Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Отчаян мъж отвлече автобус, пътуващ за Варна

Препоръчан отговор

Извади го ото контекста, приятелю... и започна началото на играта "Развален телефон".

Дори трябва да се отървем от такива опасни хора дето си правят каквото си искат.

Ето и аз ти извадих от контекста. Мутрафоните с оръжия опасни ли са. Очевидно са по-опасни, щом до жертви се стига.

Но имат оръжия. Правят ли си каквото си искат - правят си. Започни от тях.

Но първо се научи как се води диалог... при това и с цитиране и тълкуване.

Аз не се притеснявам от насочен пистолет. Притеснявам се от възпроизведен изстрел и изсртеляния по този начин куршум.

Самият пистолет никога не ме притеснявал, пък бил той със или без заглушител.

Има само два начина да провериш има ли куршум:

пистолетът да е в твои ръце (очевидно си станал герой)

куршумът да е изстрелян (варианти много след това, шом каруцата се е обърнала)

ГОЛЯМАТА РАБОТА е сравнение между това, че едва ли е голяма работа, ако някой на пешеходна те тръкне с огледалото.

Както снощи някакъв идиот е минал до сестра ми на пешеходна пътека и тя се е дръпнала назад. ГОЛЯМА РАБОТА... нали не я

е ударил. Пък и явно сме циганска държава и всички кръстовища са индийски.

За справка:

ГОЛЯМА РАБОТА

ама нали сме се запътили ето насам, бе европеецо!

забеляза ли в началото, че всички изчакват пешеходците

Е, ами тогава ГОЛЯМА РАБОТА че тоя тип е размахвал пистолет. Сега разбираш ли ми иронията или си...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 88
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

много телевизия гледат тез хора и ей кво става

аз друго не разбрах - може да отвлече автобус, а пък не може да намери човек, на когото даже и името му знае..............

много филми гледат - тва е и си мислят, че са хванали дявола за опашката

Утрешния ден ще го насочи същия този пистолет към теб и тогава някой друг ще каже ГОЛЯМА РАБОТА!

ха ха ха

оръжията не убиват хора , хората убиват хора

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, ами тогава ГОЛЯМА РАБОТА че тоя тип е размахвал пистолет. Сега разбираш ли ми иронията или си...

Не съм ..... Ако е имало някакво малко дете или някой пътник се е уплашил.Самият факт че е размахвал пистолет срещу хората го прави виновен и заслужава голямо наказание + още по-голяма глоба,извинение на хората и обещетение за нанесен евентуален стрес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Психяса народа тотално-е тва е положението

sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братле, ице_лион_о1

ти май не си гледал какви компютърни игри се играят от хлапетата като GTA, Crysis, CoD, Stalker. Гаранция, че дори и пластмасова играчка да размаха някой пич в автобус и да го играе похитител ти ше си първия от където ше размирише на напикано, че даже и на другото.

На мен кой ще миплаща стреса да гледам постоянно разголени фусти и насочили дулата от плакати на филми и списания галфоноиди!? СЕМ? НеСеРеТе... те и без това са осрани отвсякъде!

Ти или не си българин или си лицемерен. Българинът не е похитител, виж турците - да. 1985-та е пресен пример.

Българинът прави такива постъпки поради две причини

1. Отчаяние от нещо (и никога към хората като цяло, той знае, че конкретен човек, на конкретно място не си мърда пръста образно казано)

2. Така му е наредено

Редактирано от adXok (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Братле, ице_лион_о1

ти май не си гледал какви компютърни игри се играят от хлапетата като GTA, Crysis, CoD, Stalker. Гаранция, че дори и пластмасова играчка да размаха някой пич в автобус и да го играе похитител ти ше си първия от където ше размирише на напикано, че даже и на другото.

На мен кой ще миплаща стреса да гледам постоянно разголени фусти и насочили дулата от плакати на филми и списания галфоноиди!? СЕМ? НеСеРеТе... те и без това са осрани отвсякъде!

Ти или не си българин или си лицемерен. Българинът не е похитител, виж турците - да. 1985-та е пресен пример.

Българинът прави такива постъпки поради две причини

1. Отчаяние от нещо (и никога към хората като цяло, той знае, че конкретен човек, на конкретно място не си мърда пръста образно казано)

2. Така му е наредено

adXok,той самият ги играе!Не разбра ли че спориш с тийнейджър?Пропусна и трета точка:Внушение от трета страна,дискретно и добре поднесена дезинформация!Имах един познат ,който постоянно се забърква в шантави ситуации по такива причини.

Иначе напълно те подкрепям,това са причините.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта на тероризма е да тероризира, т.е. да бъде насочена агресия и насилие спрямо невинни и по този начин да се спечели публичното внимание.

Не искам да коментирам дали случката е терористичен акт, защото всичко на този свят има различни гледни точки, но знам, че е имало хора, които са били заплашени с оръжие и са се страхували за живота си. Принципно това е достатъчно, за да го класифицираме за терористичен акт.

Второ: Човека може и да има справедлива кауза, може да е отчаян и да иска да привлече вниманието върху даден проблем, но това просто не е начина. Ефективен е, за привличане на медиите, които като лешояди се спускат, за да напълнят със сензации и лични драми новините си.

Сигурно каузата е справедлива, но май има и голямо значение от коя страна на телевизионния екран или дулото се намираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не искам да коментирам дали случката е терористичен акт, защото всичко на този свят има различни гледни точки, но знам, че е имало хора, които са били заплашени с оръжие и са се страхували за живота си. Принципно това е достатъчно, за да го класифицираме за терористичен акт.

Затова трябва да умре насочил е оръжие срещу невинни граждани и може би е нанесъл психичен стрес на някой.

Ако бях полицай и имах право да убивам досега да е в гроба или в казана.А те само 72 часа арест.Нищо не е.Трябваше да му дадат 72 години затвор да видим ще посмее ли да извади оръжие пак било то за да привлече внимание.Това щеше да е за пример за другите като него.Само така ще се оправи държавата.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде стига вече. Случката приключи. Щефът на "Биомет" взе приза Мистър икономика за цялостен принос в икономическото развитие на транспортния сектор.

Просто следете новините.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Затова трябва да умре насочил е оръжие срещу невинни граждани и може би е нанесъл психичен стрес на някой.

Ако бях полицай и имах право да убивам досега да е в гроба или в казана.А те само 72 часа арест.Нищо не е.Трябваше да му дадат 72 години затвор да видим ще посмее ли да извади оръжие пак било то за да привлече внимание.Това щеше да е за пример за другите като него.Само така ще се оправи държавата.

Това е новината която се появи в нюз.бг
Юзери в подкрепа на Мирослав Блажев - Атила
някой от тука да се е включил? cool.gif
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Похитителят Блажев се отърва с 10 месеца затвор

0000069347-article.jpg

Мирослав Блажев, който отвлече автобус с 39 пътници по линията София - Варна, получи присъда 10 месеца "лишаване от свобода".

Мъжът получил тази присъда, след като прокуратурата и неговият адвокат са подписали извънсъдебно споразумение.

Ако Блажев беше отказал подписването на такъв документ за извършеното от него престъпление, щяха да му се полагат от една до осем години затвор.

От прокуратурата съобщиха, че подсъдимият е направил пълни самопризнания.

Мирослав Блажев е получил и още присъда от шест месеца за незаконно притежаваните от него два пистолета и боеприпаси, но тази присъда се припокрива с по-голямата, получена след подписването на споразумението.

Престоят на Блажев в предварителния арест - два месеца, също се приспада от присъдата и реално му остава да лежи в затвора в Ловеч още осем месеца.

По време на предварителния арест на подсъдимия беше направена тройна комплексна съдебно психологично - психиатрична експертиза, която доказа, че той няма психични отклонения и може да носи наказателна отговорност за деянието, което е извършил.

На 27 януари мъжът похити автобус на "Биомет", пътуващ по линията София – Варна.

Въоръженият с пистолет със заглушител мъж спрял автобуса и наредил на всички пътници да се свържат с приятели и медии за привличане на внимание.

Първоначално като причина за инцидента бе сочена станала през август 2008 година катастрофа, причинена от мъж на име Петър Ганев, в която бременната приятелка на похитителя загубила детето.

Впоследствие стана ясно, че жената всъщност е родила живо и здраво дете.

Източник:dnes.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

За да не отварям нова тема - продължавам тази, защото отново е имало опит за отвличане на автобус.Този път - със щастлива развръзка :clap:

1803090806132234d0bad0b.jpg

Пиян плаши с пистолет пътници в автобус, каскадьори го обезвреждат

06.08.2009 13:21 .radar.bg

Пиян мъж размаха пистолет в автобус, пътуващ от Пловдив за Слънчев бряг, и предизвика паника сред пътниците, разказаха очевидци. Мъжът насочил пистолета към главата на млад мъж, който обаче го обезвредил и с помощта на по-големия си брат го свалил от автобуса. Инцидентът станал около 18 часа в сряда, минути след като автобусът тръгнал от автогарата в Сливен. На мястото дошла полиция и нарушителят бил арестуван.

Благодарение на двамата младежи, братята Михаил и Галин Савови, случаят приключил благополучно. Те работят като професионални каскадьори в известно шоу в Лас Вегас и са синове на бивш директор на полицията в Смолян - полковник Александър Савов. "Мъжът извади пистолет, насочи го към главата ми и каза, че се опитвал да спи. Аз съм тренирал бойни изкуства и първото нещо, което направих е да му взема пистолета. После го изведохме от автобуса с по-големия ми брат. Още в Стара Загора видяхме, че е пиян, но не сме хората, които трябва да го изкарат от автобуса, но такива неща са недопустими. Много е възможно да се беше случило нещо лошо, ако нас ни нямаше", каза Михаил Савов.

Автобусът е на варненска фирма. Тръгнал е от Пловдив в 15,30 часа. Пияният се качил в автобуса от Стара Загора. "Малко след като тръгнахме от автогарата в Сливен, една жена дойде при мен и каза, че един от пътниците има пистолет. Добре, че бяха двете момчета, това е голям късмет за нас" , каза шофьорът Тодор Тодоров.

Пияният, на 40 години от Варна, е задържан в ареста за 24 часа за грубо нарушение на обществения ред и непристойни действия./Дарик радио

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво му е да отвлече автобуса, да речем? Пари ли ще изкара? Да вземе пътниците за заложници? Хората вече окончателно се побъркаха май

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване