Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

CPU: AMD Athlon XP 2800+BOX

MB : Asus A7N8X-E Deluxe

SM : 2x256MB DDR400 A-DATA

HDD: 160GB HITACHI 7K250/7200/8M

FDD: 1.44MB nec/black

Video: ASUS A9550GE/TD/128M

CASE : FOXCONN 3GTS001/FSP 400W PFC

Monitor: LG Flatron L1750S 17" LCD

CD/DVD :SAMSUNG

CD/RW :LG

MOUSE :Logitech

Keybord:Logitech

Значи това ми е моито решение за ПС искам да ми кажете какво мислите ????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a колко кинти струва това нещо, харда неми харесва по добре си купи 160, Seagate, SerialATA, 7200, 8192k

и DVD-rom ти нетребва нито CD-записвачка.

куписи Някоя DVDRW например LG DVDRW GSA-4163B, Ram 5x, +R 16x, -R 16x, +RW 8x, -RW 6x, DVD 16x, CDRWR 40x24x40x

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2x256 РАМ стигат ли? И VC ми се струва слабичка... А да, виждам че държиш на монитора... Е зависи за кво ти трябва компютър!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде скъпо ми се струва!

Ако можеш оттърви се от ДВД-то и си купи ДВД писачка - евтини са.

Лично харесвам повече мониторите на Samsung. Mainstream TFT-тата им не са никак лоши!

Също Sempron 3000+ на сокет 754, с чипсет Nforce3, е по-бърза комбинация от избраната, а почти няма да доплащаш.

Добре е да увеличиш и рам-та на 1 гб, а за видеокартата - каквото остане не се колебай да инвестираш... :bye:

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
a колко кинти струва това нещо, харда неми харесва по добре си купи 160, Seagate, SerialATA, 7200, 8192k

и DVD-rom ти нетребва нито CD-записвачка.

куписи Някоя DVDRW например  LG DVDRW GSA-4163B, Ram 5x, +R 16x, -R 16x, +RW 8x, -RW 6x, DVD 16x, CDRWR 40x24x40x

<{POST_SNAPBACK}>

Какво не ти харесва харда. Hitachi в момента са едни от най-добрите дискове. И ако малко от малко беше в час щеше да знаеш, че това са дискове IBM.

infernno, не знам само дали ще намериш на пазара това дъно и този процесор. AMD спряха преди около два - три месеца производството на процесори за сокет 462, познат още като сокет А.

И не се залъгвай по LCD дисплеите на този етап. Много пари на вятъра. Няма да имаш и 70% от параметрите на обикновен CRT монитор.

А ето ти една конфигурация дето поне си заслужава париците:

MB FOXCONN NF4UK8AA-8EKRS, NF4Ultra, ATX, FSB2000MT/s, s.939, Dual DDR400/4/4G, PCI-E16x, 4PCI, Audio 7.1 realtek, GLAN, 4xSATA, Raid, 1394

CPU AMDATHLON64 3000+ /S939

FOXCONN COOLER

MEMORY KIT 2 X 512MB KINGSTON DDR400

HDD 80 GB HITACHI SATA II 3.0GB/s 7200 rpm, 8MB cashe

FDD SONY

NEC ND-3540A DVD+RW/-RW DL

GB NX66128DP/PCI-E/GF6600 128M

FOXCONN 3GTLA-475/350W

KEYBOARD COMPAQ I-NET USB Black & Silver

MOUSE LOGITECH WHEEL OPTICAL B58 USB BLACK

17" SAMSUNG 793DF /LE17KSBBQ/ SILVER FLAT,70khz,0.20mm,TCO 03

Мисля,че ще е по-добро за маалко повече от това, което ще платиш за твоята,която си описал в поста си. Погледни линка по-долу.

Виж тук

Редактирано от nickfox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
17" SAMSUNG 793DF /LE17KSBBQ/ SILVER FLAT,70khz,0.20mm,TCO 03

Абе тоя монитор не се произвежда вече. Предлагат ми 17" SAMSUNG 795 DF за 18 долара отгоре

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи това нещо струва 1200 кинта и DVD-то е от одавна и него само сще го сложа .

<{POST_SNAPBACK}>

За конфигурацията ми е трудно да преценя сега , но мисля че можеш да си използваш двд-то а отделно обаче си купи една двд записвачка-цените им паднаха и наистина си струва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тоя монитор не се произвежда вече. Предлагат ми 17" SAMSUNG 795 DF за 18 долара отгоре

<{POST_SNAPBACK}>

Ха ха ха. Някоя фирма пак са се опитвали да се правят на велики. Преди една седмица взехме 5 такива монитора. Както и да е.

Хайде, нека са го спрели. И при условие, че даваш 1200- 1300 лв. то ще се дърпаш за 18 лв.

И още нещо - когато Samsung спират от производство дадена гама модели монитори,то я спират цялата, а не само един модел. Ако е спрян 793DF, ще е спрян и 795DF. И никога няма да се каже, че 795DF ще е заместител на 793DF. Сменя се гамата модели с нова, които са на цената на предходната. И това е.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе това FDD още ли го използвате. От там ще спестиш 7-8 лева, а с тях може да си купиш 2-3 CD-RW диска. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Колкото и да обявявате флопито за умряло, то все още е необходимо. По-добре да го имаш, отколкото да изпадаш в неловки ситуации и да се чудиш какво да правиш като ти донесат информация, записана на дискета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами някои работи съм съгласен така първо за рамта мисля че може и повече поне до 1GB и kingston са мн добри така за за двд-то също съм съгласен оба4е немисля 4е видеото Geforce е по добро от Radeon-а пак и тоя компютър няма да се ползва за игри мн мн а за повечее графични програми като Autocad и тем подобни конферции на клипове и поради тая причина AMD-то го взех Athlon XP 2800 защото ще вади по голяма производителност от Sempom на 3000 примерно вярно че ще топли повече но си заслужава . момитора го вчимам LCD заради очите поради нолевата му радиация котията е Foxcon и четох 4е са наи добрите а пак за дъното ASUS мисля 4е няма конкурент за сега може би EpoX вероятно са добри .

това мисля аз но се съобразявам и сас ващо мниение ..

Редактирано от infernno (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за радиацията на монитора направо ме утрепа. Че аз като съм от 15 години зад монитор и съм минал през какви ли не модели да не би да съм вече ходещ ядрен реактор. Да не говорим, че даже очила не нося.

А иначе - по-добре си вземи система с AMD Athlon 64 s.939 и дънна платка с чипсет nVidia NForce 4Ultra.

Колкото до фирмата Foxconn, то както си се доверил на тях за кутия, то по същия начин можеш да се довериш и на дънните им платки. На тестове са се предствили почти наравно с тези на Asus. Освен това Foxconn са най-големите OEM производители на дънни платки в света. Те произвеждат болшинството дънни платки с марка Intel. Освен това произвеждат за Dell, HP и други производители на компютри. От три години излизат със самостоятелна марка на пазара. От година и половина съм с тяхна дънна платка за s. 462 на едната си машина и нямам оплавания. Много стабилна работа и никакви проблеми.

И пак - по-добре AMD Athlon 64 s. 939

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И още нещо - когато Samsung спират от производство дадена гама модели монитори,то я спират цялата, а не само един модел. Ако е спрян 793DF, ще е спрян и 795DF. И никога няма да се каже, че 795DF ще е заместител на 793DF. Сменя се гамата модели с нова, които са на цената на предходната. И това е.

Ами поне така ми казаха . Иначе разликта, доколкото разбрх е в честотата :

793DF на 70 kHz(1280х1024 65Hz), a 795DF на 85 kHz(1600x1200 68 Hz). Ако е така, вторият е много по добър и си струва 30 лв отгоре. Моят е FILIPS107Т5 и държи максимум 75 Hz на 1152х864 (30-71kHz), което е даже под необходимия минимум, a 793DF e същия.

И един пример малко встрани от темата: исках да си купя фотоапарат Sony (точната марка забравих, понеже беше отдавна). Всичко беше уредено, но когато отидох след 2-3 дни да го поръчам, се оказа че вече е спрян от производство и sony са изтеглили тези модели, та се наложи да взема новия модел за което не съжалявм разбира се.

Така, че не бих се учудил ако samsung наистина са спрели тоя модел, което би било логично с оглед на по добрите характеристики на 795DF а. А ако е останал в някое мазе, може и да се намери :blink:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване