Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Darken

Windows Xp vs Windows Vista

Препоръчан отговор

Четох доста за Windows Vista и незнам дали е хубав!Кажете мнението си дали Ви харесва,ако Ви харесва защо?И според Вас кой Windows е по добър!Ще се радвам да чуя и вашето мнение. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от това каква машина имаш. Вистата е актуална в 64 бита версия само ако имаш над 4 ГБ рам. Ако си с по малко от 4 XP e по удачният вариант но билдовете дето се качват в нета са самоделки и не струват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всичко зависи от това каква машина имаш. Вистата е актуална в 64 бита версия само ако имаш над 4 ГБ рам. Ако си с по малко от 4 XP e по удачният вариант но билдовете дето се качват в нета са самоделки и не струват.

А за 32-битовата Vista и 64-битовия XP какво ще кажеш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с Vista Ultimate SP1 x64 със компа от подписа и съм доволен. Понякога ми дава бъгове но като цяло е добре.

ПП Няма да вървят "гадно" понеже със Vista има DX10 и е по-оптимизирана за игри от XP. Crysis Warhead на макс настройки върви по-добре на Vista от колкото на XP. Абе Вистата си е номер едно, стега да имаш добра машина.

Редактирано от GiGab¥Te (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един коментар и от мен. В избора на 64 или 32 битова OS предимно гледам процесора и с колко RAM разполага машината. Това са критериите, които знам. Ако е дву-ядрен процесор с над 3 GB RAM е за 64 и то Vista, защото единственото 64 битово XP, което съм намерил за сега, беше супер старо, SP2 базирано и пълно с бъгове. За сметка на това Vista Ultimate SP1 x64 е едно много добро решение, на което се радвам вече 3-4 месеца. За 32 битова система нз точно кой е правилният избор т.е дали Vista или XP, но лично аз бих се спрял на вторият вариант, защото съм много доволен от XP SP3, който беше на старата ми машина ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тази тема просъществува, без да бъде махната от този форум ето едно сравнение от далечната 2006 година:

Windows Vista в сравнение с XP има:

*Доста нови възможности

*Подобрена защита и още - от източника: Windows Vista vs. Windows XP: The duel (Публикувано: 8.12.2006, Derek Torres)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично Vista! В момента ги имам и двете, но купя ли си по-мощен компютър (сега съм с Athlon 2GHz, 1GB RAM), изобщо ще забравя за XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм да ти кажа и 32bit-ва виста е по-добре от ХР-то стига да имаш достатъчно добра машина.Едно от предимствата на виста е че не се затлачва като ХР.Всички сме виждали как ХР-то лети като се инсталира,а като почнат да му се слагат програми и игри почва да бави като в определени моменти бави повече от колкото трябва - е вистата го няма този проблем.Нищо не ти пречи ако можеш да подкараш виста да я пробваш.Аз бях от хората които казваха постоянно че глистата е скапана и подобни,ама си я сложих и в резултат не искам повече и да поглеждам ХР.Един приятел се опитвах повече от месец да му обясня,че вистата е по-добре(поне според мен) и он викаше постоянно "мани я тая виста не става за нищо етс. Днес обаче си я сложи и е много доволен :huh:

Така,че нищо не ти пречи да я пробваш - ако не ти хареса винаги можеш да я махнеш biggrin.gif

Btw колкото до това,че вистата гълтала много рам - не се притеснявайте така трябва да е и трябваше и да е в ХР-то.Просто ползва рамта по предназначение :friends1: За справка -> http://www.codinghorror.com/blog/archives/000688.html

и накратко:

In summary, here's how much faster each cache memory type in your computer is than the hard drive:

