Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Странен проблем с Windows Server 2003

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! Инсталирах Windows Server 2003, но срещнах много странен проблем с разрешаването на бисквитки под тази ОС. Проблема е следният. Когато влезна, в който и да е торент сайт не мога да се логна, защото ми пише, че Cookies трябва да са разрешени. Интересното е, че Cookies са позволени от всички браузъри, които ползвам, а те са Internet Explorer и Mozilla Firefox 3.0.5. Пробвах всичко! Нищо не помогна! Следвах указанията в хелпа на самия Win, следвах указанията и от сайта на Microsoft и евентуалните причини, които го пораждат, но уви към момента нищо не помага. Ако някой може би се досеща за какво иде реч нека да пише. Ще бъда много благодарен.

П.С. Проблема го има само при опит за лог в някой торент сайт.

Редактирано от um4ooo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми то това не е за да ровиш по тракерите направено

ти щом с IE неможе да работиш каде си литнал на сървърна система

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ми то това не е за да ровиш по тракерите направено

ти щом с IE неможе да работиш каде си литнал на сървърна система

IE РАБОТИ!!!! С изключение на този проблем. Не те питам да ми даваш съвети кое за какво е, а дали може да се отсрани този проблем! Защото p2p поддръжката е позволена под тази сървърна система, което би трябвало да означава, че системата може да ползва торент системата. Голям учен си няма що! Друг път, чети по-внимателно постовете. Къде съм казал, че не мога да работя с IE!? Правиш си съчинения по картинка.

@alexdimov - На 2003 DEP по default е включен само за system programs и services. DEP е за предотвратяване на евентуални щети от вируси или зловредни кодове, които могат да навредят на програми зареди в паметта и използвани от ОС. Тъй като моя процесор не използва така наречената hardware-based DEP трябва да се задоволя само със софтуерната поддръжка. За мен няма връзка между моя проблем и DEP. Но иначе пробвах и двете опции, както каза и не стана. Мерси иначе, ако се сетиш друго казвай. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека преди мен много добре ти го е казал - това е Сървър а не бъзикня с която "умници" като теб да се мъчат да влизат по разни пиратски сайтове. След като не можеш едни кукита да оправиш къде си тръгнал да се занимаваш с сървърни операционни системи. Инсталирай си Уиндоус 98 и ще си решиш всички проблеми които имаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Човека преди мен много добре ти го е казал - това е Сървър а не бъзикня с която "умници" като теб да се мъчат да влизат по разни пиратски сайтове. След като не можеш едни кукита да оправиш къде си тръгнал да се занимаваш с сървърни операционни системи. Инсталирай си Уиндоус 98 и ще си решиш всички проблеми които имаш.

Ми дай ми акъл като се пишеш разбирач! Целия съм в слух! Не искам Windows 98! Не ме интересува вие какво мислите, че трябва да се прави с тоя сървър, за какво е и за какво не е. А относно това като гледам вие сте тъпите не аз. А относно тоя преди тебе, той даже ника не си е написал правилно, а пък да не говорим, че тръгнал да ми дава акъл. Питам просто и понеже не знаете отговора ми пишете някакви тъпи постове, че не съм знаел как да оправя Cookies. ОТНОВО ПОВТАРЯМ! Cookies са активирани и се приемат от другите сайтове, само с торентите е проблема. КЪДЕ ТРЯБВА ДА ГО НАПИША ЗА ДА ГО РАЗБЕРЕТЕ! На патагонски ли да ви го кажа бе хора!!! :rolleyes:;) Вие двамата! Не пишете в темата ми, защото за мен сте напълно безполезни щом не можете да ми помогнете, поне не пречете и не ме ядосвайте допълнително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че трябва да има опция в IE за ръчно добавяне при приемане на cookies от определени сайтове,но не съм сигурен трябва да проверя но Surver 2003 не ми е под ръка в момента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте на всички! Инсталирах Windows Server 2003, но срещнах много странен проблем с разрешаването на бисквитки под тази ОС. Проблема е следният. Когато влезна, в който и да е торент сайт не мога да се логна, защото ми пише, че Cookies трябва да са разрешени. Интересното е, че Cookies са позволени от всички браузъри, които ползвам, а те са Internet Explorer и Mozilla Firefox 3.0.5. Пробвах всичко! Нищо не помогна! Следвах указанията в хелпа на самия Win, следвах указанията и от сайта на Microsoft и евентуалните причини, които го пораждат, но уви към момента нищо не помага. Ако някой може би се досеща за какво иде реч нека да пише. Ще бъда много благодарен.

П.С. Проблема го има само при опит за лог в някой торент сайт.

Току що пробвах логване в замунда.

Никакъв проблем.

Пробва ли да ресетнеш настройките на IE ?

Редактирано от Ken (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми дай ми акъл като се пишеш разбирач! Целия съм в слух! Не искам Windows 98! Не ме интересува вие какво мислите, че трябва да се прави с тоя сървър, за какво е и за какво не е. А относно това като гледам вие сте тъпите не аз. А относно тоя преди тебе, той даже ника не си е написал правилно, а пък да не говорим, че тръгнал да ми дава акъл. Питам просто и понеже не знаете отговора ми пишете някакви тъпи постове, че не съм знаел как да оправя Cookies. ОТНОВО ПОВТАРЯМ! Cookies са активирани и се приемат от другите сайтове, само с торентите е проблема. КЪДЕ ТРЯБВА ДА ГО НАПИША ЗА ДА ГО РАЗБЕРЕТЕ! На патагонски ли да ви го кажа бе хора!!! :rolleyes::beer11: Вие двамата! Не пишете в темата ми, защото за мен сте напълно безполезни щом не можете да ми помогнете, поне не пречете и не ме ядосвайте допълнително.

А какво ти казаха от поддръжката на Microsoft? Или си откраднал софтуера и сега се държиш като хванал бога за шлифера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що пробвах логване в замунда.

Никакъв проблем.

Пробва ли да ресетнеш настройките на IE ?

Хора. Пробвах всичко. И от майкрософт ме пратиха на тяхната хелп страница, където пишеше от какво може да бъде породен този проблем, нищо не помага. Рестнах всичко! Пуснах IE да приема всимки Cookies от всякакви сайтове, пак нищо! Същото! Не знам какво да правя вече, отчайвам се, а XP да качвам само за едни тъпи торенти не мога да си го позволя. sad.gif

П.С. Направи ми впечатление, че настройките на IE бяха сетнати да не приемат и ActiveX Control, аз го позволих и няма проблем с него. Да не би да има някаква връзка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хора. Пробвах всичко. И от майкрософт ме пратиха на тяхната хелп където пишеше от какво може да бъде породен този проблем, нищо не помага. Рестнах всичко! Пуснах IE да приема всимки Cookies от всякакви сайтове, пак нищо! Същото! Не знам какво да правя вече, отчайвам се а XP да качвам само за едни тъпи торенти не мога да си го позволя. sad.gif

П.С. Направи ми впечатление, че настройките на IE бяха сетнати да не приемат и ActiveX Control, аз го позволих и няма проблем с него. Да не би да има някаква връзка?

МОга ли да предложа просто решение: ползвай друг броузер, например firefox

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
МОга ли да предложа просто решение: ползвай друг броузер, например firefox

Той използва и IE и Firefox.

Според мен проблема не е в Windows а в сайтовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Той използва и IE и Firefox.

Според мен проблема не е в Windows а в сайтовете.

Нищо им няма на сайтовете, единствено те питат за флаш-контрола. Иначе няма проблем с достъпа, свалянето и т.н. Обозени са му политиките на профила. Поне. Ето и аз се логнах преди малко в един нашите, никакъв проблем и то с ИЕ:

bdf8b0519718cc09.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нищо им няма на сайтовете, единствено те питат за флаш-контрола. Иначе няма проблем с достъпа, свалянето и т.н. Обозени са му политиките на профила. Поне. Ето и аз се логнах преди малко в един нашите, никакъв проблем и то с ИЕ:

Ако не му приемаше кукитата от всички сайтове, бих се съгласил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема според мен е в security-то на самата операционна система, от някъде мисля, че е настроена да не приема бисквитки от торент сайтовете. Направи ми впечатление, че не мога да добавя www.###### i www.###### в trusted. Kато затворя прозореца и го отворя пак, като чели не съм ги добавял изобщо. Ползвах и Firefox, Google Chrome, TheWorld Bowser и навсякъде се приемат бисквитки с изключение на тези от торент сайтовете. Peer to peer съпорта е включен, отново повтарям за неразбралите. :)

@Ken - С коя операционна система пробва!? С Windows 2003 Server ли или с обикновено XP? Въпроса се отнася и до kmvasilev. Ако сте го направили със същата операционна система ще помоля някой от вас да ми прати точно тази версия, с която е успял да се логне в торент тракерите. Благодаря предварително!

Забележка: тук проблема е по-глобален има проблеми с приемането на Cookies под всички бръузъри и със всички торенти, които изискват лог.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема според мен е в security-то на самата операционна система, от някъде мисля, че е настроена да не приема бисквитки от торент сайтовете. Направи ми впечатление, че не мога да добавя www.###### i www.###### в trusted. Kато затворя прозореца и го отворя пак, като чели не съм ги добавял изобщо. Ползвах и Firefox, Google Chrome, TheWorld Bowser и навсякъде се приемат бисквитки с изключение на тези от торент сайтовете. Peer to peer съпорта е включен, отново повтарям за неразбралите. :)

@Ken - С коя операционна система пробва!? С Windows 2003 Server ли или с обикновено XP? Въпроса се отнася и до kmvasilev. Ако сте го направили със същата операционна система ще помоля някой от вас да ми прати точно тази версия, с която е успял да се логне в торент тракерите. Благодаря предварително!

Забележка: тук проблема е по-глобален има проблеми с приемането на Cookies под всички бръузъри и със всички торенти, които изискват лог.

Пробвах с Windows Server 2003 R2, Standard Edition, Service Pack 2.

Няма никаква възможност да ти я изпратя. Съжалявам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване