Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

shinedown6

Оплешивяването-проблеми, съвети, лечение

Препоръчан отговор

Значи преди околу 2 месеца кръглото плешиво петънце на 2-3см зад ухото беше с диаметър като 5стотинки а сега след 2 месеца е с диаметър 3см. Една дерматоложка ми препорача Пантогар таблетки и Апликорт за мазане на участъка.Та въпроса ми е ако някой е имал същия проблем, след колко време се възстановява косата. Мерси предварително :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същият проблем Използвах това лекарсто но нямам резултат. Ако намерите добър кожен лекар обадете се.На мен ми казаха стрес ,но не вярвам и си търся друг лекар С поздрав

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина си намерете добър дерматолог, защото това заболяване е лечимо и то за няколко месеца. КС са временно решение и със странични ефекти. Една от причините за alopecia areata е бактериална или гъбична инфекция, съчетана с психастения и физическа преумора, понякога се причинява от неправилна функция на щитовидната жлеза. Има данни за автоимунно разстройство, свързано с Т-лимфоцитите, а също и за връзка на заболяването с недоимъчно хранене и недостиг на витамини, протеини и желязо. Насочете се към добър специалист, за да ви се направят необходимите лабораторни изследвания, които ще открият причината, а след това чак следва адекватното на нея лечение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майками имаше такъв проблем,маза се с какво ли не,и резултат никакъв ...

Сега живее в Италия,там е ходила на лекар,и са и предписали медикаменти,от които има подобрение,но като причина са и казали,че е на нервна почва... притеснения и т.н...

Знам само че да се лекува от това нещо са и казали,че трябва редовно да ползва лекарствата,и да ходи на прегледи често.

Усшех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

главата ми оплешевява и смятам да се обръсна нула номер, така ме съветва и жена ми. аз обаче се претеснявам да ходя с гола глава, особенно от жените. какво да правя? какво е мнението ви за мъжете с обръснати глави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махай и останалото!

По-добре без,отколкото с 3 косъма.

Сигурно ще ти отива.

Можеш и да се консултираш с доктор-вече има много методи за присаждане на коса,

аз ако бях мъж щях да се нося 0 номер и толкоз,не е болка за умиране.

Кураж!

Ааа-и какво ти пука от останалите жени,нали твоята си те харесва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

секси е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам познати които си ходят гола глава по тази причина. Те са по на 40-50+ години и като млади са си имали коси. Та важното е ти да свикнеш с голата глава, след като ти я приемеш и другите ще я приемат. Или по-точно ти ще видиш че те я приемат. Дотогава винаги ще те глозга едно съмнение.

Така че давай, направи го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, и аз бях с подобен проблем след университета... карай си с бръсната и така, имаш ли си чара тоя проблем не може да го загрози ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Послушай жена си ! От другите жени,какво ще се притесняваш ?

Ходя си така,даже ако я оставя малко,веднага ми правят забележка...

Права е Aliah-по-добре от 3 косъма и половина-опитваш се да ги наместваш и си мислиш,че нещо прикриваш/покриваш/,но се получава смешничко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи преди околу 2 месеца кръглото плешиво петънце на 2-3см зад ухото беше с диаметър като 5стотинки а сега след 2 месеца е с диаметър 3см. Една дерматоложка ми препорача Пантогар таблетки и Апликорт за мазане на участъка.Та въпроса ми е ако някой е имал същия проблем, след колко време се възстановява косата. Мерси предварително :love:

Здравейте,в момента и аз имам този проблем.Лекувах се с АЛПИКОРТ и вечерно време ме търкаха с чесън до болка,оказа се че има ефект.Порасна ми косица и съм много щастлива,но първопричината още не е изяснена.Сега ходя на зъболекар-имаше съмнения за гранулом на зъб.Снимката не доказа и не отхвърли такъв проблем,сега ще ходя и на народен ,от години доказан лечител!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...