Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам Wireless-G Broadband Router с Firmware Version : v4.20.7

всичко съм конфигурирал в раздела секюрити съм сложил отметки на всичко

Firewall Protection : Enable Disable

Block WAN Requests

Block Anonymous Internet Requests

Filter Multicast

Filter Internet NAT Redirection

Filter IDENT(Port 113)

Firewall Protection: Enable or disable the SPI firewall.

More...

Въпросът ми е имам ли нужда от софтуерна стена(Firewall)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям ти максимално лаконично: не, ако ще се пазиш само от атаки отвън - защитата на Linksys е перфектна. Да, ако ще се пазиш и от троянци или от други машини в локалната ти мрежа. Всичко си зависи от навиците ти като потребител на интернет.

Аз съм с Linksys BEFSR41, нямам софтуерен файъруол, но цялата ми мрежа има доста добра защита, така че не ми се налага да се пазя от другите PC-та.

Редактирано от Daemon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отговарям ти максимално лаконично: не, ако ще се пазиш само от атаки отвън - защитата на Linksys е перфекта. Да, ако ще се пазиш и от троянци или от други машини в локалната ти мрежа. Всичко си зависи от навиците ти като потребител на интернет.

Аз съм с Linksys BEFSR41, нямам софтуерен файъруол, но цялата ми мрежа има доста добра защита, така че не ми се налага да се пазя от другите PC-та.

<{POST_SNAPBACK}>

Под локална мрежа разбираш LAN-a на ISP-to ми ли или моята вътрешна мрежа?

иначе си имам NOD32 .

p.s. Благодаря за отговора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ооо,значи мога да съм спокоен защото съм само аз зад рутера :)

супер! Много ти благодаря!

Само още един въпрос .Понеже ползвам Wireless-a WEP криптирането и филтъ по мак адрес е достатъчно за "охлаждане" на желанията на някой да се върже към мен нали? Естествено и парола на самия рутер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, със сигурност тези неща ще те предпазят от т.нар. "пишман" хакери, но имай предвид, че WEP е доста ненадеждна защита срещу по-амбицирани такива. Ако имаш WPA ще е по-добре.

Моят съвет към теб е, да комбинираш това с изключване на показването на SSID за твоята мрежа. Така келешите няма да те виждат. Освен това, забрани достъп за администриране "отвън" - нека да е възможно това да става само от страната на LAN-а.

А, и не разчитай много на MAC-а, знаеш, че той може да се променя :)

Просто си избери някой по-труден за налучкване SSID, скрий го, не го споделяй с никой, не издавай информация за IP-адреса на подмрежата си и комбинирай това с възможно най-голямата степен на криптиране, от която няма да ти пострада връзката.

Редактирано от Daemon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти!Направих почти всичко което си ми казал.Само не успях да се оправя

с WPA имам го ,но не успях да го настроя затова оставам с 128bit криптиранWEP. Иначе скрих всичко. :) 10х ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване