може да пишеш на БГ ако паролата ти е на EN или пишеш с включен Caps Lock. Третата възможност е да си я заборавил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Здравейте. Веднага след излизането на LM 20 Cinnamon 64 го инсталирах (чиста инсталация, не ъпгрейд от 19.3), докато онзи ден ме пусна до десктоп, но без драйвъри на Nvidia 450.57? Имам външна карта GeForce GT 710 2GB DDR5. Безуспешно бе слагането на други по-стари драйвъри. След четене и множество експерименти наистина се оказа, че при ъпдейт на системата с пакета libseccomp version 2.4.3-1ubuntu3.20.04.3, на следващия рестарт всичко е мазало. Деинсталирането му от Synaptic води до още по-катастрофални неща за системата (не е трябвало да се стига до там).

Решението за мен е нова инсталация, но при първоначалният голям ъпдейт от щитчето, този пакет го пропуснах и забраних. Опарих се и с една програма заради която иска sudo apt-get upgrade, там libseccomp2 също излиза. Или накратко ако не се инсталира, всякакви версии на драйвърите на Nvidia се слагат без проблем. Точка за възстановяване с Timeshift също е полезна. На другия ми партишън с LM19.3 такива изцепки няма. Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, ДзВяРа! написа:

Как да ъпдейтна до версия 20???? Безопасно

Най добре си инсталирай на чисто Линукс Минт 20, не боли чак толкова :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, petie1 написа:

Най добре си инсталирай на чисто Линукс Минт 20, не боли чак толкова :)

Не ми е проблем, просто със 19-ката съм от година и имам много настройки които трябва да правя наново. Не ми се иска да развалям всичко и после пак да настройвам според желанията си! Ако има начин да надградя БЕЗОПАСНО, ще се възполвам ако не  ще си остана засега така. Затова се обърнах към вас, за да съм сигурен че няма да преинсталирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ДзВяРа! написа:

Не ми е проблем, просто със 19-ката съм от година и имам много настройки които трябва да правя наново. Не ми се иска да развалям всичко и после пак да настройвам според желанията си! Ако има начин да надградя БЕЗОПАСНО, ще се възполвам ако не  ще си остана засега така. Затова се обърнах към вас, за да съм сигурен че няма да преинсталирам.

Повечето настройки се пазят в локалната директория на потребителя така че ако успееш да запазиш тази директория на теория би трябвало да не правиш нищо по  настройките в новата ОС, нека и други ти кажат още

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ДзВяРа! Предполагам че трябва първо да ъпгрейднеш до 19.3, а от там до 20 следвай инструкциите в тази тема (линк). Прегледай и коментарите кой с какво се е сблъсквал при прехода. Ако ги намираш за прекалени, остани си с 19.3. Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Момчета, това е, което ми излиза!

Паролата ми е с 4 числа, които помня и е абсурд да бъркам паролата...дори ми е записана в тетрадка, защото винаги първо си записвам паролата в тетрадка и след това я въвеждам и потвърждавам да я запомни компа, така че абсурд е да бъркам паролата. Дава ми грешна парола и тва е...неще и неще да я приеме.

някой знае ли защо?

20200807_171817.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, C.O.M.O.D.O написа:

Момчета, това е, което ми излиза!

Паролата ми е с 4 числа, които помня и е абсурд да бъркам паролата...дори ми е записана в тетрадка, защото винаги първо си записвам паролата в тетрадка и след това я въвеждам и потвърждавам да я запомни компа, така че абсурд е да бъркам паролата. Дава ми грешна парола и тва е...неще и неще да я приеме.

някой знае ли защо?

1. Включен Caps Lock?

2. Да не ти е на друга подредба на клавиатурата въведена паролата?

3. Влез в конзолата Ctrl+Alt+F4 и от там пробвай да влезеш. Поне ще видиш какво пише клавиатурата, когато си въвеждаш юзера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване