Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

казваш, че не върви а после пускаш шот.

Странничко. Похвали се ако баца.

Все ми гърми главата от проклетата работа иначе тука на ментата да си кача някоя игра за малко релакс може би няма да е толкова лошо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 3 часа, サムライオートバイ написа:

World of tanks, за Линукс няма. Има някакви методи, дето да подкараш това недоразумение за игра, но не знам дали работят. Може да пробваш, през Wine или нещо подобно, да пуснеш играта. War Thunder е в пъти по-добра и графиката е много хубава, явно при теб има проблем или слаба машина. От опит ти казвам, War Thunder на една и съща машина, под Линукс лети. С много по-добра графика и кадри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То има случаи някои згалавия да работят по-добре по Wine, отколкото под Windows. Да не говорим, че ми се е случвало и да ги инсталирам в пъти по-лесно на Linux, което вече е смешно :D:D:D Например някоя от версиите на Serious Sam не тръгваше по никакъв начин, заради ATI драйвъра, на Linux тръгна от раз :D Това беше преди 7-8 години, да кажем, че не е резонен, ама ми се случва и в днешни дни. Миналата година с Panzer Tactics HD се озорих на ХР да го подкарам заради някой от дистрибутивите, въпреки че го имаше инсталиран, а на Linux просто и само с инсталиране на DirectX 9 и тръгна моментално. Иначе WoT си работи, стига някой да има да го играе това :P

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днеска излезе дългоочакваната бета на Linux Mint 18 Beta Cinnamon and MATE Editions цък  Смътно си спомням че предната бета (на 17.3) поне бе публикувана в сайта на linuxmint.com, а сега там я няма за download? @Clem бе казал, че ще бъде достъпна в официалната страница. Одеве я дръпнах в офиса, готини нови wallpapers, ново ядро 4.4.0.21, Cinnamon 3.05. Кодеците наистина ги нямаше, но си има линк за изтегляне. VLC е заменена от някакъв видеоплеър, текстовия редактор gedit от някакъв друг. Това което ясно ми направи малко негативно отношение бе, че на всички предни версии на LM, зареждаш USB флашка , горе ти разпознава директно wifi, конектваш се и газ. На тази бета нямаше изобщо мрежите и никакви други на съседите. Сега в нас пак ще пробвам и смятам да я инсталирам. Бета не бета, чакай ме, идвам... ;) 

Опс, да не би това да е някаква пъртенка с компрометирано ISO? Ето какво го питат и казва @Clem

Where we can get into the BETA? Is it already available?

Edit by Clem: It’s not a private BETA. It will be announced as a BETA release, publicly available to absolutely everybody (you don’t need to register or anything like that), on this very blog. In terms of timing, we don’t give ETA, it will be released “when ready”. We ARE getting close though.

Хубаво, ще я чакам да се види официално в сайта на LM.

ЕДИТ2: Следвайки линка https://www.linuxmint.com/mirrors.php  превътрях до българските огледала и вътре я намерих в папката Testing. Значи все пак е истина. На тази ще се доверя.

Редактирано от svetliof (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, AntiAlGor написа:

World of tanks, за Линукс няма. Има някакви методи, дето да подкараш това недоразумение за игра, но не знам дали работят. Може да пробваш, през Wine или нещо подобно, да пуснеш играта. War Thunder е в пъти по-добра и графиката е много хубава, явно при теб има проблем или слаба машина. От опит ти казвам, War Thunder на една и съща машина, под Линукс лети. С много по-добра графика и кадри.

Ще й дам втори шанс на тази игра, но при положение че руснаците играят WoT на всякакъв линукс значи и ние ще успеем да я подкараме със сносна графика. Колкото да не ми се налага да се връщам към Windows заради една игра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложих я бетата на новата мента и аз, не се сдържах.. изтеглих я от българското хранилище, Първоначалното впечатление е, че голяма визуална разлика няма, работи добре и за сега съм доволен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко работи. Не знам дали съм минал от 17.2 на 17.3... Как да разбера с коя версия съм?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, サムライオートバイ написа:

При мен всичко работи. Не знам дали съм минал от 17.2 на 17.3... Как да разбера с коя версия съм?

