Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Антипаркинг скоба

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!

По прицип пребивавам в друга част на калдата,НО се налага да ви помоля за помощ sad.gif !Бих искала да разбера процедурата за поставянето на антипаркинг скоба пред блока,в нотариалният акт на всеки пише, че придобиваме и част от пред блоковото пространство, естествено не е посочено кое точно.В общината категорично ми отказват съдействие, а съседите стават все по настойчиви да паркират на място на което до сега никой не бе проявил желание да паркира(може и аз самата да ги дразня...ама ми писна).Бих искала да попитам:някой запознат ли е с процедурата за разрешение на поставяне на такава антипаркинг скоба,виждам в нета се продават свободно...кой ги монтира,месечни такси и т.н.Аз искам да заплащам месечна такса на общината за това не бих искала да слагам колчета,синджири,катинари и т.н селски простотии.На някой всъщност самото поставяне на такава скоба може да му е селско,Но заради всички селчци които се населиха в град София се случват тези неща....Благодарч предварително за всичко коет яе напишете....след този пост... cool.gif

Не бих искала да пукам гуми наред и да хвърлям картофи по колите....ДА всеки може да си паркира където е позволено и му харесва,а някой искаме да си плащаме за удобството ни!!!

Редактирано от Galina (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При т.н. Ново строителство,влиза и паркинг място,но пред панелките,такова няма и е незаконно да се прегражда или слага каквото и да е било,за да се възпрепятства паркирането.

"Не паркирай! Стрелям без предупреждение!", "Не спирай тук - пукам гуми"-това са само част от цветущите ръчно написани табели,но са абсолютно неоснователни и в нарушение на закона. Площадките пред блоковете не са частна собственост, никой няма право да ограничава ползването им и да ги заграбва.

И пред моят блок е битка за места,но за сега важи принципа-кой превари. Все по-малко са колите със софийска регистрация,но такъв е живота.

Често паркирам на 500 метра от нас...

Редактирано от dimd (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А я обяснте малко как се маха скоба на неправилно паркирана кола?

Скобата за която питам аз,няма общо с тази която се поставя на неправилно паркиран автомобил.Честно казано имах познат, който си я сряза с флекс...Но виж ти ми даваш идея....вместо антипаркинг скоба ще си купя такава...и яе ч поставям на нарушителите!

При т.н. Ново строителство,влиза и паркинг място,но пред панелките,такова няма и е незаконно да се прегражда или слага каквото и да е било,за да се възпрепятства паркирането.

"Не паркирай! Стрелям без предупреждение!", "Не спирай тук - пукам гуми"-това са само част от цветущите ръчно написани табели,но са абсолютно неоснователни и в нарушение на закона. Площадките пред блоковете не са частна собственост, никой няма право да ограничава ползването им и да ги заграбва.

И пред моят блок е битка за места,но за сега важи принципа-кой превари. Все по-малко са колите със софийска регистрация,но такъв е живота.

Често паркирам на 500 метра от нас...

Оставях бележки на чисташките на предното стъкло,не бих си позволила да го заградя без да имам позволение, с подкупният ни кмет и цялата община...не ми се занимава,викали сме Полиция,бях запушила един,който беяе спрял на въпросното място...честно казано...нямам акт или няква санкция...или незнам до момента:)

Благодаря за отговора!

Моля ако админстратора сметне темата за изчерпана да я изтрие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване