Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mironkin

Оплакване от работодатели в Дания

Препоръчан отговор

сега работя в даниа от 3 месеца като раздавач на вестници по домовете за турчин,обаче тои не ми изплаща заплатите,какво бих могъл да направя,дават ми само някви смешни аванси колкото да не умра от глад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върви в 3f.

Мисля, че сайта им е точно така - 3f.dk. Това са синдикатите - оплачи се на тях на него ще му еб*т мамата.

Имаш си всички документи, като договор, жълта карта, такс карта, нали? Той на ръка ли ти ги изплаща или по банков път? Защото ако е на ръка, сложно става.

В кой град работиш?

П.П: Оправи си заглавието, моля те.

П.П.2: И за следващия път да знаеш с араби и турци да си нямаш вземане-даване. Хич не са точни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ме навежда на мисълта, че нямаш cpr и ако още чакаш да ти бъде издаден, е много вероятно той да не ти плаща повече от аванс, защото няма как да ти преведе парите през банката и съответно през скат. Но ако случаят наистина е такъв, ще ти преведе парите веднага след като си го вземеш. Поне така се случи с мой познат.

Би, когато опре до неквалифицирана работа, повечето работодатели слагат в договора клауза, че нямаш право да членуваш в профсъюзи, именно за да те "използват" повече. Аз имам тази клауза във всеки подписан досега договор. Да не ти говоря, че в такива случаи могат да ти плащат и 50-60 крони на час без да си способен да направиш каквото и да е. Абсолютно законно е, защото минимумът от 95 крони, който е обичайният за нас, е огласен от профсъюзите, а като не можеш да си час от тях, здраве ти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, аз на моя договор не съм го огледала явно особено добре. Кофти.

Досега да чукна на дърво не ми се е случвало да попадам на толкова ниско заплащане - все по 107 крони на час или повече. Но имам познати, които работят за араби и получават по 50-60 крони на час, което си е гавра.

А Скат не знам какво им е станало, но от началото на годината масово дерат по погрешка. Сумати и познати имам, дето са ги орязали с 60%. Ужас направо. При вас как е?

А колкото до конкретния случай - ако няма CPR не е ли нелегално да работи? В смисъл почти няма работодатели, дето се навиват да те вземат без CPR. Но мисля, че проблема не е това - щом е от 3 месеца трябва да има жълта карта, няма как (поне аз така си мисля). Аз за това питам дали на ръка му дава парите или си минават през банката. Ако е на ръка, значи е гнила работата.

Тука имаше едни българи, дето работиха - български турци за един кюрд бачкаха, та онзи им плащаше по 500 крони на ден, а те бачкат като идиоти по 8-10 часа. Нито имаха жълта карта, нищо. Работодателя им за нищо не ги светнал. А те ни английски, ни датски говореха, та сети се.

П.П: mironkin - ти студент ли си или само бачкаш? Защото ако не си студент можеш да си потърсиш (ако си намериш де) работа за пълен работен ден и тогава вече можеш да имаш профсъюзите зад гърба си, а те не си поплюват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,всъщност аз работя като раздавач на вестници,без договор и ми дава уж на ръка парите,колкото си заработя,около 3000-5000 крони на месец,но дори и тях не ми ги дава,а само някви смешни аванси от по 300-500 крони колкото да не умра от глад,не съм студент,само работя,каква работа бих могъл да си намеря на пълен работен ден с малко англииски,благодаря предварително за отзива.

Редактирано от marisa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е гавра. Ама и ти милият хич не си в час.

По колко часа бачкаш на седмица?

3000 крони дори за почасов труд (15 часа на седмица) са малко. То ако наема ти е 2000 с 1000 крони как се живее в тая държава?

Пък тези 300-500 крони дето ми ги каза...чудя ти се как си жив, честно.

Тука вече никой не може да ти помогне - сам си си вкарал главата в торбата като си започнал работа без договор. Но нищо - от сега нататък да си знаеш.

Колкото до езика - не искам да те спичам, но това си е проблем. То малкото датски вече не върши толкова работа, а за малкото английски да не говорим. Ако искаш да останеш в Дания, хващай се на интензивни курсове по датски, много по-лесно ще ти е с намирането на работа после. В момента не мога да ти дам точен съвет, защото и аз останах без работа и си търся (но не си намирам нещо sad.gif ). За пълен работен ден не знам - търси, гледай, чети, питай хора, които работят на пълен работен. Литовците са забележително отслужливи, както и голяма част от младите датчани, ако си достатъчно близък с тях. Аз съм студентка и го карам само почасово - кетъринг, чистене, работа в ресторанти, барове и т.н. Оферта си е в Данске Супермаркет (не знам в кой град живееш) - там на нощни смени си е най-далавера. Бачкаш си, ама ти плащат черно на бяло и то добри пари, защото нощният труд се заплаща повече.

Успех ти пожелавам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти обаче наистина много си се прецакал. Това, което те съветвам да направиш е, моментално да зарежеш озни и да идеш в офиса на местния вестник. Където и да си, все има някакъв вестник и общо взето ако те не ти дадат работа при тази липса на вестникари, едва ли ще имаш повече късмет другаде. Другото е, че там си на бройка, с 2-3 часа работа дневно, можеш да докарваш 10 000 крони, ще ти оправят документите и въобще ще се затегнеш.

Би, по пътя на логиката, той няма договор, няма спр, няма как да ходи на датски. :laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз за това го питам - няква информация да даде. Дали има cpr номер, документи, ала-бала. В кой град е, че има значение. Нали се сещаш, че в градчета като Сканеборг, Колдинг и т.н. доста по-трудно се намира работа особено без датски :bye1: Но ако е в някой по-голям град, има повече възможности.

Все си мисля, че все пак 3 месеца без документи няма как да е. :) Проста логика е, като отидеш в чужда държава, че ти трябват някакви документи, сигурна съм, че би трябвало да има residence permit и cpr. :speak:

оффтопик:

Мерии, кога с тебе ще започнем да правим по 20 000 кр. на месец biggrin.gif И да си купим Исландия laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нали се сещаш, че в градчета като Сканеборг, Колдинг и т.н. доста по-трудно се намира работа особено без датски :baby:

хахаха аз пък не знам защо съм останала с впечатлението, че в Колдинг има повече работа отколкото в Орхус и Хернинг взети заедно. В последно време само на обяви за Колдинг попадам, вече се замислям дали да не взема да се преместя laugh.gif

Но ако е в някой по-голям град, има повече възможности.

Не съм съгласна...много.

Все си мисля, че все пак 3 месеца без документи няма как да е. :beer: Проста логика е, като отидеш в чужда държава, че ти трябват някакви документи, сигурна съм, че би трябвало да има residence permit и cpr. :P

След като сме в ЕС може да си стои 3 месеца без спр без проблем.

оффтопик:

Мерии, кога с тебе ще започнем да правим по 20 000 кр. на месец biggrin.gif И да си купим Исландия laugh.gif

Би, каква ти Исландия, то там ги тресе 10 пъти по-голяма криза, датчаните да знаеш как се подхилкват и се радват, че са на по-добро дередже. А и аз си обичкам Данийка. Пък като почна да изкарвам 20ка, хайде с данъците 11ка, ще я заобичам още повече :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам аз защо съм останала с впечатлението, че в по-голям град повече работа се намира, особено за студенти :bedtime2:

Както и да е - Колдинг е много яко обаче, все хубави работи съм чувала. Айде като си намеря работа, изкарам парички, дойда ти на гости в Хернинг, после пролетта да обиколим малко из Дания. Много ми се ходи до Vejle.

Колкото до спр-ра друго имах предвид - човека като е дошъл в Дания да бачка, все пак трябва да е наясно, че му трябва спр. То ако е само за седенето, никакъв проблем, но ако искаш да работиш освен араби и турци, друг няма кой да те наеме без спр. :)

А за Исландия - разбира се, че не искам да емигрирам там - ауу, езика им е ужасен. Ама с колегите се ебаваме, щото трябваше да решаваме къде да ходим на учебно пътуване и един колега ме пита: "Колко пари имаш в джоба?" и аз бъркам, гледам 70кр. и той: "Айде да си купим Исландия!" - те милите толкова са зле, че чак от Feroe islands са искали пари, смятай laugh.gif

А те датчаните май най ще са щастливи ако Швеция се срине biggrin.gif Голяма конкуренция, голямо чудо. Няма да забравя как един приятел трябваше да си признае, че Швеция в едно отношение бяха по-добре от Дания - алеле, буца в гърлото му заседна laugh.gif

П.П: То и аз Данийка си я обичкам! Само езика им да го преборя и парички да изкарвам достатъчно, няма да си тръгна от тука :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами аз за това го питам - няква информация да даде. Дали има cpr номер, документи, ала-бала. В кой град е, че има значение. Нали се сещаш, че в градчета като Сканеборг, Колдинг и т.н. доста по-трудно се намира работа особено без датски :) Но ако е в някой по-голям град, има повече възможности.

Все си мисля, че все пак 3 месеца без документи няма как да е. ;) Проста логика е, като отидеш в чужда държава, че ти трябват някакви документи, сигурна съм, че би трябвало да има residence permit и cpr. ;)

)

оффтопик:

здравеи,в копенхаген работя,нямам никакви документи,работя за нещо като посредник които намира работа на българи като за да съм точен фирмата превежда парите на него и тои уж ми дава по 0,35 оре за вестник,което си е доста малко,при положение че фирмата му дава по 1,50 dkk на вестник но дори и тях не ми ги дава а само някви аванси от сорта на около 500 кронина седмица,а колкото до квартирата,живея в едно училище(използва се за спално помещение) с още около 30 човека в една голяма стая.,внимание !!! никои да не се навива да идва тука да работи,важи за хората в бг,тука хората даже нямат и пари да се върнат в бг,като дори нямат и какво да ядат(взимат изхвърлена храна от контеинерите).Тази уж фирма има офиси в гр. Кърджали гр.Пловдив,подвизава се като фирма "Евробизнес оод",подлъгват хората че могат да искарват над 2000 евро за месец и като доидат тука виждат истината,мнозина имат пари да се върна обратно,но и доста нямат,при което трябва да седят тука и тои ги лъже постоянно(аз съм един от тях)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здравеи,в копенхаген работя,нямам никакви документи,работя за нещо като посредник които намира работа на българи като за да съм точен фирмата превежда парите на него и тои уж ми дава по 0,35 оре за вестник,което си е доста малко,при положение че фирмата му дава по 1,50 dkk на вестник но дори и тях не ми ги дава а само някви аванси от сорта на около 500 кронина седмица,а колкото до квартирата,живея в едно училище(използва се за спално помещение) с още около 30 човека в една голяма стая.,внимание !!! никои да не се навива да идва тука да работи,важи за хората в бг,тука хората даже нямат и пари да се върнат в бг,като дори нямат и какво да ядат(взимат изхвърлена храна от контеинерите).Тази уж фирма има офиси в гр. Кърджали гр.Пловдив,подвизава се като фирма "Евробизнес оод",подлъгват хората че могат да искарват над 2000 евро за месец и като доидат тука виждат истината,мнозина имат пари да се върна обратно,но и доста нямат,при което трябва да седят тука и тои ги лъже постоянно(аз съм един от тях)

Абе хора възможно ли е това все още в ЕС?

Това си е за вестник, телевизия и разни други медии които уж имат мисията да разследват подобни. Някой ако има контакти да раздухаме историята и да се спре тая гавра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
сега работя в даниа от 3 месеца като раздавач на вестници по домовете за турчин,обаче тои не ми изплаща заплатите,какво бих могъл да направя,дават ми само някви смешни аванси колкото да не умра от глад.

да ти кажа и ас работих преди време за този така наречен Турчин

казжа се Ник супер измамник

и аз се чудех как да си взема парите

наложи се да се прибирам в БГ

поради здравословни проблеми с роднина

и тои изненадващо ми плати

та това е савета ми ако ме разбираш......

ставаи и се махаи от там

Абе хора възможно ли е това все още в ЕС?

Това си е за вестник, телевизия и разни други медии които уж имат мисията да разследват подобни. Някой ако има контакти да раздухаме историята и да се спре тая гавра.

Да възможно е!!!

ако не го бях видял с очите си и аз нямаше да вярвам

точно така е както го описа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

интересно ми е защо като не искате да работите при такива условия отивате без договор?защо очаквате да оставате в място като Хилтон хотел?имам приятели които работиха с този човек, ама ''наистина работиха'' а не хвърляха вестниците насам натам и спечелиха доста добри пари и си вземаха по 2 апартамента? къде е разликата? смятам че не е в работодателя а е в работещите...

Редактирано от nordlord (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NORDLORD - и аз съм работил същата работа при тези турци - единия се казва Ремзи Хаксевер - нито един от работниците му няма документи за легална работа, заплатите им на нищо не приличат и се хранят от контейнерите за смет на хранителните магазини - с тази работа не можеш да си купиш дори нормална храна от магазина А МИ ГОВОРИШ за 2 апартамента - недей да заблуждаваш аудиторията!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...