Премини към съдържанието
bo6ko

Видеосигнал от лаптоп към телевизор?

Препоръчан отговор

Имам лаптоп Dell inspron 1525,искам да гледам филми на телевизора,не е плазма или LSD,има скарт.Ходих в Технополис и Техномаркет и ми казаха че не продават кабел за връзка между лаптопа и телевизора.Има ли начин да свържа двете устройства?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам лаптоп Dell inspron 1525,искам да гледам филми на телевизора,не е плазма или LSD,има скарт.Ходих в Технополис и Техномаркет и ми казаха че не продават кабел за връзка между лаптопа и телевизора.Има ли начин да свържа двете устройства?

Какви изходи има лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Tук има ревю на лаптопа,не съм много запознат кой от изходите мога да използвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Tук има ревю на лаптопа,не съм много запознат кой от изходите мога да използвам.

Трябва ти кабел S video за тв-то ти! Ето ти снимкаhttp://www.######/product_info.php?products_id=1961

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като има SCART си купи един преходник от s-video към него и се радвай.

Обаче ако филмите не са правени за да бъдат гледани на PAL телевизор ами само на компютър, тогава може да ти е лошо качеството на картината на екрана на телевизора.

На телевизора картината е разделена на четни и нечетни линии и те се показват едни след други, до като на компютъра цялата картина се показва наведнъж.

Ако ти си снимаш филми и ги правиш на ДВД-та трябва да си избрал в настройките на софтуера да ги прави на PAL с нечетните линии да излизат първи. Иначе ще си помислиш че ти е лоша видеокамерата.

Редактирано от Gizmoto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филми dvd формат ще се виждат ли добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе всичко става,но ще ти кажа как правя аз. Взех си едно dvd Neo за 47 лева,взех си и един презаписваем dvd диск,записвам си филмите на записвачката и си ги гледам на телевизора.Качеството е идеално cool.gif

p.s. дето ще свързваш кабели-мабели,нерви да трошиш.Направи си го като бял човек и проблеми няма да имаш-е верно е по скъпо с 20-тина лева!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

зависи как са направени

ако са купени или точни копия на оригинален диск, трябва да работят и на компютъра и на телевизора, само трябва да видиш с коя програма става най-добре на твоя компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва ти кабел S video за тв-то ти! Ето ти снимкаhttp://www.######/product_info.php?products_id=1961

Освен тоя кабел, трябва кабел и за звука-към лаптопа 3.5мм стерео жак,а към TV трябват 2 RCA жака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си кабел отдавна,но имам проблем.S-videoto на лаптопа е със седем пина,в Техномаркет нямаха и ми дадоха с 5 пина и кабел за звука.Сега филмите се виждат черно бели.Днес званях на мой приятел който работи в магазин за компютри и той ми каза ,че трябва да си търся кабел със седем пина това била причината филмите ми да се виждат черно бели.Притеснява ме да не си купя кабел и пак да не се вижда цветно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си кабел отдавна,но имам проблем.S-videoto на лаптопа е със седем пина,в Техномаркет нямаха и ми дадоха с 5 пина и кабел за звука.Сега филмите се виждат черно бели.Днес званях на мой приятел който работи в магазин за компютри и той ми каза ,че трябва да си търся кабел със седем пина това била причината филмите ми да се виждат черно бели.Притеснява ме да не си купя кабел и пак да не се вижда цветно.

Не се занимавай с глупости ами послушай съвета в пост #7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то си е нормално като има по малко пинове да липсва и нещо от сигнала. Вземи си точния кабел. Незнам другия по каква причина си се мъчил с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам точно какъв кабел си купил(няма 5 пина,има с 4),но ако си технически грамотен(запояване) и куплунга на S video кабела е разглобяем,можеш да го преправиш разглеждайки съвети намерени с Гугъла.Или намери някой да го направи,никак не е сложно...

Например:

http://www.proav.de/index.html?http&&&www.proav.de/data/cables/scart-pinout.html

http://www.epanorama.net/circuits/svideo2cvideo.html

http://en.wikipedia.org/wiki/S-Video

Принципно от 4 пинов S се прави композитен сигнал като се сложи кондензаторче.В последния линк виждам,че в 7 пиновия S си има композитен сигнал,но понеже в кабела ти липсват точно тези пинове,ти получаваш сигнал по другите пинове и трябва да сложиш кондензаторче за да има цвят.

Потърси с Гугъла и още информация с "make s video cable"

Редактирано от Kibik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то си е нормално като има по малко пинове да липсва и нещо от сигнала. Вземи си точния кабел. Незнам другия по каква причина си се мъчил с него.

В Техномаркет ми казаха,че има 2 пина по-малко и те са за звука,и ми дадоха кабел и за звук.Това на практика са 2 кабела който накрая завършват със скарт накрайник и от там в телевизора,но според моя приятел нещо не е наред в кабела.Някой ползва ли s-video със седем пина и имате ли някакти проблеми с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.