Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ktborisov

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

Шотовете са стари правих ги преди няколко години за един урок, възможно е софтуера да има и по нова версия.

Universal USB Installer

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Бая ша има да пита :wub:

:offtopic_s:

Аз питам за точно определени неща, които нито ги зная, нито съм работил някога с тях и не ме е срам , че питам. Да си ме видял да питам нещо за телевизията или аудиотехниката? Със сигурност, няма да забележиш, че има въпроси от мен. А ако можеш и ти с нещо да помогнеш за Линукс - още повече ще се радвам. Ама...надали ще можеш. Или съм в грешка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама...надали ще можеш. Или съм в грешка?

Не си в грешка-аз съм тъп и нищо не разбирам!-Тук просто подвърждавам мнението ти за мен.Сега доволен ли си като и тук си признах?

ПП .Може да ме докладваш за офтопика :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не си в грешка-аз съм тъп и нищо не разбирам!-Тук просто подвърждавам мнението ти за мен.Сега доволен ли си като и тук си признах?

ПП .Може да ме докладваш за офтопика :offtopic_s:

Приятел!

Темата за мен е сериозна, за теб не зная!Не е мястото тук нито за офтопици, нито за други такива неща. За тази цел си има подфорум"Празни приказкии забава" Срещал ли си го до сега? Никъде до днешна дата не съм писал че си тъп, прос и каквото и да е, а те уважавам доста, за да пишеш глупости. Пак ти казвам. Изнеси се в посоченият от мен подфорум, и там можем да се гъбаркаме. Тук пишат обикновено сериозни хора, разбиращи от материята!Другото, което можеш да направиш, е да си пуснеш филм, който ще ти е интересен. И си сложи 3Dочилата!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти едно филмче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето ти едно филмче

Абе ВИЕ сте златни! Благодарско на Всички ВИ! Сега ще го изгледам и почвам с описанието което ми е дал Trial version. Но темата тези дни ще ми е приоритетна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че компа ще ти е слаб за последните дистрибуций, Аз имам подобен Амило про на 1,5 Ghz 1,5 Gb Ram и трябваше да падна на ubuntu 11.10 та да върви що годе нормално иначе 13.10,12.10,12.04 направо не искаше да отлепи много бавно работеше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ВИЕ сте златни! Благодарско на Всички ВИ! Сега ще го изгледам и почвам с описанието което ми е дал Trial version. Но темата тези дни ще ми е приоритетна.

Програмата която ти е дал е много добра. Лично я препоръчвам винаги, тъй като се работи изключително лесно с нея. Не е нужна дори инсталация. Всичко се свежда до няколко клика - избор на дистро, указване на пътя до образа и направата на бутващо устройство. Оттам насетне е особеното, но не се притеснявай да питаш. Капитана ти е дал предварителни насоки за работата с дяловете, та общо взето не е трудно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последните 32-битови издания на "Ментата" изискват процесор подръжащ PAE. Ако няма PAE - значи от версия 13 надолу, в което няма нищо лошо, понеже версия 13 е с поддръжка до 2017г. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Izvinqvam se za latinicata. Vsichko trugna pod Linux, no ne znam kak da napravia da pisha na kirilica /fonetic/ Ne moga da naglasja fonetika.

Невероятно, но се справих с инсталацията. Сега не мога да се справя с фонетиката, за да не се налага да ми се изтрива поста.От първи път, много ми хареса и както наблюдавам, май сериозно ще се захвана с Линукс.Пиша тези изречения от настолният компютър заради факта, че още не съм направил може би регионалните настройки доколкото ми е известно. Много съм доволен от оказаната помощ приятели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой Линукс си избра за начало? Аз от 1 г. се занимавам сериозно с него. Вече го разучих и мога да кажа с чиста съвест, че е една много добра операционна система, с нищо не отстъпваща на Уиндоус. В повечето случаи дори и по-удобна и безпроблемна от него :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на regional setings после на Keyboard Layouts  после долу в дясно има +  и от там избираш езика.  За да си направиш клавишите за смяна  на  езиците отиваш на  същата страничка и там има Options .Това е за  cinamon версията  а за MATE  e :

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И кой Линукс си избра за начало? Аз от 1 г. се занимавам сериозно с него. Вече го разучих и мога да кажа с чиста съвест, че е една много добра операционна система, с нищо не отстъпваща на Уиндоус. В повечето случаи дори и по-удобна и безпроблемна от него :)

Ами избрах 15 по ред. Те са само с женски имена и не запомних името, но като че ли не трябваше да се хвърлям на последните, а към 10, 11, 12 версия.все още съм абсолютен новак и много се притесних дали всичко ще направя от раз, но се оказа че тръгна без проблем, като даже имам и виндовс. 

Само че линукса го инсталирах в D устройство заради големият обем , който имам на D.Дали е редно не зная, но се насочих към по ниска версия 10, 11,12, или 13, заради слабият ми процесор на лаптопа.Все още не мога да се справя и ориентирам бързо, но с течение на времето ще придобия навици. мислщ следващата ми инсталация да си бъде само Линукс на лаптопа. Благодарение на Вас, всичко се получи от раз. Първите ми две изречения от предният пост бяха от лаптопа и още не съм се справил с кирилизацията.Пак ще пиша, и като почувствате че омръзвам с въпросите си, казвайте, за да си взема бележка. Благодаря момчета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже при линуксите е малко по омотана работат с обновяванията и версиите най общо ги делят на 2 вида : тестови  за около 6 месеца и такива с дълго  потдържане за 5 години. Тия с дългото се водят LTS  . Сега ти като си инсталнал 15  а то вече има 16 ще ти обнови пакетите  и ще ти каже ,че има 16-та версия и дали искаш да минеш  с ъпдейт на нея.  Тука вече ти си решаваш  дали искаш или не искаш. Следващата LTS ще излезне  2014 средата на годината и до тогава ще ползват 16-ката за работно муле да тестват пакетите . При тия междинките винаги софтуера  е възможно най последната версия докато при другите е малко по стара но много изчистена от бъгове. Примерно сегашната LTS e 

13 Maya Ubuntu Precise Long term support release (LTS), supported until April 2017. Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Понеже при линуксите е малко по омотана работат с обновяванията и версиите най общо ги делят на 2 вида : тестови  за около 6 месеца и такива с дълго  потдържане за 5 години. Тия с дългото се водят LTS  . Сега ти като си инсталнал 15  а то вече има 16 ще ти обнови пакетите  и ще ти каже ,че има 16-та версия и дали искаш да минеш  с ъпдейт на нея.  Тука вече ти си решаваш  дали искаш или не искаш. Следващата LTS ще излезне  2014 средата на годината и до тогава ще ползват 16-ката за работно муле да тестват пакетите .

Az ]e naprawia nova instalacija s po niska versija.Ne mi se udava kirilicata, no ne se otkazvam. Pravja taka, kakto si me posyvetval na kartinkata. Zatova vse o]e pisha na latinica.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя десктоп среда  дръпна ? Ако имаш инсталнат TeamViewer  да ти дам цифри да влезеш при мен да ти покажа  на бързо  от де се прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Коя десктоп среда  дръпна ? Ако имаш инсталнат TeamViewer  да ти дам цифри да влезеш при мен да ти покажа  на бързо  от де се прави

Да, ама мисля , че вече се справих и с този проблем. Остана да назнача бутони за превключване на кирилица - латиница. Да , виждам че и това е оправено вече за което  - БЛАГОДАРЯ! Питаш ме за неща от линукс, които не съм ги даже и чувал, камо ли да ти отговоря  "Коя десктоп среда  дръпна ?"

Със всяка минута този Линукс ме влече повече. Не зная какво съм блеял толкова години, че само съм работил с Виндовс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За браузване,музика,филми,офис  линукса е идеален. Има си и той бая трески за дялане ама се свиква  с тях и с времето се научаваме да ги оправяме.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито. Разгледай го, разучи го и ще се изненадаш още повече. Разгледай и различните десктоп среди. За този лаптоп най-добре пробвай дали ще ти пасне XFCE. Лека е, бърза е, и много стабилна. Добра БГ локализация и като настройки според мен поне е доста опростена. Не и като възможности обаче :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За браузване,музика,филми,офис  линукса е идеален. Има си и той бая трески за дялане ама се свиква  с тях и с времето се научаваме да ги оправяме.

Много съм доволен за помоща, която ми оказахте. За сега се справям добре и имам голям мерак, но явно ще мина на по-ниска версияМалко се забавя компютърчето при отваряне на страниците, докато при windosa не беше така, но ще се справя и с този проблем.Все пак това ми е кръщенето с Линукс и едва ли ще се откажа. Ако някой от модераторите каже, мога вече да направя редакция на предните ми постове в частта си на латиница. Ще ми трябва само малко време.За сега, няма да ви тормозя повече. на всички без изключение - лека и приятна вечер от мен. С уважение: Стефан!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инстална ли си драйверите за видеото  . Има един Driver Manager  , и ако не си го направи да имаш и 3д ускорението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Честито. Разгледай го, разучи го и ще се изненадаш още повече. Разгледай и различните десктоп среди. За този лаптоп най-добре пробвай дали ще ти пасне XFCE. Лека е, бърза е, и много стабилна. Добра БГ локализация и като настройки според мен поне е доста опростена. Не и като възможности обаче :)

Благодаря приятелю

Вашето мнение за мен е вярно че с последната версия, малко се товари машинката и е по мудна. Затова ще преинсталирам на по ниска версия, но тези дни. Сега всичко ми е толкова интересно, че не зная откъде да почна да разглеждам.Особено важно като за начинаещ е това, че има и български, което много ми помага и ориентира в по бързото намиране на това, което ми трябва.

Благодаря приятелю

Вашето мнение за мен е вярно че с последната версия, малко се товари машинката и е по мудна. Затова ще преинсталирам на по ниска версия, но тези дни. Сега всичко ми е толкова интересно, че не зная откъде да почна да разглеждам.Особено важно като за начинаещ е това, че има и български, което много ми помага и ориентира в по бързото намиране на това, което ми трябва. Имаше и около 250 обновявания, които ме попита да ги прави или не. Аз приех и всичко е готово, но е станал по муден самия лаптоп.

В бързината да ви отговарям натиснах нещо и постът ми не е както трябва, но вие се досещате, че съм новобранец тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и аз да драсна некой ред. Играх си с Линукс(mint, kubunto и т.н.), яко се бех нахъсал.Направо си викам, са ше махна тия Windowsi, mindowsi. Да, ама не... Какво не ми харесва в самия Линукс:

1) Преоразмеряването на дялове, създаването на pagefile, някакви си / и трябва да избереш и файлова система и т.н. Една седмица си играх с тая инсталация и накрая кво стана - не мога да си влезна в новия дял , който съм създал. Не могъл да монтира дяла?! :mad: Не мога да си складирам нито снимки, ни музика, ни филми, ни игри и т.н. Ужас! Направо откачих. След адски мъки, дяла го подкарах и кво? След това за да отворя новия дял, всеки път трябва да го монтирам. Ми да ти е*а майката. Направено е с г*за, а не с мозъка. Да не говорим, че като тръгна Линукса, ми се пр**ба Windowsa и трябваше да се занимавам с bootloader-a. За това над 80% ползват Windows. Не се занимаваш с правене на виртуална памет,  системен дял и т.н. Интелигентна му работа. Иначе като графичен интерфейс не е зле.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и аз да драсна некой ред. Играх си с Линукс(mint, kubunto и т.н.), яко се бех нахъсал.Направо си викам, са ше махна тия Windowsi, mindowsi. Да, ама не... Какво не ми харесва в самия Линукс:

1) Преоразмеряването на дялове, създаването на pagefile, някакви си / и трябва да избереш и файлова система и т.н. Една седмица си играх с тая инсталация и накрая кво стана - не мога да си влезна в новия дял , който съм създал. Не могъл да монтира дяла?! :mad: Не мога да си складирам нито снимки, ни музика, ни филми, ни игри и т.н. Ужас! Направо откачих. След адски мъки, дяла го подкарах и кво? След това за да отворя новия дял, всеки път трябва да го монтирам. Ми да ти е*а майката. Направено е с г*за, а не с мозъка. Да не говорим, че като тръгна Линукса, ми се пр**ба Windowsa и трябваше да се занимавам с bootloader-a. За това над 80% ползват Windows. Не се занимаваш с правене на виртуална памет,  системен дял и т.н. Интелигентна му работа. Иначе като графичен интерфейс не е зле.

Колега не сте прав. Първо Linux е ОС за хора с търпение, а не за разглезени Windows потребители. При Linux имате възможността да къстъмизирате всичко според вашите нужди, а не да получите нещо наготово защото еди кой си бил казал, че така трябва да бъде. Има си доста особености, естествено и работата с дялове е такава. Не знам какъв проблем сте имал с монтирането на дялове и съхраняване на файловете, но аз подобен проблем не съм имал. Може би всичко тръгва от непознаването на структурата на дяловете при самата инсталация, и оттам проблемите на по-късен етап. Виртуалната памет не е задължителна, а препоръчителна за по-слабите като хардуерни характестики машини. Тези 80 процента от хората ползват Windows заради това че не им се занимава с друга по вид среда. Всеки с вкуса си - на един ще му се хареса KDE, на друг Gnome, на трети друга среда и т.н., но каквото и да кажете Linux е опън сорс ОС, което означава че е отворен код и всеки има пълната свобода да избира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега не сте прав. Първо Linux е ОС за хора с търпение, а не за разглезени Windows потребители. При Linux имате възможността да къстъмизирате всичко според вашите нужди, а не да получите нещо наготово защото еди кой си бил казал, че така трябва да бъде. Има си доста особености, естествено и работата с дялове е такава. Не знам какъв проблем сте имал с монтирането на дялове и съхраняване на файловете, но аз подобен проблем не съм имал. Може би всичко тръгва от непознаването на структурата на дяловете при самата инсталация, и оттам проблемите на по-късен етап. Виртуалната памет не е задължителна, а препоръчителна за по-слабите като хардуерни характестики машини. Тези 80 процента от хората ползват Windows заради това че не им се занимава с друга по вид среда. Всеки с вкуса си - на един ще му се хареса KDE, на друг Gnome, на трети друга среда и т.н., но каквото и да кажете Linux е опън сорс ОС, което означава че е отворен код и всеки има пълната свобода да избира.

Ето ти я грешката, която ми даваше на мен:

Публикувано изображение

В  нет-а четох, че и други са имали този проблем. Другото, което не ми хареса е, че на всеки 5-6 месеца пускат по нова версия на Mint. И кво, трябва всеки път да се занимавам с флашки и прочие? Нищо чудно, че и Андроида е такова дърво.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...