Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ktborisov

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_X-Fi

On September 24, 2007 Creative Labs released a closed source unsupported beta driver providing Linux 64-bit OS support for the following Sound Blaster X-Fi series sound cards

Когато се избира хардуер се гледа ,от коя система се поддържа.Аз не мога да разбера ,защо хората си купуват неща пригодени за някаква ОС ,мислейки  ще тръгне и на друга ОС.Повечето случай се получава,но не винаги.

Пример за това е примерно Ейпъл.

В случая този аудио чип е не е е оупън соурс и няма как линукс гну да го поддържа ,а ако има някаква поддръжка това ще бъде чудо .

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_X-Fi

Когато се избира хардуер се гледа ,от коя система се поддържа.Аз не мога да разбера ,защо хората си купуват неща пригодени за някаква ОС ,мислейки  ще тръгне и на друга ОС.Повечето случай се получава,но не винаги.

Пример за това е примерно Ейпъл.

В случая този аудио чип е не е е оупън соурс и няма как линукс гну да го поддържа ,а ако има някаква поддръжка това ще бъде чудо .

В алсата пише, че тази карта се поддържа. А и съм я купувал, когато бях с Windows. Вградената в дъното я поддържа идеално, но искам да съм с тази.

Креатив са пуснали опън-сорс драйвер точно за този чип преди доста време. От тогава я има в поддръжката на алса.

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво друго да измисля... Някакви идеи, за проба на някоя дистрибуция, която е много добра... и ще прихване микрофона?

Или пък нещо друго? Не искам Windows. За него се знае, че върви :)

Какво става, когато позиционираш контролера на микрофона и натиснеш бутона "Нагоре" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли  ?ALSA ще поддържа ,но щом казваш пробвай това.Дано стане чудо

https://wiki.debian.org/X-Fi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво става, когато позиционираш контролера на микрофона и натиснеш бутона "Нагоре" ?

Увеличава се. Сега е догоре. 

Едва ли  ?ALSA ще поддържа ,но щом казваш пробвай това.Дано стане чудо

https://wiki.debian.org/X-Fi

Звука си работи, всички канали са идеални, само микрофона не иска... 

Чипа ми е: EMU20K1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увеличава се. Сега е догоре. 

Звука си работи, всички канали са идеални, само микрофона не иска... 

Чипа ми е: EMU20K1

Creative Products and Linux

Информация за инсталация и използване на  продуктите на Creative  в Линукс можете да видите на странициата

Information about installing and using selected Creative products in Linux is available at http://opensource.creative.com.

Продуктите Creative  не се поддържат официално в Линукс .Няма и  обслужване на клиенти по телефона или имейл за потребителите на Линукс.

As Creative products are not officially supported in Linux, Customer Support cannot provide telephone or email assistance for Linux users. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Creative Products and Linux

Информация за инсталация и използване на  продуктите на Creative  в Линукс можете да видите на странициата

Information about installing and using selected Creative products in Linux is available at http://opensource.creative.com.

Продуктите Creative  не поддържат официално в Линукс .Няма и  обслужване на клиенти по телефона или имейл за потребителите на Линукс.

As Creative products are not officially supported in Linux, Customer Support cannot provide telephone or email assistance for Linux users. 

Е да де.. това се знае. Не знам дали има изобщо някой с подобен чип и да има проблеми с микрофона, като мен. 

Дали се поддържа по принцип или Auzen-a има някаква модификация и за микрофона да работят само драйверите, които са от сайта на Auzen? Един нормален креатив с този чип, дали ще му работи микрофона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да де.. това се знае. Не знам дали има изобщо някой с подобен чип и да има проблеми с микрофона, като мен. 

Дали се поддържа по принцип или Auzen-a има някаква модификация и за микрофона да работят само драйверите, които са от сайта на Auzen? Един нормален креатив с този чип, дали ще му работи микрофона?

Напишете някой модел, за който знаете, че се поддържа добре и всичко му работи, но да е някоя добра карта, а не от тези вградените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е цялото инфо за драйвера, има и още:

Което значи, че микрофонът би трябвало да работи. 

Виж не желая едно и също да пиша и да флуудвам.Казах ти ,че лиценза е затворен  като Уиндоус  и ще е чудо ,ако проработи нещо.Ползвай си картата под Уиндоус ,не виждам какъв е проблема.

Второ тази фирма Auzen   е фалирала и щом за 8 години няма никакъв драйвер не вярвам да има и за напред.

Трето нямам тази звукова карта и не мога да тествам ,кое може евентуално би  проработило.

Успех ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж не желая едно и също да пиша и да флуудвам.Казах ти ,че лиценза е затворен  като Уиндоус  и ще е чудо ,ако проработи нещо.Ползвай си картата под Уиндоус ,не виждам какъв е проблема.

Второ тази фирма Auzen   е фалирала и щом за 8 години няма никакъв драйвер не вярвам да има и за напред.

Трето нямам тази звукова карта и не мога да тествам ,кое може евентуално би  проработило.