По принцип :

cat /etc/lsb-release

cat /etc/os-release

Числото след 17 е, актуализация към определена дата с добавени драйвъри за видеото и ядро от последната версия на Ubuntu, излязла преди актуализацията. Това, можеш да го направиш само с две команди. Или по- скоро, само с една - за актуализация на ядрото.

sudo apt-get update

sudo apt-get install linux-generic-lts-xenial

Ако видеото работи, по- добре да не го пипаш.

Всички останали обновление се осъществяват от текущата актуализация.

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е проблема, че ползваш 17.2. Само актуализирай ядрото с командата, която съм ти публикувал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, cybercop написа:

Какъв ти е проблема, че ползваш 17.2. Само актуализирай ядрото с командата, която съм ти публикувал.

И аз минах на Linux Mint Mate 18 (Sarah). Инсталацията мина много лесно и незабелязано. Ъпдейтите след това бяха минимални. Имам на лаптопа опция за двете видеокарти. Стийм клиента работи, играта ДОТА2 също. Дърпам War Thunder. Езиците само ги сменям с мишката което е много дразнещо и нямам достъп до ей това: Screenshot-at-2016-06-09-21-43-065oorJEU  Проблема е че и там нямах достъп до дисковото устройство и след инсталиране на програми и рестарт се сриваше системата. Сега тук поне нямам такива драматични проблеми че да ходя с флашка постоянно под ръка.

Редактирано от サムライオートバイ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, サムライオートバイ написа:

И аз минах на Linux Mint Mate 18 (Sarah). Инсталацията мина много лесно и незабелязано. Ъпдейтите след това бяха минимални. Имам на лаптопа опция за двете видеокарти. Стийм клиента работи, играта ДОТА2 също. Дърпам War Thunder. Езиците само ги сменям с мишката което е много дразнещо и нямам достъп до ей това: Screenshot-at-2016-06-09-21-43-065oorJEU  Проблема е че и там нямах достъп до дисковото устройство и след инсталиране на програми и рестарт се сриваше системата. Сега тук поне нямам такива драматични проблеми че да ходя с флашка постоянно под ръка.

При мен за сега всичко работи, но съм с Cinnamon, aко има значение - SSD, 2 харда се монтират и вървят. От къде го изтегли, аз го дръпнах от българското хранилище. За езиците защо да ги сменяш само с мишката, не можеш ли да ги нагласиш с клавишна комбинация? Моите наблюдения са, че системата работи повече от прекрасно и за 2 дена ползване, не намирам никакви фрапантни проблеми - единствено веднъж след приспиване/затваряне и след това събуждане на лаптопа беше изчезнала мишката, но след вход-изход наново се оправи. Друго което ми прави впечатление е, че на лаптопа батерията излиза с минус, а също така с включено TLP се държи малко по зле и издържа по малко време спрямо 17,3 и СтотинкаОС7, с които съм бил до сега, не знам на какво се дължи, но да но го оправят. Също леко ме дразнят някои от сменените вградени приложения. Всичко друго намирам, че работи повече от гладко и системата се държи добре, без забивания или някакви сериозни бъгове. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Камен Тодоров написа:

При мен за сега всичко работи, но съм с Cinnamon, aко има значение - SSD, 2 харда се монтират и вървят. От къде го изтегли, аз го дръпнах от българското хранилище. За езиците защо да ги сменяш само с мишката, не можеш ли да ги нагласиш с клавишна комбинация? Моите наблюдения са, че системата работи повече от прекрасно и за 2 дена ползване, не намирам никакви фрапантни проблеми - единствено веднъж след приспиване/затваряне и след това събуждане на лаптопа беше изчезнала мишката, но след вход-изход наново се оправи. Друго което ми прави впечатление е, че на лаптопа батерията излиза с минус, а също така с включено TLP се държи малко по зле и издържа по малко време спрямо 17,3 и СтотинкаОС7, с които съм бил до сега, не знам на какво се дължи, но да но го оправят. Също леко ме дразнят някои от сменените вградени приложения. Всичко друго намирам, че работи повече от гладко и системата се държи добре, без забивания или някакви сериозни бъгове. 

И при мен засега се държи учудващо стабилно. Иначе на 17.3 го бяха направили автоматично да се сменя с ALT + SHIFT езика, тук трябва да се влези в настройките. Аз при инсталация си избрах Български език, традиционна фонетика и местоположение Англия. Screenshot-at-2016-06-10-06-51-45u8QJPjY

Но иначе тази грешка си стои засега: Screenshot-at-2016-06-10-06-55-389x0FjOs Имаш ли идея защо се появява при мен. Ако трябва пак да форматирам ще е мега гадно при положение че работи.