System memory 37x faster

CPU Level 2 cache 82x faster

CPU Level 1 cache 283x faster

Редактирано от BloodRaveN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа аз съм с Vista Ultimate 32bit SP1 Integrated December от замунда и оплаквания нямам никакви.Въпросният приятел който си сложи днес виста си сложи същата само че от Януари и 64bit-ова.Така че тия са стабилни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще добавя, че имам оригинален XP pro (още от първите е диска без SP1 дори) и оригинална Vista Business. Мога да ти кажа за сравнение има доста читави XP-та из тракерите и от Vista има. Според скромното ми мнение в зависимост от нуждата ти, ако искаш да играеш игрички на макс и искаш да изстискаш всичко от машината си, т.е. всеки кадър то по-добре XP(въпреки че 60 кадъра са абсолютно достатъчни). Ако ли пък искаш доста по-добре изглеждаща и по-стабилна(според мен) ОС си сложи Vista. Като пак ще можеш да играеш, а забавянето в последните модели било среден или висок клас е нищожно, т.е. няма да усетиш голяма разлика! (поне аз не усещам с C2D 6750 и HD 4750 и дори и на лаптопа: C2D Т5800 и Mobility HD 3650), така че сложи си ги и двете като начало и сам прецени!

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми има ли свясна Vista дето да е пиратско копие?

Много често в тракерите се качват копия на оригинални дискове с ОС, защото така е най-лесно - правиш ISO фаила, пускаш един торент и трупаш рейтинг :yanim: . Не Vista-та е пиратска, а това, че не плащаш на Microsoft за използването й.

Отделно има "пипани" версии , при които зависи най-вече от уменията на автора. Някои са много сполучливи, други бъгави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично неангажиращо мнение:

Скоро излиза Windows 7, вече са пуснати бети - и официални от сайта на майкрософт, и не официални по тракерите. Според мен той е в пъти полек от Виста, и съвсем малко по тежък от ХП.

И докато излезе официална версия, карай си с ХП. А после директно на 7 :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Скоро излиза Windows 7, вече са пуснати бети - и официални от сайта на майкрософт, и не официални по тракерите.

Това скоро всъщност не е много "скоро" cool.gif Поне половин година ще да е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все се сещам за времето, когато се спореше кой уиндоус е по-добър - 98 или xp. Днес никой не се и замисля за 98. Ще видим как ще е с вистата - аз вече нямам намерение да се връщам на XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Лично неангажиращо мнение:

Скоро излиза Windows 7, вече са пуснати бети - и официални от сайта на майкрософт, и не официални по тракерите. Според мен той е в пъти полек от Виста, и съвсем малко по тежък от ХП.

И докато излезе официална версия, карай си с ХП. А после директно на 7 ;)

Ем добра идея е да се види обаче за съжаление майкрософт отложиха излизането му до 2010.Колкото до вистата - тя е по-тежка от ХР само в началото и то не с много.Обаче като се натикат всите програми and all и ХР-то се затлачва много.Also да си не помислиш,че се заяждам.Просто изказвам мнение biggrin.gif

Редактирано от BloodRaveN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Вистата са достатъчни и 2ГБ РАМ! Ами пробвай с едната и другата и която ти хареса!

Kakва ти е конфигурацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
WTF 2010?! ohmy.gif Наистина ли бе? Нали уж лятото щял да излиза?

До колкото знам зимата на 2010 ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-рано. А имайки предвид колко се мотат Майкрософт понякога, може и 2011 да стане :snowballfight:

Иначе, аз съм с Виста 64 бита на единия компютър в къщи, на втория съм с ХР, на лаптопа в работата също с ХР, но с идеята да стане Виста след време (ако ми одобрят още памет :wub:).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля Ви не се изказвайте неподготвени

7 RC - оптимистичен (да не кажа официално потвърден) срок - април месец '09

7 Финал - оптимистичен срок - края на '09/началото на '10

7 Bundle пакет (преасемблирани лаптоп конфигурации) - г/д по същото време - края на '09/началото на '10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
моля Ви не се изказвайте неподготвени

7 RC - оптимистичен (да не кажа официално потвърден) срок - април месец '09

7 Финал - оптимистичен срок - края на '09/началото на '10

7 Bundle пакет (преасемблирани лаптоп конфигурации) - г/д по същото време - края на '09/началото на '10

Предполагам,твоята информация е най-точна.Доколкото знам аз,е предвиден да излезе това лято.....

Иначе по темата,предпочитам ХР разбира се,Виста-та е доста бъгава и функционира задоволително само с 4 ГБ РАМ.Освен по-добрия оптичен вид,няма никакви други преимущества пред ХР.Лично мое мнение,разбира се....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...