Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

papyrus

Регистрация на МПС, моля за помощ!

Препоръчан отговор

Значи в края на януари ще ми внесат от Италия Шкода Фабия. Разбрах, че трябва да викна пътна помощ за да ми я закара до КАТ. От тука следват въпросите: - Какво трябва да платя и горе долу колко пари да си приготвя? - Какви документи са нужни? Фабиата е 1.9 SDI oт 2000г. Ходих до КАТ, но не ми обясниха мн добре. После ходих до тея бусчета и оная я питам нещо и тя само 'ше дойеш тука при нас ние ше те опраим. Пък и четох, че е по - добре да не се доверявам на тея в бусчето. Предварително ли трябва да мина на годишен техн преглед или направо там в КАТ като ми дойде реда и кога трябва да платя тея еко такси и др неща, и има ли такова гише в КАТ, където се плащат тея неща. Ще съм много благодарен, ако някой има и даде такава информация изобщо за регистрирането на МПС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да направиш следното: сутринта раничко по тъмно хващаш някой приятел да кара пред теб и ти караш фабията зад него да не се вижда че колата е без номера, и така до кат. Там той те оставя, а ти си чакаш реда и не се занимаваш с полицаи бусове и т.н. Има риск да те спре някоя патрулка, но е много малък. Ако все пак това стане ако можеш и знаеш как да почерпиш продължаваш без проблем :offtopic_s: Задължително е преди това да сключиш гражданска отговорност на колата, нищо че няма номера, те после се дописват в документите. Другият вариянт е ако имаш познат полицай можеш да го хванеш да ти я закара до кат, но колата пак трябва да има гражданска! Кола без гражданска можеш да я местиш само на платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да направиш следното: сутринта раничко по тъмно хващаш някой приятел да кара пред теб и ти караш фабията зад него да не се вижда че колата е без номера, и така до кат. Там той те оставя, а ти си чакаш реда и не се занимаваш с полицаи бусове и т.н. Има риск да те спре някоя патрулка, но е много малък. Ако все пак това стане ако можеш и знаеш как да почерпиш продължаваш без проблем :offtopic_s: Задължително е преди това да сключиш гражданска отговорност на колата, нищо че няма номера, те после се дописват в документите. Другият вариянт е ако имаш познат полицай можеш да го хванеш да ти я закара до кат, но колата пак трябва да има гражданска! Кола без гражданска можеш да я местиш само на платформа.

хаха къв е смисъла да ги черщя като за превоза са ми 40 лв. Няма смисъл.

Другите въпроси са ми по - важни. Мерси все пак. А да ме насочиш към коя гражданска да се "присъединя"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай да имаш инструменти в себе си, защото могат да ти потрябват. Иначе за таксита, мъжа ми мина тази процедура и аз не съм наясно :speak: Но задължително имаш една еко такса, която се определя в зависимост от автомобила. Със застраховките и простотиите в КАТ на нас ни излезе около 1000 лв... нещо такова.

Редактирано от dindi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеи ако искаш мога да ти помогна за регистрацията на МПС аз сам регистратор в кат бургас тожа е телефона ми 0887 193 213

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предварително си намери номерата на шаси и двигател , защото ако липсват или нещо не съвпадат е голям зор, за документите ще се ориентираш на място, дано само да не хванеш голяма опашка

Редактирано от vivilon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един съвет от мен :cheers:, вземи спален човал, че пред кат е километрична опашка! Само ядове там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предварително си намери номерата на шаси и двигател , защото ако липсват или нещо не съвпадат е голям зор, за документите ще се ориентираш на място, дано само да не хванеш голяма опашка

Ми те ше ми пратят всички документи, а и не вярвам нещо да не съвпада, защото колата е купена нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеи ако искаш мога да ти помогна за регистрацията на МПС аз сам регистратор в кат бургас тожа е телефона ми 0887 193 213

Благодаря, благодаря, благодаря! Благодарение на този форум намерих безценна помощ за регистрацията на колата ни в Бургас. Беше ми за първи път, освен това живеем далече от Бургас и трябваше да се приберем до вечерта. Много точно момче, за нула време свърши работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, благодаря, благодаря! Благодарение на този форум намерих безценна помощ за регистрацията на колата ни в Бургас. Беше ми за първи път, освен това живеем далече от Бургас и трябваше да се приберем до вечерта. Много точно момче, за нула време свърши работата.

А ти сигурен ли си, че преди това не си регистрирал ник loplo?

Че силно намирисва на реклама тука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти сигурен ли си, че преди това не си регистрирал ник loplo?

Че силно намирисва на реклама тука.

Не, не е реклама, и не е лопло. :lol6: Написах коментара съвсем искрено, защото съм доволна, пък който иска да вярва. Регистрирах се специално за да благодаря. Това е. Редактирано от nov-shofior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак не ми стана ясно, но май около 1000 лв 'ше ми трябват. Чудя се, да си правя ли автокаско? Какво 'ше кажете по въпроса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак не ми стана ясно, но май около 1000 лв 'ше ми трябват. Чудя се, да си правя ли автокаско? Какво 'ше кажете по въпроса :clap:

60-70лв. за номера и талон

200-300лв. за еко такса (данак скрап)

20лв.за заявление

ако документите за покупко продажба са на различен език от БГ трябва да им направиш превод предварително 10-20лв.

задължително гражданска 150-200лв.

в колата трябва да имаш аптечка пожарогасител(прахов) и малко резервни крушки.

съвет ако има големи опашки мини предния де и си направи заявлене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

1.2 Форумът да се ползва по предназначение. Той не е място за явна и пряка реклама, политическа агитация и др. подобни.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

1.2 Форумът да се ползва по предназначение. Той не е място за явна и пряка реклама, политическа агитация и др. подобни.

И колко 'ше излезе тая помощ? Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук всичко ясно. Темата ми е полезна. Само не мога да разбера колко ще струва еко таксата. Търсих в нета, попаднах на наредбата за тия такси, обаче нищо не пише за конкретна сума. Някой може ли да каже в крайна сметка колко пари е тая такса, защото в нета чета различни числа. Предполагам за всяка кола е различен размера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук всичко ясно. Темата ми е полезна. Само не мога да разбера колко ще струва еко таксата. Търсих в нета, попаднах на наредбата за тия такси, обаче нищо не пише за конкретна сума. Някой може ли да каже в крайна сметка колко пари е тая такса, защото в нета чета различни числа. Предполагам за всяка кола е различен размера.

да прав си зависи от годината на производство.

с това се занимавам .

но разликите не са сериозни.

все пак има варианти и за врътки.

УСПЕХ Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За VW Голф 4 1998 1,9 ТДИ, колко ще дойде?

от къде е вноса братле?

с врменнни или с платформени номера е?

автокъщитите удрят дубъл.

иначе предлагат услугата.

с временните караш месец,а с другите три до регистрация.

стоварваш колата пред КАТ и пишеш че е доставена с автовоз.

иначе за тази кояо си посочил около 2стоянки Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вноса е от Италия. Номерата са немски и предполагам са фалшиви. Ако я карам до КАТ с автовоз предполагам, че поне временни ще ми трябват... или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вноса е от Италия. Номерата са немски и предполагам са фалшиви.

Ако я карам до КАТ с автовоз предполагам, че поне временни ще ми трябват... или?

не автокъщите предлагат регистрации без да се занимаваш ти ,но..............

временните номера са за месец и са 70 лв.

да я транспортираш до мястото където ще я регистрираш.

не номерата не са фалшиви, те са оборотни.

с едни номера минават 20-30 коли.

след регистрацията се връщат.

докато времените ги прибират.

и айде ътре 70лв.

абееее всичко е спорт и музика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най добре и бързо регистрация става по следният начин. има само една малка подробност, че трябва 2 пъти да се ходи до КАТ. Но така се избегват опашки и много нервеи повярвайте ми :) 1- отиваш само с документите на колата и правиш застраховка ГО 2- от същите гишета то4но пред канала в КАТ си плащаш еко-таксата 3- нареждаш се на опашка пред гишетата за да си пуснеш заявление - 18-20лв. 4- след като ги направиш тези неща, си готов с изрядни документи да вкараш колата на канал. 5- на другата сутрин ставаш много рано и паркираш пред външните врати на двора в КАТ, след което в 8:30 те се отварят и се нареждаш с колата пред някой канал, но не 1-ви! канал ,а или 2-ри или 3-ти! 6- ако колата ти е чисто нова, и има ПВЦ капак на двигателя, сваляш го предварително за да може каналджията да види необходимото, защото ако не си го направил той се изнервя още като отвориш капака! 7- не се правиш на свидлив и все пак с усмивка на уста го питаш нещо да го почерпиш кафенце мафенце... за да ти мине по леко процедурата, иначе се мръщят.. офкат пуфтят. и се чудят кво да измислят . буташ там 10 15лв. и да си спокоен че той ше те пусне на бързо... без вече да се чуди за кво да се заяде. 8- минаваш канала, паркираш от вън и се нареждаш вътре на (забравих кой номер беше гишето) за да платиш за номерата и новите талони на колата. 9- седиш точно на изхода на хангара от който си излязал с колата и чакаш да извикат името ти. Те идват с готовите номера и документи в ръка! връчват ти ги, щамповат ти номерата и си готов! ако върви всичко нормално както трябва.. цялата процедура отнема 2 часа и половина най- много 3 . п.с. Моля някой от колегите които разбират, ако греша нещо да ме поправят. благодаря :cool:

Редактирано от Alon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...