Ети и линкове от където може да се свали системата, докато все още е безплатна: http://torrents.linuxmint.com/torrents/linuxmint-18-mate-64bit-beta.iso.torrent

А който не иска торенти може да свали системата  от официалния сайт и после отивате на download links

DISTRIB_ID=LinuxMint
DISTRIB_RELEASE=18
DISTRIB_CODENAME=sarah
DISTRIB_DESCRIPTION="Linux Mint 18 Sarah"

Редактирано от サムライオートバイ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Linux Mint, винаги ще си е безплатна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи подкарах Battle.net, Steam-a не успях :( Проблемът е, че когато съм с xserver-xorg-video-ati драйвер Steam въобще не иска да тръгне, ако сменя на fglrx драйвер тръгва, обаче Ментата почва да се държи нестабилно - премигвания на екрана, размазани изображения. Някой блъскал ли се е да го подкара с AMD видео карта и как е успял? 

В терминала ми излиза това

Screenshot from 2016-06-13 19:30:51.png

Linux MInt 173. Cinnamon, AMD HD7600 видео карта

P.S> Потърсих и преименувах двата файла, които бяха в папката на Steam:

libstdc++.so.6

libstdc++.so.6.0.16 

на

libstdc++.so.6.old

libstdc++.so.6.0.16.old

jdv1465842654a.png

и сега разцъквам любимия Football Manager 2016 на Ментата

arx1465843495p.png

Редактирано от randb (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е начина, ако ще цъкъш Менажера, и аз го имам, става. Но за по-сериозни игри отвореният драйвер не е особено добър, CS също става - тествано. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте от скоро използвам Линукс Минт и за сега се справям добре и съм доволен.Имам един въпрос на който се надявам да получа отговор.Налага ми се да модифицирам (променя) един файл.Не успявам защото нямам права за това и системата ми казва,че файла е само за четене.Как мога да вляза като администратор за да направя необходимите промени ? Благодаря Ви за отделеното внимание !!! Поздрави !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с МАТЕ версията, натискаш Alt+F2 пишеш в полето :

gksu caja

и стартираш файловия мениджър с администраторски права.

Ако си с Xfce :

gksu thunar

Ако си с канелата - нека някой друг ти каже, кой е файловия мениджър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви се кажете ми лесен начин да подкарам World of Tanks. Четох и инсталирах от някакъв руски сайт, но е доста стара информацията там. И като видях какво правя всъщност се хванах за главата, ами то аз дефакто си инсталирам уиндос xp и от там пускам танковете. Някой играе ли тази игра и как я е подкарал под Linux Майнт. С 18ка съм ако има значение, но мога да се върна на 17.2 или 17.3. Не е проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, サムライオートバイ написа:

Моля ви се кажете ми лесен начин да подкарам World of Tanks. Четох и инсталирах от някакъв руски сайт, но е доста стара информацията там. И като видях какво правя всъщност се хванах за главата, ами то аз дефакто си инсталирам уиндос xp и от там пускам танковете. Някой играе ли тази игра и как я е подкарал под Linux Майнт. С 18ка съм ако има значение, но мога да се върна на 17.2 или 17.3. Не е проблем.

току що я инсталирах през "playonlinux",сега се ъпдейтва,около 2 гб ,с минт 18 съм и аз,няма как да не изтеглиш XP-файловете.

Screenshot at 2016-06-28 19-05-02.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Gelata написа:

Здравейте от скоро използвам Линукс Минт и за сега се справям добре и съм доволен.Имам един въпрос на който се надявам да получа отговор.Налага ми се да модифицирам (променя) един файл.Не успявам защото нямам права за това и системата ми казва,че файла е само за четене.Как мога да вляза като администратор за да направя необходимите промени ? Благодаря Ви за отделеното внимание !!! Поздрави !!!

Може и с leafpad през терминала ако си го инсталирал

Ctrl+Alt+T

sudo leafpad /пътя_до_файла

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Nikolay Atanasov написа:

току що я инсталирах през "playonlinux",сега се ъпдейтва,около 2 гб ,с минт 18 съм и аз,няма как да не изтеглиш XP-файловете.

Screenshot at 2016-06-28 19-05-02.png

Освен пак да пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване