Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nologo

Всичко за TrustPort Antivirus, Internet Security & Total Protection

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Компанията TrustPort, a.s. предлага серия от продукти за защита на 32 и 64 битови Windows 7, Vista, Windows XP и за 32 битов Windows 2000. Това са TrustPort Antivirus, TrustPort Internet Security, TrustPort Total Protection и др.

Публикувано изображениеЛиценз: Shareware

Публикувано изображениеОфициална страница: www.trustport.com

Публикувано изображениеМирър за изтегляне на пробни версии: TrustPort Antivirus, Internet Security и Total Protection

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В края на декември Компаниата ТrustPort извади своята нова версия за 2009 година.Има промени направени в новата версия като в сkенерите,така и външния вид.Също така говорим за един \"доста голям\"Антивируc тъй като exe файла на Антивируса е само 155.8 мб!

Сегашните my 5 енжина на сканиране са:

Norman,Grisoft,Ewido Antispyware,VirusBlokada,dr.Web

Antivirus

Main features

Immediate stopping of viruses

Scanning of e-mails

Disposing of spyware

Detection of viruses on websites

Elimination of spam

Filtering of unsuitable sites

Preventing Phishing

Detection of suspicious codes

Публикувано изображение

Публикувано изображение

PC Security

Scanning of e-mails

Surfing without risks

Stopping of spam

Online encryption

Offline encryption

Task planner

Data shredder

Response to actual threats

Parental Lock

Interactive firewall

Boot disk

Changeable application design

Dual user interface

Site: http://www.trustport.com/index.php?id=593,1118,0,0,1,0

Приятно ползване

Редактирано от Androcure06 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно говорим за нещо 2х по-тежко от BitDefender. Хубаво, но според мен енджините на Dr Web, Grisoft и Norman са достатъчни, да не кажа предостатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно говорим за нещо 2х по-тежко от BitDefender. Хубаво, но според мен енджините на Dr Web, Grisoft и Norman са достатъчни, да не кажа предостатъчни.

Да доста ми се видя тази версия.То и Ф-Secure е голяма ,но не се усеща.Hе мисля,че тук ще е така!Но от друга страна тези които имат виртуалки могат да я пробват и да споделят ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще я тествам. ;) Нека малко се разочаровам.

П.П.: Не се нарича Internet Security, а PC Security - TrustPort PC Security.

http://www.trustport.com/index.php?id=593,78,0,0,1,0

И говорим за 183MB. Затова и изискванията са такива:

Processor Intel Pentium IV, 512 MB operating memory, 310 MB free space on the hard disk

Редактирано от Fixer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще я тествам. ;) Нека малко се разочаровам.

П.П.: Не се нарича Internet Security, а PC Security - TrustPort PC Security.

http://www.trustport.com/index.php?id=593,78,0,0,1,0

И говорим за 183MB. Затова и изискванията са такива:

Да,не съм обърнала внимание,гледах Аntivirusa-той е 155.8!

Приемам корецията.

Редактирано от Androcure06 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах TrustPort PC Security, рестартирах и всичко си вървеше нормално. Направи ми впечатление многото глупости, които съдържа пакета и от там идва прекалено сложните настройки т.е. в никакъв случай един средностатистически домашен потребител не може да се справи с това чудо. Обърнах внимание най-вече на настройките на антивирусния модул, където направих всички настройки на максимум, бяха изключени някои важни настройки. Включих всички енджини и то на максимум. Рестартирам компютъра и........ That's all. Блокира компютъра и няма накъде, направо видя сметката на: Intel® Core2 Duo CPU E7200 2.53 GHz 2GB Ram DDR2 Реших да го махна с такъв продукт, не може да се работи.

Редактирано от Fixer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах TrustPort PC Security, рестартирах и всичко си вървеше нормално. Направи ми впечатление многото глупости, които съдържа пакета и от там идва прекалено сложните настройки т.е. в никакъв случай един средностатистически домашен потребител не може да се справи с това чудо. Обърнах внимание най-вече на настройките на антивирусния модул, където направих всички настройки на максимум, бяха изключени някои важни настройки. Включих всички енджини и то на максимум. Рестартирам компютъра и........ That's all. Блокира компютъра и няма накъде, направо видя сметката на:

Intel® Core2 Duo CPU E7200 2.53 GHz

2GB Ram

Реших да го махна с такъв продукт, не може да се работи.

Ха ха ха,много ме разсмя като прочетох това!

Да казах ти,че е яка програма.На практика не могат да работят всичките Еngine наведнъж макар,че съм с по-як комп от твоя пак ми се точеше(Intel Core Duo Centrino 4 Ram)Най добрия вариант е да се оставят 2 енжина-този на Еwido и Norman-за реален скан !A za scan on demand 4-te Engina

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха ха,много ме разсмя като прочетох това!

Да казах ти,че е яка програма.На практика не могат да работят всичките Еngine наведнъж макар,че съм с по-як комп от твоя пак ми се точеше(Intel Core Duo Centrino 4 Ram)Най добрия вариант е да се оставят 2 енжина-този на Еwido и Norman-за реален скан !A za scan on demand 4-te Engina

Инсталирах програмата на Microsoft Virtual PC 2007 SP1

Публикувано изображение

Не усещам забавяне при включени следните енжини:

Публикувано изображение

Някой ще даде ли някакви препоръки за настройки

Мерси Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз така бих ги оставила енжините вътре обаче в настройките сам ги разгледай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да там ги разгледах.Наистина поставих всичко както трябва и въпреки това - ще цитирам мой пост

http://4storing.com/05h66/85fafd617524d3bde474605320b50f53.html

Scanning report

Date: Wednesday, January 21, 2009 12:28:17 AM

Target:

C:\Documents and Settings\USER\Desktop\malware.rar

Options:

File types to scan All files

Heuristic analysis Enabled

Sandbox Enabled

Scanning compressed files Enabled

Use excluded extensions Disabled

Excluded extensions Not defined

Use excluded objects Disabled

Excluded objects Not defined

Antivirus version:

TrustPort Antivirus 2.8.0.2196

Results:

Files:

File path Scanning result Virus name Cleaning action

C:\Documents and Settings\USER\Desktop\malware.rar\setup_241_3777_.exe Infected!

SillyRCE.837 Delete

Statistics

Boot sectors:

Scanned: 0

Infected: 0

Repaired: 0

Files:

Scanned: 8

Infected: 1

Renamed: 0

Quarantined: 0

Deleted: 0

Registry keys:

Scanned: 0

Infected: 0

Deleted: 0

Generated by TrustPort Antivirus, Copyright © 2008 TrustPort, a.s.

Брадясах докато сканираше :rolleyes: със всичките си енжини Публикувано изображение

Ужасно бавен скан,разхивирах файла и отворих папката-програмата не реагира по никакъв начин ;)

Прехвърлих архива в реалният комп и Касперски го затри начаса,а TrustPort намери само един заразен файл.

Ще я пробвам отново но вече се замислям дали изобщо си заслужава труда Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

TrustPort PC Security

Тази програма за сигурност притежава всички възможности за пълноценна защита на вашата система. Има включени антивирус и антиспай модули, защитна стена, анти-спам, възможност за защита на персонални данни и още...

Публикувано изображениеЛиценз: Trial

Публикувано изображениеОфициална страница: www.trustport.com

Публикувано изображениеDownload: TrustPort PC Security 2009 2.0.0.1259 (192 MB)

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес деинсталирах програмата.

Причини:

-това че е сред 5 най добри не го констатирах

-стената не е нещо повече от ползваните досега

-антивируса не засича повечето реални заплахи в реално време,позволява свалянето им на харда.

-има прекалено много излишни модули вътре,все едно съм взел багер за да засядя цвете Публикувано изображение

-сканира ужасно бавно и неефективно

-наистина товари системата невероятно много и при зареждане и при бразуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес деинсталирах програмата.

Причини:

-това че е сред 5 най добри не го констатирах

-стената не е нещо повече от ползваните досега

-антивируса не засича повечето реални заплахи в реално време,позволява свалянето им на харда.

-има прекалено много излишни модули вътре,все едно съм взел багер за да засядя цвете Публикувано изображение

-сканира ужасно бавно и неефективно

-наистина товари системата невероятно много и при зареждане и при бразуване.

Напълно съм съгласна с теб,че е тромава все пак има 5 енжина в нея!

Не знам защо компанията е решила така!

Въпреки всичко аз мисля че не е за слаби PC-та!

Стената!.........Ако ше гледаме перфектност....стената на Каспер не е на първо място,но аз го харесвам като цялостен пакет и от цялостните пакети само той си заслужава!

Все пак нека се пробва само Антивируса може да имаме дрyго мнение....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стената!.........Ако ше гледаме перфектност....стената на Каспер не е на първо място,но аз го харесвам като цялостен пакет и от цялостните пакети само той си заслужава!

Не става въпрос за стената.Там нещата не са критични,добрата стена за мене не е на Касперски,а Outpost въпреки,че ми харесва и Comodo но пък с тези тъпи въпроси...искаш ли?...наистина ли?...пак си помисли.... :laughing5:

Все пак нека се пробва само Антивируса може да имаме дрyго мнение....

Нали най вече антивируса ме издразни

Въпреки всичко аз мисля че не е за слаби PC-та!

Ха,ха пробвано е на сравнително добра машина :tease: е не четириядрен процесор но ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TrustPort Antivirus, Internet Security & Total Protection 11.0.0.4550

Сваляне:

http://www.trustport.com/en/download

Файловете са над 160 МБ? Представям си колко ще е лека като програма....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файловете са над 160 МБ? Представям си колко ще е лека като програма....

Най-много да са го наблъскали с още някой друг енджин. G DATA? :blink: Това май е за веселата тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-много да са го наблъскали с още някой друг енджин. G DATA? :blink: Това май е за веселата тема...

Колкото и да е странно, G Data се оказа изненадващо лека при мен, доколкото може да е лек антивирус с два енджина. Големината не винаги е решаваща - тествал съм програми, които с инсталатор от по 20-ина мегабайта карат компютъра да работи, сякаш е потопен в мармалад, и такива, чийто инсталатор е по 150+ МВ, а не се усещат. Въпрос на индивидуална конфигурация, настройки и т.н...

Засега пробвам друг, непознат за мен до този момент антивирус, но този ще бъде следващият, който смятам да опитам - чехите знаят какво правят. Примери колкото щеш - Avast, AVG...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TrustPort Antivirus, Internet Security & Total Protection 11.0.0.4558

Сваляне

Реших и аз да го пробвам това, още повече, че бях обещал.

Инсталирах само антивируса, без стени и други екстри. Първи впечатления:

Не бави кой знае колко системата при стартиране. От момента на зареждането на сплаш-екрана до окончателното отваряне на двете икони в трея минаха 47 секунди. Това добре, ама нужно ли е да са две?

Trial лицензът ми активира само два енджина (първоначално за мой ужас) - на AVG и BitDefender.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Самата програма не е от най-леките: стартира общо 5 процеса: avas.exe, avcom.exe, avss.exe, tpmgma.exe и tptray.exe:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Дотук добре. Опитах се да я настроя да се ъпдейтва на всеки час. И... (не че не мога да я обновявам ръчно, при което обаче излиза досадно напомняне, че ползвам Trial версия):

Публикувано изображение

Сравнително лесен за обслужване интерфейс - нито много натруфен с опции, нито от най-бедните:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Пуснах я да сканира и за моя изненада се оказа, че в сравнение с други програми, които съм използвал, работи със сравнително малко товарене на машината, за съжаление за сметка на бързината - не е от бързите. Не бави интернет връзката, нито сканира надълбоко файловете, след като се свалят, което е и плюс, и минус. При пъри достъп до файл, за сметка на това, се бави доволно дълго при неговото сканиране и сканирането на изпълнимия файл на програмата, с която се отваря, като пиковото натоварване на системата в зависимост от файла достига доста сериозни размери - общо за всички процеси над 520 МВ! После се успокоява. Вторият достъп вече е доста по-бърз.

Това е засега. Ще има и продължение по-нататък, като събера повечко впечатления.

EDIT: Междувременно реши самоволно да си сканира нещо, без да ме пита, а след десетина минути спря. Хм...

Братушките изказват най-добри мнения за нея. Даже промоция има, само дето е за USB версията:

http://www.trustport.../ac/softonic/en

Класация | Отзиви

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах, вярно и аз я тествах. Значи при стартиране на компютъра има забавяне. [при 512 RAM]. След като зареди Windows трябва да изчакам 30-40 секунди и чак тогава се стартира програмата, но пък не бави интернет връзката. Има полезни настройки в Expert Settings. Хм... за ловенето .... ами лови....не всичко, но мога да кажа 80-90%, все пак е с два енджина (AVG, Bitdefender). За сканиране на определен файл времето при мен е: 15-20 секунди. :)

Обновява се по- бързо от примерно Касперски.

Пример:

• При Kaspersky- 1час 37минути (78 MB - 11 kb/s)
  • При TrustPort- 45минути (70 МВ - 25 kb/s)

На мен лично програмата ми допада и ще продължа да я тествам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TrustPort Antivirus, Internet Security & Total Protection 11.0.0.4575

Сваляне

Още нещо, което не ми харесва в програмата - оказа се, че не ми позволява да ъпдейтвам разширенията на Firefox. Трябва да изключа On-Access скенера и едва тогава обновленията се инсталират без грешки по време на инсталацията. Иначе се оказва едно доста добро решение. Чета в чуждите форуми, че при регистриране с легален ключ на програмата се включва и трети енджин - на Dr. Web.

Публикувано изображение

Още два минуса: в Trial версията, с която разполагам (макар да намерих начин да удължавам срока й на практика неограничен брой пъти с по един месец, не особено по правилата), проверката на интернет трафика не е налична. При обновяване с всяка нова версия след рестартиране на компютъра приложението самоволно започва сканиране на системните файлове, без да пита никого, и така до следващото обновяване.

Плюсове: почти не се усеща на системата, освен краткото време за изчакване при стартирането й и понякога няколкото секунди изчакване за анализ на новосвалени файлове при отваряне на папките със сваляния.

Публикувано изображение

Още едно ограничение за Trial версията - двата бутона са неактивни и никакво действие не ги активира:

Публикувано изображение

EDIT: Преди малко ми предложи да го обновя до следващата версия, според съобщението - Maintenance Release. Поредната серия от два-три ъпдейта през ден и после - две-три седмици затишие?

Версията вече е 11.0.0.4574. Сваляне: http://www.trustport.com/en/download - пак Maintenance Release. Няма ги досадните напомняния, че срокът на Trial версията изтича, нито съобщенията след ъпдейт на антивирусната база. Всичко останало си е постарому, освен това, че (май) стартира малко по-бързо заедно със системата. След първите няколко фала засега провал няма. :eek:

Свалянето е по стария линк.

Друга новост:

Компания ДинаСофт совместно с компанией TrustPort с 15 ноября объявляют новогоднюю акцию:

«2011 – год без потерь. Тотальная защита данных на вершине современных технологий».

Условия акции:

— 4 месяца использования антивирусного решения TrustPort Total Protection БЕСПЛАТНО!

— Последующая годовая подписка со скидкой 25%.

— В итоге вы получаете лицензию на 16 месяцев по цене годового обновления.

http://www.dynasoft.ru/news/spec/?newsid=25

EDIT: Версията е вече 11.0.0.4575. Обновлението идва само през автоъпдейта, на сайта си остава 11.0.0.4574.

Публикувано изображение

Появи се и видеоревю на TrustPort Internet Security 2011:

EDIT:

Блокирането на инсталиране на добавки за Firefox вече го няма. По повод споменатото по-горе сканиране на трафика:

Web Protection

Web pages are the most common source of virus infections therefore the program scans files while they are being downloaded from the internet. It is possible to automatically identify data streams such as audio or video transmissions which it is not necessary to scan. Typical phishing sites are identified and blocked.

EDIT - 22 март 2011 год.:

Версията е вече 11.0.0.4610 .

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 1 седмица съм с тази антивирусна с легален лиценз за 1 година . Нещата които ми направиха впечатление са лекотата и на работа и удобния интерфейс. В интернет пространството по тестовете твърдят ,че дава много фалшиви аларми което не съм пробвал на практика. От темата тук забелязах че ползва скенерите на AVG и Bitdefender . Нивото и на засичане на заплахите е сходно с Аваст и Авира като разликата с тях е липсата на линк скенер което си е пропуск. Ъпдейтите са 2-3 пъти дневно и не товарят системата изобщо. Доволен съм от продукта и смятам да се задържи за по дълго на компютъра ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

От темата тук забелязах че ползва скенерите на AVG и Bitdefender .

Dr.Web няма ли го? Редактирано от Lost in (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...