Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

на 27.07.2020 г. в 13:18, petie1 написа:

Най добре си инсталирай на чисто Линукс Минт 20, не боли чак толкова :)

20 та добра ли е .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 40 минути, ript написа:

20 та добра ли е .

Не знам не съм на Ментата а на дядо Дебиан щото харесвам да пия от извора а и да карам трактори (последното е шега :) )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Здравейте, имам 2 проблема от няколко дни с минт 20:

- Понякога след пускане на  pc-то мишката не работи, след рестарт се оправя.

-Понякога изчезва lan интернета, и иконката за wired connection. И след това се появява   тази  за  wifi( пак no connection).И това се оправя след рестарт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.08.2020 г. в 15:08, qrtddt написа:

Здравейте, имам 2 проблема от няколко дни с минт 20:

-Понякога изчезва lan интернета, и иконката за wired connection. И след това се появява   тази  за  wifi( пак no connection).И това се оправя след рестарт.

Пробвай на друг usb порт. Погледни за нови драйвери чрез Driver manager. Провери за нови ъпдейти на системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.08.2020 г. в 15:08, qrtddt написа:

Понякога, това се получава при слабо захранване. Имам една подобна машина, но при мен проблемът е с клавиатурата. Може, причината да е от драйвъра (лоша поддръжка за този модел), но е по- малко вероятно. Сложи я с едно адаптерче към PS2 порта (ако имаш такъв) и, ако причината е захранването, проблемът ще изчезне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да , има някакъв проблем с захранването на портовете. От много време не съм ползвал предните портове на кутията освен за флашки(без проблеми).Днес закачих телефона - нищо не се случва.Но на портовете от дъното само мога да прехвърлям данни , но няма зареждане на батерията.Май съм за друг раздел..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Инсталирах няколко програми и след като ги изтрих лаптопа не иска да зареди.Започва да зарежда и спира.Проблемът е че не разпознава СД-то да преинсталирам.И външното СД не сработва. Въпросът ми е достатъчно добре съм се представил или има все още начин да тръгне лаптопа?Синамо 19.Немога да кача снимки но пише че ОС-ма неможело да се доинсталира .Ако може да ме препратите към някой урок как се прави тази бутваща флашка ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А в момента разполагаш ли с работеща операционна система, и каква?

Защото ако нямаш, не виждам как ще направиш флашка ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да имам СД диск от който преинсталирам когато нещата стигнат до там.

Явно съм истрил нещо важно от ОС.Когато отворих биоса прочетох че последното обновяване било 2015.Ако правилно съм разбрал.Компа е HP Pro Book 650 G1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз не те питам дали имаш CD диск, а дали имаш достъп до компютър с работеща, инсталирана операционна система. Независимо Linux или Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не немога.Но пък намерих грешката. Биосът беше преместил началното зареждане на харда.Биоса искал кабел за обновяването.По въздух не ставало.И в крайна сметка направих пълна преинсталация.Оказа се че СД носителя вече е много остаряла версия.Компа дръпна още два диска информация от нета.Кабела помогна много.Чак след второто обновяване дойде и ви фи то.Но преди това преинсталирах кернера от СД носителка.Компа работи като пушка .Направо лети.За 3 минути изтегли 9 ГВ снимки и клипове от телефона.Остана да се науча да си правя бутваща флашка.Пробвах два пъти но не ми се получи.Явно нещо пропускам.И на това съм доволен.Всичко с времето си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sudo dd status=progress if=name-of.iso of=/dev/sdX

Където sdX е флашката примерно sdb

Колко лесно и просто без разни инсталации

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, petie1 написа:
 sudo dd status=progress if=name-of.iso of=/dev/sdX

Където sdX е флашката примерно sdb

Колко лесно и просто без разни инсталации

И къде се пише тази команда, ако компютърът ти не зарежда ОС?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, RudeBoy написа:

И къде се пише тази команда, ако компютърът ти не зарежда ОС?...

Е той каза че си има ОС :) Не съм казал че се пише без ОС :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я да прочетем по нагоре?...

на 8.09.2020 г. в 21:59, batipej4o написа:

след като ги изтрих лаптопа не иска да зареди.Започва да зарежда и спира.

на 8.09.2020 г. в 22:03, RudeBoy написа:

А в момента разполагаш ли с работеща операционна система, и каква?

на 9.09.2020 г. в 10:36, batipej4o написа:

Здравей. На лаптопа няма друга ОС. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, RudeBoy написа:

Я да прочетем по нагоре?...

Тури си очилата и прочети поста над p4p и ще видиш че вече е с ОС :) И се мъчи да си направи буутваша флашка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, petie1 написа:

Тури си очилата и прочети поста над p4p и ще видиш че вече е с ОС :) 

Турѝ си ти очилата, и виж, че когато му е била нужна буутваша флашка, е нямал ОС! Инсталирал е от CD-то. А вече, след като е инсталирал и решил проблема, флашка не му е нужна.

Тоест, отговорът ти е от типа "след дъжд качулка".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а, бре колеги оня ден се зачудих за Минта дали държи първите места по утребявано дистро, щото и аз съм фен, то се знае...но попаднах на класация в която, водят некакви гърци с MX, брех..стана ми интересно и си казах, що не го пробвам и азе, ще пусна шотове при първа възможност! Мир вам! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте . Обнових си машината и качих минт 20 . За съжаление не мога да си настроя честотата на опресняване на монитора а тази която си хареса минта 93 херца ми се вижда прекалено висока за монитора който е за 60 херца. Монитора ми е Philips 328bqjeb. Дъно ASRock B550M Pro4 процесор Ryzen 5 4650g.

xrandr: Failed to get size of gamma for output default
Screen 0: minimum 2560 x 1440, current 2560 x 1440, maximum 2560 x 1440
default connected 2560x1440

и дотук нито мога да добавя резолюция нито нищо. Работи единствено в този режим. Моля за помощ ако някой има идея как да се справя с проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери колега, с бутваща флашка как е напр. с предходен Минт. Използвай в терминала командата inxi -Fxz и виж стойностите за резолюцията в раздела Graphics. Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване