Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

Доколкото рзбрах и сега си има анимация при зареждане, но е тази на Ubuntu. Наскоро в Убунту отстраниха някакъв бъг в разделителната способност на стартовият екран за nvidia видеокартите. Да не би, Splash темата да се е качила в ментата, като някаква актуализация ?

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Ето ти го ключа от бараката :)

Linux Mint "Out of range", Set resolution GRUB Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато инсталирах Минт17.1 КДЕ при зареждане на системата излизаше логото но Ментата, също така и при изключване.

След актуализациите сега излизат сини точки (подобно на Убунту), а при изключване излизат оранжеви съобщения. 

Има ли възможност да върна отново логото. Става дума за зареждането на системата, не при влизането.

Благодаря!

Ето ти го ключа от бараката :)

Linux Mint "Out of range", Set resolution GRUB

Върши работа и  добавяне на "nomodeset vga=792" нейде в GRUB (примерно, за всеки е различно, аз 792 го сменям с normal), по инфо от тук . А за какъв "номер" си требе има обяснено и с таблица нейде в нета. Все пак "792" не е произволно число.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След коментара на  Mozo се сетих, че „проблема“ се появи след като инсталирах драйвера на Енвидия.
Опитах с редактиране на /etc/default/grub но не се получи.
След това инсталирах „Grub customizer“ и опитах да го редактирам както казва бат'начо, но пак не се получи.
И при двата случая след рестартиране, при излизане на екрана за вход (когато трябваше да въведа парола), системата замръзваше и до там.
За щастие имам „boot-repair-disk“ и с него се оправях.
Изглежда, ще трябва да карам така. Всъщност това не е проблем.
Благодаря ня всички!

Редактирано от Dol4in (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това май ставаше като се инсталират драйвърите на Nvidia за видеото.

След коментара на bvbfan се сетих, че „проблема“ се появи след като инсталирах драйвера на Енвидия.

Бил съм на режим невидими постове явно...

http://askubuntu.com/questions/6033/enabling-nvidia-driver-messes-up-splash-screen

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Имам Мента 17.1 КДЕ.

След последната порция актуализации не може да се зареди системата.

Появява се логото на Енвидия и до там.

Пуснах Boot-repair-disk който преинсталира ГРУБ, но без резултат.

Презаредих системния дял от архивно копие на системата, но сега не смея да пусна актуализациите.

Може ли някой да ми каже каква е причината за проблема, за да го реша, ако мога предварително?

Преинсталиране на драйвера не помага.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://virtual-drive.in/2012/05/20/ubuntu-12-04-text-boot/

Накратко:

echo -e "GRUB_TERMINAL=console\nGRUB_GFXPAYLOAD_LINUX=text" | sudo tee -a /etc/default/grub
sudo update-grub
sudo reboot
Друг път питай преди да започнеш преинсталирания - те са напълно ненужни. Редактирано от bvbfan (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На стара кофигурация: семпрон 1.8гхз; рам 1GB; ATI HD5450-1GB
уиндосът беше за преинсталиране и аз реших вместо уин. да пробвам LINUX Mint XFce 17.1.

Проблема е, че когато се пускат клипове в HD от тубата, или HD филм на PC, процесора се товари на 100 %, а видео картата изобщо не помага.
Конфигурацята докато беше на уиндоус, картата поемаше работата и филмите си вървяха гладко!
Да уточня, че това ми е първата инсталаця на линукс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо с fglrx и после с fglrx-update.

За съжеление няма ефект, процесора на 100% и картината насича страшно ! 

Аз съм със същата карта  и няма такова голямо натоварване.

С какви драйвери си ?

PS.

Наложително ли е инсталацията на : 1) Защитна стена,  2) Антинтивирусен софтуер ?!

Редактирано от slav.bg (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със свободния драйвер съм  като тебе . Инсталира си се сам  и нищо не съм пипал повече. Тоя процесор едноядрен ли е ?

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Linux 17.1

От скоро започна да ми се появява следното съобщение, когато искам да влезна в NTFS дял. Другата ми ос е windows 8.

post-40893-0-79435700-1432922247_thumb.p

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По послеслова - отговора и за двете е "не".

От него пък следва въпроса - какво ръководство за "оптимизиране " на Ментата гледаш .

За това, че може без антивирус каточели съм чел някаде, но за без стена не е ли рисковано ?

Не те разбирам, за какво ръководство говориш ?

Със свободния драйвер съм  като тебе . Инсталира си се сам  и нищо не съм пипал повече. Тоя процесор едноядрен ли е ?

Да едноядрен, но допреди да се скапе уиндоса HD-та си ги пусках нормално.

Редактирано от slav.bg (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжеление няма ефект, процесора на 100% и картината насича страшно ! 

Изчакай bvbfan, той е доста в час с видео картите, аз отдавна не съм си играл с AMD, а и нямам и намерение :)

Linux 17.1

От скоро започна да ми се появява следното съобщение, когато искам да влезна в NTFS дял. Другата ми ос е windows 8.

То си пише в самото съобщение какво трябва да направиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sudo apt-get install fglrx-updates xvba-va-driver libva-glx1 libva-egl1 vainfo
sudo amdconfig --initial
След рестарт дай изхода от
vainfo

...допреди да се скапе уиндоса HD-та си ги пусках нормално.

Като чета из други теми - все Виндовс-а им работи - невероятно, ама видиш ли нещо случайно се случило и край - системата е за боклука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Linux 17.1

Изключи бързото стартиране "Fast Startup","Hybrid Shutdown" или както там се наричаше на Windows 8.

Тук е показано как.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sudo apt-get install fglrx-updates xvba-va-driver libva-glx1 libva-egl1 vainfo
sudo amdconfig --initial
След рестарт дай изхода от
vainfo

Като чета из други теми - все Виндовс-а им работи - невероятно, ама видиш ли нещо случайно се случило и край - системата е за боклука.

Това пояснение го давам за да е ясно, че хардуера дори и стар се е справял с това което се иска от него. 

Използвал се е/ще се използва за интернет+HD филми.  

Не споря, че аз като лаик във всичко свързано с Линукс съм слабото звено !

Апропо, командния ред който сте написали за моя случай ли се отнася ? Ако е за мен каде да го напиша ( в "Xfce Терминал" ли ) ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и да :)

Нещо не правя както трябва! 

Първо като направя копи/пейст на двата реда които сте написали, в терминала се появява само първия ред.

Второто е, че неизписва паролата ми, изобщо не изписва нито букви нито цифри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не правя както трябва! 

Първо като направя копи/пейст на двата реда които сте написали, в терминала се появява само първия ред.

Второто е, че неизписва паролата ми, изобщо не изписва нито букви нито цифри.

Копираш ред по ред. За паролата, няма да ти се появяват символи, изписваш си я и удряш ентера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване