Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ,искам да си взема комп до 400лв спрял съм се на тези комп1 . комп2 ,комп3 или комп4

или ако някой има идея за по-добра конфигурация моля да ми даде съвет.Благодарско

Исмам да попитам и какво е мнението ви за компютрите от Метро или Техномаркет.

Редактирано от cheefer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да отделиш 450лв? Ако да имам следното предложение:

MSI K9A2VM-F V2, AMD780V

AMD X2 5000+ BOX

2x1GB DDR2 800 A-DATA

Hitachi 320GB SATA 16MB

JNC RJA-304D, ATX-350PNF Fortron

NEC 7200S SATA

KBD+Mouse

Никога не си купувай компютър от бакалия(Техно-нещоси, Влак, Супермагазин) - обсъждано е толкова много пъти във форума. Само пусни търсачката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI K9A2VM-F V2, AMD780V

AMD X2 5000+ BOX

2x1GB DDR2 800 A-DATA

Hitachi 320GB SATA 16MB

NEC 7200S SATA

KBD+Mouse

Никога не си купувай компютър от бакалия(Техно-нещоси, Влак, Супермагазин) - обсъждано е толкова много пъти във форума. Само пусни търсачката.

Даното няма вградено видео!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI K9A2VM-F V2, AMD780V

AMD X2 5000+ BOX

2x1GB DDR2 800 A-DATA

Hitachi 320GB SATA 16MB

NEC 7200S SATA

KBD+Mouse

Мисля че тази конфигурация е добра ,но искам да уточним дали тази цена е крайна дали е с ДДС .И от коя фирма е примера.Защото не на всякъде цените са еднакви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MB: ASROCK G31M-S - 80лв.

CPU: E5200 - 140лв.

RAM: A-Data 2GB DDR II 800 - 40лв.

HDD: Hitachi 320GB 7200 16MB SATA II - 85лв.

DVD: NEC DVD-RW AD-7200S /SATA/BLACK - 35лв.

CASE: 30лв. sad.gif

PSU: Forton 350W PNF - 50лв.

~460лв. Една платка рам, та като сложиш след време още една, да стане 2x2. Защото с 2GB е малко тягаво вече, а пък с 4x1 - също(при АМД). Вграденото видео е по-слабо, от предложеното на Людмил, но предложения от мен процесор е по-добър.

П.П. Предлагам това, ако решиш в бъдеще да сложиш външно видео. Защото, ще излезне по-евтино да смениш вградено видео, отколкото вградено видео и по-бавен процесор.

П.П.П. В Скай( www.sky.bg ), излиза 450.99 :ph34r:

Редактирано от P700 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
MB: ASROCK G31M-S - 80лв.

CPU: E5200 - 140лв.

RAM: A-Data 2GB DDR II 800 - 40лв.

HDD: Hitachi 320GB 7200 16MB SATA II - 85лв.

DVD: NEC DVD-RW AD-7200S /SATA/BLACK - 35лв.

CASE: 30лв. sad.gif

PSU: Forton 350W PNF - 50лв.

~460лв. Една платка рам, та като сложиш след време още една, да стане 2x2. Защото с 2GB е малко тягаво вече, а пък с 4x1 - също(при АМД). Вграденото видео е по-слабо, от предложеното на Людмил, но предложения от мен процесор е по-добър.

П.П. Предлагам това, ако решиш в бъдеще да сложиш външно видео. Защото, ще излезне по-евтино да смениш вградено видео, отколкото вградено видео и по-бавен процесор.

П.П.П. В Скай( www.sky.bg ), излиза 450.99 :)

Да, предложението наистина е добро с изключение на дънната платка. Не знам дали си пипал AsRock с чипсет за интел, ама нема такива дървета като тях. Та за това и предложих AMD, че с прилично дъно за Е5200 вече ще отидеш на 500лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, предложението наистина е добро с изключение на дънната платка. Не знам дали си пипал AsRock с чипсет за интел, ама нема такива дървета като тях. Та за това и предложих AMD, че с прилично дъно за Е5200 вече ще отидеш на 500лв.

Честно казано, не съм пипал, за Intel sad.gif . Но от това, което съм видял, за AMD, съм останал доста доволен(ако изключим клока).

П.П. Ако може да кажеш, защо си останал с такива впечатления?

Редактирано от P700 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес трябва да го купя , последно какво е по добре AMD или Intel . На кое дъно видеото е по добро не мога да разбера. ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се минавайте да взимате РС от големите супермаркети - после ще имате ядове!

търдрте специализирана фирма за РС - Jar, SKY, Most май дават малко по-ниски цени!

Редактирано от martab (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Честно казано, не съм пипал, за Intel sad.gif . Но от това, което съм видял, за AMD, съм останал доста доволен(ако изключим клока).

П.П. Ако може да кажеш, защо си останал с такива впечатления?

Последно човърках по едно 4Core1600Twins-P35, което се води уж по-висок клас. Отвратителен BIOS - толкова бъгав, че работи нормално единствено при зададени default настройки. За да разпознае процесора правилно(Е5200) се наложи да слагам друг, по-стара ревизия и да обновявам BIOS до последната версия, иначе изобщо не искаше да тръгне, честотата на FSB се задава с джъмпери(и това на дъно модел 2008г.)- абсолютно антиклокърско, при сложени различни памети - A-DATA в единия слот и SuperT в другия прави проблем. Изобщо, дъната им са офис тип - слагаш някакво процесорче за секретарката да реди пасианси и не пипаш нищо повече по компютъра. И те така. ;)

martab, последно с колко пари разполагаш и за какво ще ползваш компютъра? В момента AMD 780G/V са чипсетите с най-хубави вградени видеокарти. Ако вместо MSI-a който съм ти предложил си намериш Elitegroup A780GM-A Black, което е горе-долу същата цена ще имаш най-доброто вградено видео в този ценови клас. Последно:

Elitegroup A780GM-A Black

Х2 5000+

2GB DDR2(с тенденция да добавиш още толкова след известно време)

320GB Hitachi

DVDRW

Кутия+350W Fortron PNF - не спестявай от захранването когато взимаш компютъра. Качественото захранване е много важно за безпроблемна и стабилна работа на компютъра. По-добре 300W Fortron, отколкото 500W JNC, Codegen, Deluxe и т.н. ментета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , днес вече поръчах кампа .Ще стане за утре .Благодарско на всички , а ето и конфигорацията която си избрах и с ваша помощ .Моля коментирайте приемам критики и похвали sad.gif .Искам още съвет за този комп какъв уиндос да сложа ХР или Виста?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що на@к@ работата с тоя Codegen не знам. :blink:http://sky.bg/Details.aspx?ID=11827 - сменяй бързо с това, докато не са сглобили компютъра. Или ако го нямат в наличност искай някаква обикновена кутия и отделно 350W Fortron. Също комбинацията nVidia чипсет с Intel процесор не ми допада и съм по-навит да взема дъно с вградено видео Intel и след време да добавя отделна видеокарта. Например GIGABYTE G31MF-S2л

sad.gif Трябваше да послушаш Lyudmil и да поръчаш първата конфугурация, която ти предложи, единствено можеше да сложиш Athlon 6000 x2, защото като гледам си надвиши бюджета.

пс Бързата кучка................. нали знаеш!

joke

Бързата кучка.................планина повдига. biggrin.gif

/joke

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте , днес вече поръчах кампа .Ще стане за утре .Благодарско на всички , а ето и конфигорацията която си избрах и с ваша помощ .Моля коментирайте приемам критики и похвали sad.gif .Искам още съвет за този комп какъв уиндос да сложа ХР или Виста?

sad.gif Трябваше да послушаш Lyudmil и да поръчаш първата конфугурация, която ти предложи, единствено можеше да сложиш Athlon 6000 x2, защото като гледам си надвишил и без това бюджета.

Виж този линк!

Редактирано от kyryl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
sad.gif Трябваше да послушаш Lyudmil и да поръчаш първата конфугурация, която ти предложи, единствено можеше да сложиш Athlon 6000 x2, защото като гледам си надвишил и без това бюджета.

Виж този линк!

Да така е Athlon 6000 x2 е в някой случай по добре, но от видяното от този линк не се различават много от Intel 5200 . Другото което аз предпочетох Интел а с Асрок дъно не ми се искаше и затова надхвърлих бюджета .Само за захранването малко ме е яд ама този от магазина ме убеди че това е по добро .Дано да нямам много проблеми sad.gif .Но като цяло как е конфигорацията ?Ако гледаме от гледнаточка на вариянта Интел процесор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото си взел-взел!Свършено е вече,да ти е честито laugh.gif .По груби сметки-захранването(китайско) реално и 250 да е ,трябва да е достатъчно.Само в последствие ако решиш да слагаш видеокарта от сорта на-3850,4670,4850,4870,8800,9800,ще имаш главоболия с недостига на ток!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване