Премини към съдържанието
btotev

съвет за видеокарта към един тотален новак :)

Препоръчан отговор

cool.gif ето,че и на мене ми доде времето да си сменя видео картата,обаче и халхабер си нямам от това и търся съвет :) .

Е исками се да е 1Gb,но дали ще я подържам?

Дъното ми е http://www.biostar.com.tw/app/en-us/mb/content.php?S_ID=99

Процесора ми e http://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_4/In...X80552631).html

за тази събота съм си поръчал два рама от по 2 gb DDR2 667 mhz щот доколко четох толкоз може да подържа дъното.

Картата ще я използвам за игрички,че със сегашната ми насича,заделил съм си 120 лв за целта.

Редактирано от btotev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари, 9500GT. Ето и сравнение между 9500GT и HD4550.

cool.gif ето,че и на мене ми доде времето да си сменя видео картата,обаче и халхабер си нямам от това и търся съвет :) .

Е исками се да е 1Gb,но дали ще я подържам?

Дъното ми е http://www.biostar.com.tw/app/en-us/mb/content.php?S_ID=99

Процесора ми e http://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_4/In...X80552631).html

за тази събота съм си поръчал два рама от по 2 gb DDR2 667 mhz щот доколко четох толкоз може да подържа дъното.

Картата ще я използвам за игрички,че със сегашната ми насича,заделил съм си 120 лв за целта.

И за какво ти е 1 GB карта, ако смея да попитам? За тия пари ще са ти достатъчни 256 MB видеопамет. Чисто и просто, детайлите, с които ще играеш игрите, няма да изискват повече от 256 MB памет. За РАМ паметта ще кажа, че не ти трябва повече от 2 GB. Слабото ти място е процесора. Инвестирай в двуядрен. Не казваш, каква е сегашната ти конфигурация, за да се прецени, кое е за смяна и кое не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветът ми е да остискаш още малко и да събереш поне 160 лв за ATi HD4670 или повече за 9600GT, 4850 и т.н. Защото ще се радваш няколко месеца докато не излезне нова игра като Crysis и ще се окаже, че няма да ти върви добре и на средни детайли и пак ще търчиш да я сменяш. Т.е. картите в диапазона 80-150 лв са най-неизгодни, защото за допълнителните пари не предлагат нищо по-сериозно...

И за какво ти е 1 GB карта, ако смея да попитам? За тия пари ще са ти достатъчни 256 MB видеопамет. Чисто и просто, детайлите, с които ще играеш игрите, няма да изискват повече от 256 MB памет. За РАМ паметта ще кажа, че не ти трябва повече от 2 GB. Слабото ти място е процесора. Инвестирай в двуядрен. Не казваш, каква е сегашната ти конфигурация, за да се прецени, кое е за смяна и кое не.

Мда, повече от 256MB видеопамет трябват само ако си на висока резолюция (1600+) и искаш AAx4/8 или текстурите да са с максимум детайли. Все варианти с които карта от този ценови диапазон няма да се справи.

bildera_ тези тестове са толкова подвеждащи, че граничат с измамата. Първо не се знае драйверите на коя видеокарта доколко разчитат на процесора и паметта за да рендерират => разликите в броя кадри между едноядрен Р4 и IC2E QX9770 може да е в съвсем различна насока (за различните марки). После, броя кадри които показват са средните FPS, а не минималните стойности (от което не става ясно дори какви пикове може да има), вместо "барове" трябваше да има хронологична графика. И накрая - драйверите (и ревюто) са доста стари и не се знае наред с пачовете на игрите - доколко се е променила ситуацията.

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съветът ми е да остискаш още малко и да събереш поне 160 лв за ATi HD4670 или повече за 9600GT, 4850 и т.н. Защото ще се радваш няколко месеца докато не излезне нова игра като Crysis и ще се окаже, че няма да ти върви добре и на средни детайли и пак ще търчиш да я сменяш. Т.е. картите в диапазона 80-150 лв са най-неизгодни, защото за допълнителните пари не предлагат нищо по-сериозно...

Мда, повече от 256MB видеопамет трябват само ако си на висока резолюция (1600+) и искаш AAx4/8 или текстурите да са с максимум детайли. Все варианти с които карта от този ценови диапазон няма да се справи.

bildera_ тези тестове са толкова подвеждащи, че граничат с измамата. Първо не се знае драйверите на коя видеокарта доколко разчитат на процесора и паметта за да рендерират => разликите в броя кадри между едноядрен Р4 и IC2E QX9770 може да е в съвсем различна насока (за различните марки). После, броя кадри които показват са средните FPS, а не минималните стойности (от което не става ясно дори какви пикове може да има), вместо "барове" трябваше да има хронологична графика. И накрая - драйверите (и ревюто) са доста стари и не се знае наред с пачовете на игрите - доколко се е променила ситуацията.

Съгласен съм с теб. Просто това ревю ми попадна най-напред. Има десетки такива в интернет пространството. Като спомена драйвери ще кажа, че невероятно много съм изненадан от последните драйвери на NVIDIA 181.20 и 181.22. В 3DMark 2006 получавам с около 150 точки повече отколкото с по-старите версии. Картата ми е Inno3D 8800GT. Ще кажеш, че това са само тестове. Но как тогава да си обясня почти двойно по-голямата производителност при NFSPS? Миналата зима получих в различни нива на играта, от 45 до 60 FPS на максимум детайли, 8АА, 1280х1024. Сега, с новите драйвери - 103 FPS!

Просто вметнах като идея карта на NVIDIA ( 9500GT), която показва доста по-добра производителност при Crysis от HD4550. А с новите драйвери има вероятност и да е още по-добра. Освен това Crysis не разчита много на процесор, а на видеокарта, за разлика от NFSPS примерно, където процесора е постоянно натоварен на 100%.

Та препоръката ми е, btotev да поразгледа малко повече тестове с тия две карти в интернет и да решава. Но преди да направи това, нека поне каже старата си конфигурация, кои игри му засичат, какви игри играе и така нататък, защото проблемите може да не са хардуерни, а софтуерни.

Има и още нещо. Старият ми компютър, който е работещ в момента е със следните параметри: Celeron Northwood 2.7@3.24GHz, MP 7600GT AGP( клокната 20-на процента), 1 GB RAM, GB I865P-G, Windows SP3. Драйвери 181.20 ( преди бе с 91.74). За мое най-голямо съжаление, NFSPS ми насича през 4-5 секунди средно. FPS са невероятно малки. Преди година почти я бях превъртял с тоя комп без клокната видеокарта и без насичане. Така, че проблемът с насичането трябва да го търся другаде. Най-напред мисля да инсталирам по-нови драйвери от 91.74 и по-стари от 181.20. После ще му мисля за останалото. Между другото, успях в 3DMark 2005 да си вдигна резултата с над 200 точки, но NFSPS така и не иска да спре да насича. В менюто работи идеално, но стартирам ли игра, всичко се о****.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Просто вметнах като идея карта на NVIDIA ( 9500GT), която показва доста по-добра производителност при Crysis от HD4550. А с новите драйвери има вероятност и да е още по-добра. Освен това Crysis не разчита много на процесор, а на видеокарта, за разлика от NFSPS примерно, където процесора е постоянно натоварен на 100%.

А моята мисъл е, че и с която и да е от двете карти ще е еднакво прецакан. По-добре за събере пари за 4670 или по-висок клас видеокарта.

П.П. обърни внимание следващия път, че написах "не се знае драйверите на коя видеокарта доколко разчитат на процесора и паметта за да рендерират", а не коя игра товари повече процесора. Точно ако драйверите товарят повече от необходимото процесора - резултатът може да е играта да насича, защото не й достигат ресурси. :angry:

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А моята мисъл е, че и с която и да е от двете карти ще е еднакво прецакан. По-добре за събере пари за 4670 или по-висок клас видеокарта.

П.П. обърни внимание следващия път, че написах "не се знае драйверите на коя видеокарта доколко разчитат на процесора и паметта за да рендерират", а не коя игра товари повече процесора. Точно ако драйверите товарят повече от необходимото процесора - резултатът може да е играта да насича, защото не й достигат ресурси. :angry:

А моята идея бе, да си каже сегашната конфигурация, защото ми се струва безсмислено да се инвестира в 4 GB РАМ, слаба видеокарта и стар процесор - P4. Не знам, защо всички се хващат за RAM- а. Ако е с 1 GB РАМ, e достатъчно още една плочка от 1 GB. Тоя P4 е за изхвърляне. Вместо 120 лв. за видео, по-добре 120 лв. за двуядрен процесор. Видеото и да е слабо, няма да има големи проблеми на малко детайли. Няма да има насичане. Чисто и просто игрите ще вървят на LOW или Medium. Инвестицията във видео за 120 лева и 4 GB РАМ ще е разочарование. Играл съм Crysis с 2 GB RАМ, отличен процесор Е6750 ( дори и сега е отлично решение за игри) и невероятно слаба видеокарта с пасивно охлаждане, 64 MB видеопамет и използване на допълнителна РАМ памет - GF 6200TC ( турбо кеш!!!!!) за 30 лева миналата есен. Играта я играх на LOW , 800х600 и 20-тина FPS. Не насичаше. Процесора и 2-та GB RAM не позволяваха това. Така, че пи4, кажи поне каква ти е видеокартата. Явно е по-силна от моята 6200TC, но каква? Насичането по принцип винаги се дължи на паметта и процесора, а в редки случаи като моя, вероятно и на драйвери или софтуер. Не си се насочил правилно на тоя етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям постовете-Няма смисuл да се инвестира в стари части! По добре да се продаде старата конфигурация,заедно с парите от видеокартата-може да се сглоби нещо доста по ново и бързо.Ако не, да взема 9500,бива я за новите игри,представя се доста противоречиво-При по старата Cod4 е с 10 Fps по -малко от Cod5 :yanim: При Crysis вадя 20-34 Fps на Medium без филтрации! Не насича никъде- с по -новите драйвери ми насича леко,с по старите не! И ако ще е 9500-задължително 512 mb DDR3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека иска ново видео, а вие му предлагате ново РС. Аз предложих ASUS-EAH4550/DI/512MD3, DDR3, HDMI, HDCP защото върви около 100-110 лева, като се има в предвид неговата машина според мен няма смисъл да дава 150 лева за ГФ9500.

Редактирано от piro2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Човека иска ново видео, а вие му предлагате ново РС. Аз предложих ASUS-EAH4550/DI/512MD3, DDR3, HDMI, HDCP защото върви около 100-110 лева, като се има в предвид неговата машина според мен няма смисъл да дава 150 лева за ГФ9500.

Ами точно това се опитваме да му обясним. Всъщност, благодаря на някои хора от форума, които преди повече от година ме посъветваха да си взема нова машина за около 1200-1500 лева. Сега правя сравнение със старата си машина и виждам, коло сила съм ползвал навремето, за да изиграя едно ниво на NFSPS и Crysys.

В тоя компютърен свят, има 2 цени, които си заслужават. Едната е 650 лева за хора, които няма да играят игри , а другата е 1500 за игри.. 300 лева са за хора, които имат комп за първи път. +2000 лева са за тия, които си мислят, че баща им е Рокфелер.

Все пак се опитах да обясня на човека, че няма смисъл от глупави инвестиции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, няма смисъл да дава 150лв., за 9500GT. При положение, че я има за 115лв. ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе да взема 9500гт така или инъче процесора ще спъва като цяло много неща ще спъват, ако вземе 4670 още повече ще се спъва и няма смисъл от него при тая конфигурация, та дори и 9500гт ще я спъват останалите компоненти.Като цяло аз бих избирал между тия двете http://sky.bg/Details.aspx?ID=107 http://sky.bg/Details.aspx?ID=11478 И може би бих избрал 3650 щото е малко по-евтина и не зависи толкова от процесора колкото нвидиата. Като цяло гледай паметта да е ддр3 и да е 128бита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми старата ми карта беше GF 7100 GS 128 MB 64 bit,щом на Battlefield 1942 и Combat Wings забиваше,че дори на някой филми,смятай.

Днес отидох до първият магазин до нас и си купих това http://www.jmt.bg/index.php?go=100&jgr...843&value=2.

Утре ще ми я доставят,дано избора ми е успешен cool.gif

Просто не ми се даваха пари на куп за нов комп,а и 4 гб рам и тази карта ми дойдоха 182 лв.,след някой месец направо ще си купя ново дъно със нов процесор.

Благодаря на всички за съветите успях да се орентирам за това какво ще ми е нужно :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Утре ще ми я доставят,дано избора ми е успешен

За съжаление избора ти не е успешен , сигурно нямаш излишни финанси но това което искам да ти кажа е че с този ъпгрейд просто няма да спечелиш нищо , картата която си взел просто не струва , слаба е а и е ддр2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.