Успех ! :)

Ако проработи нещо??? Това как да го разбирам? Не ти ли стана ясно, че САМО МИКРОФОНА не работи?

Ами не искам Windows. Прекалено тъпа система е за мен. 

Всичките ми неща работят с линукс. 

Пишеш на изуст. За 8г няма драйвер? Последният драйвер е от септември 2011г. и е за Windows XP/Vista/7.

А това дали Auzen е фалирала или не- не се знае. Просто няма инфо за това, какво е станало с фирмата. 

А драйвера за Auzen картата е моднат такъв от Creative, така, че от Creative мога да си тегля драйвер и ще работи нормално. 

Единствената съществена разлика в моята карта е- 7.1 канала. Другите неща не са от значение. 

Не е заради кода на драйвера, а явно има бъг другаде. Видя по-горе линковете.

Щом микрофона работи след стендбай- това какво означава според теб? Че драйвера не го поддържа? Чети!

Няма значение. Ясно е, че ще се чака убунту да поправи бъга.

Пак сам си помогнах- доказатество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, водя се по тази статия (знам, че версията на линукс минт там е по-стара, но е почти същото)  - Инсталирах Unity, както пише, но не мога да го конфигурирам..  "Now, create file unity.desktop on directory /usr/share/xsession, Login as root" . Стигам до този етап, логвам се като руут с командата sudo -i, но не знам как да създам файла.. Моля да ми помогнете. Благодаря за отделеното време да прочетете темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е да го тиквaш във xsession като може да си напрвиш xinitrc за твоя потребител и само да извика exec ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е да го тиквaш във xsession като може да си напрвиш xinitrc за твоя потребител и само да извика exec ?

Звучи ми на малко на китайски :D.. Как да го направя? Благодаря, че се опитваш да ми помогнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

във .xinitrc добавяш само exec unity

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

във .xinitrc добавяш само exec unity

Пробвах да го отворя като руут и като обикновен потребител, но не става.. 

cp: липсващ операнд за целеви файл след „/home/grishy/.xinitrc“

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало всичко, да ти идва конфигурирано след като инсталираш Unity, какво ползваш за да се логнеш в системата, от там не ти ли излиза опция да избереш Unity?

Пробвах да го отворя като руут и като обикновен потребител, но не става.. 

cp: липсващ операнд за целеви файл след „/home/grishy/.xinitrc“

Как по точно отваряш този файл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало всичко, да ти идва конфигурирано след като инсталираш Unity, какво ползваш за да се логнеш в системата, от там не ти ли излиза опция да избереш Unity?

Как по точно отваряш този файл?

Не ми идва конфигурирано, не ми се показва Unity, иначе отварям файла така: 

cp ~/.xinitrc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

unity.desktop  каква е тази програма , дето ще се стартира? би тряbвало както е посочил ivoarch - излизане и избор на юнити за сесията .

А някаква команда за реконфигуриране няма ли в упътването , коя да е подразбиращата сесия .

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създаваш файла и слагаш редчето вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази команда cp не е за отваряне на файлове, а за копиране.

Ако нямаш опция за Unity там от където се логваш пробвай какато ти каза @tux със файла .xinitrc.

за да го отвориш използвай неkой редактор.

Или провай така:

cp -r /etc/skel/.xinitrc ~/.xinitrc

echo "exec unity" >> ~/.xinitrc

след като изпълниш тези команди, ми дай изхода от тази kоманда.

cat ~/.xinitrc

така ще видим дали се е получила работата.

после, можеби ще трябва да се нагласи да сe логваш през терминал, а нe през графичен логин.

Но във ментата незнaм как става това. Ако е по старит начин е през файла /etc/inittab ако е по новият става със команди чрез systemd.

Дай направи първо горните неща.

edit: Друго, бих ти препоръчал , аko толкоз ти харесва Unity, да забравиш за linux mint, и да минеш на Ubuntu, защото в ментата ще имаш доста главоболия за да караш със Unity.

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създаваш файла и слагаш редчето вътре.

тази команда cp не е за отваряне на файлове, а за копиране.

Ако нямаш опция за Unity там от където се логваш пробвай какато ти каза @tux със файла .xinitrc.

за да го отвориш използвай неkой редактор.

Или провай така:

cp -r /etc/skel/.xinitrc ~/.xinitrc

echo "exec unity" >> ~/.xinitrc

след като изпълниш тези команди, ми дай изхода от тази kоманда.

cat ~/.xinitrc

така ще видим дали се е получила работата.

после, можеби ще трябва да се нагласи да сe логваш през терминал, а нe през графичен логин.

Но във ментата незнaм как става това. Ако е по старит начин е през файла /etc/inittab ако е по новият става със команди чрез systemd.

Дай направи първо горните неща.

exec unity

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега, изпълни ми тази комада

cat /etc/inittab

Или ми кажи, как се логваш за да знaм, вече 3 пъти те питах?

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...