Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

Ако сте изпълнили всичко така https://github.com/vincent-t/rt8192cu_dkms#install-dkms-driver би трябвало да е инсталиран.

Само забележка!

Когато стартирате такива скриптове от разни сайтове, внимавайте!

Хубаво е винаги да видите какво има вътре, а  и какво точно ще направи скрипта след изпълнението му, за да няма изненади после.

Да определено ще се постарая да внимавам, но интересното ми е, че щом стартирам терминал в самата папка получавам следният ред...

http://prikachi.com/images.php?images/435/7703435z.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

sudo apt-get update && sudo apt-get install firmware-atheros
sudo add-apt-repository -y ppa:ferramroberto/kernelupdate
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y kernelupdate
След това стартираш
kernelupdate
и си слагаш най-новият 3.17.2 след това рестарт и би трябвало донгълът да работи коректно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Темата за Mint много надолу отишла....

Имам Samsung-ски принтер и го инсталирах с драйвърите от samsung, които ми предложи минта, но виждам, че не ми показва нивото на тонера,а под Windows(който вече не е на моя хард) си го показваше. Процентът със сигурност е доста нисък, но още си принтира, а обмислям зареждане, че да не стане да ми потрябва и да отлагам принта на някои неща.

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/2ec390f9046a71f5f34120bf1974d9dc/printer/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Не съм запознат много с тази ОС и искам да питам, трябва ли да инсталирам драйвери за нвидиа 630м или самата ос си ги има в актуализациите  ?
Че като влезнах в играта която играя през PlayOnLinux League of legends имах ужасно висок ПИНГ = 4000+
И фпс всякаш играя от вградената ми карта...
Ако може да споделите дали мога и да си упдате драйверите на бежичната връзка ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвори конзола и напиши

glxinfo
постави изхода да го видя.

Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0".
Error: couldn't find RGB GLX visual or fbconfig
Error: couldn't find RGB GLX visual or fbconfig

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Убунту или Минт:

sudo add-apt-repository ppa:bumblebee/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install bumblebee bumblebee-nvidia
и рестарт. Редактирано от bvbfan (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Убунту или Минт:

sudo add-apt-repository ppa:bumblebee/stablesudo apt-get updatesudo apt-get install bumblebee bumblebee-nvidia
и рестарт.

Не може да се добави хранилище: 'No JSON object could be decoded'.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При редакцията са се изтрили новите редове ви тук -> http://community.linuxmint.com/tutorial/view/1687

Явно няма да се разбера с този линукс на лаптопа ми .... 

По скоро може да го инсталирам на настолния че  го ползвам само за музика и интернет.

Само още два въпроса - инсталирах Unetbootin за да си кача Windows на флашка но не мога да открия програмата ,,като проверя в софтуер център е инсталира но като натисна алт+ф2 и напиша Unetbootin нищо не се показва.

И кой от двата процесора е по добър - интел целерон 3.10 гхз или амд атлон 1.34.

П.П: предполагам е интела но все пак да попитам,и коя точно линукс да ползвам за за ком който е с много лоша видео карта -64мб. рам 1гб и между двата процесора по горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво не ти е ясно, да започнем от някъде? Кое е те затруднява, щом си почнал, да се отказваш е признак за слаб характер, аз ще ти го обясня.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможен и естествен. Базата е една и съща. Може би, вече си надградил без да знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво не ти е ясно, да започнем от някъде? Кое е те затруднява, щом си почнал, да се отказваш е признак за слаб характер, аз ще ти го обясня.

Като цяло ,, ползвам лаптопа ми само да гледам филми и да играя League of legends  ,, но сега мога само да гледам филми докато съм под линукс , не знам на какво се дължи но като влезна да играя имам ужасен лаг ,, фпс-о ми е доста по ниско от колкото до колкото бях на Windows 7 , а пинга да не говоря - 4000+ направо не мога да правя нищо а под Windows имах 38 пинг и много рядко се качваше на 42.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е да има голям лаг, защото не се използват правилните драйвери. NVIDIA предоставят техни драйвери, освен тези, които имаш по подразбиране - те са отворен код от общността на Линукс, та тези на NVIDIA са значително по-добри с fps (frames per second) за игри, обаче те са със затворен код и трябва да ги инсталираш ти, собственоръчно. За да направиш това трябва да отвориш софтуерния център и да потърсиш за bbswitch-dkms, primus, bumblebee-nvidia - картата ти е Optimus, т.е http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_Optimus

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е да има голям лаг, защото не се използват правилните драйвери. NVIDIA предоставят техни драйвери, освен тези, които имаш по подразбиране - те са отворен код от общността на Линукс, та тези на NVIDIA са значително по-добри с fps (frames per second) за игри, обаче те са със затворен код и трябва да ги инсталираш ти, собственоръчно. За да направиш това трябва да отвориш софтуерния център и да потърсиш за bbswitch-dkms, primus, bumblebee-nvidia - картата ти е Optimus, т.е http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_Optimus

Значи намерих ги и трите но само primus не беше инсталиран , сега след като го инсталирах - ресвам системата и пробвам пак играта?

Редактирано от Георгиев Стоян (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестартирай и пусни в конзола

primusrun glxspheres
т.е. за да кажеш, че искаш да ползваш основния графичен поцесор трябва да е с primusrun . Как пускаш играта?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестартирай и пусни в конзола

primusrun glxspheres
т.е. за да кажеш, че искаш да ползваш основния графичен поцесор трябва да е с primusrun . Как пускаш играта?

[email protected]:~ > primusrun glxspheres
/usr/bin/primusrun: line 52: exec: glxspheres: не е открит

През PlayonLinux 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я дай пак

glxinfo
и после виж
primusrun glxgears

ами сега излезе едно прозорче с 3 зъбни колела и ... предполагам треа да е тва , ама да го затварям ли или той сам ще се затвори след известно време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затваряй го, виж в конзолата излиза fps -> би трябвало :) Сега направи от PlayOnLinux да ти изкара шорт-кът и копирай сържанието му тук да ти го пригодя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затваряй го, виж в конзолата излиза fps -> би трябвало :) Сега направи от PlayOnLinux да ти изкара шорт-кът и копирай сържанието му тук да ти го пригодя :)

01 frames in 5.0 seconds = 60.087 FPS
301 frames in 5.0 seconds = 60.086 FPS
301 frames in 5.0 seconds = 60.085 FPS
primus: warning: dropping a frame to avoid deadlock
XIO:  fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server ":0"
      after 40 requests (40 known processed) with 0 events remaining.
primus: warning: dropping a frame to avoid deadlock
primus: warning: timeout waiting for display worker

aм направих шорт но не те разбирам за кое имаш предвид да ти дам да го нагласиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш с текстов едитор шорт-кът-а и ко постваш тук. Аз ще сложа един primusrun, където трябва и ти ще играеш с добър fps - сега ясно ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш с текстов едитор шорт-кът-а и ко постваш тук. Аз ще сложа един primusrun, където трябва и ти ще играеш с добър fps - сега ясно ли е?

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=League of Legends
Comment=PlayOnLinux
Type=Application
Exec=/usr/share/playonlinux/playonlinux --run "League of Legends" %F
Icon=/home/kibergod/.PlayOnLinux//icones/full_size/League of Legends
Name[fr_FR]=League of Legends
StartupWMClass=lol.launcher.admin.exe
Categories=

А това с високия пинг , смисъл както е 38 и изведнъж 14к пинг.... 

Редактирано от Георгиев Стоян (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване