Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Къде бях миналото лято /впечатления и препоръки/

Препоръчан отговор

Вярно, че още е "дълбока зима", но сега е момента да започнем обмислянето и организирането на лятната си почивка.

Къде бяхте миналото лято /или по-миналото/, харесало ли ви е, какви са ви впечатленията, какви са били цените, бихте ли препоръчали това място на другите? Дайте телефони и адреси за контакти /не вашите/.

Редактирано от emmi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние бяхме за пореден и последен път в Албена. Това е най-уреденият и чист курорт, но за съжаление, освен че стана безумно скъп, е изцяло завладян от чужденци. Разбирай, че всички служители в курорта (наемодатели на водни колела, сервитьори, хотелски персонал, ПОЛИЦИЯ и др.) се надпреварват да угаждат на чужденците (някакви прошляци в тяхната страна, но "царе" у нас), а българите отново са третирани като роднините от село.

Така че НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ, отново със съжаление, Албена.

Тази година смятаме да се ориентираме към наемане на някаква къща/вила с кухня подобно на тези в Гърция.

Като казах "Гърция" не мога да не дам положителен вот за Халкидики, но м. Юли там е мноого горещо.

И на мен ще ми е интересно да чуя други отзиви.

Редактирано от dmanov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Черноморец, беше много спокойно и приятно. Това, което не ми хареса, е че плажната ивица беше сравнително малка. Иначе хората бяха много мили и възпитани. Общо взето половината квартири бяха празни и вървяха от 15 лв с всички екстри. Искрено го препоръчвам, но определено не е за хора тръгнали да купонясват - няма достатъчно заведение и дискотека май нито една не видях. За това пък цените по ресторантите и кафетата бяха по-ниски от софийските.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата година бяхме в Родопите. Село Горно поле, на няколко километра от Маджарово. НЕВЕРОЯТНО беше!!!!!

Мястото се казва "Дивата ферма". Държат го семейство-сладури Бети и Николай. Толкова невероятно слънчеви хора не бях срещала.

Идеята е - да си на гости. Няма навалица - дават под наем две преходни стаи със санитарен възел и отделен вход. Т.е могат да настанят максимум 5 човека.

Пълен пансион за възрастни беше 64лв, половинка за деца и за дете до 4 години безплатно.

В тази къща не се слага на масата нищо, което да е купено от магазина. Единствено безалкохолно за децата. Всичко е произведено от тях. Тези хора един ден не ни оставиха сами - всяка сутрин докато седнем на масата в двора и Бети започва да нарежда - къде ще ни разхождат днес, какво ще ни покажат, с какво ще ни хранят....

А действително има какво да се види. Мястото е резерват за лешояди - един от малкото в Европа. Седиш си, хапваш си истинско телешко и белоглавия лешояд кръжи отгоре и ти гледа в паницата biggrin.gif. Щъркелчетата се научиха да летят и почнаха да се разхождат из двора при кокошките.

Един ден дадохме 20лв на бай Любен и той ни показа как се търси злато в Арда по стария начин - с дървеното легенче. Намерихме три-четири прашинки и няколко рубинчета. Ясписи, планински кристали, опали, рубинчета, аметисти - вървиш и ги подритваш. Бети ни научи да ги различаваме.

Всеки следобед слизахме долу на Арда да се плацикаме във водата и да мятаме една въдица спортно.

Заведоха ни да видим Татул, Кромлеха, Глухите камъни, Перперикон, Големия сипей, Сивридикме, даже и разходка с кон ни организираха.

Така че горещо ви го препоръчвам това място - ще останете много доволни.

П.П - телефоните за контакти ще ги напиша по-късно, че са в бележника ми на работа.

0886 963 512, 0884 990 140 Благовеста и Николай

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не беше точно лято, през септември и уцелихме мрачно време в Германия, но пък в Холандия беше разкош откъм температура.

Впечатленията съм ги написала в блога си. Ползвахме услугите на веригите "Etap" и "Formula1" - сравнително евтини са 60-70 евро за стая за двама души, а и сутрин закуска на корем. хахаха

Телефоните в интернет може да ги намерите, макар че имам и брошурите им, но кой която страна го вълнува ще си провери.

Само в Нюрнберг бяхме в един хотел, много евтин - 10 евро на човек, при това в центъра. Но не помня как се казваше. На ъгъла се намира Burger King.

Скоро пак ми предстои пътуване, живи и здрави като се върна повече ще напиша.

А от България, много ми харесва Триградското ждрело и въобще Родопите в тази част. Обикновено като се връщаме от морето правим разходка и из България. Спим из хотели, които ги намираме в последния момент. хахаха

Редактирано от fedora (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналото лято моето семейство почива на Камчия.Препоръчвам го на всички,които са със по-ограничени финанси,бунгалата са на цена 25 лв.Верно,че ги няма екстрите на Албена или Златните...но пък това място е идеално за семейства с малки деца,и задължително да се посети от хора,които мразят тълпите и алармата.Навсякъде цари тишина,спокойствие,а природата е просто уникална.Устието на река Камчия е супер красиво при залез слънце.Разходката с лодка е 8 лева , а край теб плуват стада от костенурки.За любителите на риболова-също задължително да се посети.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бяхме в Созопол, в едно апартаментче в Стария град-изглед към морето ,всички удобства, чудесни хазяи- 100 лв на вечер, не е евтино .Красиво е . но морето е страшно мръсно. именно те ни посъветваха да не ходим на градския плаж,защото концентрацията на органични отпадъци там е най- голяма демек на л**на , а да се печем на скалите, но все пак човек иска и да поскача на вълните. Заведенията са под и рядко на средно ниво, трябва да се търси , а времето минава , едва последните три дни си намерихме убежище.Руснаци , чехи , поляци ,унгарци , явно англичаните и немците са избягали, ше бегаме и ние biggrin.gif Новия град- пустиня , едно дърво няма И за други места искам да споделя , но сега не мога laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Бяхме в Поморие и Созопол . Снимки от Поморие В Созопол бяхме в Хотел Русалка - старият Созопол . Беше страхотно - терасата точно над морето . Чуваш само шума на вълните . Созопал много ми допадна като природа но се разочаровах от унищожаването уникалността на града с тези строежи . Плажът беше много близо но пренаселен , водата с водорасли . Созопол - снимки

Миналото лято моето семейство почива на Камчия.Препоръчвам го на всички,които са със по-ограничени финанси,бунгалата са на цена 25 лв.Верно,че ги няма екстрите на Албена или Златните...но пък това място е идеално за семейства с малки деца,и задължително да се посети от хора,които мразят тълпите и алармата.Навсякъде цари тишина,спокойствие,а природата е просто уникална.Устието на река Камчия е супер красиво при залез слънце.Разходката с лодка е 8 лева , а край теб плуват стада от костенурки.За любителите на риболова-също задължително да се посети.

Доста години ходим в Камчия . Харесва ми спокойствието там и огромният плаж , но там просто няма къде да отидеш и да изпиеш едно кафе в приятно кафене . Снимки от Камчия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да се прежалиш и да пиеш кафенце на верандата пред бунгалото и повярвай ми не ми липсваха шумните кафенета от центъра на Варна.Особено като се сдушите с готини съседи!А като съм почнала да се похваля и за тази година.Вече имаме карта за 7 дни за Фичоза!Там не съм ходила!Чакам отзиви!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

миналата година май месец бяхме в Палма Де Майорка. Много е красиво и си обещахме един ден да си купим вила там :)

Август месец бяхме на Несебър и Слънчев бряг за няколко дни и установихме, че нощувка за 140 лв на вечер и закуската им от кренвирши и препечени филийки не си заслужават. Толкова невъзпитани сервитьорки по заведенията.... Знам, не казвам нищо ново. На Влас ми хареса един ресторант на братя Диневи(ако не се лъжа), но там нещата бяха на основа "познаваме се" .....

След това септември отскочихме до Канарските острови (Тенерифе).

Сега бяхме март месец в Куба. тези хора надхвърлиха очакванията ми от към обслужване.

Знам, че стратегията е българите да почиваме на Черноморието, но с този наш манталитет на "надцакването" не знам как ще се получи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що получих оферта от една къща за гости в Родопите. Ние ще бъдем двама възрастни с четири деца и излиза по 800лв общо за всички за една седмица /шест нощувки/ с включен пълен пансион. Домашна храна и нищо купено от магазина.

"Госпожо, използвам случая,че за 2-3 дни си слезох в Пловдив,за да си проверя пощата и лично да ви пиша.Тъй като вашето запитване не е съхранено,ще ви запозная с условията в Еренджиковата къща през летните месеци:нощувка по 100лв. за цялата къща /за 8-10 човека/ ,като всяка шеста нощувка е безплатна.Храна

/по желание/ обед или вечеря по 6лв. и закуска по 3лв. за възрастен,а цената за децата /от 6 до 16 години/ е наполовина.Менюто се уточнява предварително и включва домашни вкусотии от екологична чисти продукти.

За децата има детска площатка,басейн и за всички- лятна баня със слънчева вода/естествено и още две бани с тоалетни/.

За информация и резервация ми се обаждайте на 0888604472,тъй като до лятото няма да имам интернет в Кръстатица и сега пощата се следи от сина ми в Пловдив.Но при неговата заетост разбирате,че това не е най-бързата и точна форма

за контакт.

Nadia Erendjikova - manager

http://www.rodenkrai.com/krastatiza/house.html

http:// www.krastatiza.hit.bg

e-mail:[email protected]

gsm: 0888604472"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Ние бяхме в Родопите тези 6 дни :yanim: Бяхме в малко, уютно хотелче на име "Смилен"- Смолянски езера. Чудесни стаи, от прозореца имаше супер гледка към езерата и планината. Излезе ни много евтино, бяха направили много добри празнични пакети. Кухнята също е страхотна! Има и детски кът, синът ми си игра с останалите деца в хотела, необезпокоявано от коли и тълпи хора! Лятната тераса на ресторанта също е страхотна и е идеално място да си наблюдаваш детето си, докато си пиеш кафето ;) Идете, няма да сбъркате - www.hotelsmilen.com :huh:cool.gif

post-230961-1241792205_thumb.jpg

post-230961-1241792222_thumb.jpg

post-230961-1241792258_thumb.jpg

post-230961-1241792281_thumb.jpg

post-230961-1241792298_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване