Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

При мене със chrome/chromium ефекта на трептене се получава първоначално само докато се стартират .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Кво не харесвате на Лиско и Луната :) ? Дори Qupzilla-та е по-добра от хрома и хромиума .А операта е станала някакво изчадие от ада .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Луната я имам за по- лоша версия на лисицата. А, самата лисица при мен започна да работи доста тромаво и, хич не ми е притрябвала. Който иска да си ги ползва  и двете. Не ми пречат. Колкото до Qupzilla - той също се мигрира към Blink. Колкото и да е лош Chromium проекта с това, че не дава възможност да се прочуят някои любими на шепа хора браузъри, неговия двигател към момента е най- развит. И, не само, че е най- развит, но се и развива със скорост, която не може да си позволи нито един друг проект - свободен или корпоративен.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Иво Димов написа:

Кво не харесвате на Лиско и Луната :) ?

Ей тез добавки не идват инсталирани от въздуха, ами требе да се мъчим да ги намерим.

И въпроса е принципен - човека си иска нещо познато, а то не работи като хората.

2016_10_25_231229_1280x1024_scrot.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, бат'начо написа:

Ей тез добавки не идват инсталирани от въздуха, ами требе да се мъчим да ги намерим.

И въпроса е принципен - човека си иска нещо познато, а то не работи като хората.

Не намерих само "Ubuntu..." добавката, но и само с другите две Мозилата направо литна. И за мен винаги е била тромава и бавна, но в момента стана неестествено бърза. Какво толкова й оптимизираха - идея нямам, но определено пробвайте. Пъргава е, та чак се къса. Благодаря, Начо! Много полезен пост, който ми върна надеждите за Кума Лиса :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bqpd написа:

Не намерих само "Ubuntu..." добавката, но и само с другите две Мозилата направо литна.

При теб е заместено от Минт добавката за начална страница и нейната персонализация. Колкото до добавките - при мен натежават, но много мразя реклами (особенно наглите) и също и натякването за бисквитките. Общо взето - при зареждане на страница тези добавки те лишават от някаква нейна част и в резултат на това се получава по-бързо зареждане и по-приемлив вид на съдържанието ѝ. А какво вземат в замяна - не знам.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, бат'начо написа:

2016_10_25_231229_1280x1024_scrot.png

При първа възможност ще тествам добавката за бисквитките. UBlock-origin го ползвам във всеки браузър.

П.П.: Не става. Инсталирах добавката за бисквитките, но няма никаква промяна в режима на работа.

http://s19.postimg.org/7ohk4b3oz/firefox.png

Все така флегматично си зарежда страниците. Преди, поне "лъжеше", че ги зарежда, както ги стартираше с частично зареждане и след това ги дозареждаше, но, това не дразнеше толкова, колкото сегашното бавене.

Снимах клип с телефон, защото програмата за запис на екрана променя режима на работа. Снимал съм няколко пъти, как отваря сайта на Kaldata, за да няма заиграване с кеша. Имай предвид, че дори началната страница не зарежда реално. Стартира я частично заредена, след, което се дозарежда за 2-3 секунди. Затова се бави зареждането на менюто на отметките. При Chromium няма шмекерии. Там, сайтовете се отварят почти напълно заредени. Може и да има някой незареден елемент, но, не се вижда и не се усеща. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@cybercop добавката за бисквитките маха само оповестяването, че посещавания сайт използва бисквитки и няма как да забърза по никакъв начин, дори е обратното, понеже само това прави и тежи на Лиско. А май я имаше и за Хром-базираните, а внимание ѝ обърнах, понеже я имаше и за Луната.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Има ли вариант, в който лаптопа автоматично да намаля подсветката на дисплея, когато работя само на батерия? В момента е на 100% и в двата варианта, което точи батерията супер бързо, за разлика от Уин 10 например. В момента намирам опция само когато е неактивен да намали осветяването до желани от мен проценти.

2. И още едно питане - защо на лаптопа, работната температура винаги е около 60 градуса, отивайки до макс 70. На настолния не вдига повече от 30, 40 макс? Все си мисля, че лаптопските ми температури не са нормални. Лаптопа е чист от вътре и вън. Под Уиндоус не вдига повече от 40, което си е повече от нормално, според мен. Мнения?

Лаптопът...

2w70och.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има. Прегледайте си настройките на мениджъра на захранването за да регилирате нивата на яркост на дисплея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

има начини :)

sudo apt-get install cpufrequtilis

sudo apt-get install indicator-cpufreq - добавка в панела ,за да си избираш честотата на процесора

после инсталираш

sudo add-apt-repository ppa:linrunner/tlp sudo apt-get update sudo apt-get install tlp tlp-rdw

sudo tlp start
sudo add-apt-repository ppa:indicator-brightness/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install indicator-brightness

Индикатор от който можеш да намаляваш и увеличаваш яркостта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Иво Димов, цар си... и ти и всички в тази тема. Каквото сте ми дали като съвет - всичко баца на 100%. Чета ви внимателно и си водя бележки. ;) Благодаря много за което! :) 

p.s. Едно гафче:

vrx8vr.png

От менюто стартирах програмата с идеята да се покажат някакви допълнителни настройки, то пък какво стана. Как да разкарам дублираната аплетка? Отделно този панел и аплетите се въртят на някакъв принцип, който не разбирам. Има ли вариант, в който да се наместят и да не се разместват?

Редактирано от bqpd (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакви оплаквания да имате от ядро 4.4.0-45.66 че иска да го обновявам. Тия ядра по често излизат и от google chrome версиите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми обновявай го де. Нали е за това. :P На единя компютър, още е с 4,2 и няма проблеми. Старичък комп, дето не му трябва много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, П.Петров написа:

Някакви оплаквания да имате от ядро 4.4.0-45.66 че иска да го обновявам. Тия ядра по често излизат и от google chrome версиите.

Нямаме. Добро ядро е. Но, няма да е такова, ако не го актуализирате редовно. Това, което идва, вероятно са кръпки по сигурността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, нормални температури ли са за вградената интелска HD4000 графика и i3-3110М процесор на лаптопа? Пуснати са два клипа в Хрома на 1080п + още два таба.

ejx5du.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, bqpd написа:

Това, нормални температури ли са за вградената интелска HD4000 графика и i3-3110М процесор на лаптопа? Пуснати са два клипа в Хрома на 1080п + още два таба.

ejx5du.png

При мен на настолен компютър (HD530 и I3-6100) в покой, при 1080p или 4K с командата inxi -Fxz все е
System Temperatures: cpu: 29.8C mobo: 27.8C

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едното е комп, другото - лаптоп - и не може да се охлажда както трябва, естествено.

Е, аз на компа и 720ки трудно пускам и на един прозорец само ;).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, bqpd написа:

ejx5du.png

Разкарай тоя хром ,ползвай нормален браузър :) .Нормални са при положение,че гледаш клипове на 1080

преди 9 часа, П.Петров написа:

Аз до оня ден бях с него ,вече съм със 4.8.3 :) не съм имал проблеми

Програмата за яркостта стартира със машината ,ти си я пуснал още веднъж :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Linux Mint 18.1 codenamed “Serena”

Цитат

The second release in the Linux Mint 18.x series will be named “Serena”.

Linux Mint 18.1 is estimated to be released around November/December 2016 and will be supported until 2021.

Linux Mint 18 users will have the ability to upgrade. This upgrade will be both easy and safe and it will be performed via the Update Manager.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питах създателя на LM @Clem в блога на LM цък , възнамерява ли да ъпдейтне в LM 18.1 Intel microcode-вете до по-горна версия и linux firmware и той каза, че ще го обмисли. На въпроса какво мисли за Ubuntu Kernel Upgrade Utility и отговора бе че харесва програмката и е съгласен като цяло тези най-нови ядра да ги има и като опция в mintupdate, не само щатните 4.4.х
Източник: Пост 25 тук: цък

Редактирано от svetliof (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@svetliof : Наистина добро приложение, въпреки, че тази леснотия ще изкуши доста хора да пипат, където не им е работа.

Адреса на сървъра на ubuntu-kernel, автоматично ли се задава при инсталацията на програмата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, cybercop написа:

@svetliof : Наистина добро приложение, въпреки, че тази леснотия ще изкуши доста хора да пипат, където не им е работа.

Адреса на сървъра на ubuntu-kernel, автоматично ли се задава при инсталацията на програмата?

Да, нищо не се пипа след инсталацията. Явно програмата работи (дори и след рестарт) във фонов режим и щом излезне ново ядро тук ( https://www.kernel.org/ ), изкарва съобщение че има ново такова и предлага актуализиране. Тя сама си сваля нужното ядро за 32 или 64 бита система, а не вече ръчно да си търсиш кои *.deb да си свалиш и в каква последователност да ги инсталираш от тук цък

Редактирано от svetliof (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване